Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΗΣ ΤΟ DEST7 giaPNA ΟΤΙ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Τι σου κάνει δηλαδή? Αν δεν ανοίγει καθόλου μπορεί να σου λείπει το aygshell.dll. Αν συμβαίνει κάτι άλλο γράψε να σε βοηθήσουμε.

 

υ.γ. σου έστειλα link

1-2 freddy is coming, 3-4 better lock your door...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για όποιον ενδιαφέρεται το 390 στο Carrefour του Ρέντη το έχουν προσφορά 169 ευρώ (αντί των 199) και μόνο στον Ρέντη προς το παρόν. Και μια ερώτηση σχετικά με αυτό (γιατί το πήρε ένας γνωστός), το λαμπάκι του δορυφόρου στο 390 (πράσινο) είναι πολύ αχνό σε σχέση με το 380, είναι φυσιολογικό αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση σχετικά με αυτό (γιατί το πήρε ένας γνωστός), το λαμπάκι του δορυφόρου στο 390 (πράσινο) είναι πολύ αχνό σε σχέση με το 380, είναι φυσιολογικό αυτό?

Είναι φυσιολογικό!

Έτσι είναι και το δικό μου!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάσε να μου πεις τι αλλαγή πρέπει να κάνω στο script, ώστε να τρέχει το IGO στη θέση ενός destinator ή του papago;

Ζαλίστηκα να ψάχνω στο site και να μην βγάζω άκρη. Θα μου έκαμνες μεγάλη χάρη αν μου εξηγούσες

Όσο για το link που δίνεις πιο πάνω, μόλις έβγαλα άκρη με το rapidshare(κόλλαγε η σύνδεση λόγω διαδικασίας αναβάθμισης), κατέβηκε το site του gpspocketpc. Ελπίζω να είναι προσωρινό πρόβλημα, γιατί δεν πρόλαβα να κατεβάσω το αρχείο για δοκιμή

http://rapidshare.com/files/82024994/igo.rar.html

Bάλε τα αρχεία στο φάκελο script και κάνε soft reset.Λογικά θα εμφανιστεί και το εικονίδιο και του igo.Το path το πειράζεις από το igopna.mscr ανοίγοντας το με το σημειωματάριο.

Τώρα είναι \Storage Card\iGO MyWay PNA 2006\igopna.exe

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται το 390 στο Carrefour του Ρέντη το έχουν προσφορά 169 ευρώ (αντί των 199) και μόνο στον Ρέντη προς το παρόν. Και μια ερώτηση σχετικά με αυτό (γιατί το πήρε ένας γνωστός), το λαμπάκι του δορυφόρου στο 390 (πράσινο) είναι πολύ αχνό σε σχέση με το 380, είναι φυσιολογικό αυτό?

 

Το πηρα παραμονη πρωτοχρονιας αλλα απο οτι βλεπω δεν το χρειαζομαι και το δινω αριστο στο κουτι του με την αποδειξη του στα 130 euro;)

Θα βαλω και την σχετικη αγγελια

Link to comment
Share on other sites

Τι σου κάνει δηλαδή? Αν δεν ανοίγει καθόλου μπορεί να σου λείπει το aygshell.dll. Αν συμβαίνει κάτι άλλο γράψε να σε βοηθήσουμε.

 

υ.γ. σου έστειλα link

ΜΑΛΟΝ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ PDA . ΣΤΟ ΦΑΚΕΛΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΤΟΥ 7 ΔΕΝ ΕΙΧΕ aygshell.dll. ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ 6 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ PNA ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΒΡΩ ΤΟ 7 ΓΙΑ PNA?

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/82024994/igo.rar.html

Bάλε τα αρχεία στο φάκελο script και κάνε soft reset.Λογικά θα εμφανιστεί και το εικονίδιο και του igo.Το path το πειράζεις από το igopna.mscr ανοίγοντας το με το σημειωματάριο.

Τώρα είναι \Storage Card\iGO MyWay PNA 2006\igopna.exe

 

Ευχαριστώ πολύ:)

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο φάκελο script βρες το αρχείο engine.ini και άλλαξε το σε \script\boot.exe

Δείτε λίγο εδώ

http://gpspocketpc.gr/phpBB/viewtopic.php?p=21918#21918

mypoicathcher εφαρμογή αποθήκευσης αγαπημένων με συντεταγμένες στο destinator.

Oσοι θέλετε δοκιμάστε τη και πείτε μου αν τρέχει.

 

Φίλε bbbb, δοκίμασα το προγραμματάκι και σου λεώ αποτελέσματα(στο 380):

1. Συντονίζεται με δορυφόρους και βρίσκει το στίγμα.

2. Στο setup μόνο του ορίζει σαν φάκελλο αποθήκευσης για το catch sto 6 τον φάκελλο: destinatorappa/destinator/userguide/favorites και για το 7 τον φάκελλο: destinatorapps7/destinator/user guide/favorites.

3. Μόλις όμως του πατάω το κουμπί catch( το πρώτο απο τα δύο γιατί στο δεύτερο δεν κατάλαβα τι κάνει αφού δεν μοιάζει να αντιδρά), μου βγάζει το μύνημα: δεν βρέθηκε ο φάκελλος destinatorapps/destinator/user guide/favorites. Όμως ο φάκελλος υπάρχει έτσι όπως πρέπει, στην κάρτα. Το περίεργο είναι ότι στον φάκελλο: mypoicatcher πηγαίνει και σώζει χύμα τα σημεία στα οποία πάτησα catch και μάλιστα αναλυτικά αναφέρεται στο αν πάτησα για κάμερα εκφοβισμού, λεωφοριολωρίδας, φορητού ραντάρ κλπ.

Με λιγα λογια ψιλοδουλεύει, απλά θέλει μετά κάποιον που ξέρει να περάσει τα χύμα σημεία στα faoritew και για έναν χρήστη ψιλοάσχετο σαν εμένα μου φαίνεται δύσκολο να το κάνω.

Αυτά και περιμένω οδηγίες, μήπως κάτι δεν έκανα σωστά.

Τον φάκελο: mypoicather τον έβαλα μέσα στο script και τον τρέχω μέσα απο τον windows explorer

ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Το λογισμικό καλό είναι για τα χρήμτα που δώσαμε. Ακόμη και οι νέοι χάρτες όμως είναι πολλά χρόνια πίσω από τους παλιούς που έχω για dest6 (2006.Q3.4503). Έχω γνώμη για περιοχές μέσα και γύρω από ΞΑΝΘΗ- ΚΟΜΟΤΗΝΗ πάντα. Αν και στη Θεσσαονίκη που το δοκίμασα για κάποιες διαδρομές και διευθύνσεις, ήταν σαφώς αρκετά καλοί οι χάρτες από ότι επαρχία και εθνικές οδούς.

 

Ακόμη δεν έχω καταφέρει να περάσω το newmenu1. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος για το 590. Προς το παρόν "Τρέχω" το dest6 από το menu των win.

Ευχαριστώ.

 

Ερώτηση: Υπάρχει νεότερη έκδοση για PNA, από την 6.1.1.40010 που ήδη έχω και δουλεύει μια χαρά?

Οι χάρτες μου είναι: GREECE U 2006.Q3.4503, EASTERN EUROPE 2005.Q3.3626

Κάθε βοήθεια δεκτή:wacko:

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

@papajo

Σε ευχαριστώ.Δεν είναι userguide\favorites ο φάκελος.To μονοπάτι που πρέπει να βάλεις είναι \Storage Card\(φάκελος που υπάρχει το destinator.exe)\userdata\favorites.Το μονοπάτι για το 7 δεν δουλεύει ακόμη.Η έκδοση είναι beta.

Tελικά το 380 αποδεικνύεται η καλύτερη συσκευή pna όλων των εποχών.Θα πάω να το αγοράσω και πάλι για μένα.Δεν υπάρχει πιο συμβατή συσκευή pna.

@Sakis 70

Το dest που έχεις είναι μια χαρά.Βάλε τον χάρτη 2007.q4.77.Για Ξάνθη,Κομοτηνή,Αλεξανδρούπολη ο νέος χάρτης έχει πλήρη δεδομένα πλοήγησης με οδό και αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

@papajo

Σε ευχαριστώ.Δεν είναι userguide\favorites ο φάκελος.To μονοπάτι που πρέπει να βάλεις είναι \Storage Card\(φάκελος που υπάρχει το destinator.exe)\userdata\favorites.Το μονοπάτι για το 7 δεν δουλεύει ακόμη.Η έκδοση είναι beta.

Tελικά το 380 αποδεικνύεται η καλύτερη συσκευή pna όλων των εποχών.Θα πάω να το αγοράσω και πάλι για μένα.Δεν υπάρχει πιο συμβατή συσκευή pna.

@Sakis 70

Το dest που έχεις είναι μια χαρά.Βάλε τον χάρτη 2007.q4.77.Για Ξάνθη,Κομοτηνή,Αλεξανδρούπολη ο νέος χάρτης έχει πλήρη δεδομένα πλοήγησης με οδό και αριθμό.

 

tnxs gia tin amesi apantisi bbbb!

8a psaksw na brw ta xartia mou. kapou prepei na exw kwdikous gia na tous katebasw apo to episimo site. alliws ante na doume pou 8a tous brw....

anyway! kanena magiko sou 8a kaneis giati ekeino to newmenu1 den blepw na to pernaw sto 590. an kai blepw win... den blepw tin o8oni me ton faro!

eyxaristw pantws. perasa kai ta games kai einai mia xara akomi kai sto 590.

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

@papajo

Σε ευχαριστώ.Δεν είναι userguide\favorites ο φάκελος.To μονοπάτι που πρέπει να βάλεις είναι \Storage Card\(φάκελος που υπάρχει το destinator.exe)\userdata\favorites.Το μονοπάτι για το 7 δεν δουλεύει ακόμη.Η έκδοση είναι beta.

Tελικά το 380 αποδεικνύεται η καλύτερη συσκευή pna όλων των εποχών.Θα πάω να το αγοράσω και πάλι για μένα.Δεν υπάρχει πιο συμβατή συσκευή pna.

@Sakis 70

Το dest που έχεις είναι μια χαρά.Βάλε τον χάρτη 2007.q4.77.Για Ξάνθη,Κομοτηνή,Αλεξανδρούπολη ο νέος χάρτης έχει πλήρη δεδομένα πλοήγησης με οδό και αριθμό.

 

Έχεις δίκαιο. Userdata έγραφε, αλλά δεν έβρισκε τον φάκελο για να σώσει εκέί τα σημεία με το catch. Πάντως τα σώζει έστω και χύμα μέσα στο δικό του file το: mypoicatcher. Πεσ μου όμως, καλά έκανα καί έβαλα την εφαρμογή μέσα στο script ή πρέπει να την βάλω σε άλλη θέση στην κάρτα, για καλλίτερη ή πιο εύκολη λειτουργεία.

---------------------------

Υ.Γ. Χαίρομαι που γράφεις ότι θα ξαναγοράσεις 380. Προσωπικά το βρήκα πολύ καλό για τα λεφτά του και αποδεικνύεται και πολύ "ελεύθερο πνεύμα" για παρεμβάσεις.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Φίλε bbbb, πέρασα τον χάρτη 2007.q4.77 όπως είπες και δεν πιστεύω πόσο μεγάλη διαφορά!!!

Έχει σχεδόν τα πάντα και πολύ καλό σήμα. Κακός που δεν συνεχίζεις να ασχολείσαι με το 590 και γυρνάς στο 380....

Να σαι καλά πάντως.

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Για να ασχοληθώ με μια συσκευή,δε χρειάζεται απαραίτητα να την αγοράσω.Το ότι θεωρώ ότι κάποια συσκευή καλύπτει περισσότερο τις ανάγκες μου από κάποια άλλη,δε σημαίνει ότι σταματώ να βοηθώ όπου μπορώ.

Εχω έτοιμη την πρώτη έκδοση μενού για το 590.

Κατεβάζετε από http://rapidshare.com/files/82535937/590menubeta1.rar.html

Περιέχεται readme.txt με τις οδηγίες εγκατάστασης.

Περιμένω ενημέρωση για το αν είναι όλα οκ.

Στο αρχείο που ανέβασα δεν περιέχεται destinator και χάρτης,για ευνόητους λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Για να ασχοληθώ με μια συσκευή,δε χρειάζεται απαραίτητα να την αγοράσω.Το ότι θεωρώ ότι κάποια συσκευή καλύπτει περισσότερο τις ανάγκες μου από κάποια άλλη,δε σημαίνει ότι σταματώ να βοηθώ όπου μπορώ.

Εχω έτοιμη την πρώτη έκδοση μενού για το 590.

Κατεβάζετε από http://rapidshare.com/files/82535937/590menubeta1.rar.html

Περιέχεται readme.txt με τις οδηγίες εγκατάστασης.

Περιμένω ενημέρωση για το αν είναι όλα οκ.

Στο αρχείο που ανέβασα δεν περιέχεται destinator και χάρτης,για ευνόητους λόγους.

 

Εγώ λέω ότι είσαι ο πιο συμβατός με όλα τα PNA/PND ειδικά με τα Vectorάκια μας. Τρία ζήτω για τον bbbb για τις πολύτιμες βοήθειες.

1-2 freddy is coming, 3-4 better lock your door...
Link to comment
Share on other sites

Έκανα όσα είπες στο readme.

Μόλις όμως έκανα soft reset, σε ένα παράθυρο μισοκρυμένο (το βρήκα με δυσκολία και το πάτησα) βγάζει:

ERROR #2

run\SDMMC\Skin\Desktop.exe

:cry:

 

πάω να ξαναδοκιμάσω και βλέπουμε...

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Kαι δεν μπαίνει καθόλου στα windows?Aν θέλεις βάλε πάλι το παλιό αρχείο calibration.exe που είχα ανεβάσει.Μπες στα windows και δες πως ονομάζεται η κάρτα μνήμης
Link to comment
Share on other sites

Όχι, με το νεο Calibration δεν ανοίγει windows. Έκανα όλα τα υπόλοιπα ξανά και πέρασα το παλιό Calibration που είχες για το 380. Έτσ άνοιξα τα win.

Η κάρτα μνήμης μου ονομάζεται: SDMMC

 

Αναμένω ενέργειες.

Καλό βράδυ

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα. Φορτώνει αλλά επανέρχεται στην αρχική οθόνη με το menu του vector. Χωρίς backrοund (δηλαδή τον φάρο που έχει βάλει). Μια μπλε οθόνη των Win CE. Και αυτό μόνο για κλάσματα του δευτερολέπτου.

 

Καμιά άλλη ιδέα?

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια!

Έβγαλε πάλι το πρώτο παράθυρο σφάλματος όπως την πρώτη φορά, και μόλις πάτησα οκ έβγαλε δεύτερο παράθυρο: Στα γερμανικά που λέει ότι δεν βρήκε το αρχείο bmp. Μήπως έχεις δώσει λάθος διαδρομή? script αντί για skin??

Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΡΙΑ,

ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΝΑΜΕ!!!:X

 

ΙΣΑΑΚ ΝΕΥΤΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Eχεις δίκιο.Τα 2 ini τα πήρα από το newmenu του 380 και δεν τα άλλαξα.Οπου βλέπεις script βάλε skin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...