Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR2 V8/V9


lordelesar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κορυφη το κινητακι! Με μια αξιοπρεπη τιμη θα το κοτσαρουμε το V9 :D:D

αναφέρουν: "Τιμή περί τα 600 δολλάρια ή 450 ευρώ"

 

ακόμη τπτ επίσημο. πάντως λογικό ακούγεται. μιας και η Moto θέλει επειγόντως να παρουσιάσει κέρδη το Fiscal Year. ρίχνει τιμές. απολύει τους άπειρους... την τιμή για το razr 2 θα φουσκώσει??? δε νομίζω ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τί να πώ...!

Μόνο θαυμασμό μπορώ να εκφράσω...!

Φανταστικό design!

Φανταστικά specifications!

Μπάβο στην Moto!

 

Και τώρα ο σπασίκλας: Qcif video record! Αν είναι δυνατόν...!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Απο εμφανιση αψογο! Βεβαια στο video σαν να γυαλιζε πολυ και δεν θα μ αρεσει να παιξει πολυ πλαστικουρα. Επισης το εσωτερικο μενου δε με ενθουσιασε αλλα οκ :P

Παντως πριν οποιαδηποτε αγορα περιμενουμε μην την πατησουμε και παρουμε καμια εκδοση που δεν moddαρεται πχ v3xx vf live, αν moddαρεται γενικως με κατι linux που διαβαζω...

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί κάνανε κοκοκο για την απουσία 3G, κοκοκο για την κάμερα των 2MP, και πανηγυρίζουν για τα 2GB μνήμης και την οθόνη αφής των 2.2 ιντσών. Κατά τ'αλλα να τα βλέπουν οι κύριοι της aapl (κατά κόσμο apple, απλώς ο alexkass επιμένει να αναφέρεται με το χρηματιστηριακό της όνομα). :down:

Ήθελα να γράψω 2 καλά λόγια για τη συσκευή, γιατί είμαι Motorola fan (από τα 4 κινητά που είχα τα τελευταία χρόνια, τα 3 ήταν motorola), αλλά η εμπάθεια ορισμένων με προκάλεσε...

 

p.s.: αλήθεια, εξηγείστε μου κάτι. Πως γίνεται να "φοράει" Linux (αν μεταφράζεται έτσι το linux support, γιατί εγώ δεν το'χω πολύ ξεκάθαρο), και κατα τ'αλλα να τρέχει τον windows media player?? :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Μερικοί κάνανε κοκοκο για την απουσία 3G, κοκοκο για την κάμερα των 2MP, και πανηγυρίζουν για τα 2GB μνήμης και την οθόνη αφής των 2.2 ιντσών. Κατά τ'αλλα να τα βλέπουν οι κύριοι της aapl (κατά κόσμο apple, απλώς ο alexkass επιμένει να αναφέρεται με το χρηματιστηριακό της όνομα). :down:

Ήθελα να γράψω 2 καλά λόγια για τη συσκευή, γιατί είμαι Motorola fan (από τα 4 κινητά που είχα τα τελευταία χρόνια, τα 3 ήταν motorola), αλλά η εμπάθεια ορισμένων με προκάλεσε...

 

p.s.: αλήθεια, εξηγείστε μου κάτι. Πως γίνεται να "φοράει" Linux (αν μεταφράζεται έτσι το linux support, γιατί εγώ δεν το'χω πολύ ξεκάθαρο), και κατα τ'αλλα να τρέχει τον windows media player?? :whistle:

Άλλο wmp sync και άλλο "τρέχει" wmp ;)

Link to comment
Share on other sites

(1) Μερικοί κάνανε κοκοκο για την απουσία 3G, (2) κοκοκο για την κάμερα των 2MP, και (3)πανηγυρίζουν για τα 2GB μνήμης (4)και την οθόνη αφής των 2.2 ιντσών. Κατά τ'αλλα να τα βλέπουν οι κύριοι της aapl (κατά κόσμο apple, απλώς ο alexkass επιμένει να αναφέρεται με το χρηματιστηριακό της όνομα). :down:

Ήθελα να γράψω 2 καλά λόγια για τη συσκευή, γιατί είμαι Motorola fan (από τα 4 κινητά που είχα τα τελευταία χρόνια, τα 3 ήταν motorola), αλλά η εμπάθεια ορισμένων με προκάλεσε...

 

p.s.: αλήθεια, εξηγείστε μου κάτι. Πως γίνεται να "φοράει" Linux (αν μεταφράζεται έτσι το linux support, γιατί εγώ δεν το'χω πολύ ξεκάθαρο), και κατα τ'αλλα να τρέχει τον windows media player?? :whistle:

 

(1)Υπάρχει το V9 αν θες.:this:

(2)Πόσα κινητά κάτω των 14 χιλιοστών ξέρεις με κάμερα 3 mpix ? Θα χαθούμε στο μέτρημα ...:dizzy:

(3)Είναι βήμα μπροστά η ενσωμάτωση και όχι η κάρτα μνήμης, με όφελος στην μπαταρία.

(4)Είναι όλα τα λεφτά.. γνώμες είναι.. δεν κατάλαβα:confused:

 

To linux είναι GNU/linux και αφορά στον πυρήνα του. Αυτός εδώ και πολλά χρόνια γίνεται αν επαναμεταφραστεί "βγάζοντας" daemons,drivers, και δυνατότητες που δεν είναι χρήσιμες σε ένα κινητό να μικρύνει και να βελτιστοποιηθεί για κινητό, γιατί είναι ένας αρθρωτός πυρήνας. Κρατάει όλα τα οφέλη του GNU/Linux. Μπορείς να βρεις ακόμη και διανομές όπως το Damn!small Linux που εγκαθίσταται ακόμη και σε stickάκι 512 MB

ΔΕΝ έχει media player 11, Θα έχει όταν η apple ανοίξει το λειτουργικό της...:chair:

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

@Mercyful_Fate :

 

δικό μου το λάθος. το site της mot έγραφα απλά windows media player 11...

 

έτσι έψαξα βίντεο στο νετ και είδα ότι το επίσης νέο Ζ6 θα κάνει wmp sync χωρίς drivers-3rd party soft. οπότε το ίδιο θα είναι και για το V9.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Review tou Z6 pou trexei epishs Linux

http://www.mobileburn.com/review.jsp?Page=1&Id=3379

 

 

This is the same UI that will be used on the new RAZR2 devices

To Z6 παίρνει πολύ υψηλό βαθμό στο review.

Link to comment
Share on other sites

Review tou Z6 pou trexei epishs Linux

http://www.mobileburn.com/review.jsp?Page=1&Id=3379

καταλαβαίνουν όλοι ότι πρόκειται για ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ μενού. ανώτερο των 60αριών. ;)

 

και λογικά για πλήρες ανοιχτό λειτουργικο!

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Μη βιάζεσαι.Κάτσε να το δούμε με τα ματάκια μας.

από τις πολλές και κλιμακωτές εικόνες του review βγαίνουν αρκετά συμπεράσματα :whistle:

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Tελικά μόνο το V8 θα έχει linux based UI.Το V9 θα έχει το P2K05 UI,το ίδιο με το V3xx και το Maxx.

 

Oπότε,κλίνω προς το V8...

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαίνουν όλοι ότι πρόκειται για ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ μενού. ανώτερο των 60αριών. ;)

 

και λογικά για πλήρες ανοιχτό λειτουργικο!

Όχι δεν θα είναι ανοιχτό. Του Z6 τουλάχιστον που πλέον μετονομάστηκε σε ROKR Z6. Θα τρέχει linux αλλά παραμετροποιημένο σε δικό του UI. ϊσως το Ζ8 να επιτρέψει με την άδεια της Motorola και αντίστοιχα εργαλεία τον προγραμματισμό εφαρμογών σε κάποιο χαρακτηριστικό που θα πρέπει να περιλαμβάνεται στο Linux.

 

Προς το παρόν εκμεταλλεύονται στο έπακρο και άριστα το Java/Linux.

Πολλά θα μπορούσαν αλλά είναι Α.Ε. που τους ενδιαφέρει άμεση παραγωγή, και χαμηλό κόστος.

 

review και στο http://www.mobile-review.com (διαλέξτε την αγγλική έκδοση)

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Tελικά μόνο το V8 θα έχει linux based UI.Το V9 θα έχει το P2K05 UI,το ίδιο με το V3xx και το Maxx.

 

Oπότε,κλίνω προς το V8...

Ναι έτσι είναι. Το Interface θα είναι το ίδιο και στο V9, V9EVDO, V8 όμως η ναυαρχίδα είναι το V8 με ARM 500 MHZ 2GB μνήμης, ενώ το V9 παίζει γύρω στα 200MHZ με τον επεξεργαστή που προτοείδαμε στο ROKR E2 την πρώτη Java/Linux πλατφόρμα με έναν επεξεργαστή.

 

V8 Rules

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

. Το Interface θα είναι το ίδιο και στο V9, V9EVDO, V8

To V8 δεν είπαμε θα έχει άλλο interface?linux??

To V9 θα έχει ίδιο με του maxx/v3xx και το V9m θα είναι CDMA οπότε δε μας ενδιαφέρει.

Από ότι είδα το V8 έχει όμορφα νέα εικονίδια,κύριο μενού σε στύλ πλέγμα κτλ

Link to comment
Share on other sites

(2)Πόσα κινητά κάτω των 14 χιλιοστών ξέρεις με κάμερα 3 mpix ? Θα χαθούμε στο μέτρημα ...:dizzy:

(3)Είναι βήμα μπροστά η ενσωμάτωση και όχι η κάρτα μνήμης, με όφελος στην μπαταρία.

(4)Είναι όλα τα λεφτά.. γνώμες είναι.. δεν κατάλαβα:confused:

 

Αυτά μη τα λες σε μένα. Πέστα σε όσους τα "μετράνε" στο iPhone και τα εκθειάζουν στο Razr...

Προσωπικά μου αρέσει πολύ το κινητό, αλλά άλλο το ένα και άλλο το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. η ναβαρχιδα ειναι κινητο χωρις 3G ?? :wacko: :wacko:

 

Ναι, δυστυχώς. Αν και σε look το V9 δεν του λείπει τίποτα, απλά είναι πιο "κομμένο". Κάνει ότι και το V8

 

To V8 δεν είπαμε θα έχει άλλο interface?linux??

To V9 θα έχει ίδιο με του maxx/v3xx και το V9m θα είναι CDMA οπότε δε μας ενδιαφέρει.

Από ότι είδα το V8 έχει όμορφα νέα εικονίδια,κύριο μενού σε στύλ πλέγμα κτλ

 

Ναι το V8 θα έχει το νέο Interface, όπως του Z8, ενώ το V9 το μενού του Z6,V6,V3xx, αν και φημολογείται ότι θα έχουν το νεό interface του V8. Όλα αυτά έχουν Java/Linux, απλώς το νέο μενού είναι πιο καθαρό Linux, εκμεταλλεύεται τον πυρήνα λόγω του ότι βάλανε καλούς επεξεργαστές όπως το Z6 που έχει και αυτό Freescale 600MHZ ( τουλάχιστον το πρωτότυπο ). Η χρήση νέου πυρήνα τους επέτρεψε αυτές τις νέες μαγκιές του στυλ, ανάγνωση μηνύματος, Text to speach, και όλα τα άλλα...

Είδα δηλαδή κιόλας ένα V9 με το μενού του V8. Στο you-tube αλλά θα κοιτάξω να σου πω. Τα εικονίδια ναι είναι πανέμορφα και με ωραία γραμματοσειρά.

 

Αυτά μη τα λες σε μένα. Πέστα σε όσους τα "μετράνε" στο iPhone και τα εκθειάζουν στο Razr...

Προσωπικά μου αρέσει πολύ το κινητό, αλλά άλλο το ένα και άλλο το άλλο.

 

Συμφωνώ.

 

 

Τσούκου, έχεις δίκιο, μόνο το V8 το νέο Interface, προς το παρόν

http://www.youtube.com/watch?v=URCPIFCyizg

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Τσούκου, έχεις δίκιο, μόνο το V8 το νέο Interface, προς το παρόν

http://www.youtube.com/watch?v=URCPIFCyizg

 

;) ;) ;)

 

Στο mobile-review λέει ότι το Z6 θα τρέχει το ίδιο UI με το V8.

 

Εγώ εντυπωσιάστηκα από το ότι μπορείς να διαβάσεις τα μηνύματα σου στην εξωτερική οθόνη!

Link to comment
Share on other sites

προσέξατε (?): multi shot camera, see-what-I-see, haptics, crystal talk, text to speech, linux&java, full html browser.... :O

 

το πορτάκι αλήθεια δοκιμάστηκε 100.000 φορές ??

 

μόνο στα video μας τα χαλάει :mad:

 

και άλλα videos...

 

 

 

:!:

experience the RAZR 2: ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!

http://direct.motorola.com/hellomoto/razr2/experience/default.asp?WT.mc_id=motobsrazr2

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

* The RAZR2 V9 will run Motorola's new Java Linux UI in most markets, which is a welcome upgrade. It seems likely that the V9m, which is the CDMA EV-DO variant, will run an updated version of the older UI in lieu of the Linux based system in order to work within Verizon's UI requirements. In any case, the V9 and V9m both run a new 500MHz ARM11 processor, which has had a massive impact on UI response.

 

που είδατε ότι το v9 δε θα έχει linux?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Οποτε το v9 τρεχει και linux και εχει τοω 500αρη cpu μια χαρα :D Τι ναβαρχιδα λεγατε το v8?

Επιτελους εβαλαν και καπακι στην usb θυρα + usb 2.0! Τωρα για καμερα 2mp με cmos αισθητηρα δεν θα δουμε και τπτ καλυτερο σε σχεση με τα ηδη υπαρχοντα κινητα..

 

Πολυ χοντρικα τα στοιχεια που κανουν μπαμ στο τηλ. ειναι η εξωτερικη οθονη και το νεο hardware/software. Ολα τα αλλα που διαφημηζουν υπαρχουν ηδη πχ bluetooth printing.

Link to comment
Share on other sites

Oι περισσότερες πηγές στο ίντερνετ λένε ότι ΜΟΝΟ το V8 θα έχει linux.

πχ,δείτε το review του mobile-review.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...