Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6500 Slide


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά είσαι. Σήμερα δοκίμασα να δει ένα HBH-DS980 (το οποίο σύμφωνα με αυτή τη σελίδα http://www.mobilefun.co.uk/product/14329.htm είναι συμβατό με 6500 slide) που αγόρασε ένας φίλος και δεν είδε ούτε αυτό αλλά ούτε κι ένα LG που βρισκόταν εκεί τριγύρο και το οποίο το αναγνώρισε το ericsson κινητό του φίλου που μόλις είχε αγοράσει το HBH-DS980. Αποστολή και λήψη δεδομένων με άλλα κινητά πάντως μέσω bluetooth μου κάνει κανονικά. Ευτυχώς που δεν τα αγόρασα κι εγώ τα HBH-DS980 γιατί είμουν έτοιμος αλλά είπα πρώτα να δοκιμάσω του φίλου που τα πήρε μην φάω καμιά φόλα.
Είναι πολλά τα releases Άρη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά είσαι. Σήμερα δοκίμασα να δει ένα HBH-DS980 (το οποίο σύμφωνα με αυτή τη σελίδα http://www.mobilefun.co.uk/product/14329.htm είναι συμβατό με 6500 slide) που αγόρασε ένας φίλος και δεν είδε ούτε αυτό αλλά ούτε κι ένα LG που βρισκόταν εκεί τριγύρο και το οποίο το αναγνώρισε το ericsson κινητό του φίλου που μόλις είχε αγοράσει το HBH-DS980. Αποστολή και λήψη δεδομένων με άλλα κινητά πάντως μέσω bluetooth μου κάνει κανονικά. Ευτυχώς που δεν τα αγόρασα κι εγώ τα HBH-DS980 γιατί είμουν έτοιμος αλλά είπα πρώτα να δοκιμάσω του φίλου που τα πήρε μην φάω καμιά φόλα.

Γεια σας.' Εχω το HBH -DS980 αι το αναγνώρισε κανονικά.Το έχω εδώ και 2 μήνεσ και ακούω μουσική κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας και από μένα.Έχω το 6500slide και του έχω κάνει update(ver.6.60) ωραία μέχρι εδω...και ρώταω τώρα εγώ...Αύτη η έκδοση(6.60) δεν έχει την ελληνική γλώσσα.....???? Και μπορώ να κάνω κάτι γι'αυτό..??? Παιδιά βοηθείστε γιατί εχω ξενερώσει με τα αγγλικά...
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας και από μένα.Έχω το

6500slide και του έχω κάνει update(ver.6.60) ωραία μέχρι εδω...και ρώταω τώρα εγώ...Αύτη η έκδοση(6.60) δεν έχει την ελληνική γλώσσα.....???? Και μπορώ να κάνω κάτι γι'αυτό..??? Παιδιά βοηθείστε γιατί εχω ξενερώσει με τα αγγλικά...

 

Καλως ηρθες :)

Εχει την Ελληνικη γλωσσα ...

Αυτο που φταιει ειναι οτι η συσκευη σου ειναι παραεισαγωγη

για αυτο εχασες τα Ελληνικα.

 

Θα αλλαξεις το product code της συσκευης σου με αυτο

του Ελληνικου μεσω της εφαρμογης nemesis.

Στην συνεχεια θα προχωρησεις παλι σε αναβαθμιση .

 

 

Η διαδικασια εχει δωθει αρκετες φορες ... ψαξε το.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...

αγόρασα το 6500s πρίν λίγες μέρες και μου κάνει κάτι παράξενο...

βάζω ένα background image απο την κάρτα μνήμης (φωτογραφία που τράβηξα εγώ), και μερικές φορές μου ασπρίζει το background και πρέπει να ξανακάνω set το background με τη φωτό που θέλω... με λίγα λόγια reset του background wallpaper.

Δεν έχω κάνει update στη τελευταία έκδοση, τώρα το βάζω για να το κάνω, και θα σας πώ επείσης αν συνεχίζεται... μπορείτε να μου πείτε αν το έχετε πάθει εσείς αυτό ή κάτι ανάλογο;;

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως σου κουνίετε η κάρτα μνήμης από την θέση της και έτσι χάνει το κινητό την επαφή με την κάρτα μνήμης,άρα έχεις άσπρο backround? <-- κλασικό πρόβλημα σε 6500 slide.

 

Επίσης αν το κινητό σου είναι παρά εισαγωγής ( δεν έχει ελληνικούς χαρακτήρες πάνω στο πληκτρολόγιο κάτω από τους λατινικούς )τότε θα χάσεις τα ελληνικά και θα πρέπει να τα ξαναπεράσεις.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αγόρασα κ εγώ το κινητό πριν 2 μέρες,

 

έμενα ρε παιδιά δε κάθετε καλά το πίσω μεταλικο καπάκι, από την μια μεριά δεν κουμπώνει καλά γιατί πιέζετε πολύ από την πάνω αριστερή μεριά (όπως βλέπουμε το κινητό) που έχει το γαντζακι για να κουμπώνει το κάλυμμα.

 

έχει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα?

Μπορώ να κάνω κάτι?

Το πρόβλημα με το πίσω κάλυμμα που δεν κλείνει καλά από την αριστερή πλευρά το έκανε και σε μένα όταν το αγόρασα. Το διόρθωσα σχετικά εύκολα, βγάζοντάς το και πιέζοντας με το χέρι την αριστερή πλευρά κρατώντας "κόντρα" την δεξιά.. Με 2-3 προσπάθειες το κάλυμμα ήρθε στα ίσια του και εφαρμόζει ακριβώς το ίδιο και στις 2 πλευρές του. Βέβαια, αν η Nokia είχε βάλει δύο αντί για μία ασφάλεια στο πάνω μέρος για να κουμπώνει το κάλυμμα, ή έστω αν η μοναδική που τώρα έχει ήταν στο κέντρο του κινητού και όχι ασύμμετρα δεξιά, το πρόβλημα μάλλον δεν θα εμφανιζόταν...

 

Επίσης, μου παρουσιάζει και το τρίξιμο στο πληκτρολόγιο, ιδιαίτερα κάτω από το πλήκτρο 0, κάτι αφάνταστα ενοχλητικό, ιδιώς όταν γράφεις SMS.

 

Πάντως, αυτές είναι απαράδεκτες κατασκευαστικές ατέλειες για ένα μοντέλο σε αυτή την κατηγορία τιμής και μάλιστα την στιγμή που η εταιρεία προτάσσει ως πλεονέκτημά του τα ποιοτικά υλικά από τα οποία αποτελείται...

Link to comment
Share on other sites

Εχω,βασικα η αδερφη μου εχει ενα μεγαλο προβλημα οτι το κινητο καθε τρις και λιγο μαγγονι.Επισης οταν βαλυμε ενα mp3 απο την καρτα μνημης σε λιγη ωρα αλλαζει απο μονος του!Η εκδοση που εχει ειναι 6.60 πραγματικα δεν ξερουμε τι να κανουμε ειδικα με το μαγγομα!!!

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το απογευμα θα παω να το παρω με αναβαθμιση.

Σας παρακαλω πολυ αν μπορει καποιος/α να μου πει την τελευταια εκδοση λογισμικου & επισης τι πρεπει να περιλαμβανει η συσκευασια πωλησης.

Tελος πειτε μου για καρτα 4gb microsd ποιες ακριβως υποστηριζει?

Δηλαδη ποιας εκδοσης καρτα παιρνει?Γιατι υπαρχουν 4gb microsd καρτες διαφορων σειρων & εκδοσεων.

Ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν εχει εκφωνηση ονοματος καλουντος?

Ειναι ενα απο τα λιγα χαρακτηριστικα που με απασχολουν να εχει.

 

 

εχει φιλε μου....

 

ηθελα να ρωτησω ομως αν εκφωνηση ονοματος καλουντος με την ρομποτικη φωνη του κινητου αν μπορουμε να κανουμε και το ιδιο σε σονι ερικσον?

http://www.myspace.com/alexis747

http://www.alexis747.hi5.com

 

Η μεγαλυτερη αποδειξη της αγαπης, ειναι να αφηνουμε αυτους που αγαπαμε ν να ζησουν ελευθεροι ....

Link to comment
Share on other sites

paidia agorasa prox8es to 6500..kai paw na valw mia fwto gia backround kai hxo klhshs apo thn karta mnhmhs kai mou ta vgazei mono tou meta apo ligo..to idio ekane kai mia fora me ton kwdiko asfalia pou eixa valei kai se kapoia fash den to zhthse...ti na kanw?exei logismiko v06.6..
Link to comment
Share on other sites

ayto p 8a h8ela na symplhrwsw einai oti toys teleytaioys mhneis exei kanei trelh pwlhsh to sygkekrimeno modelo ths nokia. milaw gia th xwra mas fysika ;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:!::!::!:

djgiannis & pakitis, θα σας παρακαλούσα να μη χρησιμοποιείτε Greeklish αν δεν υπάρχει κάποιος ειδικός λόγος που δεν σας επιτρέπει τη χρήση Ελληνικών.

Και αυτό διότι το κείμενο γίνεται δυσανάγνωστο, κουραστικό και τέλος καθίσταται η αναζήτηση άχρηστη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αγόρασα ένα 6500 slide μαύρο.Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής,ήδη ενημερωμένο στην 6,60 έκδοση και αρκετά γρήγορο(προέρχομαι απο S60 τηλέφωνο οπότε είχα μερικές παραξενιές κ γω).Το μόνο αρνητικό,είναι οτι μερικές φορές όταν γράφω κείμενο μου πετάει μια άσπρη γραμμή σαν κ αυτή που βγάζει στη τηλεόραση όταν ανοιγει και κλείνει(μιλάω για CRT).Δεν είναι τίποτα απλά θα θελα να ξέρω αν έχει κάποιο πρόβλημα το firmware.Και κάτι άλλο...το bluetooth συνδέθηκε ενώ το χα κλειστό με το pc μου.Υπάρχει πιθανότητα να ανοίγει μόνο του;Υποψιάζομαι ότι όταν στέλνω φωτογραφία με κλειστό bluetooth πριν αυτό παραμένει ανοικτό στο παρασκήνιο

Καλησπερα κ απο μενα...

Αγορασα κ γω το συγκεκριμενο κινητο πριν 5 μερες κ μου κανει ακριβως το ιδιο πραγμα π κανει στον "Κitharas"

Γνωριζει καποιος οτιδηποτε ?

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούρια αναβάθμιση την έκανε κανείς? εγω δεν είδα καποια διαφορα ακόμα.

:!:Προσοχή πριν το αναβαθμίσετε να κάνετε full backup γιατι σβήνει τα πάντα:!:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητάκι το πήρε πρόσφατα ένας γνωστός μ και φαίνεται πολύ καλό...Αλλά πώς γίνεται ότι αρχείο του στέλνω με bt να αποθηκεύεται αυτόματα στην κάρτα μνήμης?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις αγορασα και εγω το 6500 απο την Vodafone αλλα δεν μπορω να μπω στο ιντερνετ καθολου και στο site της vodafone εχει το μοντελο αλλα στην εικονα εμφανιζει ενα παλιο και το κινητο δν τις κανεις εγκατασταση:wacko:.Μπορει καποιος να με βοηθησει αναλυτικα πως να το ρυθμισω?:worry: επισης ενεργοποιησα το προγραμμα surf and email 30 δλδ για ποσο θα μπορω να ειμαι στο ιντερνετ με αυτο?

ty :grin:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το εχει το κινητο μια φιλη μου και συμβαινει το εξης, ενω στα sms που στελνει η ωρα ειναι σωστη, σε αυτα που λαμβανει η ωρα ειναι λαθος! Συνηθως τα δειχνει να εχουν ληφθει 1 ωρα πριν. Το εχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα?? Λυνεται καπως? ΑΑΑ! Και κατι αλλο! Υπαρχει τροπος ανακτησης του κωδικου τηλεφωνου αν τον ξεχασεις???
Ericsson GF768 -> Nokia 8210 -> Nokia 6210 -> Nokia 8310 -> Nokia 6510 -> Nokia 7210 -> Sharp GX30 -> Sony Ericsson P900 -> ETEN M600 -> HTC Cruise -> Nokia 8850 -> iPhone 4 -> iPhone 4S -> Samsung GT-I9505 -> LG G2 -> iPhone 6S -> S10+
Link to comment
Share on other sites

εμενα δουλευει κανινικα το operamini.ποσο ειναι η χρεωση ξερεται?

α και που μπορω να βρω διαφορες εφαρμογες γι αυτο το κιν?

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση εξαρτάται απο τον τύπο της σύνδεσης που έχεις επιλέξει (πχ Cosmote Internet, Cosmote GPRS κτλ). Για την ακριβή χρέωση θα κοιτάξεις τις αντίστοιχες σελίδες της εταιρίας στην οποία είσαι συνδρομητής.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...