Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR2 V8/V9


lordelesar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να παρω κινητο κ το ν9 μ αρεσει.να το παρω?βιντεοκληση εχει η μονο ειναι 3g?με το z8 εχει πολλεσ διαφορεσ?το λεω γιατι εχουν διαφορα 100€.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παλι αγγλικα βεβαια....αλλα δεν πειραζει...!!!

 

Το μόνο που πρέπει να κάνεις για να έχεις και ελληνικά στο V9 σου είναι να φλασάρεις ένα ελληνικό LP (language pack), δηλ. το 0031 ή το 0038.

 

Γράψε μας την ακριβή έκδοση του f/w που έχεις να σου πούμε πού θα βρεις το κατάλληλο LP.

 

Καλές Γιορτές και σε σένα :)

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που πρέπει να κάνεις για να έχεις και ελληνικά στο V9 σου είναι να φλασάρεις ένα ελληνικό LP (language pack), δηλ. το 0031 ή το 0038.

 

Γράψε μας την ακριβή έκδοση του f/w που έχεις να σου πούμε πού θα βρεις το κατάλληλο LP.

 

Καλές Γιορτές και σε σένα :)

 

Το Firmware που εχω ειναι: R263313_U_A0.03.43R_O

Αν υπαρχουν ελληνικα για αυτην την εκδοση εχει καλως...! αλλιως δεν χαθηκε και ο κοσμος...(μονο που ξανα δουλευει το κινητακι μου..φτανει..)! :p

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εγω χθες εκανα μια πατατα στο v8 μου.

Το συνδεσα με καλωδιο στον υπολογιστη για αναβαθμιση λογισμικου,ομως ειχα το τελευταιο και αντι να κανω εξοδο απο το web updater,πατησα διαμορφωση του υπαρχοντος λογισμικου και τα εχασα ολα απο το κινητο μου.

Επαφες,ηχοι,τραγουδια,βιντεο και φωτογραφιες πανε ολα,μεγαλη στενοχωρια.

Και θελω να ρωτησω:

1)μετα απο αναβαθμιση τα χανεις ολα;

και αν ναι,υπαρχει τροπος να τα περναω πριν ολα στον Η/Υ και μετα παλι στο κινητο και πως γινεται αυτο;

2)επειδη το αγορασα απο Γερμανο και εχει θεμα Cosmote και εγω ειμαι συνδρομητης Wind,υπαρχει τροπος να φυγει απο μεσα ο Cosmote;,διοτι εγω δεν μπορω να το διαγραψω,ειναι κλειδωμενο το θεμα και μετα απο αυτο που επαθα, ολα ειναι σ'αυτο το μοτιβο:my view,screesaver cosmote κλπ.

και

3)που μπορω να βρω ηχους και ιδιως mp3;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

εγω χθες εκανα μια πατατα στο v8 μου.

Το συνδεσα με καλωδιο στον υπολογιστη για αναβαθμιση λογισμικου,ομως ειχα το τελευταιο και αντι να κανω εξοδο απο το web updater,πατησα διαμορφωση του υπαρχοντος λογισμικου και τα εχασα ολα απο το κινητο μου.

Επαφες,ηχοι,τραγουδια,βιντεο και φωτογραφιες πανε ολα,μεγαλη στενοχωρια.

Και θελω να ρωτησω:

1)μετα απο αναβαθμιση τα χανεις ολα;

και αν ναι,υπαρχει τροπος να τα περναω πριν ολα στον Η/Υ και μετα παλι στο κινητο και πως γινεται αυτο;

2)επειδη το αγορασα απο Γερμανο και εχει θεμα Cosmote και εγω ειμαι συνδρομητης Wind,υπαρχει τροπος να φυγει απο μεσα ο Cosmote;,διοτι εγω δεν μπορω να το διαγραψω,ειναι κλειδωμενο το θεμα και μετα απο αυτο που επαθα, ολα ειναι σ'αυτο το μοτιβο:my view,screesaver cosmote κλπ.

και

3)που μπορω να βρω ηχους και ιδιως mp3;

 

1.Βεβαίως.Κάνεις backup με το Motorola Phone Tools.

 

2.Υπάρχουν unbranded firmwares που μπορείς να φλασάρεις.Με διάβασμα,υπομονή και σίγουρες κινήσεις.

 

3.Οι περισσότεροι κόβουν τα αγαπημένα τους MP3 με κάποια προγράμματα.Αν ακούς Ελληνικά Λαικά,στείλε ένα pm γιατί έχω πολλά έτοιμα κομμένα.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω κινητο κ το ν9 μ αρεσει.να το παρω?βιντεοκληση εχει η μονο ειναι 3g?με το z8 εχει πολλεσ διαφορεσ?το λεω γιατι εχουν διαφορα 100€.

 

 

Έχει κανονικά βινεοκλήση. Το Ζ8 έχει μεγαλύτερη οθόνη, διαφορετικό λογισμικό και τραβάει πολύ καλύτερο βίντεο. Αν το βίντεο δεν σε ενδιαφέρει και πολύ από εκεί και πέρα είναι θέμα γούστου, το ένα είναι clamshell ενώ το άλλο slider.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ξερει κανεις πως μεταφερω τις επαφες απο την sim στο τηλεφωνο?

Το V8 ειναι κλειδωμενο στην orange οποτε μπορει να ειναι και διαφορετικο το menu..

Link to comment
Share on other sites

Έχω το V8 εδώ και ενάμιση μήνα. Σήμερα, για δεύτερη φορά, δεν χτύπησε το ξυπνητήρι.

 

Κάνοντας μια μκρή έρευνα στο google διαπίστωσα πως το παθαίνουν κι άλλοι αυτό.

 

Το έχει πάθει κανείς από σας?

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω παθει και εγω με το ξυπνιτηρι.******* τελειος....τι να πω?και δεν ξερω αν φτιαχνει....το v8 εχω.να ζητησω τωρα κατι που θελω?πως μπορω να κανω copy paste στο pc μου ολα τα τηλεφωνα μου και τις φοτο μου?????πρεπει να εχω καποιο προγραμμα?το εχει κανεις??thaks
Link to comment
Share on other sites

ναι,to Μotorola phone tools.

Αν δεν έχεις το cd που είχε στη συσκευασία,πήγαινε στο 4shared.com και στην αναζήτηση βάλε Motorola Phone Tools.

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχω παθει και εγω με το ξυπνιτηρι.******* τελειος....τι να πω?και δεν ξερω αν φτιαχνει....το v8 εχω.να ζητησω τωρα κατι που θελω?πως μπορω να κανω copy paste στο pc μου ολα τα τηλεφωνα μου και τις φοτο μου?????πρεπει να εχω καποιο προγραμμα?το εχει κανεις??thaks

 

ευχαριστω ρε συ bomber αλλα εβγαλε πολλα αποτελεσματα.ολα κανουν για μενα?η να κατευασω την 1η επιλογη που εβγαλε?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ακομα.....οταν ερχετε ενα μην.και παταω προβολη μου εμφανιζει το μην. απο το τελος εκει που λεει ποιος το εστειλε.σας το κανει και εσας?v8 εχω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

MΠορεί να γράψει κάποιος πόση αυτονομία έχει το V8 με νύκτα κλειστό και τι προβλήματα παρουσιάζει;

Επίσης έχει τ9 στα σμσ και το ξυπνητήρι δουλεύει κλειστό;

 

μερσι

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,μπορει να μου πει καποιος που γνωριζει τι μπορω να κανω για να φυγει το θεμα της Cosmote απο μεσα,εχω το V8.

Πρεπει να το παω σε καποιο Motorola service ή μπορω να το κανω και μονος;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Σε Motorola Service Center δε νομίζω να στο κάνουν, εκεί δε βάζουν f/w με διαφορετικό branding από αυτό που έχει ήδη η συσκευή.

 

Οπότε η μόνη λύση είναι να το κάνεις μόνος σου, δηλαδή να κατεβάσεις τα σχετικά προγράμματα και αρχεία με f/w ώστε να το φλασάρεις εσύ. Με δικιά σου ευθύνη φυσικά.

 

Σχετικοί οδηγοί υπάρχουν και εδώ και στο http://www.modmymoto.com στο σχετικό νήμα του V8.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ακομα.....οταν ερχετε ενα μην.και παταω προβολη μου εμφανιζει το μην. απο το τελος εκει που λεει ποιος το εστειλε.σας το κανει και εσας?v8 εχω....παρακαλω βοηθεια....να το παω να το δουν???
Link to comment
Share on other sites

Σε Motorola Service Center δε νομίζω να στο κάνουν, εκεί δε βάζουν f/w με διαφορετικό branding από αυτό που έχει ήδη η συσκευή.

 

Οπότε η μόνη λύση είναι να το κάνεις μόνος σου, δηλαδή να κατεβάσεις τα σχετικά προγράμματα και αρχεία με f/w ώστε να το φλασάρεις εσύ. Με δικιά σου ευθύνη φυσικά.

 

Σχετικοί οδηγοί υπάρχουν και εδώ και στο http://www.modmymoto.com στο σχετικό νήμα του V8.

δεν ξερω Αγγλικα καλα και δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται.

Κατι στα Ελληνικα δεν υπαρχει;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Έχω φτιάξει έναν οδηγό στα Ελληνικά.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1641548#post1641548

 

Αρκεί μόνο να βρεις το κατάλληλο αρχείο που θα φλασάρεις.Μπορώ να ψάξω σήμερα το βράδυ αν θες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω φτιάξει έναν οδηγό στα Ελληνικά.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1641548#post1641548

 

Αρκεί μόνο να βρεις το κατάλληλο αρχείο που θα φλασάρεις.Μπορώ να ψάξω σήμερα το βράδυ αν θες.

 

αν γινεται φιλε μου θα με βοηθουσε πολυ,εχω βαρεθει οποτε κανω κατι στο κινητο μου,να βγαινει Cosmote και my View,ενω ειμαι Wind.

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.....και το κινητο μου ειναι το V8.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ρε παιδια υπαρχει κανενα ελληνικο LP poy να ταιριαζει στην εκδοση :

R263313_U_A0.03.43R_O για Μοτορολα V9 ..?!

Γιατι δεν εχω βρει πουθενα ακομα..!! εκτος αν δεν ψαχνω σωστα..?!!!!:p:p

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Πες μου λίγο την έκδοση λογισμικού σου.Στις ρυθμίσεις κάπου την γράφει.

 

Εκδοση λογισμικου: SJUG3612BC

Εκδοση λογισμικου AP και BP: R601_G_80.44.2BR

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...