Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοιτα να δεις που τζαμπα μαλωσα με την γυναικα μου χτες για να το κραταει.:lol: Μα λεω και γω τι διαολο? Οι αλλοι πως το προσαρμοζουν στο παμπριζ!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για το TOTAL COMMANDER

_______________________

Ολες οι εκδόσεις βλέπουν το 380 σαν εξωτερικό σκληρό δίσκο όταν το συνδέσεις στο USB.

Aπο εκεί και πέρα πατάς το FTP πάνω στα μενου και συνδέεσαι με τον FTP server που δηλώνεις. Στο ενα παράθυρο ο σερβερ στο άλλο ο 380 και γινεται η δουλειά. Αλλα ποιό πολύ χρήσιμος και εύχρηστος είναι για επικοινωνία του Η/Υ με το 380 που το βλέπει σαν σκληρό και συμπεριφέρεται ανάλογα. (Copy, Move, Format klp). Θα το βρείτε free στα torrents.

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε σήμερα πωλητής οτι στο 590 φορτώνεις χάρτες στην ίδια την dis, ή κατεβάζεις ολόκληρο το λογισμικό (και οχι μόνο τους χάρτες) απο το site της dis (όταν αυτό είναι διαθέσιμο) και κάνεις εγκατάσταση υποχρεωτικά με το activesync. Επομένως το activesync δουλεύει σχεδόν σίγουρα με το 590. Το ερώτημα είναι εαν έστω έτσι μπορεί κάποιος να εγκαταστήσει destinator ή iGo και γενικά να το παραμετροποιήσει όπως τα 380-390. Όποιος γνωρίζει περισσότερα....
Link to comment
Share on other sites

Με card reader θα μπορείς να κάνεις δουλειά.Αλλά εδώ αλλάζουν τα δεδομένα προς το καλύτερο για εμας.Αν τελικά οι χάρτες και το λογισμικό είναι στην κάρτα.Αν όμως στην κάρτα είναι μόνο οι χάρτες και το λογισμικό στην εσωτερική μνήμη και δεν συνδέεται και με pc,εκεί δυσκολεύει η κατάσταση ξεκλειδώματος.

Κάποιος τολμηρός να αγοράσει το πρώτο,για να δούμε τι παίζει?:lol::lol::lol:

 

Καλά Έπρεπε να γίνει σεισμός για να εμφανιστείς; Δηλαδή ενδέχεται να έγινε καλλίτερο που είναι κλειδωνένο, αλλά παίζει το active sync; Δηλαδή αν είναι αλήθεια πιό εύκολα θα φορτώνουμε άλους πλοηγούς; Θα είναι ενδιαφέρον το άμεσο μέλλον

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Η DIS ανανέωσε την σελίδα του 590 και αναφέρει τα εξής:

ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΧΑΡΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ: Η αναβάθμιση στο vector Master 590 γίνεται με την εξής διαδικασία :

- Φορτώνετε ένα αρχείο, το οποίο θα διατίθεται από το site της dis, σε μία κάρτα SD 256MB ή μεγαλύτερη.

- Τοποθετείτε την κάρτα SD στην υποδοχή του Vector Master 590, αφού πρώτα έχετε κάνει Hard Reset (ON, OFF) και η αναβάθμιση πραγματοποιείται στην συσκευή.

Επομένως κάθε φορά που ανάβει ψάχνει στην κάρτα μνήμης

Καμιά ιδέα, ή να περιμένουμε την αναβάθμιση (Θα διατεθεί αναβαθμισμένος χάρτης για το Vector Master 590 την ερχόμενη εβδομάδα (17~21/12) να δούμε τι είδους αρχείο θα είναι, μπας και μπορούμε να φτιάξουμε κάτι αντίστοιχο; To παν απο οτι φαντάζομαι είναι να αποκτήσουμε πρόσβαση στα Windows, εκτός και αν παίζουν και άλλοι φραγμοί.

(Ο τύπος στο Carrefour μάλλον βλακείες μου έλεγε περι activesync)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος ας ρίξει ένα pm για Destinator και iGO γιατί δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με συσκευές PNA και μου είναι άγνωστο το αντικείμενο.:)
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Με card reader θα μπορείς να κάνεις δουλειά.Αλλά εδώ αλλάζουν τα δεδομένα προς το καλύτερο για εμας.Αν τελικά οι χάρτες και το λογισμικό είναι στην κάρτα.Αν όμως στην κάρτα είναι μόνο οι χάρτες και το λογισμικό στην εσωτερική μνήμη και δεν συνδέεται και με pc,εκεί δυσκολεύει η κατάσταση ξεκλειδώματος.

Κάποιος τολμηρός να αγοράσει το πρώτο,για να δούμε τι παίζει?:lol::lol::lol:

Με βλέπω αύριο να πηγαίνω για αγορά.

Τα χαρακτηριστικά του νέου προγράμματος πλοήγησης φαίνονται πολύ καλά...

"το VECTOR Navigation Software για να αλλάξει τα δεδομένα στο χώρο της δορυφορικής πλοήγησης. Το VECTOR Navigation Software αποτελεί το πλέον εξελιγμένο λογισμικό πλοήγησης εφαρμόζοντας την τελευταία λέξη της τεχνολογίας, με δυνατότητες που ξεπερνούν τις προσδοκίες των χρηστών. Η δορυφορική σύνδεση είναι άμεση και συνεχής (χωρίς να διακόπτεται από εμπόδια όπως τούνελ κλπ) ενώ οι αποθηκευτικές του ικανότητες σε χάρτες και δεδομένα είναι τεράστιες. Ενδεικτικό είναι το γεγονός ότι όλοι οι χάρτες της Δυτικής Ευρώπης μπορούν να αποθηκευτούν σε μόλις 1 GB."

... και αν καταφέρεις να κάνεις κι αυτό, να παίζει όπως και το 380 (δυνατότητα προσθήκης και άλλων προγραμμάτων) τότε θα είσαι ΤΕΛΕΙΟΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

επισης οσον αφορά το vector 590 έχεικαλώδιο Usb στη συσκευασία kai grafei sto site πως συνδέεται με τον υπολογιστή αλλά στο συνοδευτικο Cd λέει :

Μπορώ να συνδέσω το Vector Master 590 με τον υπολογιστή μου;

Όχι. Η θύρα USB στο Vector Master 590 είναι μόνο με σκοπό την παραγωγή και την εξυπηρέτηση. Τυχόν αναβαθμίσεις λογισμικού και χαρτών θα προφορτωθούν σε κάρτες SD, επομένως δεν απαιτείται σύνδεση με υπολογιστή.

Εσύ δοκίμασες να το συνδέσεις με το pc? κι αν ναι, τι έγινε?

 

Τι καταλαβαίνετε εσείς???Αν θέλω να κάνω αναβάθμιση στους χάρτες πρέπει οπωσδήποτε να πάω απο κάποιο κατάστημα???δε γίνεται μέσω pc????

Όπως γράφτηκε και παραπάνω, μάλλον απαιτείται η αγορά extra sd κάρτας, ώστε κατεβάζοντας την αναβάθμιση από το site της dis, να ενημερώνεις λογισμικό και χάρτες στη συσκευή...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά άμα είναι τόσο γαμάτο το λογισμικό (όπως άλλωστε αναφέρεται και στην αμερόληπτη διαφήμιση) γιατί να περάσεις και άλλα προγράμματα;!
Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά άμα είναι τόσο γαμάτο το λογισμικό (όπως άλλωστε αναφέρεται και στην αμερόληπτη διαφήμιση) γιατί να περάσεις και άλλα προγράμματα;!

Αμέσως να μου τη πεις...:cry:

Έτσι βρε αδερφέ... για ποικιλία.

Η αλήθεια είναι ότι χρησιμοποιώ και τα 2 προγράμματα σε διαφορετικές συνθήκες και με εξυπηρετούν και τα 2.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να στην πω ρε φιλαράκι; Να σε προφυλάξω θέλω στην περίπτωση που επηρεάζεσαι εύκολα από αυτά που σου λένε οι εταιρείες.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να στην πω ρε φιλαράκι; Να σε προφυλάξω θέλω στην περίπτωση που επηρεάζεσαι εύκολα από αυτά που σου λένε οι εταιρείες.

Thanks που νοιάζεσαι...;)

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά άμα είναι τόσο γαμάτο το λογισμικό (όπως άλλωστε αναφέρεται και στην αμερόληπτη διαφήμιση) γιατί να περάσεις και άλλα προγράμματα;!

 

Αμέσως να μου τη πεις...:cry:

Έτσι βρε αδερφέ... για ποικιλία.

Η αλήθεια είναι ότι χρησιμοποιώ και τα 2 προγράμματα σε διαφορετικές συνθήκες και με εξυπηρετούν και τα 2.

 

 

Αν πράγματι κάποιο ήταν ΤΟ τέλειο λογισμικό χωρίς λάθη θα συμφωνούσα με τον exelix. Αλλά επειδή ακόμη δεν το βρήκα(και ας είναι πολύ καλλίτερο το destinator από το papago, απλά ούτε αυτό δεν είναι ΤΕΛΕΙΟ), συμφωνώ με τον Nicholas_mg. Καλό είναι να έχουμε 2-3 λογισμικά πλοήγησης. Κάτω από διαφορετικές συνθήκες μπορεί το καθένα να εξυπηρετεί καλλίτερα.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

30 Ευρώ.

 

Είπα να πάρω ένα δεύτερο καλώδιο -αναπτήρα προς 380 - για να το χρησιμοποιώ με το φορτιστή στο σπίτι. Είναι τιμή αυτή για ένα καλώδιο με ανταπτορα αναπτήρα από την μια και μια είσοδο από την άλλη;

Υπάρχει εναλλακτική; Δεν βρήκα με μια πρόχειρη ματιά. Μηπως από δίκτυο;

Link to comment
Share on other sites

30 Ευρώ.

 

Είπα να πάρω ένα δεύτερο καλώδιο -αναπτήρα προς 380 - για να το χρησιμοποιώ με το φορτιστή στο σπίτι. Είναι τιμή αυτή για ένα καλώδιο με ανταπτορα αναπτήρα από την μια και μια είσοδο από την άλλη;

Υπάρχει εναλλακτική; Δεν βρήκα με μια πρόχειρη ματιά. Μηπως από δίκτυο;

Αν είναι να δώσεις 30€, τότε γιατί να πάρεις το φορτιστή αυτοκινήτου και όχι τον οικιακό???:cool:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς λέω. Εχω ήδη μετατροπέα από 220 σε αναπτήρα αυτοκινήτου και ήθελα μόνο το καλώδιο. Αλλά 30 ευρώ! Δεν είναι το ποσόν αλλά η κοροϊδία.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς λέω. Εχω ήδη μετατροπέα από 220 σε αναπτήρα αυτοκινήτου και ήθελα μόνο το καλώδιο. Αλλά 30 ευρώ! Δεν είναι το ποσόν αλλά η κοροϊδία.

 

 

Έχω σπίτι μου γύρω στα 15 βύσματα από διάφορα τροφοδοτικά. Ακόμη και ένα πολυμετασχηματιστή με 6 διαφορετικά βύσματα. ΌΛΑ μοίαζουν με του 380 αλλά ΚΑΝΕΝΑ δεν κάνει για το 380. Φρόντισαν να είναι μοναδικό και έτσι σε πιάνουν κορόιδο, αλλά δεν βρήκα και εγώ άλλη λύση

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να με βοηθησει να εγκαταστησω το dest 6 στο vector γιατι εχω σπασει τα μουτρα μου.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να με βοηθησει να εγκαταστησω το dest 6 στο vector γιατι εχω σπασει τα μουτρα μου.

ευχαριστω

 

Ψάξε στην αναζήτηση να βρεις το newmenu1 όχι το σκέτο newmenu. Όταν το εγκατασήσεις και ακολουθήσεις τις οδηγίες του, όλα θα γίνουν μόνα τους. Το newmenu1 όπως και το σκέτο newmenu είναι αποτέλεσμα προσπαθειών του bbbb-Thanks by the way professor:D

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι αρχαριος και μιας καποιας ηλικιας μηπως μπορεις να μου δωσεις περισοτερες λεπτομερειες γιατι το εγκατεστησα αλλα εξακολουθει να μου βγαζει το papago.

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Το VECTOR 590 συνδεεται με το pc σαν ενα pocket pc σαν το QTEC 9100 που εχω βλέπω τα παντα εκτος την flas card που εχει ενσωματωμενη και εκει μαλλον ειναι οι χαρτες και το προγραμμα.αρα το παιχνιδι μπορει να γινει μονο απο την sd card.
Qtec 9100,wm6 reloaded,4 Gb SD, Gps Pretec Sirf III ,Nokia N95,VECTOR 590[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι αρχαριος και μιας καποιας ηλικιας μηπως μπορεις να μου δωσεις περισοτερες λεπτομερειες γιατι το εγκατεστησα αλλα εξακολουθει να μου βγαζει το papago.

ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

Το πιο πιθανό είναι ότι άφησες σαν engine.ini το engine.ini που ξεκινά το papago. Σβύστο απο την κάρτα και αντέγραψε στην κάρτα το engine.ini του script, δηλαδή του newmenu1. Μόλις το κανεις, κλείσε και άνοιξε το vector απο το πίσω κουμπί. Κάνε τις αρχικές ρυθμίσεις(ώρας) και όταν τελειώσεις θα εμφανιστεί το menu με τις επιλογές για πλοήγηση, mp3player κλπ. Πάτα πλοήγηση και θα εμφανιστεί το menu με τις δυνατότητες να τρέξεις papago ή destinator ή mediaplayer ή windows ή calculator κλ. Θα σου εμφανιστούν 3 εικονίδια για πλοήγηση πάνω. Ενα για το papago και δύο ίδια για το destinator. Αν φορτώσεςι αργότερα και το 7 θα τρέχουν και τα δύο. Τώρα για να μην μπερδεύεσαι, θα τρέχει ένα από τα δύο. Αν πατάς το ένα εικονίδιο και δεν τρέχει μη θυμώνεις. Πάτα το άλλο και θα τρέχει.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως το κανω,βγαινουν τα εικονιδια μονο που δεν φορτωνει το dest,ενω το pap λειτουργει κανονικα ισως κατι δεν κανω καλα με τους φακελους
Link to comment
Share on other sites

Το VECTOR 590 συνδεεται με το pc σαν ενα pocket pc σαν το QTEC 9100 που εχω βλέπω τα παντα εκτος την flas card που εχει ενσωματωμενη και εκει μαλλον ειναι οι χαρτες και το προγραμμα.αρα το παιχνιδι μπορει να γινει μονο απο την sd card.

Βλέπεις το φάκελο των windows?Bασικά η συσκευή,μπαίνει σε αναμονή όπως και το qtek σου?Κάνει soft reset ή κλείνει τελείως?

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως το κανω,βγαινουν τα εικονιδια μονο που δεν φορτωνει το dest,ενω το pap λειτουργει κανονικα ισως κατι δεν κανω καλα με τους φακελους

 

Διάβασε αναλυτικά στο ΠΜ σου

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...