Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR2 V8/V9


lordelesar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα φιλοι μου,σημερα ανογοντας το νεο μου κινητο V8,μου ειχαν ερθει 3 μηνυματα γραπτα.

Ανογω το πρωτο το διαβαζω,το κανω μετακινηση στη ΣΙΜ γιατι το χρειαζομαι και το κινητο κολλησε.

Αμαν λεω αρχισαμε.....Τελος παντων δεν εκλεινε με τιποτις και αφαιρεσα την μπαταρια και τωρα κανονικα παλι.

Τι φταιει λετε και κολλησε;

Και το SMS που μετακινησα στην καρτα SIM πως το βρισκω ρε παιδια,ψαχνω10 λεπτα και δεν το βρισκω,για πειτε πως θα το βρω;

και κατι πληροφοριακο:

εκδοση λογισμικου: SJUG3612BC

εκδοση λογισμικου AP και BP: R601_G_80.44.2BR

 

ΥΓ: το ελληνικο σαιτ της Μοτορολα δεν εχει πουθενα στην υποστηριξη: software update,

μονο τα ξενα σαιτ το εχουνε,μα καλα εδω στην Ελλαδα πρεπει ολα να τα πληρωνουμε φιλοι μου;εστω και μια απλη αναβαθμιση κνητου;

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν πας σε κάποιο service center και ισχύει ακόμα η εγγύηση σου νομίζω σου κάνουν δωρεάν software update.Τώρα αν περιμένεις από το motorola.gr σώθηκες.

 

Όσο για το μήνυμα εγώ πατώντας δίεση η αστεράκι μου δείχνει όλα τα μηνύματα ή μόνο από sim ή μόνο από κιν.Μήπως ισχύει το ίδιο?Αλλά εφόσον κόλλησε το κινητό είναι πολύ πιθανόν να χάθηκε το μήνυμα σου.Απλό κείμενο ήταν το sms?

http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,τελικα ειμαι και εγω απο σημερα κατοχος του V8.

Το χρωμα ομως δεν ειναι το μαυρο που μου ειπαν(μαλλον δεν υπαρχει στη χωρα μας σαν χρωμα) και πηρα το ασημι-γκρι σκουρο,δεν με χαλαει ειναι πανεμορφο.

Καλο φαινεται σαν μενου,καμια σχεση με τα παλια motorola V3+++ κλπ,που το μενου τους ηταν θεοδυσκολα.

Το τηλεφωνο ειναι made in China και το μονο που θελω ειναι να μου πειτε τον τροπο βημα βημα για να βαλω κανα θεμα,γιατι δεν πολυσκαμπαζω απο δαυτα και φοβαμαι μην κανω καμια πατατα.

Εχει μεσα 3 θεματα: Alkalin-Cosmote και αλλο ενα δεν το θυμαμαι,αλλα το Cosmote που κολαει δεν ξερω,σαν θεμα στην συσκευη.

Προσπαθησα να το διαγραψω αλλα τζιφος και το εγχειριδιο λεει οτι μπορεις να διαγραψεις ενα θεμα,τελος παντων.

Απο εμφανιση σουπερ και μενου καλο,τωρα μενει να το μαθω(1η φορα σαν κατοχος μοτορολα) και να δω τη διαρκεια της μπαταριας του.

 

Καλορίζικο φίλε μου!:) Το V8 δεν βγαίνει σε μαύρο, μόνο το V9. Το κινητό το πήρες από Γερμανό ή Cosmote κατάστημα? Αν ναι τότε για αυτό έχει θέμα Cosmote μέσα. Έχει αρχίσει και η Cosmote το ίδιο σύστημα με την Vodafone.:mad: Εφόσον δεν σου αρέσει απλά άλλαξέ το, δεν είναι ανάγκη να το διαγράψεις. Δυστυχώς άμα υπάρχει εικονίδιο myview στην οθόνη αυτό δεν φεύγει ότι άλλο θέμα και αν επιλέξεις. Για κοίτα στις προηγούμενες σελίδες, ίσως βρεις τρόπο να το σβήσεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Αν πας σε κάποιο service center και ισχύει ακόμα η εγγύηση σου νομίζω σου κάνουν δωρεάν software update.Τώρα αν περιμένεις από το motorola.gr σώθηκες.

 

Όσο για το μήνυμα εγώ πατώντας δίεση η αστεράκι μου δείχνει όλα τα μηνύματα ή μόνο από sim ή μόνο από κιν.Μήπως ισχύει το ίδιο?Αλλά εφόσον κόλλησε το κινητό είναι πολύ πιθανόν να χάθηκε το μήνυμα σου.Απλό κείμενο ήταν το sms?

 

ναι φιλε μου απλο κειμενο ηταν,αλλα δεν μπορω να βρω πως κοιτας τα μηνυματα που ειναι αποθηκευμενα στην sim:mad:.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου!:) Το V8 δεν βγαίνει σε μαύρο, μόνο το V9. Το κινητό το πήρες από Γερμανό ή Cosmote κατάστημα? Αν ναι τότε για αυτό έχει θέμα Cosmote μέσα. Έχει αρχίσει και η Cosmote το ίδιο σύστημα με την Vodafone.:mad: Εφόσον δεν σου αρέσει απλά άλλαξέ το, δεν είναι ανάγκη να το διαγράψεις. Δυστυχώς άμα υπάρχει εικονίδιο myview στην οθόνη αυτό δεν φεύγει ότι άλλο θέμα και αν επιλέξεις. Για κοίτα στις προηγούμενες σελίδες, ίσως βρεις τρόπο να το σβήσεις.:)

 

Ευχαριστω πολυ,ναι απο Γερμανο το πηρα και δεν μπαινω σε διαδικασια να το αλλαξω τωρα.

Δεν με πολυενοχλει το θεμα του Cosmote μεσα,απλα αλλαξα θεμα εβαλα το Alkalin και φοντο μια φωτογραφια της κορης μου,το screensaver το απενεργοποιησα.

Ομως δεν εχω χρονο να ψαχνω για τροπο διαγραφης του θεματος Cosmote μεσα σε τοσες σελιδες,αν ξερει καποιος ας μου το αναφερει ή ας μου δωσει κατευθειαν τη σελιδα που μπορει να το εχει.

Τωρα καμια αξιοπιστη δ/νση ξερετε για κατεβασμα θεματων;φυσικα να μην επηρεαζει τιποτα μεσα στο κινητο,οπως λογισμικο κλπ.

Και κατι τελευταιο:

-υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαζεις το χρωμα των γραμματων της οθονης απο αυτο το ασπρο;

Στο samsung D600 που εχω παντως γινεται και τα κανει και φαινονται και πιο εντονα.

Για ριχτε καμια γνωμη.................

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Διαμαντή όλα γίνονται με modding.Αλλά επειδή το κινητό σου είναι από τα νέα μοντέλα (linux δεν τρέχει?) εγώ δεν μπορώ να σε βοηθήσω.Πρέπει να σε κατατοπίσει κάποιος v8 owner.Κάτσε διάβασε τι έχουν γράψει τα παιδιά να μάθεις πως γίνεται το flashing στο v8 ώστε να περάσεις κανένα καινούριο font.Στα ξένα forum σίγουρα θα βρεις αρκετά guides. http://www.modmymoto.com/forums/forumdisplay.php?f=71
http://img.photobucket.com/albums/v508/rey620/Banner.png
Link to comment
Share on other sites

Περνιούνται skins αλλά πρέπει να βάλεις ένα τροποποιημένο reflash.

 

http://motomodding.us/viewforum.php?f=127

 

Τωρα φιλε μου σωθηκες,τι ειναι reflash ουτε που ξερω και πως γινεται.

Σ'αυτη τη δ/νση εχω μπει και εγινα και μελος αλλα δεν ειδα και πολυ ποικιλια στα θεματα,δεν με τραβηξε κατι.

Και κατι αλλο:

-χθες το βραδυ βαζω ξυπνητηρι για 7.00 το πρωι,το ρυθμιζω ενεργο και κλεινω τη συσκευη.

Το πρωι δεν ακουσα να χτυπησει το ξυπνητηρι(εκτος αν κοιμομουν βαρια,τελως παντων) και παω να ανοιξω τη συσκευη και βλεπω τη συσκευη ανοικτη απο μονη της και σε οθονη: *πτησης*:wacko:

Μα καλα τι γινεται;

Και το κουφο ειναι οτι παω να αλλαξω το προφιλ στο κανονικο και δεν αλλαζε με τιποτα.

Επρεπε να το κλεισω και να το ξανανοιξω,εχει συμβει σε κανεναν αυτο;

Να δω ποτε θα προσαρμοστω με δαυτο:cry:

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

έχω τις ίδιες εκδόσεις λογισμικού και δεν έχω τίποτα απο τα συμπτώματα που περιγράφεις.

με σύνδεση Cosmote αλλά το πήρα απο eshop.

απο μπαταρία πως πας?

Link to comment
Share on other sites

έχω τις ίδιες εκδόσεις λογισμικού και δεν έχω τίποτα απο τα συμπτώματα που περιγράφεις.

με σύνδεση Cosmote αλλά το πήρα απο eshop.

απο μπαταρία πως πας?

 

μια χαρα απο μπαταρια απο χθες το πρωι,μετα απο πληρη φορτιση,μεχρι αυτη τη στιγμη ειναι φουλ,με κανονικη χρηση παντα.

Πιστευω οτι πρεπει να κραταει περιπου 3 μερες,σαν ολα τα κινητα.

Θα το δω και θα σου ξαναπω,ποσο μου κραταει μεγιστο χρονο,ομως να ξερεις το βραδυ το κλεινω.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το ξυπνητηρι μονο οταν το κινητο ειναι ανοιχτο,μονο τοτε χτυπαει.

Αν το κλεισω,τοτε αναβοσβηνει την προκαθορισμενη ωρα,χωρις ηχο και περναει σε οθονη πτησης!!!;;;;;;;;

Ρε παιδια για φωνητικη κληση,πρεπει να ειναι ανοικτο το καπακι της συσκευης;

Ρωταω γιατι πατωντας το πλαινο πληκτρο ή το κουμπι του handsfree,οταν ειναι κλειστο το καπακι δεν κανει τιποτα.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας ,μολις μου ηρθε η συσκευη απο servis (αλλαγη οθονης) και εκει που το στηνω μια χαρα δεν παιζει το μεγαφωνακι τιποτα ! ενταση στο τερμα,κοιταξα δεν ειναι στη σιγη ,το κανω και μια επαναφορα ,τιποτα! εχει κανεις καμια ιδεα τη μπορει να φταιει ?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ΥΓ: το ελληνικο σαιτ της Μοτορολα δεν εχει πουθενα στην υποστηριξη: software update,

μονο τα ξενα σαιτ το εχουνε,μα καλα εδω στην Ελλαδα πρεπει ολα να τα πληρωνουμε φιλοι μου;εστω και μια απλη αναβαθμιση κνητου;

 

Φυσικά και υπάρχει software update και μάλιστα αρκετά εξελιγμένο, αφού κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης αποθηκεύονται και τα δεδομένα που έχει στο τηλέφωνο και μεταφέρονται όλα χωρίς πρόβλημα αυτόματα μετά την αναβάθμιση με το νέο λογισμικό.

 

Εδώ και λίγες μέρες έχει ήδη προστεθεί ελληνική έκδοση λογισμικού για το retail V9 και συγκεκριμένα η έκδοση R263313_U_A0.01.10R10_PDS005_LP0031, εγώ την ξαναπέρασα στο κινητό μου γιατί είχε διάφορα κολλήματα και από τότε φυσάει. Δεν έχασε μάλιστα τίποτα κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης, με το που τελείωσε ξαναπέρασε αυτόματα ό,τι είχα στη μνήμη του τηλεφώνου.

 

Κατέβασε το software update από εδώ, επιλέγοντας σαν χώρα United Kingdom

 

http://direct.motorola.com/hellomoto/support/update/

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα.Έχω 2 ερωτήσεις.

 

1) Πότε πρωτοβγήκε το Motorola RAZR2 V9?

 

2) Στα μηνύματα,μπορώ να γράψω 160 χαρακτήρες χωρίς να κάνω κάποια πρόσθετη ρύθμιση η να κατεβάσω κάποιο πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Και τι λέει σαν κινητό?

 

Εξαρτάται από το τι ζητάς από ένα κινητό. Οθόνη έχει εξαιρετική, πολύ καλή φωτεινότητα και ευκρίνεια. Μεγάλη εξωτερική οθόνη ίδιας ανάλυσης και χρωμάτων με την εσωτερική με πλήκτρα αφής για την λειτουργία του πολύ καλού media player.

Κάμερα 2 mega η οποία όμως είναι πολύ καλύτερη από όσο φαντάζεσαι, ειδικά αν μεταφέρεις τις φωτογραφίες στο PC.:)

Κορυφαία ποιότητα κατασκευής και υλικά, σχεδόν εξολοκλήρου μεταλλικό με μόνο τό καπάκι της μπαταρίας να ειναι από ένα μαλακό στην αφή πολύ ποιοτικό πλαστικό υλικό.

Παίρνει καρτούλες microSD και είναι 3G και HSDPA (3,6 mbps).

Έχει τεχνολογία Crystal Talk η οποία κάνει δουλειά καθότι ο ήχος από το ακουστικό είναι πολύ δυνατός και καθαρός. Ιδιαίτερα δυνατός είναι και ο ήχος από το ηχείο.

Επειδή είναι γυαλιστερό πιάνει δαχτυλιές οπότε ένα μαλακό πανάκι για καθάρισμα είναι μάλλον απαραίτητο αν είσαι μανίωδης με την καθαριότητα στο κινητό σου όπως εγώ!

Κυκλοφορεί σε έκδοση Cosmote (όχι με μενού Cosmote κλπ παρά μόνο με τις ρυθμίσεις mms, internet κλπ προεγκατεστημένες αλλά με ένα τηλέφωνο στην εταιρία σου σου στέλνουν τις δικές τους ρυθμίσεις και είσαι οκ) και VF Live. Ακόμα και αν πάρεις την unbrabded έκδοση και έχεις Vodafone, το VF Live δουλεύει κανονικά καθότι η συσκευή είναι συμβατή.

Αρκετά καταστήματα το έχουν σε επίδειξη οπότε μπορείς να το δεις και να το δουλέψεις από κοντά.

Κυκλοφορεί μόνο σε μαύρο στην Ελλάδα, τιμή Πλαισίου 264 Ευρώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Η πιο σαφής απάντηση που έχω πάρει σε φόρουμ!Σε ευχαριστώ πολύ,θα πάω να το πάρω σήμερα!!

 

Παρακαλώ και σε ευχαριστώ φίλε μου!:) Δες άν το έχει κάποιος Γερμανός, Multirama (περισσότερες πιθανότητες εκεί, το έχω βρει live σε αρκετά Multirama) ή Πλαίσιο για να το περιεργαστεις ζωντανά και καλορίζικο!:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...