Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6500 Slide


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στις ρυθμισεις -εμφανιση - εξοικον.ενεργειας ειναι ενεργο ?

επισις ρυθμισεις-εμφανιση - λειτουργια ναρκης ειναι ενεργο?

 

νομιζω αυτες οι ρυθμισεις αφορουν την οθονη και τον φωτισμο της..

 

δοκιμασες να βαλεις καμια προφυλαξη οθονης να δεις αν λειτουργει?

 

η φιλη σου ειχε αυτο το προβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα έχω και τα δύο ενεργά.Το περίεργο είναι πως η φιλη μου δεν το είχε το πρόβλημα.Μου το παρουσίασε εμένα 2 ημέρες αφου έκανα update την έκδοση 10.00!

Εχτες ξαναπέρασα την 10.00 μήπως κατι δεν είχε γίνει σωστα,αλλα τίποτα.Και οι προφυλάξεις οθόνης δεν λειτουργούν ότι όριο και να βάλω

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι , κλεινει ο φωτισμος του αμεσα , μεσα σε 10'' , και ειναι πολυ σπαστικο αυτο.

Τι απενεργοποιηση , εξοικονομησης ενεργειας , και ναρκης , τιποτα τα ιδια.

Τα ξαναενεργοποιησα , αφου δεν αλλαζει κατι , και φυσικα τα ιδια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει χαλασει σε κανεναν το ακουστικο του τηλ και αν ναι ποσο στοιχιζει η επισκευη του (αν αξιζει ο κοπος δηλαδη ).μου την εχει δωσει γιατι μιλαω συνεχεια ανοιχτη ακροαση
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για τα ανω μυνηματα , απο λαθος νομιζα οτι εγραφα στο 6600 slide.

Αν θελουν οι διαχειριστες ας τα διαγραψουν , αφου τα αντεγραψα στο topic του 6600.

 

Ωστοσο το 6600 το πηρα αναγκαστικα , γιατι στο 6500 ακουμπησα πανω στην οθονη και γεια σας η οθονη και δεν ακουγεται και ηχος , και γι'αυτο πηρα το 6600.

Αλλα η αληθεια ειναι οτι σαν το 6500 κανενα.

Αραγε αξιζει τον κοπο να το παω στην Νοκια για φτιαξιμο η οχι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά,

 

Αγόρασα το εν λόγω κινητό μα δέν ξέρω τί ρυθμίσεις πρέπει να βάλω για να λαμβάνω τα pop3 εμάιλ μου στο κινητό.

 

Μπορείτε να βοηθήσετε? WAP καί MMS έχω ενεργοποιήσει, τί άλλο πρέπει να κάνω?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά!

 

Μία φίλη έχασε όλες τις επαφές που είχε αποθηκευμένες στο τηλέφωνο.. από ότι έχω καταλάβει, έκανε καποια επαναφορα, η οποία δεν άφησε καθόλου δικά της αρχεία μετά, ούτε σημειώσεις, ούτε τηλέφωνα.

 

Το μεγάλο πρόβλημα είναι οτι η κάρτα SIM που χρησιμοποιούσε κόπηκε στα 2 (δεν ξέρω πώς), και πλέον το τηλέφωνο δεν τη διαβάζει. Ούτε άλλες συσκευές που έχω δοκιμάσει την διαβάζουν την κάρτα αυτή

 

Φαντάζομαι είναι απίθανο να υπάρχει πρόγραμμα "recovery" για το 6500 slide που να κάνει ανάκτηση με κάποιο τρόπο των διαγραμμένων επαφών. Καμία άλλη ιδέα;

Ξέρω πόσο δύσκολο θα είναι αυτό αλλά δε θέλω να την αφήσω έτσι έχοντας χάσει όλα της τα contacts!

 

Ευχαριστώ πολύ!

Berry fan? Join BerryUser.com
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια.Θα'θελα όποιος γνωρήζει να με βοιθήσει στα εξής προβληματα με το 6500 slide...μου το έδωσε η αδερφή μου(χαρα εγω με το κιν...) το οποίο όμως έχει 2 προβλήματα απ'οτι παρατήρησα(μέχρι τωρα...) 1τον>δεν δουλεύει η κεραία του,δεν έχει σήμα καθόλου,κ 2ρον η κάμερα δεν ανοίγει,είναι μονίμως σε κατάσταση αναμονής(γι αυτο κάτι διάβαζα για το κουμπάκι που έχει δίπλα,το δοκίμασα αλλα τπτ πάλι)!!

 

Για το 1το πρόβλημα το πήγε η αδερφή μου στο νοκια κ της είπαν οτι είναι μια χαρά το κιν κ οτι δεν ήξεραν γιατι το κάνει αυτο!!!!να το παω στον γερμανό???????

 

Για το 2ρο ακόμα το ψάχνω...

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο κατάστημα νοκια.. Σου λένε ένα δεν ξέρουμε γιατί το κάνει και ξεμπερδεύουν!! Σε ποια περιοχή βρίσκεται αυτό το κατάστημα?

Αν μπορείς πήγαινέ το σε ένα άλλο κατάστημα νοκια και άσε για τελευταία επιλογή τον γερμανό.

Link to comment
Share on other sites

εξω απο αθήνα το κατάστημα.ενα είναι σίγουρο..δεν φταίει η κάρτα sim,την έχω χρόνια...δοκίμασα κ με άλλες κάρτες αλλα το ίδιο.υπάρχει περίπτωση να έχει καει ή τπτ τέτοιο απο τον ήλιο???
Link to comment
Share on other sites

είπανε οτι είναι καλα.δεν ξέρουν γιατι το κάνει αυτο,οπως κ να'χει η ξαδελφούλα μου έκανε το θαύμα της πάλι.το έκανε πλάτσα πλούτσα ;P δεν ανοίγει πλέον.ευχαριστώ παιδια.
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα σας παρακαλώ μια βοηθεια στο εξης προβλημα μου.

Προσπαθησα ν αντιγραψω καποια βιντεο και εικονες απο το κινητο αυτο στον υπολογιστη.

τα μετεφερα στην επιφανεια εργασιας και κατοπιν τα εσβησα απο το κινητο:worry:

και προς εκπληξη μου δεν ανοιγουν.εμφανιζεται το μυν. που ακολουθει καθε φορα που παω ν ανοιξω μια εικονα

<<η μοναδα δισκου ή η συνδεση δικτυου στην οποια παραπεμπει η συντομευση <συντομευση για το εικονα 0069 lnk >δεν ειναι διαθεσιμη.Βεβαιωθειτε οτι η δισκετα εχει τοποθετηθει στην μοναδα κανονικα ή οτι ο πορος του δικτυου ειναι διαθεσιμος και προσπαθειστε ξανα>>

Πειτε μου σας παρακαλω πολυ τι πρεπει να κανω για να ανοιξω τα αρχεια αυτα καθως ειναι πολυ σημαντικα για μενα.

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα σας παρακαλώ μια βοηθεια στο εξης προβλημα μου.

Προσπαθησα ν αντιγραψω καποια βιντεο και εικονες απο το κινητο αυτο στον υπολογιστη.

τα μετεφερα στην επιφανεια εργασιας και κατοπιν τα εσβησα απο το κινητο:worry:

και προς εκπληξη μου δεν ανοιγουν.εμφανιζεται το μυν. που ακολουθει καθε φορα που παω ν ανοιξω μια εικονα

<<η μοναδα δισκου ή η συνδεση δικτυου στην οποια παραπεμπει η συντομευση <συντομευση για το εικονα 0069 lnk >δεν ειναι διαθεσιμη.Βεβαιωθειτε οτι η δισκετα εχει τοποθετηθει στην μοναδα κανονικα ή οτι ο πορος του δικτυου ειναι διαθεσιμος και προσπαθειστε ξανα>>

Πειτε μου σας παρακαλω πολυ τι πρεπει να κανω για να ανοιξω τα αρχεια αυτα καθως ειναι πολυ σημαντικα για μενα.

Σας ευχαριστω

 

φαίνεται πως ΔΕΝ έκανες copy τα files αλλά μόνο συντομεύσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

φαίνεται πως ΔΕΝ έκανες copy τα files αλλά μόνο συντομεύσεις τους.

 

και τωρα τι θα κανω?μαλλον αυτο εκανα,σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

ε αν έκανες delete τα αρχεία από το κινητό.. δεν μπορείς να κάνεις τίποτα πλέον
Link to comment
Share on other sites

μα καλα δεν υπαρχει registry καδος ανακυκλωσης στα κινητα?κατι τελος παντων που να σωζει τα αρχεια.

κανενας τροπος δηλ επαναφορας τους?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω το εξής, μιας και ειναι η πρώτη συσκευή της Νοκια που εχω .

Υπάρχει τρόπος να αφαιρεθει το vodafon live απο τη συσκευή.

Ποιός ειναι αυτός και πως γίνετε? Μπορώ να το κάνω μονος μου ή πρέπει να παει σε κάποιο service και που ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι μπορεί να συμβαίνει και τουλάχιστον μια φορά την ημέρα αλλάξει από μόνο του το θέμα, τον ήχο κλήσης και διάφορα άλλα; Το αλλάζω και μπορεί την άλλη μέρα να μου το ξανακάνει. Φταίει κάποια ρύθμιση; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να τα εχεις ολα στην μνημη τηλεφωνου,αλλιως βγαινει συνεχεια η καρτα μνημης και χανονται,το ιδιο συμβαινει και με το φοντο αν το προσεξεις!
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να τα εχεις ολα στην μνημη τηλεφωνου,αλλιως βγαινει συνεχεια η καρτα μνημης και χανονται,το ιδιο συμβαινει και με το φοντο αν το προσεξεις!

 

Ευχαριστω ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση. Επειδή έχει πολύ υψηλό SAR η συσκευή κι ανησυχώ, έχετε παρατηρήσει κάποια ενόχληση κατά την διάρκεια της ομιλίας ή κι έπειτα; Εγώ δεν έχω αισθανθεί κάτι και μου έκανε εντύπωση με τόσο υψηλό SAR. Ίσως επειδή η κεραία του βρίσκεται στην κάτω πλευρά και δεν ακουμπάει στο αυτί.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...