Jump to content

Vector Master 380 (PNA)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για όσους ενδιαφέρονται στο μηχανάκι τρέχει χωρίς πρόβλημα το destinator, όπως θα έχουν διαπιστώσει πολλοί, και το MOBILE NAVIGATOR 6 και τα δυο χωρίς επεμβάσεις, εκτός από το ξεκλείδωμα για να φανεί η επιφάνεια εργασίας. Προσπαθώ χωρίς επιτυχία μέχρι στιγμής να εγκαταστήσω τα iGO / MioMap. Αν κάποιος φίλος με γνώσεις θέλει να βοηθήσει για αυτό ας μου στείλει ΠΜ
Link to comment
Share on other sites

Εαν θέλεις να τρέχεις τα πάντα,τότε αυτή η συσκευή δεν είναι για σένα.Υπάρχει το miomap που είναι κλώνος του igo και τρέχει σε pna.Βέβαια δεν ξέρω αν πωλείται σκέτο και κυρίως αν "πωλείται" στα γνωστά μαγαζιά στο νετ:pΔεν το έχω δοκιμάσει και ούτε πρόκειται γιατί το destinator+χάρτες Ngi με έχουν βολέψει :cool:

 

 

Δεν το διατύπωσα σωστά. Ψάχνω κάτι (κατά προτίμηση PNA, γιατί μόνο πλοήγηση θέλω) να τρέξει Destinator, μέχρι να βγουν καλοί χάρτες για το iGo. Αν δεν υπάρχει ελπίδα να παίξει το iGο σε PNA, να πάω να πάρω το P350 (που τρέχει και τα πάντα...) να μην έχω άγχος...

 

PS. Έχω δουλέψει Destinator στο P350 και το S100, πόση διαφορά θα έχει σε ταχύτητα το Vector Master?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα σήμερα από το Carrefour στα 199€. Καλούτσικο το Papago 12, να είχε και λίγο καλύτερους χάρτες θα το κρατούσα.

 

Που έχουμε link για Destinator PNA είπαμε? ΠΜ όποιος μπορεί. Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Επισης γνωριζει καποιος τι mpeg4 (συγκεκριμενο codec κλπ) ακριβως παιζει ο player που εχουν μεσα τα CE (δεν ξερω αν ειναι "δικος τους" ή εξτρα, τον λενε Mplayer αλλα δε μοιαζει και πολυ της Microsoft). Προσπαθω να περασω ταινιες στην SD για να παιζει στο αμαξι οταν δεν πλοηγει, αλλα τα πιο πολλα mpeg4 που φτιαχνω/εχω δεν παιζουν δυστυχως..

Ευχαριστω

 

ΔΕΝ ΤΟ ΧΩ ΨΑΞΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ 3 ΤΣΟΝΤΕΣ ΠΟΥ ΦΟΡΤΩΣΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΘΑΥΜΑΣΙΑ!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Οχι.Να σας πω και τον τρόπο να το ξεκλειδώσετε τελείως και να βάζετε και άλλες εφαρμογές,οκ.

http://rapidshare.com/files/37224775/ceDesktop.exe.html

Το βάζουμε στην κάρτα μνήμης και δίνουμε το μονοπάτι στο engine.ini.

Σ'ευχαριστώ πολύ.Χάρη στη βοήθεια σου έβαλα το destinator που είναι πολύ καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την καινούρια έκδοση χάρτη.Στην περιοχή μου συνεχίζει να είναι ένα μαύρο χάλι.Και εντάξει για τις μονοδρομήσεις και τα όνοματα μέσα στην πόλη.Αλλά να σε στέλνει Πτολεμαϊδα από τον παλιό δρόμο απαράδεκτο:mad:Το κομμάτι αυτό της Εγνατίας έχει καμμιά 10αρια χρόνια που έγινε.Και στην αναφορά λαθών να μην έχουν ένα χάρτη σε στυλ NGi για να μπορείς να βάλεις εύκολα τα λάθη.Και ζητάνε και ονοματεπώνυμο και τηλέφωνο υποχρεωτικά :blink:

Κρίμα γιατί το πρόγραμμα είναι αξιόλογο.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι έτσι.Μόλις φορτίσει τελείως γίνεται πράσινο.

 

Εσένα γίνεται πράσινο? Γιατί εμένα μετά από 10+ ώρες φόρτισης παραμένει πορτοκαλί. Νομίζω ότι και στο manual λέει ότι όταν φορτίσει, απλά παραμένει αναμένο μονίμως πορτοκαλί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!!!!:( Σήμερα πήγα μια βόλτα με το Vector Master όπως κάθε φορά και όταν το αποσυνέδεσα, αντί να μου βγάλει μήνυμα ότι η συσκευή θα κλείσει σε 25 δευτερόλεπτα...έκλεισε μόνη της. Από τότε δεν ανοίγει εκτός αν τη ν συνδέω στο αυτοκίνητο...:cry: Τι μπορώ να κάνω για αυτό!!!!!!:( :( :cry: :cry: Παρακαλώ βοηθήστε...:blink:

 

Σήμερα μου έκανε το ίδιο πράγμα. Ήτανε full φορτισμένο (όλο το βράδυ φόρτιζε) και από το πρωί ήταν μονίμως με τον φορτιστή αυτοκινήτου πάνω του. Μετά από μισή περίπου ώρα διαδρομής, σταματάω, κλείνω την μηχανή και το VM σβήνει αμέσως. Ανάβω ξανά και το VM ανάβει. Το βγάζω από τον φορτιστή και πατάω το power button, τίποτα. Τελικά συνήλθε αφού ανοιγόκλεισα τον γενικό. Μέχρι τώρα δεν το ξαναέκανε...

Link to comment
Share on other sites

Εσένα γίνεται πράσινο? Γιατί εμένα μετά από 10+ ώρες φόρτισης παραμένει πορτοκαλί. Νομίζω ότι και στο manual λέει ότι όταν φορτίσει, απλά παραμένει αναμένο μονίμως πορτοκαλί.

Εχεις δίκιο.Λάθος συσκευή κοιτούσα:lol:

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται: τελικά έστησα στο μηχάνημα το iGO My way 2006 plus χωρίς πρόβλημα. Όποιος θέλει να το εγκαταστήσει ας μου στείλει ΠΜ για τις λεπτομέρειες
Link to comment
Share on other sites

EGO PHRA ADAPTORA APO MAGAZI HLEKTRONIKON....

MPRIZA SPITI=ADAPTORAS POU BGAZEI YPODOXH ANAPTHRA AYTOKINHTOU KAI TELOS....

XALARA.....

Το ίδιο έκανα και εγώ και με μόνο 9 ευρόπουλα η μπαταρία φορτίζει κανονικά. Μην σκάτε τα 30 που ζητάει η εταιρεία για το δικό της φορτιστή

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται

 

http://www.digitalsolutions.gr/index.asp?mod=articles&id=258&nMod=1

 

Προσοχή!!!! Τον κατέβασα, τον φόρτωσα ευτυχώς σε άλλη κάρτα και δυστυχώς με βγάζει σε πολλές λάθος στροφές. Η βασική έκδοση τουλάχιστον για Γέρακα και Αγία Παρασκευή ήταν πιο σωστά ενημερωμένη.Μόλις τον δοκιμάσω και αλλού θα σας ενημερώσω. Καλού κακού κρατήστε σε sd τον χάρτη που έχει απο το εργοστάσιο.

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΤΟ ΧΩ ΨΑΞΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΛΛΑ 3 ΤΣΟΝΤΕΣ ΠΟΥ ΦΟΡΤΩΣΑ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΘΑΥΜΑΣΙΑ!:wink:

Παίζει στα σίγουρα WMV. Στα υπόλοιπα προσπαθώ να το κάνω να παίξει. Υπάρχουν στο internet sites που μπορεί κανείς να κάνει free download σε προγράμματα convereter. Μετατρέπετε έτσι ότι θέλετε σε WMV και το βλέπετε στο Vector 380

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

για όσους ενδιαφέρονται στο μηχανάκι τρέχει χωρίς πρόβλημα το destinator, όπως θα έχουν διαπιστώσει πολλοί, και το MOBILE NAVIGATOR 6 και τα δυο χωρίς επεμβάσεις, εκτός από το ξεκλείδωμα για να φανεί η επιφάνεια εργασίας. Προσπαθώ χωρίς επιτυχία μέχρι στιγμής να εγκαταστήσω τα iGO / MioMap. Αν κάποιος φίλος με γνώσεις θέλει να βοηθήσει για αυτό ας μου στείλει ΠΜ

 

Μήπως μπορείς να φωτίσεις έναν αρχάριο χρήστη με τα βήματα που χρειάζονται για να τρέξει το destinator στο Vector 380;;; Εγώ ότι και αν έκανα δεν τέχει. Ίσως αν ειχες την καλοσύνη να μου πεις πως γίνεται;

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

Mporei kapoios na mou apanthsei an to Destinator gia PNA yparxei sto net kai kapoios to ebale kai douleue? Ta destinator apo PDA sigoura den douleuoun (den kanei install apo cab logw core ekdoshs WM5 kai h deuterh prospatheia htan na parw to egkatestimeno programma apo to PDA kai na to balw sthn SD tou Vector alla pali den trexei ) kai den exw brei pouthena ekdosh PNA tou Destinator.
Link to comment
Share on other sites

mporei kapoios na mou steilei ena link gia to destinator for pna? thelw na to treksw se ena c220 mio me wince 5.0

 

kai ean einai eukolo pws kseklidwnei i epifaneia ergasias.

 

euxaristw poli!

www.eurotech.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω για σας, αλλά το δικό μου κολλάει πολύ συχνά και πολύ συγκεκριμένα: Δουλεύω το Vector Master με το Destinator. Στο manual λέει να μη βάζεις μπροστά το αυτοκίνητο με το GPS συνδεδεμένο στον αναπτήρα του αυτοκινήτου. Ουκ ολίγες φορές έχει χρειαστεί να βγάλω το βύσμα απ' τον αναπτήρα με αποτέλεσμα να κολλήσει. Ή, να σβήσω απ' το κουμπί stand by το GPS μόνο και μόνο για να διαπιστώσω ότι για να ξαναξεκινήσει πρέπει είτε να κάνω reset, είτε ακόμα χειρότερα να χρειαστεί να το σβήσω και να το ξανανάψω απ' το κουμπί On/Off στο πίσω μέρος της συσκευής...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω για σας, αλλά το δικό μου κολλάει πολύ συχνά και πολύ συγκεκριμένα: Δουλεύω το Vector Master με το Destinator. Στο manual λέει να μη βάζεις μπροστά το αυτοκίνητο με το GPS συνδεδεμένο στον αναπτήρα του αυτοκινήτου. Ουκ ολίγες φορές έχει χρειαστεί να βγάλω το βύσμα απ' τον αναπτήρα με αποτέλεσμα να κολλήσει. Ή, να σβήσω απ' το κουμπί stand by το GPS μόνο και μόνο για να διαπιστώσω ότι για να ξαναξεκινήσει πρέπει είτε να κάνω reset, είτε ακόμα χειρότερα να χρειαστεί να το σβήσω και να το ξανανάψω απ' το κουμπί On/Off στο πίσω μέρος της συσκευής...

 

Και σε μένα κάνει τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...