Jump to content

[S60 1st, 2nd Edition] Εφαρμογές πλοήγησης


jojo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλοι μου χαιρετω !

Εχω στην κατοχη μου εδω και 1,5 χρονο περιπου το N70 :)

Μεχρι στιγμης εχω εγκαταστησει αρκετες εφαρμογες , οχι ιδιαιτερα πραγματα , αλλα κανω τη δουλεια μου μια χαρα.

Τωρα λοιπον , θα ηθελα να εγκαταστησω καποιο προγραμματακι με χαρτες , και να συνδεσω το κινητο με ενα GPS Bluetooth .

Καταρχην αν υπαρχει καποιος που να το εχει κανει ηδη , θα τον παρακαλουσα να με βοηθησει λιγακι :O

Εχω ακουσει για το Route 66 και το Tom Tom . Ποιο ειναι καλυτερο ;

Αν ασχοληθω με το Route 66 , ποση καρτα μνημης χρειαζομαι στο κινητο ; H 512 που εχω με φτανει ; Θελω να βαλω χαρτη Ελλαδας κ Ιταλιας.

Κατεβαζω απο εδω καποια αρχεια...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

ειναι οκ αυτο ; μετα τι κανω;

 

Παιδια ευχαριστώ πολύ !!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σε όλους!!!

 

Είναι το πρώτο μου post μετά απο αρκετό ψάξιμο στο net για να βάλω στο Ν70 μου ένα Navigator πρόγραμμα. Εδώ και κάνα 3μηνο έχω εγκατεστημένο το Route 66 v. 7.0.803 με το χάρτη της Αθήνας και ελληνικές φωνητικές οδηγίες.

 

Μετά από πολύ ψάξιμο κατάλαβα ότι δεν υπάρχει ολόκληρη η Ελλάδα για το συγκεκριμένο πρόγραμμα. Πάντως η κάλυψη του για Αθήνα είναι αρκετά ικανοποιητική και απο reviews που είδα πολλοί το συνιστούν για Αθήνα.

Το χρησιμοποιώ πολύ συχνά και πάντα με πάει εκει που θέλω Μια φορά μόνο χάθηκε η μπάλα όταν ήμουν κάτω από μια γεφυρα στην Κηφισιά. Πιθανόν να νόμιζε ότι ήμουν πάνω στη γέφυρα!!!:O Μετά βέβαια επανήλθε.

 

Μπορώ να βοηθήσω όποιον ενδιαφέρεται να το εγκαταστήσει.....μέχρι αύριο όμως γιατί Σάββατο φεύγω για διακοπές. Μετά από τον Αύγουστο.

 

Υπάρχει κανείς να προτείνει κάποια άλλη εφαρμογή που περιλαμβάνει και άλλες ελληνικές πόλεις (συμβατό με Ν70 πάντα).

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ THREAD 2 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΑ ΤΑ THREADS ΤΟΥ xxxxxxxxxxxxx ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΜΤΟΜ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΣΑΦΕΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΧΑΡΤΗ? ΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΣΕ ΠΟΙΟ ΦΑΚΕΛΟ ΤΟΝ ΒΑΖΟΥΜΕ? Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΛΕΕΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ. THANX ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έκανα ήταν το παρακάτω:

Εγκαθιστούμε το αρχείο mobile7.0.803.sis στην μνήμη τηλεφώνου. Κατόπιν, κάνουμε αντιγραφή του αρχείου ROUTE66.app στον φάκελο E:/system/apps/route66 και αντικαθιστούμε το ήδη υπάρχον.

 

Αν στον φάκελο της εφαρμογής δεν υπάρχουν οι φάκελοι speech και maps, τους δημιουργούμε kai kanoume paste ta arxeia antistoixa.

 

Το τι θα κάνεις όμως έχει να κάνει και με το πρόγραμμα που έχεις κατεβάσει. Τα παραπάνω είναι για το δικό μου το οποίο μπορείς να βρεις εδώ:

hxxp://rapidshare.com/files/43935270/Route_66_Mobile_7.rar

 

Τώρα την ψάχνω λίγο για το Destinator SP. Είδα ότι είναι συμβατό με

Nokia 3230; 6600; 6620; 6630; 6670; 6680; 6681; N90; N70.

Φαίνεται πολύ καλύτερο.

Όποιος ξέρει τπτ ας μου πεί...

:happy:

 

Edit

Ήδη ξεκίνησε και κατεβαίνει....:D

Link to comment
Share on other sites

Το τι θα κάνεις όμως έχει να κάνει και με το πρόγραμμα που έχεις κατεβάσει. Τα παραπάνω είναι για το δικό μου το οποίο μπορείς να βρεις εδώ:

hxxp://rapidshare.com/files/43935270/Route_66_Mobile_7.rar

 

 

Edit

Ήδη ξεκίνησε και κατεβαίνει....:D

 

File not found....

 

Αντικατεστησε στην διευθυνση τα xx,με tt:!:

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!!!

 

Είναι το πρώτο μου post μετά απο αρκετό ψάξιμο στο net για να βάλω στο Ν70 μου ένα Navigator πρόγραμμα. Εδώ και κάνα 3μηνο έχω εγκατεστημένο το Route 66 v. 7.0.803 με το χάρτη της Αθήνας και ελληνικές φωνητικές οδηγίες.

 

Μετά από πολύ ψάξιμο κατάλαβα ότι δεν υπάρχει ολόκληρη η Ελλάδα για το συγκεκριμένο πρόγραμμα. Πάντως η κάλυψη του για Αθήνα είναι αρκετά ικανοποιητική και απο reviews που είδα πολλοί το συνιστούν για Αθήνα.

Το χρησιμοποιώ πολύ συχνά και πάντα με πάει εκει που θέλω Μια φορά μόνο χάθηκε η μπάλα όταν ήμουν κάτω από μια γεφυρα στην Κηφισιά. Πιθανόν να νόμιζε ότι ήμουν πάνω στη γέφυρα!!!:O Μετά βέβαια επανήλθε.

 

Μπορώ να βοηθήσω όποιον ενδιαφέρεται να το εγκαταστήσει.....μέχρι αύριο όμως γιατί Σάββατο φεύγω για διακοπές. Μετά από τον Αύγουστο.

 

Υπάρχει κανείς να προτείνει κάποια άλλη εφαρμογή που περιλαμβάνει και άλλες ελληνικές πόλεις (συμβατό με Ν70 πάντα).

Εγώ φίλε έχω ένα ν72. είναι μέρες που προσπαθώ να βρώ το πρόγραμμα για να το βάλω. Τελικά δεν κατάφερα τίποτα. αν μπορείς και να μου το στείλεις , η να μου πεις που θα το βρω, και να με βοηθήσεις να το βάλω το θεωρώ υποχρέωση.

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να περάσω τους χάρτες UK & Ireland?

Έχω το nokia 6600 και έχω κάνει install την εφαρογή TomTom Mobile 5 αλλα δεν τα κατάφερα και με τον χάρτη..

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,

 

Εγώ φίλε έχω ένα ν72. είναι μέρες που προσπαθώ να βρώ το πρόγραμμα για να το βάλω. Τελικά δεν κατάφερα τίποτα. αν μπορείς και να μου το στείλεις , η να μου πεις που θα το βρω, και να με βοηθήσεις να το βάλω το θεωρώ υποχρέωση.

Δημήτρης

Φίλε το πρόγραμμα είναι συμβατό με Ν72. Το λέει και το επίσημο site οπότε εαν κατεβάσεις αυτό δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

 

το αρχείο υπάρχει ... αντικαταστήστε το hxxp με http, όπως αναφέρει και ο φίλος παραπάνω.

 

Υπάρχει εδώ!!!

 

Όσον αφορά το Destinator το κατέβαζω σε ISO. Κατέβασα 12 parts (2-13) αλλά δεν μπορώ να βρώ πουθενά το part1 (Destinator_SP_ISO.part01.rar). Έχω φάει κόλλημα με το συγκεκριμένο θέμα γιατι έχει πολλές περισσότερες δυνατότητες απο το Route 66. Ενδεικτικά, μπορείς να ενημερώνεις τη βάση μόνος σου και να προσθέτεις νέα σημεία π.χ. speed cameras, συχνές τοποθεσίες μπλόκων της τροχαίας και πολλά άλλα που υπάρχουν σε αφθονία στο net.

 

Αν γνωρίζει κάποιος ας με βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά ΒΟΗΘΕΙΑ είναι SOS.

 

Αυριο θα κατέβω αθήνα και πρέπει να κάνω το mobile 7 να δουλέψει οποσδήποτε.

Κατέβασα αυτό που δίνει ο manos4596 ( http://rapidshare.com/files/43935270/Route_66_Mobile_7.rar )

και το έκανα εγκατάσταση στην κάρτα. Δημιούργησα έναν φάκελο maps και έβαλα μέσα το Athens.prm και τον φάκελο speech τον έκανα αντιγραφή όπως έχει.

 

Μόλις ανοίγει η εφαρμογή μου ζητάει να συνδεθεί με gps. Αν πατήσω άκυρο με πετάει έξω απ'την εφαρμογή.

Δεν έχω GPS

 

ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΣ ΤΟ ΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΙΓΕΙ.

 

ΑΚΥΡΟ παιδιά... Το Athens.prm το έβαλα χύμα μέσα στον φάκελο του προγράμματος και όχι στον φάκελο maps.

Τι χαζός που είμαι ώρες ώρες...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπόν μιάς και άλλαξα συσκευή (από 7610 σε Ν95) είπα να δοκιμάσω το route στη νέα συσκευή.Υπάρχει τρόπος να περάσω όλες τις αποθηκευμένες τοποθεσίες που είχα στα αγαπημένα στη νέα συσκευή,στο νέο route?Έβαλα το prefs.ini από την παλιά συσκευή αλλά όταν τρέχω το route, κάνει overwrite το αρχείο με νέο.Υπάρχει τρόπος?:(

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ

Αν μπορεί καποιος φιλος να μου πεί ανα το πρόγραμμα κάνει για ΝΟΚΙΑ 6120 που σκεφτομαι να αγοράσω

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

:D

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ

Αν μπορεί καποιος φιλος να μου πεί ανα το πρόγραμμα κάνει για ΝΟΚΙΑ 6120 που σκεφτομαι να αγοράσω

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

:D

 

Κανει η αναλογη εκδοση για 3rd edition.

Βρισκεσαι ομως σε λαθος ενοτητα ..:rolleyes:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=155386

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θα τρελαθω! Ενω εχω κανει εγκατασταση το route 66 εκδοση 7.0.803 και ψαχνω μεσα στο τηλεφωνο το φακελ system/apps για να βαλω το route66 app. και δεν το βρισκω. Καμια βοηθεια ρε παιδια
Link to comment
Share on other sites

Θα τρελαθω! Ενω εχω κανει εγκατασταση το route 66 εκδοση 7.0.803 και ψαχνω μεσα στο τηλεφωνο το φακελ system/apps για να βαλω το route66 app. και δεν το βρισκω. Καμια βοηθεια ρε παιδια

 

 

Θα πρεπει να εχεις ενεργοποιησει να φαινονται τα κρυφα αρχεια

στο pc σου

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ε τωρα αν σου πω οτι δεν ξερω πως γινεται αυτο μη με παρεις με τις ντοματες.

Πας Πίνακας Ελέγχου > Επιλογές φακέλων > καρτέλα Προβολή και τσεκάρεις το "Να εμφανίζονται τα κρυφά αρχεία και οι φάκελοι" και αποτσεκάρεις το "Απόκρυψη προστατευμένων αρχείων λειτουργικού συστήματος".

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

παιδια, ξερω οτι ισως σας φανει χαζο αυτο που ρωταω αλλα ειμαι λιγο ασχετος και εχω κολλησει...εγκατεστησα το route 66 στο n70 μου αλλα απο εκει και περα δεν μπορω να καταλαβω τι πρεπει να κανω...που ακριβως βρισκουμε το αρχειο και με ποιο τροπο τον κανουμε αντιγραφη στο φακελο?? θα ηθελα πολυ να με βοηθησετε γιατι μου αρεσει πολυ το προγραμματακι..ελπιζω να μην κουρασα ευχαριστω πολυ...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Εχω ψάξει και έχω βρει στο xxxxxxxxxxxx το route66. Ομως, σε κάθε περίπτωση υπάρχουν 3-7 αρχεία .rar. τα οποία (όταν τα αποσυμπιέσεις) δείχνουν να έχουν τα ίδια ονόματα αρχείων, και επίσης, όταν πας να εγκαταστήσεις το .sis που έχει την εφαρμογή, στο ένα έχω μήνυμα για ληγμένο πιστοποιητικό, και στο άλλο για λάθος πιστοποιητικό.

 

Ποιος θα με βοηθησει; Πρέπει να αποσυμπιέσω με κάποιο ειδικό τρόπο τα .rar; περιέχουν ίδια η διαφορετικά αρχεία; Πως ξεπερνώ το πρόβλημα με τα πιστοποιητικά; Για να γίνω πιο σαφής ψάχνω για έκδοση του route66 που να τρέχει σε Nokia 6120 (S60 3rd edition).

Link to comment
Share on other sites

Εχω ψάξει και έχω βρει στο xxxxxxxxxxx το route66. Ομως, σε κάθε περίπτωση υπάρχουν 3-7 αρχεία .rar. τα οποία (όταν τα αποσυμπιέσεις) δείχνουν να έχουν τα ίδια ονόματα αρχείων, και επίσης, όταν πας να εγκαταστήσεις το .sis που έχει την εφαρμογή, στο ένα έχω μήνυμα για ληγμένο πιστοποιητικό, και στο άλλο για λάθος πιστοποιητικό.

 

Ποιος θα με βοηθησει; Πρέπει να αποσυμπιέσω με κάποιο ειδικό τρόπο τα .rar; περιέχουν ίδια η διαφορετικά αρχεία; Πως ξεπερνώ το πρόβλημα με τα πιστοποιητικά; Για να γίνω πιο σαφής ψάχνω για έκδοση του route66 που να τρέχει σε Nokia 6120 (S60 3rd edition).

 

Κατέβασε xxxxxxxxxxxxxxxxxx την έκδοση. Όμως θα πρέπει να την κάνεις sign πρώτα.

 

Για το Route66 σε S60 3rd edition υπάρχει ανάλογο θέμα εδώ.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε xxxxxxxxxxxxxxx την έκδοση. Όμως θα πρέπει να την κάνεις sign πρώτα.

Φίλε μου, αυτή η έκδοση κάνει για το SonyEricsson P910i???

Αν ναι, με ποιο τρόπο το περνάς? Γίνεται εγκατάσταση ή απλά μεταφέρεις τα αρχεία στη κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, αυτή η έκδοση κάνει για το SonyEricsson P910i???

Αν ναι, με ποιο τρόπο το περνάς? Γίνεται εγκατάσταση ή απλά μεταφέρεις τα αρχεία στη κάρτα?

 

Οχι ,υπαρχει αναλογη ενοτητα για το π910..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...