Jump to content

[MOTO] Daytona Sprinter 50/125cc


poulisss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και πανφθηνος και συνδεεται με την μπαταρια.Και μαζι παρτε και 2-3 εξτρα μπαταριες να χετε γιατι ολη την ωρα θα σας τρωει την μπαταρια.

 

Το βασικοτερο δεν ειπες...θα βαραει εκει που δεν χρειαζετε...γιατι αν το ακουμπησεις σιγα μην βαρεσει θα περιμενει να σταματησεις και μετα να βαρεσει....

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδες, εχω ενα sprinter μαμα 50cc και θα το κανο 125cc και θα το ανεβασω στα 56mm,,θα βαλω κυλινδροπιστονο 56mm,,καρμπιλατερ 28αρι,,εξατμιση MotorSport ελευθερας (την οποια εχω),,και εκκεντροφορο 3ο σταδιο.Θα ειναι καλη η μετατροπη?Μηπος να βαλω εκκεντροφορο 5ο σταδιο αντι για 3ο?Θελω να ακουσω και τις δικες γνωμες,και θα ηθελα να μου προτεινετε τι αλλο να του βαλω για να το κανω ακομη καλυτερο.

 

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

.1.Η sebring αν μπει σε μανισιο 50αρι θα δινει κανα χιλιομετρο?.2.θα φενεται ωραια πανω στο ασπρο.3.κανει πολυ θορυβο ή λιγο γιατι ειχα δει ενα σπριντερ πιραγμενο με sebring και ακουγοταν πολυ λιγο (λιγο παραπανω απο την μανισια):lol:
Link to comment
Share on other sites

.1.Η sebring αν μπει σε μανισιο 50αρι θα δινει κανα χιλιομετρο?.2.θα φενεται ωραια πανω στο ασπρο.3.κανει πολυ θορυβο ή λιγο γιατι ειχα δει ενα σπριντερ πιραγμενο με sebring και ακουγοταν πολυ λιγο (λιγο παραπανω απο την μανισια):lol:

 

μην περιμενεις τιποτα μονο απο μια εξατμιση αν το μοτερ ειναι μαμα, τι πανω στο ασπρο? , οταν δεν την ανοιξεις την sebring κανει λιγο θορυβο αλλα αν την ανοιξεις κανει πολυ;)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη 0 χιλιομετρα!!! :p:p:p οταν λεω στο ασπρο εννοω στο σπριντερ (εχω το ασπρο) πιο ωραια δεν θα φενεται απο protech (μακρυα) και motosport ?:confused::confused::confused: τι εννοεις να την ανοιξω (αν και δεν θελω να κανει θορυβο, απλα αναροτιεμαι)
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη 0 χιλιομετρα!!! :p:p:p οταν λεω στο ασπρο εννοω στο σπριντερ (εχω το ασπρο) πιο ωραια δεν θα φενεται απο protech (μακρυα) και motosport ?:confused::confused::confused: τι εννοεις να την ανοιξω (αν και δεν θελω να κανει θορυβο, απλα αναροτιεμαι)

 

ανοιγμα ειναι οταν βαλουμε στην μπουκα της sebring πχ ενα σηδερο, ενα βελονι και με το σφυρι ριχνουμε 2-3 μεχρι τα 2 σηδερακια που εχει μεσα η μπουκα να ανοιξουν και να γινει πιο ελευθερη ειναι απλο

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποσο θα βγει μια σωστη αναβαθμιση σε 72cc ( εννοω τα πραγματα ) και οχι μαρκας SHARK...

 

παρτε και ενα σημερινο βιντεακι :P

Link to comment
Share on other sites

 

παρτε και ενα σημερινο βιντεακι :P

 

 

 

Καλό είναι,αλλά γιατί το λυπάσαι το μηχανάκι?????:lol::lol::lol:

 

Έτσι δώστου κόφτες να το ευχαριστηθείς και μετά πούλα το<Σε άριστη μηχανική κατάσταση>:lol:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

καμια απαντηση στην ερωτηση που εκανα εχεις?

 

Mια 350αρα με καλά πράματα.Βγάζω και εγώ ένα 70αρη τώρα,και αν πετύχει,θα σου πω τι έβαλα και πόσο μου πήγε:rolleyes:

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mια 350αρα με καλά πράματα.Βγάζω και εγώ ένα 70αρη τώρα,και αν πετύχει,θα σου πω τι έβαλα και πόσο μου πήγε:rolleyes:

 

:up: ενημερΩσε μΕ :up:

καλυτερα θα το αφησω στην ακρη(προς το παρον) απο το να δωσω 150 ευρω και να ειμαι 24/7 στα συνεργεια..

Link to comment
Share on other sites

:up: ενημερΩσε μΕ :up:

καλυτερα θα το αφησω στην ακρη(προς το παρον) απο το να δωσω 150 ευρω και να ειμαι 24/7 στα συνεργεια..

 

Αλλά δεν είναι sprinter,είναι fb:OΚαι δεν ξέρω κατά πόσο θα έχουν ίδια απόδοση:blink:Αλλά πάνω κάτω θα έχουν την ίδια.Μπορείς να πας στο τόπικ μου με το fb και να αρχίσεις να το διαβάζεις,εκεί θα γράφω όλες τις εξελίξεις:O

Youtube΄s Channel:Kamilaririder

check out my bikepics account

http://64.19.142.11/p1.bikepics.com/pics/2010%5C12%5C15%5Cbikepics-2114379-200.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποσο θα βγει μια σωστη αναβαθμιση σε 72cc ( εννοω τα πραγματα ) και οχι μαρκας SHARK...

 

παρτε και ενα σημερινο βιντεακι :P

 

Την καμερα που την στηριξες?

Link to comment
Share on other sites

Την καμερα που την στηριξες?

 

 

τσαντακι μεσης - την ψηφιακη μεσα στο μπροστινο τσεπακι(χωραει ισα ισα) και ανοιγμα τρυπα για να βγαινει ο φακος... και συγχρονος καλυβεται το μικροφωνο και δεν ακουγεται και ο αερας :p

 

σουπεΡ πατεντα :cool:

 

edit : και το τσαντακι μετα οχι στην μεση αλλα πανω στο στηθος ...

Link to comment
Share on other sites

τσαντακι μεσης - την ψηφιακη μεσα στο μπροστινο τσεπακι(χωραει ισα ισα) και ανοιγμα τρυπα για να βγαινει ο φακος... και συγχρονος καλυβεται το μικροφωνο και δεν ακουγεται και ο αερας :p

 

σουπεΡ πατεντα :cool:

 

edit : και το τσαντακι μετα οχι στην μεση αλλα πανω στο στηθος ...

 

Καλο.Δεν το ειχα σκεφτει.Θελω να βγαλω και γω ενα βιντεακι με το παπι μου διαδρομη 4-6 χιλιομετρα αλλα τερμα αλλα δεν εχω να την στηριξω καπου την καμερα.:ninja::cool:

Link to comment
Share on other sites

:frog: θελω βιντεακια απο τις διαδρομες :p :spider:

 

Μολις κατεβω Ροδο θα βγαλω.Τωρα ειμαι για σπουδες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδες, εχω ενα sprinter μαμα 50cc και θα το κανο 125cc και θα το ανεβασω στα 56mm,,θα βαλω κυλινδροπιστονο 56mm,,καρμπιλατερ 28αρι,,εξατμιση MotorSport ελευθερας (την οποια εχω),,και εκκεντροφορο 3ο σταδιο,κεφαλή CDI,στροφαλο 54mm..Θα ειναι καλη η μετατροπη?Μηπος να βαλω εκκεντροφορο 5ο σταδιο αντι για 3ο?Θελω να ακουσω και τις δικες γνωμες,και θα ηθελα να μου προτεινετε τι αλλο να του βαλω για να το κανω ακομη καλυτερο.

 

Ευχαριστω :)

 

Καποιος που μπορει να μου δωσει μια απαντηση ή την γνωμη του πανω σε αυτο?Και κατι ακομη ξερει κανεις να μου πει αν τα καρτερ του 50αρι του κινιτηρα της Daytona ειναι ιδια με τον 125αρι?

Link to comment
Share on other sites

γινεται να περασεις συμπλεκτη σε 50αρι ? (μετα την αναβαθμιση σε 72αρι που θα το κανω )

 

τελικα εβαλα κυλιδροπιστονο , καρμπυλατερ 100αρι , 51χιλιοστα τα πιστονια ... πληρωσα κανα 100αρι με φλατζες κεφαλι αστρεα κλπ ... δεν ειναι και η καλυτερη μαρκα(δεν μπορω να την θυμιθω) ...με ειπε οτι ειναι γιαπωνεζικα-ταιβανεζικα...

πως την κοβεται την ολη φαση? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

γινεται να περασεις συμπλεκτη σε 50αρι ? (μετα την αναβαθμιση σε 72αρι που θα το κανω )

 

τελικα εβαλα κυλιδροπιστονο , καρμπυλατερ 100αρι , 51χιλιοστα τα πιστονια ... πληρωσα κανα 100αρι με φλατζες κεφαλι αστρεα κλπ ... δεν ειναι και η καλυτερη μαρκα(δεν μπορω να την θυμιθω) ...με ειπε οτι ειναι γιαπωνεζικα-ταιβανεζικα...

πως την κοβεται την ολη φαση? :ninja:

 

θα χρειαστει και αλαγμα η στροφαλομπιελα??? στα 51χιλιοστα? :!: :cry:

Link to comment
Share on other sites

γινεται να περασεις συμπλεκτη σε 50αρι ? (μετα την αναβαθμιση σε 72αρι που θα το κανω )

 

τελικα εβαλα κυλιδροπιστονο , καρμπυλατερ 100αρι , 51χιλιοστα τα πιστονια ... πληρωσα κανα 100αρι με φλατζες κεφαλι αστρεα κλπ ... δεν ειναι και η καλυτερη μαρκα(δεν μπορω να την θυμιθω) ...με ειπε οτι ειναι γιαπωνεζικα-ταιβανεζικα...

πως την κοβεται την ολη φαση? :ninja:

 

μαπα το καρπουζι..:wacko: το καρμπ το 100αρι τι σημαινει? μαλλον κανα 17-19χιλ. θα ειναι,γενικοτερα δν αξιζει να φτιαχτει μηχανικα με τετοια πραματα..πιστευω 3 ειναι οι λυσεις-μονοδρομοι..1η κ καλυτερη,πραγματα χοντα γνησια-τακεκαβα, κ2η λυση λιφαν μοτερ,κ 3η αλλο μηχανακι

συμπλεκτη γινεται να περασεις κατα 99% αλλα θελει δυναμη να εχει,πιστευω οτι ειναι πεταμενα λεφτα γιατι δεν υπαρχει λογος να μπει

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω για άλλη μία φορά ότι η γραφή τύπου SMS απαγορεύεται ρητώς. Παρακαλώ αποφεύγετε τα κ,τ,δν,τπτ κλπ. Ευχαριστώ.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το σασμαν απο τον 50αρι τον κινητηρα ειναι ιδιο με τον 125αρι ?αν καποιος ξερει ας μου απαντηση λιγο γρηγορα γιατι καιγομαι :heat: :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...