Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR2 V8/V9


lordelesar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

SOS!!!!!!!!!!με πηραν απο το servis και μου ειπανε τα εξης!επειδη το κινητο ειναι απο αλλη χωρα-Αγγλια,η αναβαθμιση που θα κανουν,επειδη το κινητο ειναι προορισμενο να δουλευει για αλλη χωρα,υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μην ξανα ανοιξει ποτε!τι να κανω?ας απαντησει καποιος!σας ευχαριστω

 

Να τους πείς να πάνε στο δι@ολο!!!!

Άκου εκεί βλακείες!!!!!!

Και άμα δεν ανοίξει το κινητό τι να λέει? Σέρβις δεν είναι? Ας το φτιάξουν, δικό τους πρόβλημα!!!:mad::mad::mad:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι να κανω?τους ειπα να το κανουν!μου ειπαν οτι υπαρχει κινδυνος στην πλακετα να μη ξανα δουλεψει επειδη ειναι προορισμενο να δουλευει για αλλη χωρα!λετε να μην ξανα ανοιξει το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

SOS!!!!!!!!!!με πηραν απο το servis και μου ειπανε τα εξης!επειδη το κινητο ειναι απο αλλη χωρα-Αγγλια,η αναβαθμιση που θα κανουν,επειδη το κινητο ειναι προορισμενο να δουλευει για αλλη χωρα,υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μην ξανα ανοιξει ποτε!τι να κανω?ας απαντησει καποιος!σας ευχαριστω

 

Καλά, είναι δυνατόν να σου λέει το επίσημο service της Motorola στην Ελλάδα τέτοια πράγματα; Τα ξέρει η μαμά Motorola αυτά τα καραγκιοζιλίκια; Ήμαρτον...

 

Μετά ισχυρίζονται οι της Motorola ότι θέλουν να ανακάμψουν! Με τέτοια υποστήριξη δεν το βλέπω να γίνεται.

 

Και να πεις στο "Service Center" ότι αν τολμήσουν να σου επιστρέψουν συσκευή που δε λειτουργεί θα κινηθείς νομικά εναντίον τους. Επίσης καλό θα ήταν να ενημερώσεις από τώρα την Motorola σε Ευρώπη και ΗΠΑ για την ποιότητα υποστήριξης που παρέχει η Motorola στην Ελλάδα. Άντε, επειδή δε φτάνει που κλείνουν τα Service Centers το ένα μετά το άλλο (βλέπε Θεσσαλονίκη) βαρύνοντας τον πελάτη με πρόσθετα έξοδα αποστολής (που στην περίπτωση εγγύησης δε θα έπρεπε να πληρώνει), θα πρέπει να ζούμε και με την αγωνία αν το κινητό που στέλνουμε για επισκευή θα επιστρέψει λειτουργικό.

Edited by Eastwood
Link to comment
Share on other sites

με πηρανε απο motorola servis και μου ειπανε οτι το κινητο επειδη ηταν προορισμενο να λειτουργει για αλλη χωρα θελει αλλαγη πλακετας 100 ευρω!!!!!τι να κανω ρε παιδια?πολλα τα λεφτα!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς καποιο καταστημα (φυσικό ) που να διαθετει στοκ v8/9 ?

Εστω απο Wind/Γερμανο ή οποιο τέτοιο ;

'Οπου και να ρωτήσω μου λένε οτι εχουν εξαντληθεί . Καποιος που να γνωρίζει κατι ;

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To v9 εβγαινε μονο σε μαυρο για την Ευρωπη και σε μαυρο/κοκκινο του κρασιου στις ΗΠΑ.Σε ασημι και σαμπανιζε θα βρεις το v8 καθως και ενα περιεργο χρωμα espresso αλλα το τελευταιο μονο εκτος Ελλάδας

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι εν υπαρχουν πια στην Ελλαδα. κριμα γιατι ειναι πολυ καλα κινητα...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα?γιατι καποιος μου ειπε οτι υπηρχε και σε ασημι στην ελλαδα!

 

Σωστά σου είπαν. Το ασημί V9 (είχε μαύρη πίσω πλευρά) κυκλοφόρησε στην Ελλάδα. Είχα πάρει ένα τέτοιο όταν το είχε βγάλει προσφορά η Vodafone για περίπου 110 ευρώ πριν αρκετό καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά σου είπαν. Το ασημί V9 (είχε μαύρη πίσω πλευρά) κυκλοφόρησε στην Ελλάδα. Είχα πάρει ένα τέτοιο όταν το είχε βγάλει προσφορά η Vodafone για περίπου 110 ευρώ πριν αρκετό καιρό.

Θελο να σας ευχαριστησω εκ των προτερων που6 δεχτηκατε να διαβασετε το προβλημαμου.Εχω ενα μοτο V360 kai uelv na toy kanv anaqbaumhsh logismikoy αλλα οχι στην μοτο γιατι οποτε τυην εκανα τραβαγα τα μαλια μου θελω να τηυν κανω εγω μονοσ μου οπωσ κανω και στην σονιερικ σσον Εαν καποιο καλο παιδι θελει να βοηθηση α;σ μου στηλει τα σχετικα και οδηγιεσ πωσ γινετε Και παλη ευχαριστο

Link to comment
Share on other sites

εχει συνχρονισει κανεις το v9 με mac ;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Οντως υπηρξε v9 σε ασημι . Ζηταω συγγνωμη αν προκαλεσα συγχηση .Μου κάνει και εμενα μεγάλη εντύπωση.Νομιζα ότι εβγαινε μονο σε black & mahogany (ΕΡΩΤΑΣ ).

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

βοηθεια!!!εχει κανεις ρε παιδια καπακι μπαταριας απο motorola v9 black σε καλη κατασταση να μου δωσει?η ξερει που μπορω να αγορασω εδω στην ελλαδα?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν γεια και χαρά και από εμένα! Δεν έχω κανένα ιδιαίτερο πάθος με τα κινητά απλά έχω ένα πρόβλημα και μπήκα να ρωτήσω.

 

Στο θέμα μας.

Η αδερφή μου έχει ένα ΜΟΤΟ RAZR V9 (νομίζω) το οποίο το είχε πάρει από vodafone αλλά άλλαξε δίκτυο (cosmote) και πλέον δεν μπορεί να στείλει ή να λάβει mms.

Με λίγο ψάξιμο στείλαμε κάτι μηνύματα στην Cosmote και στη Motorola αλλά τα μηνύματα που ερχόντουσαν (δεν το έχω μπροστά μου τώρα να σας πω) το ένα έλεγε ότι θα σας έρθει ένα μήνυμα με ρυθμίσεις κτλ και μετά ερχόταν άλλο ένα και όταν το άνοιγα (μήνυμα browser νομίζω) μου έλεγε ότι δεν είναι διαθέσιμος ο browser ή ότι θέλει αναβάθμιση, κάτι τέτοιο τελοσπάντων. Θα το ξανακοιτάξω και θα σας πω.

 

Τέλοσπάντων, θέλω να ρωτήσω

1) είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα;

2) Μήπως μπορεί κάποιος να μου στείλει τις ρυθμίσεις με ΠΜ να προσπαθήσω να τις βάλω να δω τι στο καλό μπορεί να γίνει;

3) Πρέπει να κάνω αναβάθμιση λογισμικού; Και αν ναι, επειδή το κινητό είναι κατά 99% εκτός εγγύησης, στο site της ΜΟΤΟ λέει ότι μπορεί να σου κάνουν αναβάθμιση λογισμικού ΜΟΝΟ σε αυτά που είναι εντός εγγύησης. (ΤΡΑΓΙΚΟ?)

http://direct.motorola.com/GRE/SoftwareUpdateSummary.asp?country=GRC&language=GRE&web_page_name=SUPPORT&strCarrierId=&strPhone=RAZR%20V9&strCable=Micro%20USB%20Data%20Cable&strURL=No%20URL

 

δηλαδή αν δε γίνεται και χρειάζεται αναβάθμιση λογισμικού, τότε τι; Νο mms πια;

Και γιατί στη vodafone λειτουργούσε μια χαρά;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

(βοηθήστε γιατί από την γκρίνια έχω αγανακτήσει!)

Link to comment
Share on other sites

Για ρυθμίσεις σχετικά με Cosmote καλύτερα να ρωτήσεις στο αντίστοιχο subforum.

 

Δε νομίζω ότι είναι απαραίτητη η αναβάθμιση λογισμικού, την οποία άλλωστε μπορείς να κάνεις και μόνος σου αν έχεις όρεξη να μάθεις πώς γίνεται.

 

Τέλος, προσπάθησε να μας πεις αν είναι V8 ή V9 ώστε να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε καλύτερα και εμείς.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως μπορω να αντιγραψω τα τηλ απο τη sim στο τηλεφωνο?μιλαω για Motorola v9!πηγαινω στις επαφες-επιλογες αλλα δεν εχει καποια ρυθμιση να τα αντιγραψω στο τηλ παρα μονο ενα -ενα!!!ενω sto v3 εχει επιλογη αντιγραφης ολων μαζι!!!ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια στο V9, δεν βρισκω ποιυ ειναι το ξυπνητήρι

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΣΗΣ ΠΩΣ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΤΕ ΤΟ 3G? ΕΧΩ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΕΥΡΩΠΗ

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητήρι: Μενού -> Εργαλεία -> Ξυπνητήρι.

 

Απενεργοποίηση 3G: Δοκίμασε την επιλογή "Ευρώπη/Ασία" και όχι την "Ευρωπαϊκές"

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΑ εργαλεια δεν ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ . το ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΑΝΟΥΑΛ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ! ΣΤΑ δικτυα εχει 900/1800 850/1900 Ευρωπαικες και Αυτοματο

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο αυτό με το ξυπνητήρι! Τί έκδοση firmware τρέχει το τηλέφωνο; Δοκίμασες να δεις αν στο εμφανίζει στο μενού με άλλη SIM κάρτα; (Ξέρω, ακούγεται περίεργο αλλά δοκίμασέ το αν μπορείς.)

 

Στα δίκτυα επίλεξε 900/1800.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...