Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι αρχείο winrar.Eίναι cab.Tα cab είναι αρχεία που δημιουργούνται για την εγκατάσταση των εφαρμογών στα pda κυρίως.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω το Vector master 590. Εκανα την αναβαθμιση όπως λεει στο site της dis. εγιναν ολα οπως τα λεει. αλλα στο site Γραφει :

"Νέο! Η αναβάθμιση λογισμικού περιλαμβάνει λειτουργία όπου οχρήστης έχει τη δυνατότητα να εισάγει προορισμό από το χάρτη. Επίσης υπάρχει πλέον η δυνατότητα διαχείρισης του χάρτη (zoom in, zoom out, pan zoom) και επίσης παρέχεται η δυνατότητα σχεδιασμού διαδρομής εισάγωντας Αρχικό σημείο και σημείο Προορισμού."

 

οταν εγω τωρα ανοιγω το vector στην πλοηγηση δε βλεπω καμια διαφορά με πριν. όλα αυτα που λέει πως άλλξαν πουτα βρίσκω??????

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αρχείο winrar.Eίναι cab.Tα cab είναι αρχεία που δημιουργούνται για την εγκατάσταση των εφαρμογών στα pda κυρίως.

 

Απλά με μπέρδεψε, γιατί κατέβηκε με εικονίδιο winrar και αντιγράφτηκε αλλοιώς, χωρίς να κάνω κάτι.

Τέλος καλό αφού κάνει την δουλειά του μια χαρά.

Για μια ακόμη φορά (αμέτρητες είναι ) μου έδωσες χρήσιμες οδηγίες. Να είσαι καλά και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.

Μακάρι η νέα χρονιά να σου πραγματοποιήσει όλες σου τις επιθυμίες (Καί τις πιο δύσκολες):)

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Εχω το Vector master 590. Εκανα την αναβαθμιση όπως λεει στο site της dis. εγιναν ολα οπως τα λεει. αλλα στο site Γραφει :

"Νέο! Η αναβάθμιση λογισμικού περιλαμβάνει λειτουργία όπου οχρήστης έχει τη δυνατότητα να εισάγει προορισμό από το χάρτη. Επίσης υπάρχει πλέον η δυνατότητα διαχείρισης του χάρτη (zoom in, zoom out, pan zoom) και επίσης παρέχεται η δυνατότητα σχεδιασμού διαδρομής εισάγωντας Αρχικό σημείο και σημείο Προορισμού."

 

οταν εγω τωρα ανοιγω το vector στην πλοηγηση δε βλεπω καμια διαφορά με πριν. όλα αυτα που λέει πως άλλξαν πουτα βρίσκω??????

 

Αν κρίνω από τις αντίστοιχες λειτουργείες του destinator, θα το καταλάβεις όταν προσπαθήσεις να τρέξεις τις ρουτίνες. Θα σου εμφανιστεί ένα εικονίδιο για zoom in zoom out, πιθανότατα ένα + και ένα - όταν θα βλέπεις χάρτη με κάποιο τρόπο, και για τον σχεδιασμό διαδρομής, θα πρέπει να δοκιμάσεις να βάλεις ένα αρχικό και ένα τελικό σημείο. Παίξε με το πρόγραμμα και θα το μάθεις. Μην φοβάσαι, δεν μπορείς να το χαλάσεις με την απλή χρήση. Έχω 380 και δεν μπορώ να είμαι πιο σαφής, αλλά η γενική φιλοσοφία είναι κοινή.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

H συσκευή δεν έχει άλλα κουμπιά,εκτός του standby και του on-off.Οπότε αφού έχει ήδη ανοίξει η μπάρα,την βάζουμε always on top και στη συνέχεια ανοίγουμε το bluetooth.Aφού συνδεθεί το κινητό,μπαίνουμε στον explorer και ανοίγουμε το dest.Aς επιβεβαιώσει κάποιος ότι δουλεύει αυτό,όπως επίσης και αν τρέχει η νέα αναβάθμιση της dis από την κάρτα.

 

λοιπον μολις καταφερα να τρεξει το destinator 6.1.0 :p

Κατω απο την μπαρα των windows ειναι το προγραμμα της DIS.

BLUETOOTH ok δουλευει μια χαρα με την διαδικασια του bbbb...

το dest.. δεν βρισκει σημα :wacko: μολις του δωσω προορισμο λεει ασθενες σημα ελεξτε σημα!! οταν μπω στο GPS λεει δορυφοροι 0 ... και στο εικονιδιο της διαδρομης γραφει αναμονη σηματος GPS..κριμα...

την αναβαθμιση την ειχα περασει προχθες με την κανονικη διαδικασια του copier και περασε κανονικα.

 

 

Υ.Γ.Αν καποιος εχει καμμια ιδεα για το "χαμενο" GPS please help...

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε στο pc σου με το σημειωματάριο το αρχείο destinator.ini

και στο σημείο που γράφει

PORT=...

BAUD_RATE=...

Βάλε port=1

baud_rate=4800

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι!

Επειδή δε γνωρίζω σχετικά και δε θα ήθελα να προκαλέσω βλάβη στη συσκευή μου, επειδή έχω μπερδευτεί, θέλω να ρωτήσω το εξής.

 

Για να τρέξω το destinator πρέπει να κάνω τα ακόλουθα:

 

Παιδιά κατεβάστε αυτό http://rapidshare.com/files/79711070/new.rar.html

Αποσυμπιέστε το στην κάρτα μνήμης και ακολουθήστε την διαδικασία αναβάθμισης.Δηλαδή Ηard reset και μετά άνοιγμα.

 

Μετά αντιγράφοντας το destinator 6 ή 7 στην κάρτα μνήμης και κάνοντας τα

Ανοιξε στο pc σου με το σημειωματάριο το αρχείο destinator.ini

και στο σημείο που γράφει

PORT=...

BAUD_RATE=...

Βάλε port=1

baud_rate=4800

 

θα δουλέψει τελικά το destinator?

Θα μπορώ αν θέλω να κλείσω το destinator, να τρέξω το πρόγραμμα της dis και μετά να το κλείσω και να ξαναχρησιμοποιήσω το destinator χωρίς να κάνω reset για όλη αυτή τη διαδικασία? Θα μπορώ δηλαδή να ανοιγοκλείνω τα προγράμματα?

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και εύχομαι καλή χρονιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

φιλε george μαλλον διαβασ εαπο την αρχη τα postγια να καταλαβεις καλυτερα....χονδρικα σου γραφω την διαδικασια που εχει δοκιμαστει μεχρι τωρα...(φυσικα by bbbb THNX to him)

 

1.Συνδέουμε τη συσκευή με το pc.Aπαραίτητη προϋπόθεση είναι να έχουμε το activesync αν έχουμε xp ή το windows mobile center στα vista.

2.Mπαίνουμε στο φάκελο windows της συσκευής και βρίσκουμε το αρχείο calibration.exe.To oνομάζουμε σε calibration1.exe

3.http://rapidshare.com/files/79399392...ation.rar.html To αποσυμπιέζουμε στο pc κα το ρίχνουμε στο φάκελο των windows.Kάνουμε soft reset(βάζουμε ένα αιχμηρό αντικείμενο στην τρυπούλα που υπάρχει στο κάτω μέρος δίπλα από το διακόπτη on-off).

Mε το που θα ξεκινήσει η συσκευή,θα ανοίξει η μπάρα των windows.

Tη συσκευή πρέπει να την κλείνετε από το κουμπάκι στο πάνω μέρος.Αν την κλείσετε από τον κάτω διακόπτη πρέπει να ξαναντιγράψετε το αρχείο μέσω του pc.

 

τωρα το βασικο προγραμμα της dis ειναι στην rom και μολις κανεις ον-οφφ το κουμπακι τοτε ολα γινονται μαμα...:!:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας σε όλους και χρόνια πολλά.

 

Είμαι καινούριος χρήστης με το νεοαποκτηθέν 590. Παρακολουθώ τις συζητήσεις σας για το 590. Ομολογώ οτι θα μου άρεσε να γίνει νέο topic για το 590 γιατί έτσι δυσκολέυεται κανείς να το βρεί. Τές πα, όμως το βρήκα. Προσπαθώ να μπώ στα windows για να βάλω κάποια παιχνίδια. Τα έχει ένας φίλος, χρήστης του 380, ο οποίος και μου σύστησε το συγκεκριμένο μηχάνημα. Συγκρίνοντας τα λογισμικά (papago στο 380) απλά να σας αναφέρω οτι στο 590 δεν είναι το papago. Είναι άλλο λογισμικό. Προφανώς κάποιο καινούριο.

 

Το δοκίμασα αρκετά. Με λίγα λόγια είναι εξαιρετικό! Ομολογώ οτι έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά. Καλό για όλους μας αυτό. :)

 

Αν κάποιος πάντως μπορεί να βοηθήσει για το πώς μπορώ να μπώ στα windows για τα παιχνιδάκια που σας έλεγα, θα το εκτιμούσα.

 

Να'στε όλοι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για την άμεση απάντηση. Το θέμα το έχω διαβάσει από την αρχή, αλλά όπως είπα μπερδεύτηκα και νόμιζα ότι το τελευταίο αρχείο που ανέβασε ο bbbb στο rapidshare αντικαθιστούσε το πρώτο. Anyway θα δοκιμάσω αυτά που γράφετε και βλέπουμε. Καλή πρωτοχρονιά σε όλους!!
Link to comment
Share on other sites

Oσοι χρήστες 380/390 θέλετε να συνδέετε τη συσκευή με το activesync κατεβάστε αυτό

http://rapidshare.com/files/80313563/usbfnswitch.rar.html

Τρέχοντας το αλλάζει η σύνδεση της συσκευής από usb σε activesync(serial class) και το αντίστροφο.

Link to comment
Share on other sites

Oσοι χρήστες 380/390 θέλετε να συνδέετε τη συσκευή με το activesync κατεβάστε αυτό

http://rapidshare.com/files/80313563/usbfnswitch.rar.html

Τρέχοντας το αλλάζει η σύνδεση της συσκευής από usb σε activesync(serial class) και το αντίστροφο.

 

 

 

ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ και μακάρι να σου φέρνει όλο και νέες εμπνεύσεις ο νέος χρόνος. Είσαι θησαυρός.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα καλη χρονια....ολα τα αλλλα τα εχω κανει μου λειπει μονο το ντεστινειτορ 6 για να το τρεξω.απο που το κατεβαζω ποσταρετε καμια διυθυνση για εκδοση copy -paste και ενημερωμενους χαρτεσ και περιμενετε γρηγορα την αναφορα μου στο 590.

 

ps..κατεβασα απο κάπου το 7 αλλα δεν τρεχει........

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας σε όλους και χρόνια πολλά.

 

Είμαι καινούριος χρήστης με το νεοαποκτηθέν 590. Παρακολουθώ τις συζητήσεις σας για το 590. Ομολογώ οτι θα μου άρεσε να γίνει νέο topic για το 590 γιατί έτσι δυσκολέυεται κανείς να το βρεί. Τές πα, όμως το βρήκα. Προσπαθώ να μπώ στα windows για να βάλω κάποια παιχνίδια. Τα έχει ένας φίλος, χρήστης του 380, ο οποίος και μου σύστησε το συγκεκριμένο μηχάνημα. Συγκρίνοντας τα λογισμικά (papago στο 380) απλά να σας αναφέρω οτι στο 590 δεν είναι το papago. Είναι άλλο λογισμικό. Προφανώς κάποιο καινούριο.

 

Το δοκίμασα αρκετά. Με λίγα λόγια είναι εξαιρετικό! Ομολογώ οτι έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά. Καλό για όλους μας αυτό. :)

 

Αν κάποιος πάντως μπορεί να βοηθήσει για το πώς μπορώ να μπώ στα windows για τα παιχνιδάκια που σας έλεγα, θα το εκτιμούσα.

 

Να'στε όλοι καλά!

 

Καμιά βοήθεια ρε παιδιά??????

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα καλη χρονια....ολα τα αλλλα τα εχω κανει μου λειπει μονο το ντεστινειτορ 6 για να το τρεξω.απο που το κατεβαζω ποσταρετε καμια διυθυνση για εκδοση copy -paste και ενημερωμενους χαρτεσ και περιμενετε γρηγορα την αναφορα μου στο 590.

 

ps..κατεβασα απο κάπου το 7 αλλα δεν τρεχει........

 

Tρέχει και το 7:ninja:

 

http://www.imageshack.gr/files/o0y7g56stqlt11qngqjk.jpg

Link to comment
Share on other sites

καταρχας καλη χρονια σε ολους...:lol:

 

κατα 2 σιγουρα ειναι το vector 590 στην φοτό παραπανω ??

 

κατα 3 και αν ειναι,

η αναμονη σηματος gps που γραφει εφυγε τελικα ??

 

κατα 4 ,

ρε παιδια η βαση που στηριζεται στο αμαξι σας ειναι οκ ?? η δικια μου αντεχει 1 ημερα... την επομενη εχει ξεκολλησει μονη της απο το παρ μπριζ και την βρισκω στο πατωμα του συνοδηγου !! εννοειται η original . Ευτυχως αυτο γινεται το βραδυ χωρις να εχω επανω το vector 590. Iσως απο το κρυο.

Mήπως ξερετε που να βρω μια γερη γιατι αν πεσει με την οθονη gps τελος....

Link to comment
Share on other sites

καταρχας καλη χρονια σε ολους...:lol:

 

κατα 2 σιγουρα ειναι το vector 590 στην φοτό παραπανω ??

 

κατα 3 και αν ειναι,

η αναμονη σηματος gps που γραφει εφυγε τελικα ??

 

κατα 4 ,

ρε παιδια η βαση που στηριζεται στο αμαξι σας ειναι οκ ?? η δικια μου αντεχει 1 ημερα... την επομενη εχει ξεκολλησει μονη της απο το παρ μπριζ και την βρισκω στο πατωμα του συνοδηγου !! εννοειται η original . Ευτυχως αυτο γινεται το βραδυ χωρις να εχω επανω το vector 590. Iσως απο το κρυο.

Mήπως ξερετε που να βρω μια γερη γιατι αν πεσει με την οθονη gps τελος....

 

Δοκίμασε: 1) Να καθαρίσεις με οινόπνευμα το σημείο που θα "βεντουζάρεις" την βάση

2) Να βεντουζάρεις καλλά

3) Να βρέξεις με ελάχιστο νερό την βεντούζα πριν την βεντουζάρεις.

 

Η δική μου(αν και είναι για το 380, αλλά δεν νομίζω να άλλαξε και πολύ) στέκεται κολλημένη από τον Ιούλιο και ας έχω δώσει για πλύσιμο το αυτοκίνητο πολλές φορές(ξέρει πόσο προσέχουν κάτι τέτοια, έχω βρεί τα ρανταράκια του συναγερμού στο πάτωμα...)

4) Δες προσεκτικά την βεντούζα μήπως είναι τρύπια και χάνει το κενό σιγά-σιγά. Αν είναι να σου την αλλάξουν, είναι και αυτή στην εγγύηση

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή δεν είναι το vector 590, ΑΛΛΑ φοράει την ίδια έκδοση λειτουργικού με το vector. Έχει 4,3 οθόνη, bluetooth και μπορείς να κάνεις και κλήση απο το pna και όχι μόνο αυτό. Βλέπεις παράλληλα ταινία και απο πίσω τρέχει και η πλοήγηση και με ανοιχτό το bluetooth για απάντηση σε εισερχόμενη κλήση, φορτωμένο με destinator 6 και χάρτες τίγκα +σημεία καμερων ευρωπαικων χωρων +ελλάδος σε 2gb μνήμη, και το πηρα €350.. Το vector το είδα και δεν έχει καμμια σχέση ποιοτικά και μηχανικά με το μηχάνημα που αγόρασα ;)
Link to comment
Share on other sites

Oσοι χρήστες 380/390 θέλετε να συνδέετε τη συσκευή με το activesync κατεβάστε αυτό

http://rapidshare.com/files/80313563/usbfnswitch.rar.html

Τρέχοντας το αλλάζει η σύνδεση της συσκευής από usb σε activesync(serial class) και το αντίστροφο.

 

ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΣΤΟ 380 ΧΑΡΕΙ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΟΥ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ newmenu1 ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ ΤΟ papago ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ DESTIN AN ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΕΝΑ POST ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙΣ Η ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΓΙΑΤΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΩ

ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΉΜΟΥΝ ΚΑΣΤΟΡΙΑ ΠΡΕΣΠΕΣ ΝΥΜΦΑΙΟ ΚΟΖΑΝΗ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΜΕ ΕΙΧΕ ΜΕ ΣΤΙΓΜΑ ΕΚΤΟΣ ΔΡΟΜΟΥ Η ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΔΡΟΜΟ

Link to comment
Share on other sites

Paidia katafere kaneis na brei kai na treksei to

VECTOR Navigation Software gia vector 380 i 390?

Etsi apla gia na to dokimazame na doume ti leei kai auto...

 

Που μπορεί να το βρει κανείς αυτό;

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως απο οπυ και αν κατεβασα το ντεστ 6 η 7 για καρτα δεν ετρεξε...στο 590...ΒΟΗΘΕΙΑ απο αυτους που το δοκιμασαν........εννοειται πως εκανα την διαδικασια calibration του φιλου bbbb.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...