Jump to content

Tο καλύτερο πρόγραμμα πλοήγησης για την Ελλάδα;


Lord British
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.

 

Ειμαι νεος στο χωρο των προγραμματων πλοηγησης για PDA και θα ηθελα τη βοηθεια σας οσον αφορα την επιλογη του καλυτερου προγραμματος για τις αναγκες μου.

 

Κινουμαι αποκλειστικα στην Αθηνα και ως εκ τουτου αυτο που με ενδιαφερει ειναι να επιλεξω το πληρεστερο προγραμμα απο αποψη ευρεσης των συντομοτερων και καλυτερων διαδρομων καθως και της πληρεστερης χαρτογραφησης.

 

Περιμενω με ενδιαφερον τις αποψεις σας.

 

Φιλικα

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 69
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.

Ειμαι νεος στο χωρο των προγραμματων πλοηγησης για PDA και θα ηθελα τη βοηθεια σας οσον αφορα την επιλογη του καλυτερου προγραμματος για τις αναγκες μου.

Κινουμαι αποκλειστικα στην Αθηνα και ως εκ τουτου αυτο που με ενδιαφερει ειναι να επιλεξω το πληρεστερο προγραμμα απο αποψη ευρεσης των συντομοτερων και καλυτερων διαδρομων καθως και της πληρεστερης χαρτογραφησης.

Περιμενω με ενδιαφερον τις αποψεις σας.

Φιλικα

Destinator 6 NGI maps.

http://www.ngi.gr/page.php?pageid=85&languageid=2 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα.Έχω ένα pda mio p550 και του έχω εγκαταστήσει το destinator 6 με τους τελευταιους χάρτες της NGI καθώς και το Papagov7,επίσης με τους τελευταίους χάρτες που έβγαλε αυτόν τον μήνα.Νομίζω οτι όλοι σας θα συμφωνήσετε ως προς την ανωτερότητα του πακέτου Destinator-NGI .Το papagov7 και πιο αργό είναι στον επεναπροσδιορισμό κατέυθυνσης και πιο δυσπροσιτο σαν μενού και με πιο δυσανάγνωστο interface και κυρίως παρά τα συχνά up dates υστερεί κατά τόπους στους χάρτες κυρίως στην επαρχία αλλά και σε μερικά σημεία της Αττικής,πχ είναι εντελώς αχαρτογράφητη η περιοχή μετά τη Ν.Μάκρη και προς Μαραθώνα.Παρόλα αυτά μου αρέσει που έχει τα hot spots με κάμερες ταχύτητας και μπλόκα,αν και σε αυτον τον τομέα ευτυχώς έχει υπάρξει κινητοποίηση από τους χρήστες του Destinator με την προσθήκη speed cameras,POI και επικίνδυνων σημείων.Και έρχομαι στο κυρίως θέμα: χάρτες smart2go από τη Telenavis.Στο site της εταιρίας τα χαρακτηριστικά του προγράμματος και του χάρτη "ακούγονται" τρομερά,με πολλές ηχητικές εντολές,μεγάλη κάλυψη ακόμα και για σημάνσεις stop στην Αθήνα και πολύ καλή κάληψη και για επαρχία,τουλάχιστον σύμφωνα με τα λεγόμενά τους,συν τα 7500 POI που προκύπτουν από τη συνεργασία με το Αθηνόραμα!Επιπλέον παίζει και σε κινητό!Ερώτηση: το έχει κανένας σας?Είναι όντως όπως το περιγράφουν?Σε σχέση με το Destinator 6-NGI?Και τέλος,που θα μπορούσε να το "βρει" κανείς?Με το papago7 δυσκολεύτηκα αρκετα αλλα το "εντοπισα" κάπου και το κατέβασα.Με το smart2go μεχρι στιγμής τίποτα...ευχαριστώ για την υπομονή σας...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παιδιά θέλω τα φώτα σας σχετικά με την επιλογή προγράμματος πλοήγησης στην Αθήνα για laptop με usb gps.

Ελπίζω θεματικά το θέμα να ανήκει εδώ γιατί με αναζήτηση δεν βρήκα κάτι σχετικό.

Θα ’θελα να ’μουνα παιδί…
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τα φώτα σας σχετικά με την επιλογή προγράμματος πλοήγησης στην Αθήνα για laptop με usb gps.

Ελπίζω θεματικά το θέμα να ανήκει εδώ γιατί με αναζήτηση δεν βρήκα κάτι σχετικό.

 

 

http://www.fluxmedia.net/

 

με τους χαρτες του destinator.

Link to comment
Share on other sites

οποιος τα εχει δοκιμασει κ τα δυο θα ηθελα να μου πει την γνωμη του

τα κατα κ τα υπερ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

To 6.1 ασχημο οπτικα αλλα σιγουρα σταθερο.

Το 7 σιγουρα πιο ομορφο,με περισσοτερες λειτουργιες αλλα ακομα beta με οτι αυτο συνεπαγεται...

Εγω παντως συνεχιζω να χρησιμοποιω Igo/Miomap.:D

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Το 7 (beta) αν και πιο ωραίο μου φαίνεται λιγότερο σταθερό από το 6. Προς το παρον μου έχει τραβήξει την προσοχή το Navimate Xtreme...δείχνει πιο ολοκληρωμένο.
Link to comment
Share on other sites

Το 7 (beta) αν και πιο ωραίο μου φαίνεται λιγότερο σταθερό από το 6. Προς το παρον μου έχει τραβήξει την προσοχή το Navimate Xtreme...δείχνει πιο ολοκληρωμένο.

 

 

Navimate Xtreme? Το πήρες ή από αυτά που ακούγονται τριγύρω?

 

@parafron4

Αν το θες για τη δουλειά σου θα σου προτείνω το 6. Για χαβαλέ και testing purposes το 7.

PS. Εγώ δεν έχω πάνω κανένα από τα δύο (iGO fun). Απλά τα δοκίμασα 2-3 μέρες και τα 'στειλα.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Navimate Xtreme? Το πήρες ή από αυτά που ακούγονται τριγύρω?

 

@parafron4

Αν το θες για τη δουλειά σου θα σου προτείνω το 6. Για χαβαλέ και testing purposes το 7.

PS. Εγώ δεν έχω πάνω κανένα από τα δύο (iGO fun). Απλά τα δοκίμασα 2-3 μέρες και τα 'στειλα.

 

 

Έχω το Navimate 420 Xtreme. Γρήγορη επαναδρομολόγηση, με χάρτες Ανάβασης ,πολύ εύχρηστο μενού και γενικά αρκετά καινούρια features που έγραψα και στο σχετικό topic. Είναι πολύ σταθερό ..καμία σχέση με αυτο που είχε το P3300 της HTC που είχα πάρει.

Link to comment
Share on other sites

oi xartes ths elladas sto IGO kai sto navimate xtreme einai enhmeromenoi opws sto dest??

mporoun na perastoun se pda h einai mono gia pna??

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

οποιος τα εχει δοκιμασει κ τα δυο θα ηθελα να μου πει την γνωμη του

τα κατα κ τα υπερ.

 

Για εμένα ο λόγος που δε χρησιμοποιώ ακόμα το Destinator 7 είναι ότι όσες φορές επιχείρησα να κάνω μια διαδρομή με στάσεις το S100 μου κολάει ή δεν βγάζει καν διαδρομή. Ελπίζω στην τελική του έκδοση να φτιαχτεί αυτό.

Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει να κανει την δουλεια του ας βαλει destinator6 με τον τελευταιο χαρτη.

 

κατι igo, destinator7 κλπ που ακουγονται δεν ειναι δουλεια. ειναι διασκεδαση.

Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει να κανει την δουλεια του ας βαλει destinator6 με τον τελευταιο χαρτη.

 

κατι igo, destinator7 κλπ που ακουγονται δεν ειναι δουλεια. ειναι διασκεδαση.

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Destinator 7 χωρίς κανένα πρόβλημα.

Και για δουλειά και για διασκέδαση.

Σε 3D mode πλέον αφού η απεικόνιση του αγγίζει το τέλειο.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

oi xartes ths elladas sto IGO kai sto navimate xtreme einai enhmeromenoi opws sto dest??

mporoun na perastoun se pda h einai mono gia pna??

 

Εγώ που χρησιμοποιώ το Xtreme μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένος πολύ. Μην ξεχνάς ότι εκτός από οδικό δίκτυο έχει και χάρτες της Ανάβασης που όπως γνωρίζεις το dest δεν έχει. Η συγκεκριμένη έκδοση έχει ήδη βγει και σε pda. Για το IGO δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

paidia sas eyxaristw gia tis plhrofories k to teliko symperasma einai oti gia na ta exeis olla prepei na exeis toylaxiston 2+3 efarmoges perasmenes sto ppc

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

paidia sas eyxaristw gia tis plhrofories k to teliko symperasma einai oti gia na ta exeis olla prepei na exeis toylaxiston 2+3 efarmoges perasmenes sto ppc

 

lipon tha sou po ti exw egw:igoplus(10.04.2007).miomap v 3.2,mobile navigator v 6.2(koryfi),destinator 7,papago 7,ayta pros to paron :) ;)

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εχω και γω ενα παλμ και εγκατεστησα το destinator 6.1

βρηκα και καποιους χαρτεσ αλλα δεν εχουν πολλα στοιχεια ...τησ ngi ;αλλα μονο α8ηνα και αυτο κεντρο 8α ελεγα ,τα βασικα ,μπορεις να μου πεις που βρηκες τον χαρτη ελλαδος για το destinator η να μου τον στειλεις καπως .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχω και γω ενα παλμ και εγκατεστησα το destinator 6.1

βρηκα και καποιους χαρτεσ αλλα δεν εχουν πολλα στοιχεια ...τησ ngi ;αλλα μονο α8ηνα και αυτο κεντρο 8α ελεγα ,τα βασικα ,μπορεις να μου πεις που βρηκες τον χαρτη ελλαδος για το destinator η να μου τον στειλεις καπως .

Κατ'αρχήν δεν υπάρχει έκδοση destinator 6 για palm.

Μάλλον ppc θα έχεις.

Οι χάρτες της ngi είναι φοβερά λεπτομερείς και έχουν κάλυψη σε όλη την Ελλάδα και μάλιστα τις περισσότερες μεγάλες πόλεις της Ελλάδας σε επίπεδο οδών και αριθμών.

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν δεν υπάρχει έκδοση destinator 6 για palm.

Μάλλον ppc θα έχεις.

Οι χάρτες της ngi είναι φοβερά λεπτομερείς και έχουν κάλυψη σε όλη την Ελλάδα και μάλιστα τις περισσότερες μεγάλες πόλεις της Ελλάδας σε επίπεδο οδών και αριθμών.

 

Αυτο που μου αρέσει σε σένα ειναι ότι τα προλαβαίνεις όλα ρε John :lol::lol:

Χρειαζόταν τωρα να απαντήσεις στον φιλο piperia γιατι και πως ..:lol:

Αντε καλό καλοκαίρι και απο σεπτ να χουμε κανα επισημο dest7 γιατι το latest (574) κανει το κεφαλιού του..:lol:

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά εγώ χρησιμοποιο το dest 7 με τελευταίο χάρτη ngi και πήγα κεφαλλονια διακοπές και δεν είχε τίποτα, μόνο το αργοστόλι και αυτό σαν πόλη, οπότε έτσι κατέληξα στο συμπέρασμα ότι χρειάζομαι ΚΑΙ κάποιο άλλο πρόγραμμα για την επαρχία, αλλά ποίο ? TOM TOM ?
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...