Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον...

screenrotate σε 590 nop (not supported)

PDF player yes

narrow chaser yes αλλα μονο στην μιση οθονη και χωρις ηχο

:cool:

 

Άνοιξε έναν file manager τσουπ... μπαίνεις - root - windows folder, και εκεί μάλλον (αν είναι winCE 5.0 core) style αλλά 380, θα βρεις ένα αρχείο rotate.exe. Κλίκ και σε ρωτάει πόσες μοίρες περιστροφή θέλεις για την οθόνη.

Αν δεν το έχει να το ανεβάσουμε κάπου να κάνεις δοκιμή.

Αν φυσικά δεν είναι το ίδιο του bbbb.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άνοιξε έναν file manager τσουπ... μπαίνεις - root - windows folder, και εκεί μάλλον (αν είναι winCE 5.0 core) style αλλά 380, θα βρεις ένα αρχείο rotate.exe. Κλίκ και σε ρωτάει πόσες μοίρες περιστροφή θέλεις για την οθόνη.

Αν δεν το έχει να το ανεβάσουμε κάπου να κάνεις δοκιμή.

Αν φυσικά δεν είναι το ίδιο του bbbb.

 

:)

 

root - windows folder (NAI είναι winCE 5.0 core) but no rotate file :confused:

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι ένα άλλο που δε σε ρωτάει για τις μοίρες περιστροφής.Αν θες ανέβασε και αυτό που έχει το 390.
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε και αυτό. Τι έχεις να χάσεις? Τίποτα.

rotate.rar

 

:worry:

 

βγαζει select rotation angle 0,90,180,270 degrees αλλα οτι και αν επιλεξεις τζιφος...

anyway δεν ειναι και τιποτα το πολυ σημαντικο..τουλαχιστον στο 590.

 

αντε καλο βραδυ

:yawn:

Link to comment
Share on other sites

Tη μπάρα άμα τη βάλεις σε αυτόματη απόκρυψη μένει στο κάτω μέρος και φαίνεται μια γκρίζα γραμμή.Πατώντας στην γωνία δεξιά ή αριστερά εμφανίζεται.Επίσης μέσα στο φάκελο script έχω και ένα αρχείο taskbar.exe.Tρέχοντας το εμφανίζει την μπάρα.

Η dis πάντως σε λίγο θα μοιράζει τις συσκευές δωρεάν.Σήμερα στο carrefour αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχει το παλιότερο μοντέλο vector master 550 προσφορά στα 69€ !!!

 

Φίλε bbbb, στο site της dis, το μόνο 550 που βρήκα είναι ενα PDA Mio vector 550, αλλά το έχει πάνω από 300 ευρώ. Λογικά δεν είναι αυτό που αναφέρεις(γιατί αν είναι πρέπει να τσακιστώ ξανά, τέτοια ευκαιρία είναι απίθανη). Τα carrefour Γερακα δεν έχουν κάποια τέτοια προσφορά. Αν ξέρεις κάτι παραπάνω(ποιό carrefour ή κάποιο λινκ) δώσε πληροφορίες, σε παρακαλώ.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Φίλε bbbb, στο site της dis, το μόνο 550 που βρήκα είναι ενα PDA Mio vector 550, αλλά το έχει πάνω από 300 ευρώ. Λογικά δεν είναι αυτό που αναφέρεις(γιατί αν είναι πρέπει να τσακιστώ ξανά, τέτοια ευκαιρία είναι απίθανη). Τα carrefour Γερακα δεν έχουν κάποια τέτοια προσφορά. Αν ξέρεις κάτι παραπάνω(ποιό carrefour ή κάποιο λινκ) δώσε πληροφορίες, σε παρακαλώ.

Μακάρι να είχε το συγκεκριμένο pda τόσο φθηνά....

Δεν είναι αυτό πάντως. Είναι ένα παλιότερο pna που αν θέλεις να το δείς μπορείς να βάλεις στο google search για vectormaster 550.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είχε το συγκεκριμένο pda τόσο φθηνά....

Δεν είναι αυτό πάντως. Είναι ένα παλιότερο pna που αν θέλεις να το δείς μπορείς να βάλεις στο google search για vectormaster 550.

 

Βρήκα κάποια άκρη στο google, αλλά λινκ στο λινκ με έβγαλε σε σελίδα της dis που έλεγε: δεν βρέθηκαν προιόντα. Αρα μάλλον για σκότωμα τελευταίων κομματιών πρόκειται για συσκέυή που δουλεύει με 266Megaherz επεξεργαστή και windows 4.2. Αυτά μόνο βρήκα

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα κάποια άκρη στο google, αλλά λινκ στο λινκ με έβγαλε σε σελίδα της dis που έλεγε: δεν βρέθηκαν προιόντα. Αρα μάλλον για σκότωμα τελευταίων κομματιών πρόκειται για συσκέυή που δουλεύει με 266Megaherz επεξεργαστή και windows 4.2. Αυτά μόνο βρήκα

Πλάκα στην πλάκα η dis ακόμα να κάνει αναβάθμιση λογισμικού για την δική μας συσκευη....

Την παράτησαν τελείως μου φαίνεται...Οχι πως με πολυενδιαφέρει...αλλά έτσι για το γ***το..

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα στην πλάκα η dis ακόμα να κάνει αναβάθμιση λογισμικού για την δική μας συσκευη....

Την παράτησαν τελείως μου φαίνεται...Οχι πως με πολυενδιαφέρει...αλλά έτσι για το γ***το..

 

Αν δεν έγινε επίτιδες έχει καλώς. Αν όμως αρχίσουν να παρατάνε την υποστήριξη παλαιώτερων μοντέλων-προγραμμάτων, θα τους πάρει η κάτω βόλτα. Λογικά πρέπει να έχουν τους ίδιους χάρτες και για τα δύο προγράμματα(590/380/390), ίσως με μικροδιαφορές. Ας περιμένουμε λίγο ακόμη και μετά τους κράζουμε. Θα τους στείλω ενα email να δούμε απάντηση.

Εντάξει έστειλα ερώτηση. Για να δούμε τι θα απαντήσουν.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγώ τους έστειλα e-mail αλλά δε μου απάντησαν.Φαίνεται ότι απαντούν μόνο σε e-mail full στο γλείψιμο και εγώ δεν φημίζομαι γιαυτό.Λέω τα πράγματα με το όνομά τους και αυτό μάλλον τους πείραξε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σήμερα μπήκα μετά από μέρες στο site της dis και διαπίστωσα τα εξής:

το vector master 590, συνεχίζει λέει να πωλείται στα carrefour με τα κουπόνια από "ΤΟ ΘΕΜΑ" στην τιμή των 189 €, μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων. Πριν μια εβδομάδα στα carrefour της Δράμας, μου είπαν ότι τα κουπόνια δεν ισχύουν πλέον και αν θέλω μπορώ να το αγοράσω χωρίς κουπόνια στην τιμή των 229€. Δηλαδή, (για να καταλάβω...) είχε εξαντληθεί, αλλά μπορούν να μου το πουλήσουν αν δώσω "κάτι παραπάνω"?

Έλεος!!!

Τα γνωρίζει αυτά η εταιρία?

Λέω να εκτυπώσω το site εκεί που τα λέει αυτά, και να τους κάνω μια νέα επίσκεψη αύριο. Τι είναι η Δράμα. 1 ώρα δρόμος....

Άν κάποιος γνωρίζει κάτι σχετικό αλλά με σιγουριά, ας με ενημερώσει. Αν και πρώτα θα πάρω ένα τηλ στα κεντρικά....

Καλή συνέχεια!

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

μπες στο destinator στη ρύθμιση και βαλτο να κανει αναζήτηση του gps,θα λοκαρει μονο του πορτα και RATE.αρκει να εισαι καπου που να πιάνει,οχι σε κανα υπογειο..

 

Κ' αρχήν σέυχαριστώ για την άμμεση απάντηση. Το ριμάδι το έχω απο το πρωί στι 07.00 ανοικτό μέχρι τώρα στο αυτοκίνητο και σε ένα καταγάλανο ουρανό (ωραία μερα σήμερα) και ακόμα να βρεί σήμα. Τι άραγε δεν κάνω καλά ???:(

Link to comment
Share on other sites

Κ' αρχήν σέυχαριστώ για την άμμεση απάντηση. Το ριμάδι το έχω απο το πρωί στι 07.00 ανοικτό μέχρι τώρα στο αυτοκίνητο και σε ένα καταγάλανο ουρανό (ωραία μερα σήμερα) και ακόμα να βρεί σήμα. Τι άραγε δεν κάνω καλά ???:(

 

Ποιο μηχάνημα έχεις?

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Γεια και σε σένα.Οσοι έχετε πρόβλημα να βρει κεραία το destinator και κατά συνέπεια σήμα gps,βάλτε στο destinator.ini τα στοιχεία χειροκίνητα και δε θα έχετε πρόβλημα.

Στα vector 290 και 590 πρέπει να βάλετε

port=1

baudrate=38400

και προσοχή ώστε να είναι κλειστό το vector navigation που μένει στο παρασκήνιο και δεσμεύει την κεραία gps.

Στα vector 380 και 390 πρέπει να βάλετε

port=2

baudrate=4800 και δεν υφίσταται πρόβλημα αν προηγουμένως έχουμε ανοίξει το papago.

To αρχείο destinator.ini το βρίσκουμε στο φάκελο που υπάρχει και το destinator.exe και στο επεξεργαζόμαστε στο pc με το σημειωματάριο.Προσοχή να κάνετε αποθήκευση και όχι αποθήκευση ως... για να συνεχίσει το αρχείο να έχει κατάληξη .ini.

Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου εχω το 590 & περασα το μενου σου. δεν εχω περασει τα destinator οσα & αν κατεβασα δε δουλευει κανενα .αν τα αγορασω απο που και πως θα τα ζητησω (dest για pna να τους πω??):wacko: συγνωμη αν σας ζαλισα αλλα ειμαι ασχετος :O σας ευχαριστω πολυ
......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

http://www.ngi.gr/page.php?languageid=2&pageid=59&categoryid=1

Aγοράζοντας το από εδώ,αποκτας λογαριασμό στη σελίδα από όπου μπορείς να κατεβάσεις τον τελευταίο χάρτη και το destinator 6 για pna.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Σήμερα αγόρασα το δεύτερο 590 (για ένα φίλο).

Τελική τιμή 199 € από Carrefour Δράμας.

Χωρίς κουπόνια.

Προς ενημέρωση ενδιαφερομένων...

Σύντομα κοντά σας με κάποιες προσθήκες-αλλαγές στο menu του φίλου bbbb μόνο για το 590.

Καλό σαββατοκύριακο.

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Για το vetor 590 και μόνο!

Σε όσους θέλουν στην επιφάνεια εργασίας συντόμευση για την αριθμομηχανή, καθώς και άλλο εικονίδιο για το bluetooth, μπορούν να δοκιμάσουν το παρακάτω. Περιέχει οδηγίες.

Δυστυχώς δεν έχω βρει τον τρόπο να "ανεβάσω" τις φωτό που δείχνουν πως γίνεται.

 

http://rapidshare.com/files/88540921/new_me_calc.rar.html

 

Όποιος θέλει το δοκιμάζει και λέει την γνώμη του.

Ευχαριστώ

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους απο Πειραια.

There's a new kid in town.

Ειμαι καινουργιος στο απιστευτο φορουμ σας και ειδικα στο συγκεκριμενο θεμα του dis vector 380! Συγχαρητηρια για τις ιδεες σας, τις λυσεις που δινετε αλλα προπαντων για το πνευμα συνεργασιας που εχετε! Πράγμα σπανιο στον καιρό μας!:clap:

Πριν δυο τρεις βδομαδες ο κουμπαρος μου, μου εφερε το 380 του για να μπορεσω να του βαλω μεσα καποια κοματια βιντεο απο DVD αφου τα μετατρεψω πρωτα καταλληλα σε αναγνωρισιμη μορφη για το 380. Μετα απο λιγο ψαξιμο και μεσω του winavi converter τα καταφερα. Ομως αυτο ηταν! Στη διαρκεια της διαδικασιας ψαξιματος και μιας και εχω λιγο το "σκουληκι" για computers, gadgets και τα σχετικα, επεσα πανω στο φορουμ σας και το θεμα για το dis 380. Βλεποντας λοιπον τι φοβερα εχετε καταφερει μετατρεποντας ενα παμφθηνο pna σε pda, ε ΚΟΛΗΣΑΑΑΑΑ!!!

Για να μην πολυλογω λοιπον αλλο, απο προχθες μπηκα στο club των κατοχων ενος 380. Ε, 169€ απο καρφουρ ειναι προκληση!

Ακομη 10€ για μετασχηματιστη σπιτιου 12V-1A απο κατ/μα ηλεκτρονικων (με παιδεψε λιγο το βυσμα που ειναι special και μουβγαλε την ψυχη να βρω ιδιο που να ταιριαζει στη συσκευή) και ειμαι ετοιμος...

Τωρα το προβλημα μου ειναι πως διαβαζοντας αυτες τις 60 σελιδες του φορουμ, θα καταφερω και εγω λιγα απ' αυτα που ηδη εχετε κανει με το 380;;

Αν ηδη καποιος εχει κανενα μπουσουλα συγκεντρωμενων οδηγιων και βηματων για τη διαδικασια που εχει ξεκινησει αν καταλαβα καλα απ' τον bbbb (αλλα και με τη βοηθεια αλλων) θα ημουν υποχρεος. Βεβαια εδω και λιγες μερες εχω παραλληλα ξεκινησει και μελετη ολων αυτων των σελιδων αλλα δυσκολευομαι. (Πρωτο μου προβλημα δεν μπορω να βρω τη συσκευη με το activesync):help::respect:

Συγνωμη για την πολυλογια, συγχαρητηρια και μη σταματησετε αυτο το θεμα!!!!:thanks:

 

ΥΓ. Αν καποιος θελει βοηθεια για μετατροπες βιντεο, μουσικης, ηχων, εικονων, αρχειων text η οτιδηποτε σχετικα, θελω και εγω να προσφερω οτι γνωριζω με τη σειρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους απο Πειραια.

There's a new kid in town.

Ειμαι καινουργιος στο απιστευτο φορουμ σας και ειδικα στο συγκεκριμενο θεμα του dis vector 380! Συγχαρητηρια για τις ιδεες σας, τις λυσεις που δινετε αλλα προπαντων για το πνευμα συνεργασιας που εχετε! Πράγμα σπανιο στον καιρό μας!:clap:

Πριν δυο τρεις βδομαδες ο κουμπαρος μου, μου εφερε το 380 του για να μπορεσω να του βαλω μεσα καποια κοματια βιντεο απο DVD αφου τα μετατρεψω πρωτα καταλληλα σε αναγνωρισιμη μορφη για το 380. Μετα απο λιγο ψαξιμο και μεσω του winavi converter τα καταφερα. Ομως αυτο ηταν! Στη διαρκεια της διαδικασιας ψαξιματος και μιας και εχω λιγο το "σκουληκι" για computers, gadgets και τα σχετικα, επεσα πανω στο φορουμ σας και το θεμα για το dis 380. Βλεποντας λοιπον τι φοβερα εχετε καταφερει μετατρεποντας ενα παμφθηνο pna σε pda, ε ΚΟΛΗΣΑΑΑΑΑ!!!

Για να μην πολυλογω λοιπον αλλο, απο προχθες μπηκα στο club των κατοχων ενος 380. Ε, 169€ απο καρφουρ ειναι προκληση!

Ακομη 10€ για μετασχηματιστη σπιτιου 12V-1A απο κατ/μα ηλεκτρονικων (με παιδεψε λιγο το βυσμα που ειναι special και μουβγαλε την ψυχη να βρω ιδιο που να ταιριαζει στη συσκευή) και ειμαι ετοιμος...

Τωρα το προβλημα μου ειναι πως διαβαζοντας αυτες τις 60 σελιδες του φορουμ, θα καταφερω και εγω λιγα απ' αυτα που ηδη εχετε κανει με το 380;;

Αν ηδη καποιος εχει κανενα μπουσουλα συγκεντρωμενων οδηγιων και βηματων για τη διαδικασια που εχει ξεκινησει αν καταλαβα καλα απ' τον bbbb (αλλα και με τη βοηθεια αλλων) θα ημουν υποχρεος. Βεβαια εδω και λιγες μερες εχω παραλληλα ξεκινησει και μελετη ολων αυτων των σελιδων αλλα δυσκολευομαι. (Πρωτο μου προβλημα δεν μπορω να βρω τη συσκευη με το activesync):help::respect:

Συγνωμη για την πολυλογια, συγχαρητηρια και μη σταματησετε αυτο το θεμα!!!!:thanks:

 

ΥΓ. Αν καποιος θελει βοηθεια για μετατροπες βιντεο, μουσικης, ηχων, εικονων, αρχειων text η οτιδηποτε σχετικα, θελω και εγω να προσφερω οτι γνωριζω με τη σειρα μου.

 

Κατέβασε από εδώ το activesync και είναι εύκολο να το συνδέσεις εφόσον έχεις XP.

http://www.microsoft.com/windowsmobile/activesync/activesync45.mspx

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...