Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αααα ξέχασα να πώ στους ενδιαφερόμενους, οτι τηλεφώνησε ένας φίλος που έχει το 380, στη dis και ρώτησε αν το νέο software θα είναι διαθέσιμο για τα 380 και 390. Του απάντησαν οτι το vector navigation software (έτσι το ονομάζουν) θα είναι διαθέσιμο και γι'αυτούς (380-390) αλλά υπάρχει σιωπή για το αν θα πληρώνεις ή όχι :X

 

Ας ελπίσουμε ότι αν δεν μας αναβαθμίσουν με το Vector Navigation software τουλάχιστον να συνεχίσουν να μας υποστηρίζουν με νέες ανανεώσεις

1-2 freddy is coming, 3-4 better lock your door...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ας ελπίσουμε ότι αν δεν μας αναβαθμίσουν με το Vector Navigation software τουλάχιστον να συνεχίσουν να μας υποστηρίζουν με νέες ανανεώσεις

 

Αφού και τα δύο συστήματα (papago-vector navigation) χρησιμοποιούν τους ίδιους χάρτες, τουλάχιστον αυτοί θα είναι σίγουρα νέοι κάθε φορά. Τώρα αν θέλουν να έχουν και εμπιστοσύνη οι μελοντικοί πελάτες-υποψήφιοι αγοραστές, λογικά θα στηρίζουν και τα παλαιότερα μοντέλα. Τουλάχιστον μέχρι ένα χρονικό όριο.

Εξάλλου τι αγχώνεσαι. Δε βρήκες destinators; Αυτά πάντα θα ανανεώνονται.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Αφού και τα δύο συστήματα (papago-vector navigation) χρησιμοποιούν τους ίδιους χάρτες, τουλάχιστον αυτοί θα είναι σίγουρα νέοι κάθε φορά. Τώρα αν θέλουν να έχουν και εμπιστοσύνη οι μελοντικοί πελάτες-υποψήφιοι αγοραστές, λογικά θα στηρίζουν και τα παλαιότερα μοντέλα. Τουλάχιστον μέχρι ένα χρονικό όριο.

Εξάλλου τι αγχώνεσαι. Δε βρήκες destinators; Αυτά πάντα θα ανανεώνονται.

 

Για δοκιμές φίλε μου, για δοκιμές και εναλλακτικές.

1-2 freddy is coming, 3-4 better lock your door...
Link to comment
Share on other sites

νασε καλα φιλε papajo ενταξει τωρα δουλευει μια χαρα το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι αν πατησω το demo στο destinator 7 κολαει

ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

νασε καλα φιλε papajo ενταξει τωρα δουλευει μια χαρα το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι αν πατησω το demo στο destinator 7 κολαει

ευχαριστω και παλι

 

Δεν κολλάει, απλά δεν λειτουργεί. Ενδεχομένως όμως να λειτουργεί το demo στο 6, όπως σε μένα. Πριν δεν λειτουργούσε ούτε αυτό, αλλά με την εγκατάσταση του 7 και το κοινό destinatorapps, άρχισε να λειτουργεί.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το 590 και την χρήση bluetooth, μπορεί κάποιος χρήστης του να μας πεί τι λέει απο άποψη ποιότητας και ευχρηστίας, αν δηλαδή έχει καλή ποιότητα ανοιχτής ακρόασης (αν μικροφωνίζει, αν έχει επιστροφή ήχου, αν ακούγεται καθαρά ο συνομιλιτής απο το ηχείο και αν ακούει καθαρά και ο συνομιλιτής), καθώς και η ταχύτητα ανταπόκρισης και αλληλεπίδρασης με το κινητό αν είναι ικανοποιητικά.

Ευχαριστώ προκαταβολικά εκ μέρους όλων των ενδιαφερομένων για την αγορά του 590.

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 7.0.463 το demo δεν δουλεύει.Αν θέλουμε να δούμε demo της διαδρομής που θα ακολουθήσουμε,επιλέγουμε προορισμό και στο τελευταίο στάδιο αντι να πατήσουμε ΜΕΤ πατάμε το εικονίδιο με την πράσινη κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 7.0.463 το demo δεν δουλεύει.Αν θέλουμε να δούμε demo της διαδρομής που θα ακολουθήσουμε,επιλέγουμε προορισμό και στο τελευταίο στάδιο αντι να πατήσουμε ΜΕΤ πατάμε το εικονίδιο με την πράσινη κάμερα.

 

ΑΣΤΕΙΡΕΥΤΟΣ, όπως πάντα.:):):happy:

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το 590 και την χρήση bluetooth, μπορεί κάποιος χρήστης του να μας πεί τι λέει απο άποψη ποιότητας και ευχρηστίας, αν δηλαδή έχει καλή ποιότητα ανοιχτής ακρόασης (αν μικροφωνίζει, αν έχει επιστροφή ήχου, αν ακούγεται καθαρά ο συνομιλιτής απο το ηχείο και αν ακούει καθαρά και ο συνομιλιτής), καθώς και η ταχύτητα ανταπόκρισης και αλληλεπίδρασης με το κινητό αν είναι ικανοποιητικά.

Ευχαριστώ προκαταβολικά εκ μέρους όλων των ενδιαφερομένων για την αγορά του 590.

 

κοιταξε επειδη εχω και τo original car kit της Νokia δεν το χρησιμοποιω. Στην αρχη που το δουλεψα λιγο η αποδοση του ηταν σχετικα ικανοποιητικη. το μεγαφωνακι του ειναι χαμηλης εντασης και δεν ακουγεται δυνατα (βεβαια μπορεις μεσω line in να το συνδεσεις με το ραδιο cd), δεν μικροφωνιζει, δεν εχει επιστροφη ηχου, και σε ακουν σχετικα καλα. Η ταχύτητα ανταπόκρισης και αλληλεπίδρασης με το κινητό είναι καλη. Ειναι φορητο και μπορεις να το εχεις και στο σπιτι-γραφειο κλπ.

Ολα αυτα βεβαια με το Ν73 τωρα με αλλα κινητα δεν ξερω...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει καποιος στο vector 590 εχει κατω απο το slot της sd μια τρυπα με το σχεδιο της κεραιας και γραφει FM. Σε τι χρησιμευει ??
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας εχω εδω ενα vector 390 με φορτωμενα τα destinator 6 & 7 kai to papago με το newmenou1 οταν βαλω την sd cart sto vector ανοιγει κανονικα αν το κλεισω απο το κουμπακι πισω και το ξαναανοιξω δεν μπενει μεσα στο μενου γιατι μου αλλαζει στο ENGINE.INI
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας εχω εδω ενα vector 390 με φορτωμενα τα destinator 6 & 7 kai to papago με το newmenou1 οταν βαλω την sd cart sto vector ανοιγει κανονικα αν το κλεισω απο το κουμπακι πισω και το ξαναανοιξω δεν μπενει μεσα στο μενου γιατι μου αλλαζει στο ENGINE.INI την παραμετρο απο \script\script.exe σε \script\boot.mscr και μετα πρεπει μεω υπολιγηστη να το ξανακανω \script\script.exe αλλιως δεν δουλευει
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο φάκελο script βρες το αρχείο engine.ini και άλλαξε το σε \script\boot.exe

Δείτε λίγο εδώ

http://gpspocketpc.gr/phpBB/viewtopic.php?p=21918#21918

mypoicathcher εφαρμογή αποθήκευσης αγαπημένων με συντεταγμένες στο destinator.

Oσοι θέλετε δοκιμάστε τη και πείτε μου αν τρέχει.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο φάκελο script βρες το αρχείο engine.ini και άλλαξε το σε \script\boot.exe

Δείτε λίγο εδώ

http://gpspocketpc.gr/phpBB/viewtopic.php?p=21918#21918

mypoicathcher εφαρμογή αποθήκευσης αγαπημένων με συντεταγμένες στο destinator.

Oσοι θέλετε δοκιμάστε τη και πείτε μου αν τρέχει.

 

Μόλις λύσω το πρόβλημα με rapidshare θα το κατεβάσω. Τελικά όλο και κάτι βρίσκεις. για το 380. Μόνο που δεν λέει ούτε στο gpspocket, σε ποιό πρόγραμμα πλοήγησης δουλεύει, destinator 6, 7 ή papago. Λέει μόνο ότι "το μοναδικό ΡΝΑ στο οποίο δουλεύει εντελώς τυχαία είναι το vector 380". Μόλις το δοκιμάσω θα σας πω.

Ευχαριστώ bbbb:)

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!Χρόνια πολλά, καλή χρονιά!

Εχω μία ερώτηση για το newmenu1!

Μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορώ αντί για το destinator 7 ή το papago να βάλω το iGo?

Το πρόγραμμα το έχω, απλά αναρωτιέμαι αν γίνεται στη θέση του του dest/papago (στο newmenu1) γίνεται να βάλω το iGO!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!Χρόνια πολλά, καλή χρονιά!

Εχω μία ερώτηση για το newmenu1!

Μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορώ αντί για το destinator 7 ή το papago να βάλω το iGo?

Το πρόγραμμα το έχω, απλά αναρωτιέμαι αν γίνεται στη θέση του του dest/papago (στο newmenu1) γίνεται να βάλω το iGO!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

 

 

Γίνεται. Συγκεκριμένες ακριβείς οδηγείες υπάρχουν κάπου στο site αν ψάξεις για newmenu ή newmenu1. Κάποιο μέλος τα γράφει αναλυτικά. Μάλιστα κατ' αρχήν το newmenu1 φτιάχτηκε για να δουλεύει με 1 destinator, igo και papago

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους και καλή χρονιά.

Άργησα λίγες μέρες, αλλά θα πω τις πρώτες εντυπώσεις μου από ταξίδι σε εθνικό δύκτιο και εντός Θεσσαλονίκης, με το πρόγραμμα της συσκευής (τελευταία αναβάθμιση).

Εντός Θεσσαλονίκης ότι ζήτησα από το πρόγραμμα ήταν άψογο (ίσως τυχαία, αλλά ποιος ξέρει?). Μια μοναδική παρασπονδία μου έκανε στην πρώτη διαδρομή όταν μου πρότεινε δρόμο για αναστροφή. Ευτυχώς γνώριζα ότι αυτό έχει αλλάξει εδώ και χρόνια. Δυστυχώς όμως όταν πήρα τον δρόμο της επιστροφής για Ξάνθη, διαπίστωσα ότι κομμάτια της Εγνατίας οδού δεν τα είχε ο χάρτης. Βέβαια κάποια από αυτά έχουν δθεί μόλις πριν μερικούς μήνες. Anyway. Είδομεν. Από την συσκευή είμαι πολύ ευχαριστημένος, σε γενικές γραμμές, αλλά το ηχείο κατά την χρήση bluetooth, δεν επαρκεί. Προσπαθώ να στείλω τον ήχο στο Car Radio, μέσω FM Transmitter, με κατάλληλη τρόπο, αφού το PASSAT μου δεν έχει line-in. Πιστεύω ότι ίσως αυτό βοηθήσει κάποιους που έχουν παρόμοιες παραμέτρους hardware.

Και επειδή κάποιοι φίλοι θίξανε το θέμα φορτιστή σπιτιού, πήρα απο το Mediamarkt (χωρίς διαφήμιση), με μόνο 6€ έναν αντάπτορα που μπαίνει στη πρίζα του σπιτιού και και απλά "κουμπώνεις" πάνω το καλώδιο που παρέχεται (μαζί με την συσκευή) για το car. Γράφει output: DC 12V 0.4A, αλλά το πήρα δοκιμαστικά και διαπίστωσα ότι κάνει την δουλειά του. Και μόλις φορτίσει, είτε με ανοιχτή συσκευή, είτε με κλειστή, το κουμπί stand-by, πρασινίζει.

Αυτά και ελπίζω να βοήθησα κάποιον ποιό αρχάριο από μένα, αφού από ότι διαπίστωσα ήδη οι περισσότεροι μιλάνε μια γλώσσα που έχω διαβάσει αρκετές φορές το ΘΕΜΑ, και ακόμη έχω μεσάνυχτα για το τι τελικά να κάνω για να περάσω και κάποιο dest.:wacko:

Καλή χρονιά σε όλους!!! ;)

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα το dest6.1!!!

Είμαι σπίτι και δεν βλέπει δορυφόρο, αλλά παω ταξιδάκι να το δοκιμάσω. Νεότερα, αύριο με την επιστροφή!

Αν μπορούσα να έχω και μια αρχική οθόνη με κουμπάκια και να αποφεύγω την μπάρα των win θα ήταν ακόμη καλύτερα.:lol:

Καλή συνέχεια!:D

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 7.0.463 το demo δεν δουλεύει.Αν θέλουμε να δούμε demo της διαδρομής που θα ακολουθήσουμε,επιλέγουμε προορισμό και στο τελευταίο στάδιο αντι να πατήσουμε ΜΕΤ πατάμε το εικονίδιο με την πράσινη κάμερα.

 

Και γιατί δεν βάζεις την 7.0.0.588?

1-2 freddy is coming, 3-4 better lock your door...
Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν υπαρχει 7.0.0.588 για ΡΝΑ? Σου εχει δουλεψει ? Στο 380 η στο 590?

 

Υπάρχει.

Δουλεύει αν και εγώ δουλεύω την 6.

Στο 380.

1-2 freddy is coming, 3-4 better lock your door...
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο φάκελο script βρες το αρχείο engine.ini και άλλαξε το σε \script\boot.exe

Δείτε λίγο εδώ

http://gpspocketpc.gr/phpBB/viewtopic.php?p=21918#21918

mypoicathcher εφαρμογή αποθήκευσης αγαπημένων με συντεταγμένες στο destinator.

Oσοι θέλετε δοκιμάστε τη και πείτε μου αν τρέχει.

 

Μήπως θυμάσε να μου πεις τι αλλαγή πρέπει να κάνω στο script, ώστε να τρέχει το IGO στη θέση ενός destinator ή του papago;

Ζαλίστηκα να ψάχνω στο site και να μην βγάζω άκρη. Θα μου έκαμνες μεγάλη χάρη αν μου εξηγούσες

Όσο για το link που δίνεις πιο πάνω, μόλις έβγαλα άκρη με το rapidshare(κόλλαγε η σύνδεση λόγω διαδικασίας αναβάθμισης), κατέβηκε το site του gpspocketpc. Ελπίζω να είναι προσωρινό πρόβλημα, γιατί δεν πρόλαβα να κατεβάσω το αρχείο για δοκιμή

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...