Jump to content

Wind Plus


billakosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά ερώτηση, τώρα που το θίξατε το θέμα και το ψάχνω(λίγο σχετική με το τοπικ.) έχω μια παλιά κάρτα telestet free 2 go... μπορώ να την πάω σε ένα wind store να μου την κάνουν USIM? πόσο καιρό θέλει κ πόσο θα κοστίσει? ευχαριστώ...

Η Wind δεν έχει ακόμη USIMs για καρτοκινητά.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες αν μπορεί κάποιος να μου απαντήσει σε 3-4 ερωτησούλες γιατί ψιλομπερδεύτικα! Ειναι και τα 1300 posts που προηγούνται...:p

 

Λοιπόν.. το καλοκαίρι είχα ενεργοποιήσει το PLUS Non-Stop με τα 3.5Ε το μήνα, και βάζοντας gwap έμπαινα και στο web με Opera (μέσω GPRS). Όλα καλά μέχρι εδώ.

 

1) Αν αντί για GPRS μπούμε με 3G σε web με Όπερα υπάρχει επιπλέον χρέωση;

 

2) Αν όχι, τότε η υπηρεσία Wind 3G (Χρέωση για πλοήγηση WEB (ανά kb): € 0,006) σε τι χρησιμεύει;

 

3) Αυτή η σύνδεση (Wind 3G) δε μπορεί να μεταφερθεί και σε PC με το κινητό ως modem;

 

4) Τέλος το ADSM μέσω του 3G δικτύου δε γίνεται πάλι (3.5G);

Πώς γίνεται το Wind 3G (με τα 40MB free για Web) να κοστίζει 29.75Ε/μήνα και το ADSM των 5GB να κοστίζει 32E/μήνα (και μάλιστα με καλύτερες ταχύτητες ως 3.5G); Ποια είναι η διαφορά;

 

Ελπίζω να μη ρωτάω βλακείες...:D

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εκανα hard reset και την εχασα, ποια ειναι η διευθυνση του wind plus για να μπεις μεσω του IE στο ppc σου και να αλλαξεις πχ το Calling Tune που εχεις????
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω βοηθεια.θελω να παρω το ετεν Χ800 και θα ηθελα να ξερω αν λειτουργει κανονικα το wind plus στο συγκεκριμενο κινητο.ειναι σημαντικο κριτηριο στο να το παρω και ειναι και λιγο ακριβο.οποιος γνωριζει σιγουρα ας βοηθησει.ευχαριστω προκαταβολικα.
Link to comment
Share on other sites

delete

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

:)Όπως λέει και ο τίτλος, μήπως μπορει κάποιος να μου πεί που θα βρώ τις ρυθμίσεις για το PLUS, MMS, Mobile TV για το V720??? Κάλεσα πριν από κάποιες μέρες στο cc και μου ζήτησαν το email μου για να τις στείλουν μέσα σε μία ημέρα...ακόμα τις στέλνουν... Τους έστειλα και email, αλλά τζίφος...!!! Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλές γιορτές σε όλους!:):):)
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το θεμα ρυθμισεων μεσω email ειναι μια πολυ πονεμενη ιστορια για την Wind.

Η αποστολη γινεται με πολυ πολυπλοκο τροπο, ενδεικτικα, μπορει να ακολουθηθει η εξης διαδικασια, να εκτυπωθει φορμα, να συμπληρωθουν χειρογραφα τα στοιχεια (συσκευη, ρυθμισεις, διευθυνση αποστολης, να σταλθει με ΦΑΞ σε αλλο τμημα, και μετα απο καποιες ωρες (η μερες)εαν εισαι ατυχος, αλλος να παρει το ΦΑΞ, και εαν βγαλει σωστα τα γραμματα που συνηθως δεν φαινονται και πολυ καλα, να λαβεις και το mail με τις ρυθμισεις που ζητησες...και οχι, δεν κανω πλακα.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ... Οπότε, αν περιμένω από την εταιρεία, φέξε μου και γλίστρησα... Κάποιος που να τις έχει, ή σε κανένα site δεν παίζουν?
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους.

Παιδια εχω το 3110c κ χ8ες πηρα το wind Plus me 3.50E....

Mπορει καπoιος να με βοη8ησει να tο συνδεσω με wap sto net?

Στο site της Wind που πηγα δεν εχει ρυ8μισεις για το μοντελο μου, μονο για αλλα εχει.

Εστειλα sms k μου εστειλαν ρυ8μισεις για GPRS...

Σας ευχαριστω. Πασα βοη8εια δεκτη.....

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

έχω το 6500 και δεν μπορώ να δω τηλεόραση. Όταν επιλέγω tv και ανοίγει ο player μου βγάζει το μήνυμα ότι πρέπει να ενεργοποιήσω πακέτο δεδομένων πρώτα.

Ξέρει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Μπορώ να λαμβάνω emails μέσω του WIND PLUS. Είναι όλα τα ports ανοιχτά ή μόνο το web (80)?

 

Petros the Great? Δώσε τα φώτα σου. Προσπαθώ από ένα SE W950i να πάρω emails αλλά γιοκ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν μπαίνουμε με ταχύτητες 3G στο ίντερνετ μέσω του Wind Plus χρεωνόμαστε;

(Προσοχή. Δεν εννοώ ρυθμίσεις Wind Internet. Μιλάω για χρήση του gwap και του proxy.)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν μπαίνουμε με ταχύτητες 3G στο ίντερνετ μέσω του Wind Plus χρεωνόμαστε;

(Προσοχή. Δεν εννοώ ρυθμίσεις Wind Internet. Μιλάω για χρήση του gwap και του proxy.)

 

Φυσικά και όχι...

Link to comment
Share on other sites

έχω το 6500 και δεν μπορώ να δω τηλεόραση. Όταν επιλέγω tv και ανοίγει ο player μου βγάζει το μήνυμα ότι πρέπει να ενεργοποιήσω πακέτο δεδομένων πρώτα.

Ξέρει κανείς κάτι?

 

 

Έχει δει κανείς τηλεόραση με΄το 6500? και αν ναι, με τι δίκτυο?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Opera/9.50 (J2ME/MIDP; Opera Mini/4.0.10031/209; U; el))

 

Υπάρχουν δύο περιπτώσεις. Ή να μην έχεις κάρτα και το μύνημα να μην γίνεται αποστολή ή να μην έγραψες σωστά. Plus στο 349

Link to comment
Share on other sites

Εχεις συμβολαιο η καρτοκινητο?Εαν εχεις συμβολαιο , τοτε ο αριθμος ειναι το 3490, αλλα καλυτερα να παρεις τηλεφωνο την εξυπηρετηση πελατων να στο ενεργοποιησουν. Σε καρτοκινητο απλα στελνεις την λεξη PLUS στο 349.
Link to comment
Share on other sites

1)Κάθε πότε το ξαναενεργοποιείτε ρε παιδιά? Έχω μπερδευτεί..

 

Εστω ότι το έβαλα στις 4/2:

i a)Θα το ξαναενεργοποιήσω στις 3/3?

i b)Θα το ξαναενεργοποιήσω στις 4/3?

i c)Θα το ξαναενεργοποιήσω στις 5/3?

 

ii a)Μια μέρα πριν στείλουν ότι "λήγει απόψε"?

ii bΜια μέρα μετα το μήνυμα "λήγει απόψε"?

 

iii a)Σε 30 μέρες ακριβώς και την 31η ξαναενεργοποιώ?

iii b)Ανα ημερολογιακό μήνα?

 

 

2)Τι ώρα απενεργοποιείται?

 

i a)Την ώρα που το ενεργοποίησα?

i b)Στις 12 το βράδυ?

 

Ποια απο αυτά ισχύουν?

Σας μπέρδεψα ε? :p

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Το απόψε νομίζω ότι είναι κατανοητό, σημαίνει σήμερα το βράδυ, δηλαδή το πρόγραμμα λήγει την ημέρα που σου έρχεται το μήνυμα.

Για να λέει απόψε, προφανώς θα ισχύει μέχρι τα μεσάνυχτα άσχετα από την ώρα που το έχεις ενεργοποιήσει...

Εγώ προτείνω να σημειώνεις τι ώρα το ενεργοποίησες και την ημέρα που σου έρχεται το μήνυμα για λήξη, να στέλνεις το μήνυμα ακριβώς την ώρα που το είχες ενεργοποιήσει, για να μην χάσεις ούτε δευτερόλεπτο σερφαρίσματος!

Link to comment
Share on other sites

1)Κάθε πότε το ξαναενεργοποιείτε ρε παιδιά? Έχω μπερδευτεί..

 

Εστω ότι το έβαλα στις 4/2:

i a)Θα το ξαναενεργοποιήσω στις 3/3?

i b)Θα το ξαναενεργοποιήσω στις 4/3?

i c)Θα το ξαναενεργοποιήσω στις 5/3?

 

ii a)Μια μέρα πριν στείλουν ότι "λήγει απόψε"?

ii bΜια μέρα μετα το μήνυμα "λήγει απόψε"?

 

iii a)Σε 30 μέρες ακριβώς και την 31η ξαναενεργοποιώ?

iii b)Ανα ημερολογιακό μήνα?

 

 

2)Τι ώρα απενεργοποιείται?

 

i a)Την ώρα που το ενεργοποίησα?

i b)Στις 12 το βράδυ?

 

Ποια απο αυτά ισχύουν?

Σας μπέρδεψα ε? :p

 

Aν το ενεργοποιήσεις 4/2 τότε ισχύει μέχρι και 4/3.

Η ώρα δεν επηρεάζει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι πάρα πολλές ώρες στο νετ θέλω να ξέρω πότε αλλάζει η χρέωση για να μην χρεώνομαι ανα είσοδο

 

 

Δηλαδή πάει στις 4 του άλλου μήνα άσχετα άν ο μήνας έχει 29,30,31 μέρες?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...