Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΕΧΩ ΞΕΚΛΕΙΔΟΣΕΙ ΤΟ VECTOR MASTER 380 ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΡΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ? ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΨΑΧΝΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΓΙΑ WINDOWS CE 5.O ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ Τ ΠΕΡΝΑΩ ΣΤΟ VM 380 ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ?

 

πρόσεχε τί φορτώνεις στο 380. Μερικά προγράμματα παρεμβαίνουν στην registry του 380 και μπορεί να σου "κολλήσει". Στο site έχουν αναίβει μερικά συμβατά. Ψάξε λίγο. Αν βρω "πακέτο" θα σου πω, αλλά ψάξτο και συ.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαιρετω όλους είμαι κι'εγώ νέος κάτοχος του vector 380 .AΦΟΎ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ τα μαθήματα του forum για αρκετό καιρό αποφάσισα να το αγοράσω, και όχι μόνο ένα.Πρώτα λοιπον ωφείλω να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά για τις φιλότιμες προσπάθειες που κανουν .Θα παρακαλούσα οποιος μπορει να με πληροφορήσει για το destinator- version κ.λπ.διότι τα'χω παιξει. Κάθε βοήθεια p.m.θερμά δεκτή.Σάς ευχαριστώ .
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτοχος του 590 πρόβλημα με την οθόνη; Για να ανοίξει κάποιο παράθυρο απο το newmenu του φίλου bbbb πρέπει να το πατήσω κάποιες φορές 2 και 3 φορές για να ανοίξει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσο και αν το φόρτιζω δεν μου γίνεται πράσινο το λαμπάκι με τον φόρτιστη αυτοκινήτου σε πρίζα σπίτιου.Πόσο πρέπει να το φόρτισω το φόρτισα περίπου 8 ώρες,πειράζει;Πρέπει να το φόρτιζω με τη συσκευή ανοίχτη ή κλειστή.Γιάτι μόλις το έβαλα στην πρίζα άνοιξε από μόνο του και το φόρτισα έτσι.Φόρτιζει κλέιστο;

Ζήτω συγνώμη για την έκταση του μυνήματος μου αλλά είμαι έντονα προβληματισμένος και θα το έκτιμουσα αν θα απαντούσατε.

Link to comment
Share on other sites

ektos apo to navi εχει και δυο μικρα αρχειακια δεν θυμαμε

πως τα λενε δεν το εχω μπροστα μου αμα τα ανοικσης

ενα απο τα δυο εχει μεσα τον κωδικο που θελεις

 

 

καλημερα φιλε thamax τωρα ειδα την απαντηση σου γιατι ειχα καποιο προβλημα με την συνδεση μου αυτον τον καιρο .Μηπως μπορεις να με βοηθεισεις ποιο αρχειο λες οτι περιεχει τον κωδικο και αυτος ο κωδικος ειναι για να μπορει να παιξει το papago και απο αλλη καρτα ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσο και αν το φόρτιζω δεν μου γίνεται πράσινο το λαμπάκι με τον φόρτιστη αυτοκινήτου σε πρίζα σπίτιου.Πόσο πρέπει να το φόρτισω το φόρτισα περίπου 8 ώρες,πειράζει;Πρέπει να το φόρτιζω με τη συσκευή ανοίχτη ή κλειστή.Γιάτι μόλις το έβαλα στην πρίζα άνοιξε από μόνο του και το φόρτισα έτσι.Φόρτιζει κλέιστο;

Ζήτω συγνώμη για την έκταση του μυνήματος μου αλλά είμαι έντονα προβληματισμένος και θα το έκτιμουσα αν θα απαντούσατε.

 

Ε'ιπαμε, γνωστό ψιλοπρόβλημα το λαμπάκι. ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ δεν μου γίνεται πράσινο και ας έχει φορτίσει τελείως. Τόσο πολύ που βαστά 3-4 ώρες πλοήγηση ΜΟΝΟ με την μπαταρία του. Μόλις βγάλεις το καλώδιο φόρτισης και δεις την μπαταρία του, θα δεις ότι με κλειστό το 380 σε 3 ώρες είναι φουλ απο τελείως ΄'αδεια. Αν είναι ανοιχτό φορτίζει τελείως σε 4-5 ώρες.

Μην αγχώνεσαι, δεν είναι κάποιο σοβαρό πρόβλημα.:)

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Ε'ιπαμε, γνωστό ψιλοπρόβλημα το λαμπάκι. ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ δεν μου γίνεται πράσινο και ας έχει φορτίσει τελείως. Τόσο πολύ που βαστά 3-4 ώρες πλοήγηση ΜΟΝΟ με την μπαταρία του. Μόλις βγάλεις το καλώδιο φόρτισης και δεις την μπαταρία του, θα δεις ότι με κλειστό το 380 σε 3 ώρες είναι φουλ απο τελείως ΄'αδεια. Αν είναι ανοιχτό φορτίζει τελείως σε 4-5 ώρες.

Μην αγχώνεσαι, δεν είναι κάποιο σοβαρό πρόβλημα.:)

 

Στο αυτοκίνητο φορτίζει, ή μόνο τροφοδοτείται;

Βγαίνοντας δηλαδή από το ατοκίνητο, πόση ώρα μπορείς να κάνεις πλοήγηση πεζός;

Link to comment
Share on other sites

TI TO BALEIS STO AYTOKINITO TI TO BALEIS STO SPITI EINAI TO IDIO TO GPS UA SOY KRATISEI TO IDIO APLA AYTO POY PREPEI NA KANEIS EINAI OTAN EISAI STO SPITI NA TO FORTIZEIS TELEIOS KAI OTAN EISAI STO AYTOKINITO EXEI DEN EXEI MPATARIA KALO EINAI NATO FORTIZEIS GIA TI OTAN EXEI SINDESEI ME TON DORIFORO TRABAEI POLY REYMA
Link to comment
Share on other sites

TI TO BALEIS STO AYTOKINITO TI TO BALEIS STO SPITI EINAI TO IDIO TO GPS UA SOY KRATISEI TO IDIO APLA AYTO POY PREPEI NA KANEIS EINAI OTAN EISAI STO SPITI NA TO FORTIZEIS TELEIOS KAI OTAN EISAI STO AYTOKINITO EXEI DEN EXEI MPATARIA KALO EINAI NATO FORTIZEIS GIA TI OTAN EXEI SINDESEI ME TON DORIFORO TRABAEI POLY REYMA

 

Πάντως δεν τραβάει και το "καταπέτασμα". Με πλήρη φόρτιση και χωρίς φορτιστή στο αυτοκίνητο, βγάζει μόνο με την μπαταρία του άνετα 3,5 ώρες. Πάει και στις 4 ώρες, αλλά αρχίζει να χαμηλώνει τον ήχο και τον φωτισμό ,ότι και αν κάνεις με τα πλήκτρα ήχου-φωτισμού. Φαίνεται ότι, του έδωσαν σαν νβασική εντολή να κάνει πλοήγηση, έστω και αν με δυσκολία το ακούς ή το βλέπεις. Τσεκαρισμένο επειδή την πάτησα και το ξεφόρτισα τελείως.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, που το βρήκες τόσο. Το ψάχνω για δεύτερο, χωρίς πλάκα. Έστω και στην ευρύτερη περιοχή Αττικής, πάω. Αν κάποιος το βρεί στην τιμή αυτή στην Αττική παρακαλώ να μου στείλει ΠΜ ή να κάνει post.

Όσο για την ειδοποίηση: Ναι σου λέει που και πότε θα στρίψεις, πάντα λίγο νωρίτερα, όπως όλα τα προγράμμταα πλοήγησης, ώστε να έχεις χρόνο να αντιδράσεις.

 

Το πρόγραμμά το δεν λέει και πολά, αλλά με καλό ψάξιμο στο site, σε λίγο μπορείς να το "αναβαθμίσεις" σε μια αξιόλογη συσκευή. Για μένα και σαν ανταλλακτικά αξίζει να δώσω (ξανά) αυτά τα λεφτά.

 

 

To βρηκα στα carrefour!! Ειχε 2 τελευται κομματια. Ενα ο διευθυντης και ενα εγω. Πιστευω να εκανα καλη επιλογη αν και δεν εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο το λογισμικο του, γιατι προσφατα με παρατησε στη μεση της διαδρομης για ΙΚΕΑ Θεσ/νικης και μην εχοντας ξαναπαει παιδευτικα αρκετα. Μαλλον θα βαλω καποιο αλλο. Dest πιστευω οτι ειναι το καλυτερο. Μπορω να βαλω 2 λογισμικα πλοηγησης στην ιδια καρτα;

Link to comment
Share on other sites

To βρηκα στα carrefour!! Ειχε 2 τελευται κομματια. Ενα ο διευθυντης και ενα εγω. Πιστευω να εκανα καλη επιλογη αν και δεν εμεινα πολυ ευχαριστημενος απο το λογισμικο του, γιατι προσφατα με παρατησε στη μεση της διαδρομης για ΙΚΕΑ Θεσ/νικης και μην εχοντας ξαναπαει παιδευτικα αρκετα. Μαλλον θα βαλω καποιο αλλο. Dest πιστευω οτι ειναι το καλυτερο. Μπορω να βαλω 2 λογισμικα πλοηγησης στην ιδια καρτα;

 

Μπορείς να βάλεις ΟΣΑ θέλεις, ανάλογα με την χωρητικότητα της κάρτας. Απλώς μέχρι 4 υπάρχει script στο site, που μπορούν να εμφανίζονται εικονίδια στο αρχικό μενού και να τρέχεις απο εκεί όποιο λογισμικό θέλεις, κάνοντας κλικ στο αντίστοιχο εικονίδιο. Για τα υπόλοιπα, μέχρι να φτιαχτεί άλλο script για περισσότερα εικονίδια(;), αλλά και μέχρι να βρείς το script, τα βάζεις σε ξεχωριστούς φακέλους και μέσω windows explorer>sd card>φάκελος "α" ή "β" κλπ> λογισμικό τάδε.exe θα σου τρέχει όποιο θέλεις. Αρκεί να είναι κατάλληλο για ΡΝΑ

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

παιδια το igo8 υπαρχει για το vector 380 οσα εχω βαλει κανενα δεν δουλευει

 

θελει κολπο για να παιξει, πες μας τι κανεις για να σου πουμε το σωστο

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνουμε backup στην registry του vector 380 και να περάσουμε αργότερα το backup στην registry, αν μας κολλήσει; Γίνεται κάτι τέτοιο ή μόλις είπα το ανέκδοτο του μήνα;:X

 

θελει κολπο για να παιξει, πες μας τι κανεις για να σου πουμε το σωστο

 

Πές μας τα βήματα. Κάνουμε απλά copy στην κάρτα; Γιατί και γώ δοκίμασα, αλλά έτεξα μόνο το 2006, το 2008 με τίποτε

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Πές μας τα βήματα. Κάνουμε απλά copy στην κάρτα; Γιατί και γώ δοκίμασα, αλλά έτεξα μόνο το 2006, το 2008 με τίποτε

 

ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΜΟΝΟ ΤΟ 2006 ΕΤΡΕΞΕ ΑΛΛΑ ΕΓΟ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΗ ΜΑΓΚΙΑ ΑΠΛΑ ΣΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ MAPS ΕΧΩ ΑΝΤΙΓΡΑΨΕΙ ΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΤΟΥ iGO 2008 ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ SOFTWARE ΤΟΥ 2006 ΑΛΛΑ Ο ΧΑΡΤΗΣ ΕΙΝΑΙ 2008 ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΤΟ iGO 2008 ΜΕ ΤΟ iGO 2006 ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ

Link to comment
Share on other sites

θελει κολπο για να παιξει, πες μας τι κανεις για να σου πουμε το σωστο

 

απο εδω

http://greekzlive.com/forum/showthread.php?t=287893&highlight=destinator

 

εκανα οτι ακριβως λεει αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους!

Θα ηθελα παλι να ρωτησω αν καποιος εχει οδηγιες να την εγκατασταση iGO ή Navigon MN σε vector master 590! Please help!!

ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνουμε backup στην registry του vector 380 και να περάσουμε αργότερα το backup στην registry, αν μας κολλήσει; Γίνεται κάτι τέτοιο ή μόλις είπα το ανέκδοτο του μήνα;:X

 

Υπάρχει τρόπος να κάνει κάποιος Backup την registry, τρέχοντας το Regedit.exe που είναι μέσα στο script folder του NewMenu1.Το μόνο που έχει να κάνει είναι να αποθηκεύσει την registry σαν αρχείο reg στην κάρτα SD. Το πρόβλημα είναι ότι για να κάνει κανείς Restore σε περίπτωση προβλήματος πρέπει να έχει πρόσβαση στο desktop, πράγμα που σε ένα κολλημένο 380 φαντάζει αδύνατο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...