Jump to content

[MOTO] Daytona Sprinter 50/125cc


poulisss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

sonatas καλωσόρισες στο myPhone. Θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι από 1η Σεπτεμβρίου 2009 δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» όπως επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Οπότε προσπάθησε να χρησιμοποιείς ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να διαβάσεις την σχετική ανακοίνωση.

 

Για οιεσδήποτε απορίες σχετικά με το forum, μπορείς να ρίξεις μία ματιά στο F.A.Q..

 

Για οιεσδήποτε άλλες απορίες, μη διστάσεις να επικοινωνήσεις μαζί μου, ή με οιοδήποτε άλλο μέλος της Ομάδας Διαχείρισης.

 

Και πάλι καλωσόρισες. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@honda_100

 

εχω διπλωμα για 50αρι ομως....

αμα με κανουν ελεγχο η κατι τετιο? :worry:

 

σορρυ για τα Γκρεεκλις

 

το 99% των 50αριων ειναι ανω των 72cc οι περισσοτεροι μπατσοι δεν κοιταζουν αν ειναι περισσοτερα cc εκτος αν εχεις κανενα αλλο μοτερ πανω και βγαζει ματι αλλα αν πεσεις σε κανεναν παραξενο θα σε γραψει;)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 15 και σε λίγο βγάζω δίπλωμα το Daytona 50 μου άρεσε παρά πολύ μπορείτε να μου πείτε πόσο τελική έχει μετά το στρώσιμο αλλά και πόσο κάνει το πιο ούφα kit για 72cc:blink:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι 15 και σε λίγο βγάζω δίπλωμα το Daytona 50 μου άρεσε παρά πολύ μπορείτε να μου πείτε πόσο τελική έχει μετά το στρώσιμο αλλά και πόσο κάνει το πιο ούφα kit για 72cc:blink:

 

το sprinter μετα το στροσιμο τελικιαζει απο 65-70 περιπου και το να το κανεις 72cc δεν θα βγει πολα και να βαλεις καλες μαρκες απο τιμες παει απο 70 ευρω μεχρι 150 αναλογος τον μηχανικο και τι μαρκες.αμα θελεις φτηνα ανταλακτικα μπορεις να βαλεις shark δεν ειναι και τοσο μουφα και ειναι πολη φτηνα:D:D

Link to comment
Share on other sites

Πια είναι η διάφορα ανάμεσα στο dv50 και στο sprinter πιο μου προτείνετε .(θέλω να φτιάχνετε πάρα πολύ και να είναι για κόντρες):O
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπορει καποιος να μου απαντησει στα ποσα km ειναι το στρωσιμο για το 50αρι θα το εκτιμουσα πολυ.

Επισης το πισω φαναρι απο το dinamik περνιεται ευκολα?

Αγγελίες μόνο στο Buy&Sell
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν μπορει καποιος να μου απαντησει στα ποσα km ειναι το στρωσιμο για το 50αρι θα το εκτιμουσα πολυ.

Επισης το πισω φαναρι απο το dinamik περνιεται ευκολα?

 

στα 1000km

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την γρηγορη απαντηση, μεχρι τοτε μεχρι τις 4 το παρα πολυ 5χιλιαδες στροφες ετσι?
Αγγελίες μόνο στο Buy&Sell
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την γρηγορη απαντηση, μεχρι τοτε μεχρι τις 4 το παρα πολυ 5χιλιαδες στροφες ετσι?

 

δεν ξερω με ποσεσ στροφες αλλα θελει χαλαρα και οχι τερμα γκαζι σε ανηφορες κλπ;)

Link to comment
Share on other sites

Πια είναι η διάφορα ανάμεσα στο dv50 και στο sprinter πιο μου προτείνετε .(θέλω να φτιάχνετε πάρα πολύ και να είναι για κόντρες):O

 

πολυ απλα δεν παιρνεις 50αρι ! ε αν θες για κοντρες παρε glx 50,θα πεταξεις που θα πεταξεις τα λεφτα σου,τουλαχιστον ριξτα σε κοντρα,οταν θα ρθει η ωρα για να το πουλησεις θα θυμηθεις τι βλακειες εκανες,τεσπα:)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω με ποσεσ στροφες αλλα θελει χαλαρα και οχι τερμα γκαζι σε ανηφορες κλπ;)

 

 

εμενα προσωπικα απο οτι με ειπε εχει κοφτι και το μαξ που το εχω ανεβασει σε στροφες ειναι μεχρι 6.000 ... 40-45 χιλιομετρα(αν και με ειπε μεχρι 35 χιλιομετρα να το πηγαινω :lol: :p ) ... :confused: :mad:

οσο για το τερμα το γκαζι... δεν παει μια αμα δεν το εχεις φουλ... κοβει συνεχεια... :shifty: :p

Link to comment
Share on other sites

Πια είναι η γνώμη σας για το lifan evo 5 σε σχέση με το Daytona sprinter πιο είναι πιο αξιόπιστο και πιο γρήγορο
Link to comment
Share on other sites

το εβο 5 ειναι κινεζικο και απο ηλεκτρικα ειναι αστα να πανε ... :X:lol:

 

και εγω πιστευω οτι ειναι καλυτερο το sprinter και το evo δεν κυκλοφορει πολυ εδω... στην τιμη εχουν μεγαλη διαφορα??

Link to comment
Share on other sites

και εγω πιστευω οτι ειναι καλυτερο το sprinter και το evo δεν κυκλοφορει πολυ εδω... στην τιμη εχουν μεγαλη διαφορα??

 

 

νομιζω οι τιμες πανω κατω ειναι ιδιες ... +-100 ευρω :wacko:

daytona παουερρρρρρρ :p

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω και εχω ακουσει οτι ειναι γιαπωνεζικα... μπορει να φτιαχνονται κινα ομως...

 

καμια σχεση με λιφαν ... καθαρα κινεζικη μαρκα.. :ninja::ninja::!:

Link to comment
Share on other sites

Κινέζικο δεν είναι το daytona:ooch:

 

 

Αμα ξερει κανεις ας απαντησει......................κινεζικα πρεπει να ειναι λογκα

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,ειμαι καινουργιος εδω...Εχω και εγω ενα Daytona Sprinter 50cc και απο οτι θυμαμαι το Daytona νομιζω ειναι Ταηβανεζικο ,, απο οτι μου ειπε και αυτος απο εκει που το πηρα,, τωρα αν κανω λαθος δεν ξερω :S
Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωριζει κανεις αν μπορω να βαλω πιστονι wiseco στο μοτερ το 50αρι (52mm )και γενικος ανταλακτικα ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...