Jump to content

Sony Ericsson K850


john74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://wap.sonyericsson.com/fun/mxhtml/portal?cc=gr&dn=K850i&lc=el

 

θέματα,εικόνες,βίντεο,ήχοι από το wapsite SE.

Οτι κατεβάζετε σαν dd αρχείο το ανοίγετε με την εφαρμογή wordpad/σημειωματάριο και εκεί θα βρείτε την url του αρχείου που θέλετε να κατεβάσετε.

πχ.για το θέμα "Haunted" θα εμφανιστεί το κείμενο αυτό:

 

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

<media xmlns="http://www.openmobilealliance.org/xmlns/dd">

<objectURI>http://www.sonyericsson.com/downloads/fd/92/Haunted_20.thm</objectURI>

<size>187392</size>

<type>application/vnd.eri.thm</type>

<name>Haunted</name>

<DDVersion>1.0</DDVersion>

<vendor>Sony Ericsson</vendor>

<description></description>

</media>

 

Κάντε copy/paste και καλό downloading;)

 

ΥΓ. Στις εφαρμογές και τα παιχνίδια δεν ισχύει αυτή η διαδικασία γιατί παρεμβάλλεται χρέωση μέσω του ενσωματωμένου στο K850 browser του οποίου όμως το αναγνωριστικό δεν στέλνει o Firefox πχ.;):(

 

εμενα παλι στο browser του κινητου βγαζει κατι κινεζικα και δεν μπορω να καταλαβω τι λεει..και στο play now και στις εφαρμογες πατωντας στο συνδεσμο sonyericsson

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το C είναι το delete όπως και στα προηγούμενα κινητά. Το βελάκι που δείχνει προς τα πίσω αντιστοιχεί στο πάνω δεξί από τα 3 softkeys όποτε χρειάζεται. Αν θες να γυρίσεις κατευθείαν στο stand-by screen πατάς το δεξί ("κόκκινο") τηλέφωνο.
Ευχαριστω!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω συγκρίνει ακόμα με μή-Vlife έκδοση του τηλεφώνου. Απο όσο ξέρω όμως κάποιος περιορισμός όσο αφορά τις λειτουργείες δεν υπάρχει ... Κλασσικά όμως ( το ότι δουλέυω στη εταιρία δεν σημαίνει οτι το συμπαθώ το Vlive :lol: ) υπάρχει πρόβλημα με τα themes. Σε πολλά δεν φαίνονται σώστα τα γράμματα ( κυρίως στα υπό-μενου. ). Με τη πρώτη ευκαιρία - οπώς είχα κάνει και με το 750 - θα το ξηλώσω το Vlive.

 

Tα εικονίδια, ναί δυστηχώς, μένουν τα ίδια...

 

Δέχεται Mp3 για ήχους κλήσεις?Οταν λες πρόβλημα με τα γράμματα?

Κ τέλος πως μπορείς να σβήσεις την vf live έκδοση?

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι στο browser του κινητου βγαζει κατι κινεζικα και δεν μπορω να καταλαβω τι λεει..και στο play now και στις εφαρμογες πατωντας στο συνδεσμο sonyericsson

Ολα αυτά που περιγράφω είναι για να κατεβάσουμε όλα τα goodies μέσω του pc και να μην χρεωνόμαστε τέλη GPRS,απλά διευκρινίζοντας το και για όσους δεν το κατανόησαν.Τώρα αν εσύ μέσω του browser του Κ850 βλέπεις κινέζικα μαλλον είναι θέμα κωδικοποίησης χαρακτήρων που όμως ενδέχεται και να οφείλεται στον WAP Gateway server του δικτύου που χρησιμοποιείς και την λαθεμενη προσαρμογή δεδομένων στον browser του κινητού.Στα ΝΟΚΙΑ μπορείς μέσα απο τις ρυθμίσεις του browser(πχ. S40 V3-6267,6288,7390.....) να επιλέξεις ποια κωδικοποίηση χαρακτήρων θέλεις να χρησιμοποιείς,στα SE δεν βλέπω μια τέτοια ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτά που περιγράφω είναι για να κατεβάσουμε όλα τα goodies μέσω του pc και να μην χρεωνόμαστε τέλη GPRS,απλά διευκρινίζοντας το και για όσους δεν το κατανόησαν.Τώρα αν εσύ μέσω του browser του Κ850 βλέπεις κινέζικα μαλλον είναι θέμα κωδικοποίησης χαρακτήρων που όμως ενδέχεται και να οφείλεται στον WAP Gateway server του δικτύου που χρησιμοποιείς και την λαθεμενη προσαρμογή δεδομένων στον browser του κινητού.Στα ΝΟΚΙΑ μπορείς μέσα απο τις ρυθμίσεις του browser(πχ. S40 V3-6267,6288,7390.....) να επιλέξεις ποια κωδικοποίηση χαρακτήρων θέλεις να χρησιμοποιείς,στα SE δεν βλέπω μια τέτοια ρύθμιση.

 

ok,και πως θα το διορθωσω αυτο?με την αναβαθμιση του 1ου firmware???η να το παω πισω για αντικατασταση???:(

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες πρόβλημα με τα γράμματα?

 

Για τα θέματα μιλάει. Σ' αυτό φταίνε οι άσχετοι που ασχολούνται με την κατασκευή τους. Όποιος έχει ασχοληθεί έστω και λίγο με το ThemeCreator ξέρει ότι θα πρέπει να αποφεύγει πχ ανοιχτόχρωμη γραμματοσειρά σε λευκό φόντο. Το αποτέλεσμα θα είναι να μην βλέπεις τις επιλογές του μενού στο θέμα που χρησιμοποιείς. Ακόμα και αν κάνεις την πατάτα μπορείς να το δεις και να το διορθώσεις. Αλλά από ότι φαίνεται αυτοί που φτιάχνουν τα θέματα για την voda δεν μπορούν να το δουν.

Κ τέλος πως μπορείς να σβήσεις την vf live έκδοση?

Υπάρχουν τρεις τρόποι.

Σε καταστήματα τύπου 9-volto.

Με την πιστωτική σου σε site τύπου DaVinci.

Μόνη σου. Αν έχεις όρεξη για πειραματισμούς και δεν φοβάσαι να "πειράξεις" το κινητό. Για περισσότερες πληροφορίες ρίξε μια ματιά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Aυτό με τα Themes κ το ότι δεν φαίνονται τα γράμματα λόγω ανοιχτόχρωμου φόντου το συνάντησα κ σε κινητό μη live.

Μπορώ αν έχω vf live εκδοση να βάλω theme που βρήκα στο νετ?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορεί να το συνάντησες και αλλού. Αλλά εκεί είναι από ερασιτέχνη οπότε δικαιολογείται.

Μπορείς να βάλεις όποιο θέμα θες εσύ. Μπορείς να βρεις πολύ πιο όμορφα θέματα από αυτά της voda.

Link to comment
Share on other sites

ok,και πως θα το διορθωσω αυτο?με την αναβαθμιση του 1ου firmware???η να το παω πισω για αντικατασταση???:(

 

Οχι και αντικατάσταση,το κινητό δεν έχει τίποτα,τι δίκτυο χρησιμοποιείς ?

Γλώσσα τηλεφώνου Ελληνικά,υποθέτω,δοκίμασε να πας στο wap.gemal.dk>BrowserSpy>Environment info>όπου πρέπει να εμφανιστούν τα HTTP_ACCEPT_CHARSET:utf-8,utf-16,iso-8859-1,iso-10646-ucs-2,Shift_JIS,Big5,GB2312 στην περίπτωση Wind,προφίλ Wind Internet.Μήπως αν επιλέξεις διαφορετικό προφίλ σύνδεσης διαλέγοντας (στο δίκτυο σου) WAP ή Internet,πρέπει εκεί να το ψάξεις;)

Link to comment
Share on other sites

Οχι και αντικατάσταση,το κινητό δεν έχει τίποτα,τι δίκτυο χρησιμοποιείς ?

Γλώσσα τηλεφώνου Ελληνικά,υποθέτω,δοκίμασε να πας στο wap.gemal.dk>BrowserSpy>Environment info>όπου πρέπει να εμφανιστούν τα HTTP_ACCEPT_CHARSET:utf-8,utf-16,iso-8859-1,iso-10646-ucs-2,Shift_JIS,Big5,GB2312 στην περίπτωση Wind,προφίλ Wind Internet.Μήπως αν επιλέξεις διαφορετικό προφίλ σύνδεσης διαλέγοντας (στο δίκτυο σου) WAP ή Internet,πρέπει εκεί να το ψάξεις;)

 

ευχαριστω,τελικα εφταιγε οτι ειχα ολες τις γλωσσες γραφης ενεργες στις ρυθμισεις τελικα,και οποιος τυχον συναντησει παρομοιο προβλημα,να μπειτε ρυθμισεις,γλωσσα,γλωσσα γραφης και να "ξε-τικαρετε"ολες τις υπολοιπες γλωσσες γραφης πλην των τυπικων abc,Ελληνικα,και αν θελετε Αγγλικα και μετα θα διορθωθει..Μαλλον καποιο bug θα ειναι του firmware...

Link to comment
Share on other sites

http://www.sonyericsson.com/downloads/javagames/GPS_Location_MP_ML_1032.jar

 

Κατεβάστε το,GPS location,δείχνει δορυφόρους και ταχύτητα κλπ. σε συνεργασία με Bluetooth GPS δέκτη,δοκιμασμενο στο Κ850;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.sonyericsson.com/downloads/javagames/GPS_Location_MP_ML_1032.jar

 

Κατεβάστε το,GPS location,δείχνει δορυφόρους και ταχύτητα κλπ. σε συνεργασία με Bluetooth GPS δέκτη,δοκιμασμενο στο Κ850;)

 

καλο...εχει και χαρτες??:D

Link to comment
Share on other sites

καλο...εχει και χαρτες??:D

 

Οχι δεν έχει χάρτες,είναι καθαρά εφαρμογή γεωγραφικού στίγματος και δορυφόρων.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update για το SE PC Suite και υποστηρίζει σωστά το τελικό "ς" στο συγχρονισμό!

 

Ευτυχώς το φτιάξανε γρήγορα γρήγορα, μπράβο τους :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λυστε μου μια απορια γιατι μου εχει σπασει τα νευρα :mad:

 

το update service εκδοση 2.7.9.14-1 σας δουλευει κανονικα?

 

εμενα μετα την ενημερωση που εκανε ανοιξε το παραθυρο του browser και απλα περιμενει.....ουτε κιχ...ενω πριν ολα δουλευανε κανονικα μιας και ειχα αναβαθμισει και τo p910i αλλα και το k800i μου κανονικοτατα....:mad::mad:

 

δεν συζηταμε για μη ενημερωμενες εκδοσεις flash,jawa κλπ...ολα ειναι οκ.εχει κανενας αυτο το προβλημα?:O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update για το SE PC Suite και υποστηρίζει σωστά το τελικό "ς" στο συγχρωνισμό!

 

Ευτυχώς το φτιάξανε γρήγορα γρήγορα, μπράβο τους :)

 

Sony Ericsson PC Suite 3.101.00 EL.exe

 

 

ειναι ελληνικη για αυτο και δεν υπαρχει πλεον το προβλημα με το τελικο ""ς"";)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λυστε μου μια απορια γιατι μου εχει σπασει τα νευρα

 

το update service εκδοση 2.7.9.14-1 σας δουλευει κανονικα?

 

εμενα μετα την ενημερωση που εκανε ανοιξε το παραθυρο του browser και απλα περιμενει.....ουτε κιχ...ενω πριν ολα δουλευανε κανονικα μιας και ειχα αναβαθμισει και τo p910i αλλα και το k800i μου κανονικοτατα....

 

δεν συζηταμε για μη ενημερωμενες εκδοσεις flash,jawa κλπ...ολα ειναι οκ.εχει κανενας αυτο το προβλημα?

 

Εγώ το δοκίμασα εχθές και έπαιζε κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την αγγλική έχω και παίζει κανονικά, σήμερα το πρωί έκανε update - ευτυχώς γιατί είχα καταλήξει να χρησιμοποιώ μόνο το FMA.

 

 

 

Το K850 χρειάζεται την έκδοση 3 του PC Suite (τελευταία version: 3.101.00).

 

εχεις κανει απαντηση με παραθεση του μηνυματος μου που αναφερω ποια ειναι η νεα εκδοση του pc suite ;)

 

αυτο εχω φυσικα και παρολα αυτα δεν δουλευει....με επανεκινησεις απεγκαταστασεις εγκαταστασεις να εχουν ηδη γινει twice αλλα αυτο εκει....εχει μουλαρωσει :mad:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

εχεις κανει απαντηση με παραθεση του μηνυματος μου που αναφερω ποια ειναι η νεα εκδοση του pc suite ;)

 

αυτο εχω φυσικα και παρολα αυτα δεν δουλευει....με επανεκινησεις απεγκαταστασεις εγκαταστασεις να εχουν ηδη γινει twice αλλα αυτο εκει....εχει μουλαρωσει :mad:

 

Χάχαχαχαχ θεϊκό δεν είδα ότι ήσουν ο ίδιος... θα το κάνω edit...

 

Εμένα μου δουλεύει μια χαρά και το PC Suite και το Update. Προηγουμένος είχα την έκδοση 2 (k750,w880) του Suite, την έκανα uninstall και η καινούργια έπαιξε με την πρώτη.

 

Το update service το κατέβασα από το International support website αφού το ελληνικό δεν έχει το Κ850 και μου έπαιξε μια χαρά (δυστυχώς no updates available).

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/64144934/Sony_Ericsson_PC_Suite_3.101.00_EL.exe.exe

 

Αν και δεν αγόρασα ακόμα το k850i γιατι δεν το εφερε ο γερμανός βρικα το pc_suite

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/64144934/Sony_Ericsson_PC_Suite_3.101.00_EL.exe.exe

 

Αν και δεν αγόρασα ακόμα το k850i γιατι δεν το εφερε ο γερμανός βρικα το pc_suite

 

Και μερικά παιχνίδια κ προγράμματα για το κινήτακι μας!!!

http://rapidshare.com/files/64150865/Games.zip

http://rapidshare.com/files/64154134/Softwares.zip

Link to comment
Share on other sites

.....Το update service το κατέβασα από το International support website αφού το ελληνικό δεν έχει το Κ850 και μου έπαιξε μια χαρά (δυστυχώς no updates available).

 

Και το ελληνικό UpdateService έχει το Κ850 στη λίστα προς επιλογή;)

Link to comment
Share on other sites

Και το ελληνικό UpdateService έχει το Κ850 στη λίστα προς επιλογή;)

 

Το πρόγραμμα έχει ελληνικά ναι... Το ελληνικό site όμως δεν έχει καθόλου το Κ850 ακόμα, οπότε για να το κατεβάσεις πρέπει να πας στο αγγλικό :)

Link to comment
Share on other sites

Paidia dokimase kaneis na to dokimasei me to XS++ gia na mas pei ekdosi CID erom colour kai poio cda main kai fs exei to tilefwno???

 

Filika

 

Scottas:D:):p

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K850

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...