Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6500 Slide


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλο το τηλ αλλα εμφανιστικαν τα πρωτα κοληματα, μετα απο υπενθυμιση δεν καταλαβενε κανενα πληκτρο και εβγαλα την μπαταρια για reset εχει γινει σε καποιον αναλογο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παίδες. το πήρα και εγώ το κινητό πριν λίγες μέρες και μπορώ να πω πως είμαι ικανοποιημένος. το μόνο μου πρόβλημα είναι το σήμα. με το παλιό μου κινητό έχω σχεδόν full ενώ τώρα περίπου 2 άντε 3 γραμμές. σε πολλά σημεία έχω 1 και σε μερικά χάνεται εντελώς. δε ξέρω τι γίνεται.

 

καρτούλα είχε σε μένα (256mb) και η μπαταρία του κρατάει περισσότερο από ότι περίμενα. είναι λίγο βαρύ αλλά θα το συνηθίσω...

 

όσο για το "internet", ούτε σε μένα μπαίνει παρόλο που έχει τις ρυθμίσεις από vodafone.

 

αυτά από μένα. ξέρει κανένας που μπορούμε να βρούμε διάφορες εφαρμογές για το εν λόγω κινητό?

 

Καλησπερα το παραπανω προβλημα περι σηματος εχει παρατηρηθει και απο αλλους γιατι δεν ειναι απλο προβλημα!επισης υπαρχει κανεις που να το εχει αγορασει σε μαυρο διοτι δεν το εχω βρει πουθενα!Επισης να πω οτι το δουλεψα σε καποιο καταστημα και η ποιοτητα του slide φαινεται πολυ καλη!Τελος θα ηθελα να μου πειτε αν παιζει βιντεο μπ4 και πως παει η μπαταρια!ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν κουρασα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,το πήρα σήμερα το κινητό και φαίνεται μια χαρά...Με την μπαταρία τι παίζει σχετικά με πρώτη φόρτιση κλπ;

necropethamenos εμένα μου παίζει μόνο ήχο στα .mp4 ...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2341132752233.jpg

 

Rocky Balboa-The Italian Stallion

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,το πήρα σήμερα το κινητό και φαίνεται μια χαρά...Με την μπαταρία τι παίζει σχετικά με πρώτη φόρτιση κλπ;

necropethamenos εμένα μου παίζει μόνο ήχο στα .mp4 ...

 

Τελειώνεις αυτήν που έχει και το βαζεις να φορτίσει.Μόλις φορτίσει το βγάζεις δεν θέλει 6ωρα ή 12ωρα κτλ.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

thanks a lot guys...

Μεγάλη εντύπωση μου έκαναν οι λειτουργίες της αριθμομηχανής(επιστημονικό,αριθμομηχανή δανείου) και η κάμερα με την εστίαση είναι όλα τα λεφτά!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2341132752233.jpg

 

Rocky Balboa-The Italian Stallion

Link to comment
Share on other sites

Την άλλη Πέμπτη θα πάρω το 6500. Σήμερα που πήρα στο 13830 για να ρωτήσω την επιδότησή μου και πόσο θα πληρώσω το 6500, αυτή που μου απάντησε μου είπε, ότι αν πάρω το 6500 slide vodafone live θα μου βγει με την επιδότηση 213 ευρώ, ενώ αν πάρω το slide που δε θα είναι vodafone live, θα μου βγει 237 ευρώ, διότι - όπως μου είπε - δίνουν κάποια επιπλέον επιδότηση για συσκευρή vodafone live.

Βασικά εγώ νόμιζα ότι δεν έχει βγει το συγκεκριμένο τηλέφωνο σε vodafone live. Το έχει αγοράσει κανείς ως vodafone live. Αν ναι ή αν κάποιος γνωρίζει, τι διαφορές έχει από το κανονικό. Θα έχει αυτό το ηλίθιο μενού των vodafone live συσκευών. Και επίσης μου είπε ότι μπορώ να επιλέξω ποιο κινητό θέλω να πάρω, με ή χωρις vodafone live.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Βασικα, εμενα μου τη σπαει το λογοτυπο της vodafone

που ειναι πανω στην συσκευη ...

Το μενου απο οτι ειχα δει σε ενα N73 ME vodafone live

αλλαζει ευκολα , με την αλλαγη του θεματος ...

Link to comment
Share on other sites

Την άλλη Πέμπτη θα πάρω το 6500. Σήμερα που πήρα στο 13830 για να ρωτήσω την επιδότησή μου και πόσο θα πληρώσω το 6500, αυτή που μου απάντησε μου είπε, ότι αν πάρω το 6500 slide vodafone live θα μου βγει με την επιδότηση 213 ευρώ, ενώ αν πάρω το slide που δε θα είναι vodafone live, θα μου βγει 237 ευρώ, διότι - όπως μου είπε - δίνουν κάποια επιπλέον επιδότηση για συσκευρή vodafone live.

Βασικά εγώ νόμιζα ότι δεν έχει βγει το συγκεκριμένο τηλέφωνο σε vodafone live. Το έχει αγοράσει κανείς ως vodafone live. Αν ναι ή αν κάποιος γνωρίζει, τι διαφορές έχει από το κανονικό. Θα έχει αυτό το ηλίθιο μενού των vodafone live συσκευών. Και επίσης μου είπε ότι μπορώ να επιλέξω ποιο κινητό θέλω να πάρω, με ή χωρις vodafone live.

 

Καλα ρε φιλε μιλαμε για 24 euro διαφορα;:blink:Παρτο χωρις vodafone μενου να το εχεις καθαρο το κινητακι;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε varsami θα ήθελα να σε ρωτήσω ποίας εταιρίας είναι η κάρτα μνήμης 2G που έχεις στο κινητό σου και σε τιμή τη πείρες? :)

 

Και κάτι άλλο σε μαύρο ρε παιδιά ποτε θα βγει??:spider:

If something goes wrong at the plant, blame the guy who can’t speak English. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το παραπανω προβλημα περι σηματος εχει παρατηρηθει και απο αλλους γιατι δεν ειναι απλο προβλημα!

 

Αυτο δεν το εχει παρατηρησει κανενας η υπαρχει προβλημα?

:)
Link to comment
Share on other sites

Φιλε varsami θα ήθελα να σε ρωτήσω ποίας εταιρίας είναι η κάρτα μνήμης 2G που έχεις στο κινητό σου και σε τιμή τη πείρες? :)

 

Εγω εχω μια 4gb και την πηρα 55 ευρω , η ιδια ειναι τωρα στα 49 ευρω :) ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το παραπανω προβλημα περι σηματος εχει παρατηρηθει και απο αλλους γιατι δεν ειναι απλο προβλημα!

 

Αυτο δεν το εχει παρατηρησει κανενας η υπαρχει προβλημα?

 

Εγω δεν εχω κανενα προβλημα με το σημα.Εχω vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε φιλε μιλαμε για 24 euro διαφορα;:blink:Παρτο χωρις vodafone μενου να το εχεις καθαρο το κινητακι;)

Εκεί τείνω και εγώ. Μάλλον έτσι θα κάνω. Απλά το ρώτησα στην περίπτωση που δεν υπήρχε κάποια διαφορά στην τιμή ε... για 24 ευρώ θα τους έκανα τη χάρη να φέρει το κινητό μου το σήμα της Vodafone. Αλλά για να είμαι σίγουρος 100%, θα πάρω το κανονικό.

Φιλε varsami θα ήθελα να σε ρωτήσω ποίας εταιρίας είναι η κάρτα μνήμης 2G που έχεις στο κινητό σου και σε τιμή τη πείρες? :)

 

Και κάτι άλλο σε μαύρο ρε παιδιά ποτε θα βγει??:spider:

Αλήθεια, μιας και όπου να 'ναι θα το πάρω το κινητό, τι κάρτες προτείνετε 1-2gb κατά προτίμηση από e-shop (δεν κάνω διαφήμιση, αλλά σχεδόν όλα τα ηλεκτρονικά μου από εκεί τα αγοράζω).

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα με 2gb, έτσι δεν είναι;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το παραπανω προβλημα περι σηματος εχει παρατηρηθει και απο αλλους γιατι δεν ειναι απλο προβλημα!επισης υπαρχει κανεις που να το εχει αγορασει σε μαυρο διοτι δεν το εχω βρει πουθενα!Επισης να πω οτι το δουλεψα σε καποιο καταστημα και η ποιοτητα του slide φαινεται πολυ καλη!Τελος θα ηθελα να μου πειτε αν παιζει βιντεο μπ4 και πως παει η μπαταρια!ευχαριστω πολυ και συγνωμη αν κουρασα!

 

καλησπέρα παίδες. το πήρα και εγώ το κινητό πριν λίγες μέρες και μπορώ να πω πως είμαι ικανοποιημένος. το μόνο μου πρόβλημα είναι το σήμα. με το παλιό μου κινητό έχω σχεδόν full ενώ τώρα περίπου 2 άντε 3 γραμμές. σε πολλά σημεία έχω 1 και σε μερικά χάνεται εντελώς. δε ξέρω τι γίνεται.

 

καρτούλα είχε σε μένα (256mb) και η μπαταρία του κρατάει περισσότερο από ότι περίμενα. είναι λίγο βαρύ αλλά θα το συνηθίσω...

 

όσο για το "internet", ούτε σε μένα μπαίνει παρόλο που έχει τις ρυθμίσεις από vodafone.

 

αυτά από μένα. ξέρει κανένας που μπορούμε να βρούμε διάφορες εφαρμογές για το εν λόγω κινητό?

 

Να προσέξετε την κεραία γιατί βρίσκετε στο κάτω μέρος του κινητού !!!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Να προσέξετε την κεραία γιατί βρίσκετε στο κάτω μέρος του κινητού !!!

 

Εισαι σιγουρος για αυτο;Γιατι αν ειναι ετσι ειναι λιγοτερο ακτινοβολο οταν μιλαμε[Νομιζω]:worry:

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος για αυτο;Γιατι αν ειναι ετσι ειναι λιγοτερο ακτινοβολο οταν μιλαμε[Νομιζω]:worry:

Πολύ λάθος κριτήριο για την ένταση της ακτινοβολίας...

Μόνο ένα είναι το σωστό κριτήριο, δηλαδή ο δείκτης SAR και αυτό δεν ξέρουμε κατά πόσο είναι αξιόπιστο... :confused:

 

Τέλος είτε πάνω είτε κάτω είναι η κεραία, είτε εσωτερική είτε εξωτερική όταν απαντάτε την κλήση η κεραία με εσάς θα συνδεθεί και εσάς θα "κοιτάει" με αποτέλεσμα και σε ειδικό θάλαμο να είσαστε (μεταφορικά το λέω) δεν την σώζετε την κατάσταση....

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος για αυτο;Γιατι αν ειναι ετσι ειναι λιγοτερο ακτινοβολο οταν μιλαμε[Νομιζω]:worry:

Η φωτο είναι από το manual του κινητού !!!

 

http://www.imageshack.gr/files/v4tkt8biopcecpnhpz1c.jpg

 

Nokia 6500 slide User Guide in Greek

Nokia_6500_slide_UG_el.pdf

Issue 1, 26-Sep-07 | 1.38 MB | Greek

Download manual PDF: http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_6500_slide_UG_el.pdf

 

:wink:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Πολύ λάθος κριτήριο για την ένταση της ακτινοβολίας...

Μόνο ένα είναι το σωστό κριτήριο, δηλαδή ο δείκτης SAR και αυτό δεν ξέρουμε κατά πόσο είναι αξιόπιστο... :confused:

 

Τέλος είτε πάνω είτε κάτω είναι η κεραία, είτε εσωτερική είτε εξωτερική όταν απαντάτε την κλήση η κεραία με εσάς θα συνδεθεί και εσάς θα "κοιτάει" με αποτέλεσμα και σε ειδικό θάλαμο να είσαστε (μεταφορικά το λέω) δεν την σώζετε την κατάσταση....

 

Τουλαχιστον δεν ειναι στο κεφαλι ακριβως:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Η φωτο είναι από το manual του κινητού !!!

 

http://www.imageshack.gr/files/v4tkt8biopcecpnhpz1c.jpg

 

Nokia 6500 slide User Guide in Greek

Nokia_6500_slide_UG_el.pdf

Issue 1, 26-Sep-07 | 1.38 MB | Greek

Download manual PDF: http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_6500_slide_UG_el.pdf

 

:wink:

 

Αυτό είναι πολύ σωστό που γράφει και το μεγαλύτερο σφάλμα του κόσμου είναι που βάζαν τα γνωστά αυτοκολλητάκια στα κινητά τα οποία αντί για καλό μόνο κακό έκαναν. Διότι δυσκόλευαν την κεραία με αποτέλεσμα να κάνει περισσότερες αναζητήσεις (λιγότερη μπαταρία και μεγαλύτερη ακτινοβολία) για να έχει καλύτερη επικοινωνία με την κεραία......

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μια 4gb και την πηρα 55 ευρω , η ιδια ειναι τωρα στα 49 ευρω :) ...

 

Παίρνει 4G το 6500 slide?Και με τα 4 εσένα δεν σου κολλάει καθόλου το κινητό?Ειδικά όταν βλέπεις στους φακέλους της κάρτας?

 

Συγγνώμη που σε έχω ζαλίσει.. :X

If something goes wrong at the plant, blame the guy who can’t speak English. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και κάποιος που έχει πάρει το κινητό ας μου πει αν είναι ευχαριστημένος με τις λήψεις video..:spider:
If something goes wrong at the plant, blame the guy who can’t speak English. :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...