Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν το ενεργοποιεις, ισχυει για 30 ημερολογιακες ημερες, ασχετως εαν εχει 28,30 η 31 ημερες ο μηνας. οπως κανενα ρολο δεν παιζει και η ωρα ενεργοποιησης. Εαν το ενεργοποιησεις στις 22:00 , τοτε θα εχεις 29 ημερες και 2 ωρες της 30κοστης που εκανες και την ενεργοποιηση, και θα ισχυει μεχρι και τα μεσανυχτα της τελευταιας ημερας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Paidia se mena den erxete minima oti h yphresia lhgei apopse. Mou erxete thn epomenh mera to prwi ena minima pou leei oti h syndromh mou sto internet exei hdh lhksei apo xthes!!! 2 fores thn eixa pathsei k xrewthika, efoson me thn energopoihsh tou wind plus erxete minima pou leei oti h sundromh isxyei gia ena mhna. Gia na mou erxete minima thn idia mera pou einai na lhksei prepei na parw kapoio thl sto tmhma eksyphrethshs kai na tous to pw??
Link to comment
Share on other sites

Οταν το ενεργοποιεις, ισχυει για 30 ημερολογιακες ημερες, ασχετως εαν εχει 28,30 η 31 ημερες ο μηνας. οπως κανενα ρολο δεν παιζει και η ωρα ενεργοποιησης. Εαν το ενεργοποιησεις στις 22:00 , τοτε θα εχεις 29 ημερες και 2 ωρες της 30κοστης που εκανες και την ενεργοποιηση, και θα ισχυει μεχρι και τα μεσανυχτα της τελευταιας ημερας.

Οκ, κατάλαβα.

Thanks :)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως θα κανω τις ρυθμισεις για το wind plus non-stop στο htc p3300.Exω ενεργοποιησει την υπηρεσια εδω και κατι μηνες στο Κ750ι αλλα σε αυτο δεν ξερω,μπηκα στη σελιδα της wind αλλα δεν εχει ρυθμισεις για το συγκεκριμενο κινητο ξερει κανεις τποτα????Ρωτησα και στο αντιστοιχο threat του htc αλλα δεν πηρα απαντηση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι για ppc χωρίς τηλέφωνο μέσω bt αλλά στην ουσία το ίδιο πράγμα. Μόνο το modem αλλάζει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1485791#post1485791

y4
Link to comment
Share on other sites

GIA XARA SE OLO TO FORUM...

8A H8ELA MIA XARH APO SAS...

EIXA TO WIND PLUS SE NOKIA 6680 K DOULEUE KANONIKA.VAZW TO WIND PLUS STO SONY ERICSSON P990i K PAW STHN SELIDA THS WIND GIA NA STEILW TA SETTINGS.DN EIXE GIA P990i K ESTEILA TA SETTINGS GIA P910i...HR8AN KANONIKA ALLA OTAN MPAINW XREONOME KANONIKA AN K EXW ENERGOPIOISI TIN SYNDROMI WIND PLUS...

MHPOS KSREI NA MOU PEI KANEIS TIS RY8MISEIS K TI PREPEI NA KANW STO P990i WSTE NA TIS KANW EGW XEIROKINITES K OTAN MPAINW STO INTERNET NA MIN XREONOME???

EYXARISTW PL TO FORUM...

(MPOREI NA TIS EXETE PROANAFEREI ALLA DN EXW K PL XRONO WSTE NA KATSW NA DIAVASW OLES THS SELIDES...SORRY)...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε κι εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετώπισα πριν λίγο καιρό..

Μετά από ψάξιμο βρήκα τις χειροκίνητες ρυθμίσεις (αυτόματες δυστυχώς δεν υπάρχουν..) οι οποίες είναι αυτές:

 

 

SONY ERICSSON - SONY ERICSSON P990i

 

Ρυθμίσεις GPRS

Αυτόματες Ρυθμίσεις

Δεν διατίθενται προς το παρόν

Χειροκίνητες Ρυθμίσεις

Στο κυρίως μενού

Επιλέγουμε Εργαλεία

Επιλέγουμε Πιν. Ελέγχου

Επιλέγουμε Συνδέσεις

Επιλέγουμε Λογαριασμοί Internet

Επιλέγουμε Λογαριασμοί Internet tab

Επιλέγουμε Νέος λογαριασμός

Επιλέγουμε Δεδομένα

Όνομα λογαρ. WIND PLUS

Διεύθυνση gwap.b-online.gr

Απαιτείται όνομα χρήστη και κωδικός πρόσβασης: tick

Όνομα χρήστη: wap

Κωδικός: wap

Επιλέγουμε Λογαρ. δεδομένων

Επιλέγουμε Proxy

Χρήση proxy server: tick

Διεύθυνση proxy server: 192.168.200.010

Θύρα proxy server: 9401

Πιέζουμε 2 φορές αποθήκευση

Πιέζουμε Τέλος

Έπειτα επιστρέφουμε πίσω στο κυρίως μενού και:

Επιλέγουμε Πολυμέσα

Επιλέγουμε Web

Επιλέγουμε Web tab

Επιλέγουμε Άνοιγμα ιστοσελίδας

Εισάγουμε: : http://portal.wind.gr

 

Ελπίζω να βοήθησα.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμιση για το Ν73 εχουμε παιδια γιατι δεν ξερω που να στειλω μηνυμα? Επισης σχετικα με ταπ ακετα γραπτων. ΑΝ ληξει σε μενα ο μηνας εχω περιθωριο ακομα λιγες ημερες περιπου 4-5.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε κι εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα αντιμετώπισα πριν λίγο καιρό..

Μετά από ψάξιμο βρήκα τις χειροκίνητες ρυθμίσεις (αυτόματες δυστυχώς δεν υπάρχουν..) οι οποίες είναι αυτές:

 

 

SONY ERICSSON - SONY ERICSSON P990i

 

Ρυθμίσεις GPRS

Αυτόματες Ρυθμίσεις

Δεν διατίθενται προς το παρόν

Χειροκίνητες Ρυθμίσεις

Στο κυρίως μενού

Επιλέγουμε Εργαλεία

Επιλέγουμε Πιν. Ελέγχου

Επιλέγουμε Συνδέσεις

Επιλέγουμε Λογαριασμοί Internet

Επιλέγουμε Λογαριασμοί Internet tab

Επιλέγουμε Νέος λογαριασμός

Επιλέγουμε Δεδομένα

Όνομα λογαρ. WIND PLUS

Διεύθυνση gwap.b-online.gr

Απαιτείται όνομα χρήστη και κωδικός πρόσβασης: tick

Όνομα χρήστη: wap

Κωδικός: wap

Επιλέγουμε Λογαρ. δεδομένων

Επιλέγουμε Proxy

Χρήση proxy server: tick

Διεύθυνση proxy server: 192.168.200.010

Θύρα proxy server: 9401

Πιέζουμε 2 φορές αποθήκευση

Πιέζουμε Τέλος

Έπειτα επιστρέφουμε πίσω στο κυρίως μενού και:

Επιλέγουμε Πολυμέσα

Επιλέγουμε Web

Επιλέγουμε Web tab

Επιλέγουμε Άνοιγμα ιστοσελίδας

Εισάγουμε: : http://portal.wind.gr

 

Ελπίζω να βοήθησα.

 

SE EUXARISTW PARA POLU...

FYSIKA K BOI8ISES EISAI TELEIA...

AN MOU PEIS TWRA K POION MSN MESSENGER XRISIMOPOIEIS DEN 8A EXW LOGIA GIA NA SE EYXARISTISO...

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το mig33 (κάνε ένα google και θα το βρεις);)

Χαίρομαι που βοήθησα:)

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Στο pda (wm5)

Start / Settings / Connections (tab) / Connections / Advanced (tab) / Select Networks.

 

Εδώ πατάμε ‘New’ για δημιουργία νέας σύνδεσης. Βάζουμε ένα όνομα (στο ‘general tab) και πάμε δίπλα στο tab ‘modem’ όπου διαλέγουμε ‘New’. Βάζουμε ένα όνομα και διαλέγουμε το ‘modem’ (Bluetooth’). Επιλέγουμε ‘next’ και διαλέγουμε το κινητό μας.

 

Για την TIM ο αριθμός κλήσεις για gprs είναι *99#. Επιλέγουμε ‘next’.

Για το wap over gprs της TIM βάζουμε:

 

User name: wap

Password: wap

Και επιλέγουμε Advanced.

 

Εδώ στο tab ‘general’ επιλέγουμε την ταχύτητα (πχ. 115200) ΞΕ – τσεκάρουμε την επιλογή ‘wait for dial tone before dialing’ και στο πεδίο ‘Extra dial-string command βάζουμε την εντολή:

 

+CGDCONT =1, “IP”, “gwap.b-online.gr”

 

Τα υπόλοιπα τα αφήνουμε όπως είναι και πατάμε ‘OK’ και μετά finish.

 

Τέλος πάμε στο tab Proxy Settings και επιλέγουμε το ‘This network connects to the internet και το This network uses a proxy server to connect to the internet. Στο πεδίο ‘Proxy Server’ βάζουμε 192.168.200.10 και πατάμε ‘Advanced’, για να βάλουμε:

 

HTTP: 192.168.200.10:9401

WAP: 192.168.200.10:9401

Secure WAP:

Socks: 192.168.200.10:1080

 

Επιλέγουμε ‘OK” 4 φορές και κλείνουμε τις ρυθμίσεις.

 

Λογικά θα πρέπει να δουλεύουν όλα ! Ανοίγουμε τον internet explorer και το pocket pc θα πρέπει να συνδεθεί μόνο του.

 

 

Για Secure WAP δεν βάζετε κάποιο proxy;;; Έχω δοκιμάσει και χωρις και με 192.168.200.10:9401 και o Opera Mobile 8.65 (στο PPC) δεν μπορεί να μπει σε https sites... Ενώ ο ΙΕ-mobile μπαίνει κανονικά... Γιατί;;;

Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Για Secure WAP δεν βάζετε κάποιο proxy;;; Έχω δοκιμάσει και χωρις και με 192.168.200.10:9401 και o Opera Mobile 8.65 (στο PPC) δεν μπορεί να μπει σε https sites... Ενώ ο ΙΕ-mobile μπαίνει κανονικά... Γιατί;;;

Ο opera mobile μπαίνει σε https σελίδες, απλώς στις επιλογές του opera βάλε και https proxy τον ίδιο (192.168.200.10:9401). Έχω δοκιμάσει και μου έμπαινε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο opera mobile μπαίνει σε https σελίδες, απλώς στις επιλογές του opera βάλε και https proxy τον ίδιο (192.168.200.10:9401). Έχω δοκιμάσει και μου έμπαινε...

 

Δυστυχώς ο Opera Mobile 8.65 δεν έχει ρυθμίσεις για proxy... Μάλλον παίρνει τις κεντρικές ρυθμίσεις του συστήματος όταν έφτιαξα την dial up σύνδεση...

 

Θα κάνω downgrade στον 8.60 που νομίζω πως είχε δικές του ρυθμίσεις για proxy...

Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο Opera Mobile 8.65 δεν έχει ρυθμίσεις για proxy... Μάλλον παίρνει τις κεντρικές ρυθμίσεις του συστήματος όταν έφτιαξα την dial up σύνδεση...

 

Θα κάνω downgrade στον 8.60 που νομίζω πως είχε δικές του ρυθμίσεις για proxy...

Είσαι σίγουρος? Εγώ έχω τον 8.65 και έχει ρυθμίσεις proxy...

Δοκίμασε να τον κατεβάσεις και από αλλού ;) και ξαναεγκατέστησέ τον.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια διαβασα παρα πολλα ποστς....

διορθωστε με αν κανω λαθος:

 

me to wind plus non-stop εχεις:

 

1)απεριοριστη δωρεαν πλοηγηση μεσω Google απο το menu της wind plus.τι γινεται με τις σελιδες που δεν ανοιγει me αυτον τον τροπο μεσω google wind plus??

 

2)κατεβασμα αρχειων μεχρι 1mb.σε μερικες σελιδες που ειναι πολυ "βαριες" μπορει να χρεωνεσαι κατα τη πλοηγηση?γιατι μπορει να κατεβαζουν δεδομενα παραπανω του 1mb...ειδικα αν ειναι κ flash..

 

3)msn messenger μπορεις να μπαινεις μεσω του wind plus απο τη κατηγορια του Menu "internet", δωρεαν.υπαρχει αλλος δωρεαν τροπος καλυτερος?

 

4)με τον opera mini τι γινεται?μπορεις να τον κατεβασεις δωρεαν και απο το menu του wind plus η υπαρχει χρεωση? κατα τη χρηση του mini opera πως γινεται,τι ρυθμισεις πρεπει να κανεις για να μη χρεωνεσαι?

 

5)ΠΡΟΣΟΧΗ!εφοσον χρησιμοποιουμαι τον browser του κινητου μας συμφωνα με τη wind χρεονομαστε κανονικα......δηλαδη αν ανοιξουμε τον browser του νοκια Πχ και βαλουμε εμεις μια σελιδα πχ...http://www.myphone.gr μπαινουμε μεσω wind internet (και οχι wind plus) και υπαρχει κανονικη χρεωση.

δεν ισχυει το ιδιο και με τον οπερα μινι,μιας και ειναι και αυτος web browser και συνδεεται μεσω wind internet?η πειραζεις καποιες ρυθμισεις..?

 

6)για οποιεσδηποτε αλλες τυχον χρεωσεις η "παγιδες" καλο θα ειναι να ενημερωνετε απο εδο!

 

εφοσον συμπληρωθει σωστα απο ολους μας αυτο το ποστ να το εχουμε σαν οδηγο για νεους χρηστες ωστε να μην υπαρχουν συνεχεια οι ιδιες ερωτο-απαντησεις!

Link to comment
Share on other sites

όταν τελειώνει η υπηρεσία σε έναν μήνα, σας προειδοποιεί; εμένα δεν με προειδοποιεί κ εχω χαλάσει τα κέρατα μου έτσι. :(
Link to comment
Share on other sites

παιδια διαβασα παρα πολλα ποστς....

διορθωστε με αν κανω λαθος:

 

me to wind plus non-stop εχεις:

 

1)απεριοριστη δωρεαν πλοηγηση μεσω Google απο το menu της wind plus.τι γινεται με τις σελιδες που δεν ανοιγει me αυτον τον τροπο μεσω google wind plus??

 

2)κατεβασμα αρχειων μεχρι 1mb.σε μερικες σελιδες που ειναι πολυ "βαριες" μπορει να χρεωνεσαι κατα τη πλοηγηση?γιατι μπορει να κατεβαζουν δεδομενα παραπανω του 1mb...ειδικα αν ειναι κ flash..

 

3)msn messenger μπορεις να μπαινεις μεσω του wind plus απο τη κατηγορια του Menu "internet", δωρεαν.υπαρχει αλλος δωρεαν τροπος καλυτερος?

 

4)με τον opera mini τι γινεται?μπορεις να τον κατεβασεις δωρεαν και απο το menu του wind plus η υπαρχει χρεωση? κατα τη χρηση του mini opera πως γινεται,τι ρυθμισεις πρεπει να κανεις για να μη χρεωνεσαι?

 

5)ΠΡΟΣΟΧΗ!εφοσον χρησιμοποιουμαι τον browser του κινητου μας συμφωνα με τη wind χρεονομαστε κανονικα......δηλαδη αν ανοιξουμε τον browser του νοκια Πχ και βαλουμε εμεις μια σελιδα πχ...http://www.myphone.gr μπαινουμε μεσω wind internet (και οχι wind plus) και υπαρχει κανονικη χρεωση.

δεν ισχυει το ιδιο και με τον οπερα μινι,μιας και ειναι και αυτος web browser και συνδεεται μεσω wind internet?η πειραζεις καποιες ρυθμισεις..?

 

6)για οποιεσδηποτε αλλες τυχον χρεωσεις η "παγιδες" καλο θα ειναι να ενημερωνετε απο εδο!

 

εφοσον συμπληρωθει σωστα απο ολους μας αυτο το ποστ να το εχουμε σαν οδηγο για νεους χρηστες ωστε να μην υπαρχουν συνεχεια οι ιδιες ερωτο-απαντησεις!

Αν και έχουν απαντηθεί αρκετές φορές αυτές οι ερωτήσεις :

 

1) Έχουμε απεριόριστη δωρεάν πλοήγηση σε οποιδήποτε site άσχετα με το wind plus. Δεν χρεωνόμαστε απο οποιονδήποτε browser μπούμε , αρκεί να συνδεθούμε με apn το gwap.b-online.gr και όχι το gint.b-online.gr .

 

2) To όριο του 1ΜΒ ισχύει για κάθε αρχείο που κατεβαίνει. Οπότε συνολικά τα στοιχεία μιας σελίδας μπορούν να είναι όσα θέλουν αρκεί το καθένα ξεχωριστά να μη περνά τα 1024ΚΒ. Αυτο σημαίνει οτι αν για παράδειγμα υπάρχει ένα flash 3ΜΒ δε θα κατέβει και δε θα το βλέπουμε.

 

3)Για κινητά μπορούμε να χρησιμοποιούμε κάποιον web msn messenger (που όμως δεν είναι και ότι πιο εύχρηστο). Δεν γνωρίζω αν υπάρχει αυτή τη στιγμή πρόγραμμα messenger που να δουλεύει με wind plus. Αν μπαίνεις απο PC όμως μπορεί να συνδέεται κανονικά ο live messenger.

 

4) Όπως είπα και παραπάνω αρκεί το κινητό να συνδεθεί μέσω gwap.b-online.gr και δε θα χρεωθείς απο οποινδήποτε browser ( opera mini, opera mobile, τον ενσωματωμένο του κινητου κλπ ).

 

5)Απάντησα στο (1) και (4) . Λάθος. Εσύ επιλέγεις με ποιό λογαριασμό θα μπείς. Αν συνδεθείς με το wind internet (gint) θα χρεωθείς. Aν μπείς με το wind plus (gwap) δε θα χρεωθείς.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος? Εγώ έχω τον 8.65 και έχει ρυθμίσεις proxy...

Δοκίμασε να τον κατεβάσεις και από αλλού ;) και ξαναεγκατέστησέ τον.

 

Για βοήθησε με λίγο...

 

Έχω τον Opera 8.65 for Windows Mobile και τον κατέβασα από το site της Opera...

 

Πάω Menu > Tools > Settings και έχει 4 tabs: General - History - Network - Misc.

 

Αν είχε κάτι, θα το είχε στο Network... Αλλά δεν έχει... :( :( :(

 

Εσύ που τους βρήκες τις ρυθμίσεις για proxy;;;

Q σου λεβέντη μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Οποτε παιδια συμφερει μονο με αυτη την αποψη...ρυθμισεις για το Ν73 παντως δεν ειδα ακομα...
Link to comment
Share on other sites

exw to nokia 7390 to opoio den exei plhktro gia na mpainei apeu8eias sto wind plus. tin teleutaia bdomada exw ane3hghtes xrewseis stin karta mou kai otan phra sto tmhma e3uphrethshs pelatwn mou eipan oti h xrewsh einai ap to wap.tous eipa oti den exw mpei pote kai oute 3erw na to xeirizomai kai katelh3an sto symperasma oti ginetai automath sundesh. phga x8es se katasthma ths wind alla3a tis ru8miseis gia na min mpainei ka8olou. oi xrewseis sunexizontai kai mou eipan oti einai pali gia ton idio logo. Eleos bazw kartes kai 3afnika briskomai na exw sto logariasmo mou meion. Pws einai dinaton na kanei sunexeia automath sundesh????
http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

exw to nokia 7390 to opoio den exei plhktro gia na mpainei apeu8eias sto wind plus. tin teleutaia bdomada exw ane3hghtes xrewseis stin karta mou kai otan phra sto tmhma e3uphrethshs pelatwn mou eipan oti h xrewsh einai ap to wap.tous eipa oti den exw mpei pote kai oute 3erw na to xeirizomai kai katelh3an sto symperasma oti ginetai automath sundesh. phga x8es se katasthma ths wind alla3a tis ru8miseis gia na min mpainei ka8olou. oi xrewseis sunexizontai kai mou eipan oti einai pali gia ton idio logo. Eleos bazw kartes kai 3afnika briskomai na exw sto logariasmo mou meion. Pws einai dinaton na kanei sunexeia automath sundesh????

 

Μήπως πατάς το 0 χωρίς να το καταλάβεις? Γιατί στα Νοκια με το 0 μπαίνεις άμεσα στο Ίντερνετ

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Σβήσε το προφίλ με το gwap, αλλά και αυτό με το gint.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

exw paei se katasthma wind kai mou ta exoun sbhsei ola. dokimasame kai ekeinh ti stigmh na mpoume me to mhden kai den empaine. oi xrewseis sunexistikan bebaia kai phga twra pali sthn wind steilame fax na to apenergopoihsoun teleiws kai twra perimenw eidopoihtiko sms. 8a doume ti 8a ginei....
http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

exw paei se katasthma wind kai mou ta exoun sbhsei ola. dokimasame kai ekeinh ti stigmh na mpoume me to mhden kai den empaine. oi xrewseis sunexistikan bebaia kai phga twra pali sthn wind steilame fax na to apenergopoihsoun teleiws kai twra perimenw eidopoihtiko sms. 8a doume ti 8a ginei....

Μήπως χωρίς να το ξέρεις χρησιμοποιεί κάποιος το κινητό σ?

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...