Jump to content

Σχολές. Μετανοιώσατε εκεί που σπουδάζετε;


jim19
 Κοινοποίηση

Μετανοιωσατε εκει που σπουδαζετε??  

130 members have voted

  1. 1. Μετανοιωσατε εκει που σπουδαζετε??

    • Ναι
      56
    • Οχι
      74


Recommended Posts

Ξεκινησατε χαρουμενοι,και μετα τα βρηκατε...μπαστουνια??Θα θελατε να σπουδαζετε καπου αλλου??Και αν ναι,που??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 199
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω γραφτηκα στη σχολη μου, με τους χειροτερους οιωνους...δε γουσταρα καθολου.

Αλλα στη συνεχεια αλλαξαν ολα!

Ειμαι πρωτοετης στη σχολη Δασολογιας στο ΑΠΘ και γουσταρω αγρια!! :P

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Δε μετάνοιωσα ποτέ για την επιλογή μου (ΤΕΙ Κοζάνης - τμήμα ΒΣ). Μετάνοιωσα λίγο για την FDA μετά, με την έννοια ότι θα μπορούσα να είχα βρεθεί κάπου ακόμα καλύτερα στην Ιταλία αλλά λόγω πίεσης χρόνου γράφτηκα για μεταπτυχιακό εκεί. Tutto e' andato bene pero'. :) Άντε, και εις ανώτερα μου εύχομαι! :happy:
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μετανιωσα για το αντικειμενο των σπουδων μου...Αλλα αν ειχα την ευκαιρεια να γυρισω τον χρονο πισω θα εφευγα εξωτερικο για το ιδιο αντικειμενο... Δυστυχως εδω οι σχολες ειναι...μην τις χαρακτηρισω...:X
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μετανιωσα για το αντικειμενο των σπουδων μου...Αλλα αν ειχα την ευκαιρεια να γυρισω τον χρονο πισω θα εφευγα εξωτερικο για το ιδιο αντικειμενο... Δυστυχως εδω οι σχολες ειναι...μην τις χαρακτηρισω...:X

 

 

+1000!!!!

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Μετανιωσα καργα! Τη δηλωσα επειδη μου ελεγαν να τη δηλωσω για 2η επιλογη (ειναι καλη, εχει ζητηση, ειναι ετσι ειναι αλλιως), τελικα περασα και δε μου αρεσει ΚΑΘΟΛΟΥ :angry: :chair: :stupid:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μετανοιωσα μεχρις ενος βαθμου. οταν εκανα το μηχανογραφικο επιανα (με τις βασεις της προηγουμενης χρονιας) μεχρι και το Διοικητικης Επιστημης και Τεχνολογιας (ΑΣΟΕΕ). οι γονεις μου με επεισαν να βαλω αντι γιαυτο πρωτο και τη Λογιστικη Χρηματοοικονομικη της ΑΣΟΕΕ. οι βασεις επεσαν, επιασα τη Λογιστικη και τωρα μπορω να πω οτι μεχρι ενος βαθμου το εχω μετανοιωσει..

Desktop: Acer Aspire X-Cruiser, ThermalTake PurePower460W, Core 2 Duo E6400, Gigabyte 965PS3, 2xCrucial 2GB (800MHz, CL4), Gigabyte 9600GT

http://www.cardomain.com/ride/2667388

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου λέγανε μπες σε Τεί το μόνο που έχει είναι εργστήρια σε όλα τα άλλα είναι χαλαρα!Το μόνο που έχω να πω μετά από χρόνια είναι ότι ήταν πολύ κούραση για λίγη ανταμοιβή!
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Eγω οταν εκανα μηχανογραφικο δεν ηξερα τι θελω να κανω στη ζωη μου κ δεν ηθελα καποια συγκεκριμενη σχολη.Δηλωσα τη σχολη μου επειδη ηταν καλο το επαγγελμα,χωρις να εχω ιδιαιτερες προσδοκιες.Γενικα ημουν ουδετερη απεναντι σε ολες τις σχολες.

Οταν μπηκα κ καθως περνουσαν τα χρονια αρχισε να μου αρεσει παρα πολυ!!!!!Ειναι απιστευτα ενδιαφερον!!!

Νομιζω οτι αν κ εν αγνοια μου,ειναι η καλυτερη κ πιο σωστη επιλογη που εκανα ποτε μου:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν μετανιωσα για το αντικειμενο των σπουδων μου...Αλλα αν ειχα την ευκαιρεια να γυρισω τον χρονο πισω θα εφευγα εξωτερικο για το ιδιο αντικειμενο... Δυστυχως εδω οι σχολες ειναι...μην τις χαρακτηρισω...:X

 

Μετανιωσα καργα! Τη δηλωσα επειδη μου ελεγαν να τη δηλωσω για 2η επιλογη (ειναι καλη, εχει ζητηση, ειναι ετσι ειναι αλλιως), τελικα περασα και δε μου αρεσει ΚΑΘΟΛΟΥ :angry: :chair: :stupid:

 

Eγω οταν εκανα μηχανογραφικο δεν ηξερα τι θελω να κανω στη ζωη μου κ δεν ηθελα καποια συγκεκριμενη σχολη.Δηλωσα τη σχολη μου επειδη ηταν καλο το επαγγελμα,χωρις να εχω ιδιαιτερες προσδοκιες.Γενικα ημουν ουδετερη απεναντι σε ολες τις σχολες.

Οταν μπηκα κ καθως περνουσαν τα χρονια αρχισε να μου αρεσει παρα πολυ!!!!!Ειναι απιστευτα ενδιαφερον!!!

Νομιζω οτι αν κ εν αγνοια μου,ειναι η καλυτερη κ πιο σωστη επιλογη που εκανα ποτε μου:D

 

 

 

De lete kai se poia sxolh mphkate, aneksartita an to metanoiwsate h goustarete? :)

Link to comment
Share on other sites

De lete kai se poia sxolh mphkate, aneksartita an to metanoiwsate h goustarete? :)

 

Συντηρηση αρχαιοτητων και εργων τεχνης - ΤΕΙ αθηνας

Παρακαλω να μην ακουσω το κλασικο κλισε που λενε ολοι οταν ακουνε τη σχολη: "Ω! Τι ενδιαφερον!" (συνοδευεται απο εντυπωσιασμενο γουρλωμα ματιων και κατι σαν χαμογελο) :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μηχανολογία ΤΕΙ Πειραιά.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Συντηρηση αρχαιοτητων και εργων τεχνης - ΤΕΙ αθηνας

Παρακαλω να μην ακουσω το κλασικο κλισε που λενε ολοι οταν ακουνε τη σχολη: "Ω! Τι ενδιαφερον!" (συνοδευεται απο εντυπωσιασμενο γουρλωμα ματιων και κατι σαν χαμογελο) :p

 

Ω! Τι ενδιαφερον!! :lol: (πλακίτσα :p )

 

Όσο για μένα, σε αυτό το εξάμηνο τα βρήκα λίγο μπαστούνια γιατί πέσαν όλα μαζί και τρέχουμε και δε φτάνουμε. Ασκήσεις, πρόοδοι κλπ... πολύ τρέξιμο. Κατά τ'άλλα είμαι ευχαριστημένος όμως από τη σχολή μου! (χημικός μηχανικός στο απθ είμαι) :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Συντηρηση αρχαιοτητων και εργων τεχνης - ΤΕΙ αθηνας

 

Παρακαλω να μην ακουσω το κλασικο κλισε που λενε ολοι οταν ακουνε τη σχολη: "Ω! Τι ενδιαφερον!" (συνοδευεται απο εντυπωσιασμενο γουρλωμα ματιων και κατι σαν χαμογελο)

 

 

Ω! Τι ενδιαφερον σχολή! :shock: http://www.blue-whitegt.com/image/smilies/yikes.gifhttp://www.blue-whitegt.com/image/smilies/shutup2.gif

 

Εγώ σπούδασα στο (Α)ΤΕΙ Ηρακλείου και όχι μόνο δεν μετάνιωσα που πήγα εκεί ... αλλά θα ξαναπήγαινα και πάλι .... και πάλι .... και πάλι :happy:

 

Δεν μετανιωσα για το αντικειμενο των σπουδων μου...Αλλα αν ειχα την ευκαιρεια να γυρισω τον χρονο πισω θα εφευγα εξωτερικο για το ιδιο αντικειμενο... Δυστυχως εδω οι σχολες ειναι...μην τις χαρακτηρισω...:X

 

Ε καλά , χαλάρωσε :happy: .... δεν είμαστε και τριτοκοσμικοί εδώ! Μια χαρά Πανεπιστήμια έχουμε , υπάρχουν και έξω κάτι "μαργαριτάρια" , είναι να μην σου τύχει! Σίγουρα πάντως δεν συγκρίνονται γενικά...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου λέγανε μπες σε Τεί το μόνο που έχει είναι εργστήρια σε όλα τα άλλα είναι χαλαρα!Το μόνο που έχω να πω μετά από χρόνια είναι ότι ήταν πολύ κούραση για λίγη ανταμοιβή!

 

Αν κατάλαβα καλά έπιανες Πανεπιστήμιο και προτίμησες ΤΕΙ για να γλιτώσεις τον κόπο?? Ελπίζω τουλάχιστο να μπήκες σε κανένα καλό τμήμα γιατί τα πιο πολλά είναι ανθοδετικής και χορτομαζοχτικής κλπ... Εν τω μεταξύ, ας μην παρεξηγηθούν τα παιδιά που σπουδάζουν σε ΤΕΙ -συζήτηση κάνουμε, αν διαφωνείτε ποστάρετε-, η ποιότητα σπουδών που προσφέρουν είναι πολύ χαμήλη..(δε συγκρίνονται βέβαια με τους φίλτατους ΔΙΚΑΤΣΑδες μας!!:lol: )

 

Είμαι στην Οδοντιατρική και δεν το έχω μετανοιώσει, αντιθέτως το ήθελα εξ αρχής με 1000. Φυσικά, με ενδιέφερε κι η Ιατρική τότε όμως αποφάσισα πως δε θα τη διάλεγα λόγω προοπτικών. Αλλά δεν έχω μετανοιώσει...

 

Φίλη n_wildgirl εγώ θα σου πω κάτι άλλο: ''πολύ ενδιαφέρουσα η σχολή σου!:shock: :lol: :lol: :lol: αστειάκι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ω! Τι ενδιαφερον σχολή! :shock: http://www.blue-whitegt.com/image/smilies/yikes.gifhttp://www.blue-whitegt.com/image/smilies/shutup2.gif

 

Εγώ σπούδασα στο (Α)ΤΕΙ Ηρακλείου και όχι μόνο δεν μετάνιωσα που πήγα εκεί ... αλλά θα ξαναπήγαινα και πάλι .... και πάλι .... και πάλι :happy:

 

 

 

Ε καλά , χαλάρωσε :happy: .... δεν είμαστε και τριτοκοσμικοί εδώ! Μια χαρά Πανεπιστήμια έχουμε , υπάρχουν και έξω κάτι "μαργαριτάρια" , είναι να μην σου τύχει! Σίγουρα πάντως δεν συγκρίνονται γενικά...

Περαστικά σου http://www.eppforum.org/gkr41/smilies/priest.gif :p

 

Παρακαλώ να προσέλθουν στο εδώλιο οι μάρτυρες Stephen και logothetis :rtfm:

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά σου http://www.eppforum.org/gkr41/smilies/priest.gif :p

 

Thanks , περαστικά και σε σένα http://www.eppforum.org/gkr41/smilies/priest.gif ....

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ενω ειμαι στα τελειωματα!!!

Ενα πραγμα προτινω μακρια απο ΤΕΙ Χανια!!

Εχω μετανιωσει χιλιες φορες!

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν το μετανιωσα καθολου και χαιρομαι που τελειωνω σε λιγο!:)

Τει Πειραια αυτοματισμος

Link to comment
Share on other sites

De lete kai se poia sxolh mphkate, aneksartita an to metanoiwsate h goustarete? :)

Εγω ειμαι ΤΕΙ Πειραια, Λογιστικη.

Ε καλά , χαλάρωσε :happy: .... δεν είμαστε και τριτοκοσμικοί εδώ! Μια χαρά Πανεπιστήμια έχουμε , υπάρχουν και έξω κάτι "μαργαριτάρια" , είναι να μην σου τύχει! Σίγουρα πάντως δεν συγκρίνονται γενικά...

Δεν ξερω, αλλα σιγουρα εξω θα ειχα δωσει περισσοτερες εξεταστικες απο οτι εδω.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ξερω, αλλα σιγουρα εξω θα ειχα δωσει περισσοτερες εξεταστικες απο οτι εδω.:rolleyes:

Γιατι το λες αυτο?Εμεις απλα θα τις δωσουμε ολες μαζι για να μη κουραζομαστε!:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...