Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6500 Classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 185
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κανείς τι είναι η λειτουργία νάρκης?

 

Σε κατάσταση αναμονής και με ενεργοποιημένη τη λειτουργία νάρκης, η οθόνη του κινητού είναι εντελώς σβηστή. Με απενεργοποιημένη τη λειτουργία νάρκης, θα εμφανίζεται η ώρα, ημερομηνία, αναπάντητες, μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι είναι η λειτουργία νάρκης?

Και με τη λειτουργία νάρκης εξοικονομείται ενέργεια στην μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και περασαν 20 μερες να επιβεβαιωσω και εγω (αυτο που αναφερεται παραπανω) οτι η νεα εκδοση 4.84 βελτιωνει αρκετα την αυτονομια του κινητου (στην δικια μου περιπτωση πολυ παραπανω αλλα αναφερω αρκετα) σε σχεση με την 4.80 που αρχικα ειχα αναβαθμισει. Περιμενα να περασει "ικανος χρονος" για να βεβαιωθω οτι ετσι συμβαινει :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με bluetooth ακουστικά πως τα πάει;

Ρωταω γιατι το 6300 είχε προβληματακια και τωρα σκέφτομαι να παρω το 6500,σχεδόν ολες μου οι συνομιλιες είναι μέσω bluetooth!!

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που δοκιμασα με ΒΤ ειναι συνδεση του Η/Υ με ΒΤ και αποστολη καποιων αρχειων απο κινητο σε κινητο χωρις προβληματα. Παρεχεται και καλωδιο βεβαια που διευκολυνει την επεξεργασια και αποστολη δεδομενων μεσω Η/Υ.

 

Για ομιλια με ΒΤ δεν γνωριζω να σου πω στα σιγουρα !!!!

Link to comment
Share on other sites

kalimera+apo mena sto forum!exo epidotisi k ego k leo na to xtypiso se bronze...an k dne to exo dei akoma live se tetoio xroma

mono se mauro to opoio ontos einia omorfo-alla leo na pame gia to allo..mias k ola sxedon ta kinita einia maura!!!

erotisi: mias k eimia polles ores ektos k ston dromo...bataria kana 2 meres krataei at least h 8a eimai ka8e mera me enan fortisti sto xeri????

 

euxaristo prokatavolika - sorry for greekglish grafo apto grafeio!;-)

:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

kalimera+apo mena sto forum!exo epidotisi k ego k leo na to xtypiso se bronze...an k dne to exo dei akoma live se tetoio xroma

mono se mauro to opoio ontos einia omorfo-alla leo na pame gia to allo..mias k ola sxedon ta kinita einia maura!!!

erotisi: mias k eimia polles ores ektos k ston dromo...bataria kana 2 meres krataei at least h 8a eimai ka8e mera me enan fortisti sto xeri????

 

euxaristo prokatavolika - sorry for greekglish grafo apto grafeio!;-)

 

Αν μιλάς πάνω απο μία ώρα την ημέρα και χρησιμοποιείς bluetooth νομίζω οτι θα είσαι με τον φορτιστή στο χέρι.

Εγώ το κράτησα μία μέρα και το έδωσα. Το φόρτισα όλο το βράδυ,το άνοιξα το πρωί και με μία ώρα ομιλίας,μέσω bluetooth, κατα τις 6 το απογευμα έμεινε απο μπαταρία.

Ξέρω οτι η μπαταρία θα στρώσει μετα απο 5-6 φορτίσεις αλλά δεν το ρισκάρω γιατί πολλές φορές μιλάω και 2 ώρες την ημέρα και δεν θέλω να έχω το αγχος της φόρτισης!!

Θέλω να δοκιμάσω και άλλες μάρκες κινητών αλλά περιορίζομαι δυστυχως στα sonyericsson λογω αυτονομίας.

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΤΑΤΡΕΠΕΙΣ ΤΟ 6500c ΣΕ ΤΗΛΕΚΟΝΤΡΟΛ?

 

Καλησπερα

Μην γραφεις με κεφαλαια,ειναι σαν να φωναζεις .

Η εφαρμογη που ζητας υπαρχει για series60 μονο..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα,

οπως και ενας φιλος ρωταγε πιο πανω ηθελα και εγω να ρωτησω, γιατι του απαντησε μονο ενας και δεν καλυφθηκα, αν οντως το 6500 classic εχει ικανοποιητικο ηχο συνομιλιας, και κλησης, το λεω γιατι μια φορα που ειχα παρει νοκια το εδωσα σε 3 μερες, ουτε το ακουγα οταν χτυπαγε ουτε οταν μου μιλουσαν στο κινητο, απο ακοη μια χαρα παω γενικα παντως:worry:

φανταστητε οτι ειστε στη πανεπιστημιου και χτυπαει, το ακουτε? και αν το ακουτε μιλατε ανετα?

τα πληκτρα που εχει μου φαινωνται λιγο "στριμωγμενα" καποιος με μακρια δαχτυλα μπορει να γραψει ανετα μηνυμα?

επισης ξερετε αν εχει πολλαπλα ξυπνητηρια οπως τα ερικσον?

ευχαριστω για την βοηθεια...

Αν οι άνθρωποι άκουγαν τον εαυτό τους συχνότερα, θα μίλαγαν λιγότερο...:X
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να αναβαθμισω οπως λετε αλλα το nokia software updater μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση (3.21)... εσεις πως αναβαθμισατε στην 4.80 και στην 4.84 αντιστοιχα?
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να αναβαθμισω οπως λετε αλλα το nokia software updater μου λεει οτι εχω την τελευταια εκδοση (3.21)... εσεις πως αναβαθμισατε στην 4.80 και στην 4.84 αντιστοιχα?

Μήπως η συσκευή σου είναι Vodafone Live;

Αν ναι, τότε αυτό ευθύνεται.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δύο ερωτήσεις έχω να κάνω...

 

1) Υποστηρίζει την εμφάνιση φωτογραφίας της επαφής όταν δεχόμαστε εισερχόμενη κλήση;

και

2) αν με το λογισμικό της Νokia μπορώ απευθείας να επεξεργαστώ τις επαφές (αποφεύγοντας δηλαδή το συγχρονισμό).

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις έχω να κάνω...

 

1) Υποστηρίζει την εμφάνιση φωτογραφίας της επαφής όταν δεχόμαστε εισερχόμενη κλήση;

και

2) αν με το λογισμικό της Νokia μπορώ απευθείας να επεξεργαστώ τις επαφές (αποφεύγοντας δηλαδή το συγχρονισμό).

 

Ευχαριστώ :)

 

1)Ναι σε περίπου όλη την οθόνη.

 

2)Μπορείς να τις επεξεργαστείς.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επέστρεψα σε Νόκια μετά από πραγματικά αμνημόνευτα έτη!!!! (Εποχή 8310,δλδ!!)... Πήρα το κινητό χθες (σε μαύρο) :)

 

Πολύ μ' αρέσει παιδιά!!:D Πολύ όμορφη συσκευή, εξαιρετικά λεπτή και με πολύ καλή ποιότητα (όσα Νόκια είχαν περάσει περιστασιακά από τα χέρια μου με είχαν χαλάσει σε αυτόν τον τομέα). Το μόνο πλην ότι, σε μένα τουλάχστιον, το πίσω καπάκι από τιν δεξιά πλευρά θα έχει ένα αναιπαίσθητο τρίξιμο (είμαι λίγο psycho με αυτό το θέμα στα τηλ.!):O!

Δεν ξέρω αν το κάνει σε όλους, ίσως κ να έτυχε.

 

Για τα ξυπνητήρια που κάποιος ρώτησε από όσο πρόλαβα να δω έχει μόνο ένα αλλά με ρύθμιση ημερών κανονικά.

 

Για μένα ο ήχος κλήσης είναι παραπάνω απο ικανοποιητικός από τις δοκιμές που πρόλαβα να κάνω. Καλά μην περιμένεις να είσαι και πρώτο τραπέζι πίστα, να σου άδουν πάνω από το κεφάλι και να το ακούσεις αν χτυπήσει!!!!:p Αλλά είναι μια χαρά.

Για την Πανεπιστημίου δεν ξέρω!! Προς το παρόν βρίσκομαι.... πάνω από τ' αυλάκι!:D

 

Για ομιλία δεν μπορώ να πω γιατί μίλησα μόνο λίγο κι αυτό με ΒΤ. Αλλά η σύνδεση με το ΒΤ ήταν πολύ καλή και η ποιότητα συνομιλίας μεσω αυτού, επίσης. Για το ίδιο ΒΤ με άλλη συσκευή μου έκαναν παράπονα.

 

Χθες έπαθα, αρχικά ένα σοκ διότι έβλεπα ότι μπορώ να αντιστοιχήσω ήχο κλήσης μόνο σε ομάδα και έχω χρόνια που βάζω διαφορετικούς ήχους ανά επαφή οπότε η αλήθεια είναι ότι μου κακοφάνηκε τα μάλα!

Τελικά σήμερα είδωμεν το φώς το αληθινό διότι διαπίστωσα ότι με προσθήκη στοιχείων μπορώ να βάλω ήχο!!:D:happy:

 

Μια εξαιρετικά ευχάριστη έκπληξη για μένα ππυ χρησιμοποιώ SIMMAX σε αυτή τη συσκευή είναι πως για να αλλάξει αριθμό από το STK δεν χρειάζεται επανεκκίνηση του τηλεφώνου! Το κάνει μέσα σε 3''. Χλιδή!!!!:yahoo::w00t: Είχα διαβάσει λίγους μήνες πριν πως στα S40 δεν γινόταν.

 

Εν ολίγοις, οι πρώτες εντυπώσεις από την επανασύνδεσή μου με τη Νόκια είναι θετικότατες!

Αργότερα θα έχουμε κι άλλες λεπτομέρεις! Αλλά, λέω να μη βιαστώ αυτή τη φορά, γιατί με το Viewty που βάστηκα μου έκανε νερά!!!:O

Πάντως μέχρι τώρα δε με έχει δυσκολέψει σε τίποτα. Το αντίθετο!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

ekana update sto firmware tou kinhto apo 3.21 se 4.84. eixe ellhniko menu! alla twra xathike h ellhnikh glwssa! kai einai spastiko ligo sta agglika! to kinhto agorastike apo thn wind! kathe boitheia euprosdekth

 

euxaristw prokatabolika

Link to comment
Share on other sites

ekana update sto firmware tou kinhto apo 3.21 se 4.84. eixe ellhniko menu! alla twra xathike h ellhnikh glwssa! kai einai spastiko ligo sta agglika! to kinhto agorastike apo thn wind! kathe boitheia euprosdekth

 

euxaristw prokatabolika

Το κινητό σου είναι παρά-εισαγωγή!

 

Για να περάσεις τα Ελληνικά θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως αυτό το Ελληνικό product code.

  • Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.
  • Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

Σημείωση 1: Ο οδηγός που αναγράφω, αναφέρεται στο N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στον υπολογιστή σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

to nemesis bgazei error. kai den krathsa to kwdiko pou eixes grapsei prin. to manual grafei allo code.

Τον έσβησα διότι είχα κάνε λάθος και έγραψα του slide και όχι του classic.:O

 

Για να το βρεις κάνε μια αναζήτηση στο Google ή αν το έχει κάποιος ας το αναφέρει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...