Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR2 V8/V9


lordelesar
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκδοση λογισμικου: SJUG3612BC

Εκδοση λογισμικου AP και BP: R601_G_80.44.2BR

 

Φλάσαρε αυτό με το RSD Lite.

 

http://www.mmus.us/forum/downloads.php?do=file&id=3415

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρε αυτό με το RSD Lite.

 

http://www.mmus.us/forum/downloads.php?do=file&id=3415

 

ευχαριστω πολυ φιλε μου,αλλα οταν παω να το κατεβασω(χρησιμοποιω τον internet download manager),μου το κατεβαζει σαν ιστοσελιδα και οχι σαν αρχειο.

Το εχω κανει επανηλειμενα και τα ιδια και τα ιδια,εχεις καμια ιδεα τι μπορει να ειναι;

Σε εχω ζαλισει:wacko:

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει κανονικά σαν rar (πρέπει να το αποσυμπιέσεις μετά με το winzip ή winrar κτλ) αρχείο φίλε μου,μόλις το δοκίμασα.Νομίζω όμως ότι θέλει να εγγραφείς... Θα το κατέβαζα εγώ και θα στο έστελνα αλλά είναι 43mb και θα μου πάρει ώρες να το ανεβάσω...

 

Δε με έχεις ζαλίσει.Όπου μπορώ,βοηθάω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσουμε τα sms του κινητού και να τα επαναφέρουμε ξανά μετά από αλλαγή Μonsterpack και τις συναφές αλλαγές λογισμικού;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

μπα τιποτα τα ιδια οταν παταω να το κατεβασω με τον IDM,μου το βγαζει σαν firefox document.

Ξερω να το αποσυμπιεσω αμα κατεβει οπως πρεπει σαν .rar,αλλα τζιφος.

Θα δω τι θα κανω και θα σου πω.........και εχω κανει εγγραφη κανονικα.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τα καταφέρεις,πες μου να το ανεβάσω στο rapidshare.

 

με υποχρεωνεις φιλε μου,βαλτο εκει να τελειωνω και παλι σε ευχαριστω και καλες αποκριες.

Ζεις μονάχα μια φορά..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

Eαν πρόλαβα να δω καλά στο Saturn Συγγρού σήμερα το πρωι το V8 το εχει 150 ευρώ.

Παρτε τηλεφωνο για σιγουριά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τι λειτουργίες μπορεί κανείς να κάνει στην εξωτερική οθόνη του V9?

Στο V8 μπορούσες για παράδειγμα να χειριστείς τον music player.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι λειτουργίες μπορεί κανείς να κάνει στην εξωτερική οθόνη του V9?

Στο V8 μπορούσες για παράδειγμα να χειριστείς τον music player.

 

Music player, να δεις φωτογραφίες και να δείς βίντεο.

Πολύ καλύτερα από του v8 που είχε μόνο τον music player.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το ξυπνητηρι μονο οταν το κινητο ειναι ανοιχτο,μονο τοτε χτυπαει.

Αν το κλεισω,τοτε αναβοσβηνει την προκαθορισμενη ωρα,χωρις ηχο και περναει σε οθονη πτησης!!!;;;;;;;;

Ρε παιδια για φωνητικη κληση,πρεπει να ειναι ανοικτο το καπακι της συσκευης;

Ρωταω γιατι πατωντας το πλαινο πληκτρο ή το κουμπι του handsfree,οταν ειναι κλειστο το καπακι δεν κανει τιποτα.

 

Εγω το εχω 2 εβδομαδες και κανει το εξης κουλο,οταν αδειασει πολυ η μπαταρια,μπαινει μονο του ,σε flash mode!!!Δηλαδη οταν το βαλω στο φορτιστη,γινεται αυτο ,οταν η μπατταρια γινεται τελειως κοκκινη στα εικονιδια.Επισης οταν το παω να το αναψω,κανει το ιδιο!Δεν συμβαινει αυτο αν η μπατταρια εχει φορτιο,γυρω στο ενα τριτο,του φορτιου της.Κατα τα αλλα ειναι καλο ,εχει δυνατο σημα,και η μπατταρια κραταει πανω απο 4 μερες.Το αγορασα απο το εσοπ,και το λογισμικο ειναι το R2633131_U_A0.05.1FR ,και εχει εικονιδια cosmote,μαλιστα το ενα κουμπι γραφει my view και συνδεεται αυτοματα σ αυτη την ιστοσελιδα!Υπαρχει καποιος τροπος να σταματησει αυτες τισ κουλαμαρες,εχω εμπειρια με τα μοτορολα ,ειχα κατα καιρους το v3,v3i,και τωρα αυτο.Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι αυτο το κινητο αρχιζει να με εκνευριζει...??

Η μπαταρια του κραταει 1,5 μερα το πολυ, με πολυ περιορισμενη χρηση.

Μηπως εχει καμια ρυθμιση για εξοικονομιση ενεργειας??

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι αυτο το κινητο αρχιζει να με εκνευριζει...??

Η μπαταρια του κραταει 1,5 μερα το πολυ, με πολυ περιορισμενη χρηση.

Μηπως εχει καμια ρυθμιση για εξοικονομιση ενεργειας??

V8 ή v9?

Το 9 έχει μια τέτοια ρύθμιση, αλλά δεν ξέρω τι ακριβώς κάνει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το V9 black της Cosmote εχω και εκτος απο την μπαταρια που κραταει πολύ λιγο( αν θυμηθεις την ρυθμιση πες μου) τωρα τελευταια μου κανει κολληματα οταν μιλαω και δεν μ'ακουν ....

Μηπως φταινε οι ρυθμισεις δικτυου? εχω δοκιμασει ολες τις επιλογες αλλα τα ιδια...

 

 

Δεν βλεπω να το κραταω για πολυ...

Κριμα και τ εχω μονο 3 μηνες αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Το V9 black της Cosmote εχω και εκτος απο την μπαταρια που κραταει πολύ λιγο( αν θυμηθεις την ρυθμιση πες μου) τωρα τελευταια μου κανει κολληματα οταν μιλαω και δεν μ'ακουν ....

Μηπως φταινε οι ρυθμισεις δικτυου? εχω δοκιμασει ολες τις επιλογες αλλα τα ιδια...

 

 

Δεν βλεπω να το κραταω για πολυ...

Κριμα και τ εχω μονο 3 μηνες αλλα...

 

Δεν ξέρω για cosmote, το δικό μου είναι unbranded.

Μπες ρυθμίσεις > αρχικές ρυθμίσεις και υπάρχει επιλογή εξοικονόμιση μπαταρίας.

 

Επίσης, μείωσε λίγο το φωτισμό της οθόνης. Στο 4 είναι μια χαρά.

Με το σήμα δεν έχω κανένα πρόβλημα. Γενικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με το τηλέφωνο.

Η ακουστική του είναι υποδειγματική. Το ηχείο είναι δυνατό καθαρό και μπάσο. Κλασικό motorola δηλαδή.

 

Το χρησιμοποιώ μόνο ΣΚ και η μπαταρία με βγάζει από Παρασκευή απόγευμα μέχρι Κυριακή βράδυ σε 3g με φωτισμό οθόνης τέρμα πάνω.

Αλλά είναι αλήθεια ότι η μπαταρία δεν κρατάει πολύ. Αν το χρησιμοποιούσα καθημερινές μπορεί να μη με έβγαζε μια ολόκληρη μέρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχην σ'ευχαριστω για την αμεση απαντηση...!!!!

Ειδα τις ρυθμισεις και ειναι ηδη ενεργοποιημενη η οικονομία μπαταρίας καθως και η φωτεινοτητα του ειναι στο 3.

Αν ηταν μονο η διάρκεια μπαταρίας δεν θα ημουν τοσο δυσαρεστημενος με αυτο το κινητο γιατι και εμφανησιακα και κατασκευαστικα αλλα και λειτουργικα ειναι μια μια χαρα.

 

Μαλλον το προβλημα του ειναι είτε μηχανικο στο μικρόφωνο ειτε θεμα λογισμικου.

Εκει που μιλαω μια χαρα ξαφνικα ο συνομιλητης δεν ακουει τιποτα....

Θα το πάω καποια στιγμη στο service (Ποιός τρέχει παλι...:( )

 

Προς το παρον πηρα το Bluetooth της Motorola με ραδιο για να του δωσω λιγη παραταση ζωης....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα και χρόνια πολλά σε όλους, θα ήθελα όποιος μπορούσε να μου απαντήσει αν γνωρίζει ή έχει ακούσει κάτι, υπεύθυνα, στο παρακάτω θέμα.

Θέλω να αγοράσω το V9, το οποίο το βρήκα σε κατάστημα ηλεκτρικών - ηλεκτρονικών, το τηλέφωνο όμως αν και είναι unbranded, δεν έχει κανένα διακριτικό καμίας εταιρίας, παρ' όλα αυτά όμως είναι προρυθμισμένο για mms και wap με τις ρυθμήσεις της cosmote, το (model no τελειώνει σε G4) το οποίο και δηλώνει τα παραπάνω.

Έτυχε στο παρελθόν να πέσει στα χέρια μου το V9 φίλου με την ίδια περίπτωση, το είχε αγοράσει από το Πλαίσιο και ενώ περνούσε τις ρυθμίσεις της Vodafone στης οποίας το δίκτυο ανήκει δεν μπορούσε να τις ορίσει σαν προεπιλογή, με αποτέλεσμα το τηλέφωνο να λειτουργεί μόνο για κλήσεις και SMS και όχι για Wap και mms.

Τέλος να αναφέρω πως όσο κι αν έψαξα, ακόμη και με τη motorola μίλησα, μου είπαν πως το συγκεκριμένο μοντέλο δεν κυκλοφορεί "καθαρό", χωρίς δηλαδή να είναι προρυθμισμένο σε κάποια εταιρία (model no G1).

Σας παρακαλώ έχει κάποιος ακούσει ή αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα ώστε να μου πεί αν και πως μπορώ να το αντιμετωπίσω αν αγοράσω το κινητό;

Ευχαριστώ και συγνώμη αν σας κούρασα με τόσα που έγραψα...

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Τί μου θύμησες τώρα...

 

Γνωστό σε μένα το πρόβλημα που περιγράφεις, και το δικό μου V9 αγορασμένο από το Πλαίσιο είναι με ρυθμισεις Cosmote. Ο μόνος τρόπος να περάσεις ρυθμίσεις MMS/Internet και να μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις ως προεπιλεγμένες είναι να σου τις στείλει το δίκτυο στο οποίο βρίσκεσαι ή η ίδια η Motorola.

 

Αν πας εδώ και επιλέξεις το σχετικό μοντέλο, δίκτυο κλπ. θα λάβεις σε λίγα λεπτά τις ρυθμίσεις στο κινητό σου. Αυτές είναι πλέον δυνατό να τις χρησιμοποιήσες αντί των προρυθμισμένων της Cosmote.

 

Προσοχή όμως: Αν βάλεις μια άλλη κάρτα SIM οι ρυθμίσεις χάνονται και θα πρέπει να ξανακάνεις την ίδια διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Τί μου θύμησες τώρα...

 

Γνωστό σε μένα το πρόβλημα που περιγράφεις, και το δικό μου V9 αγορασμένο από το Πλαίσιο είναι με ρυθμισεις Cosmote. Ο μόνος τρόπος να περάσεις ρυθμίσεις MMS/Internet και να μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις ως προεπιλεγμένες είναι να σου τις στείλει το δίκτυο στο οποίο βρίσκεσαι ή η ίδια η Motorola.

 

Αν πας εδώ και επιλέξεις το σχετικό μοντέλο, δίκτυο κλπ. θα λάβεις σε λίγα λεπτά τις ρυθμίσεις στο κινητό σου. Αυτές είναι πλέον δυνατό να τις χρησιμοποιήσες αντί των προρυθμισμένων της Cosmote.

 

Προσοχή όμως: Αν βάλεις μια άλλη κάρτα SIM οι ρυθμίσεις χάνονται και θα πρέπει να ξανακάνεις την ίδια διαδικασία.

 

Και δε μου λες φίλε μου με τον τρόπο που μου περιγράφεις, σου δούλεψαν όλα κανονικά; και mms και wap;

Ξέρεις θέλω να το αγοράσω αλλά δε θέλω να φάω π@π@ρ@, άσε που με τη Motorola δε μπόρεσα να βγάλω άκρη, θέλουν να με πείσουν ντε και καλά ότι πρέπει να αγοράσουμε τη συσκευή μόνο από κατάστημα του δικτύου στο οποίο είμαστε συνδρομητές για να μπορεί να δουλέψει σωστά και πως από οποιοδήποτε άλλο κατάστημα άλλης εταιρίας θα έχουμε πρόβλημα με τις συγκεκριμένες λειτουργείες (mms και wap), βεβαία δε μου απάντησαν τι γίνεται στη περίπτωση που αγοράσω τη συσκευή από κατάστημα Vodafone π.χ. που είμαι συνδρομητής σήμερα και αύριο αποφασίσω να αλλάξω δίκτυο, είτε με φορητότητα, είτε με νέα σύνδεση

...μάλλον θα το κάνω κλύσμα!!!

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη παιδιά, να διορθώσω κάτι.

Πιο πάνω είπα ότι το v9 μου είναι unbranded.

Δεν είναι, είναι της wind. Αλλά το μόνο που έχει για να στο θυμίζει είναι η εικόνα ενεργοποίησης και απενεργοποίησης της συσκευής. Και βέβαια περασμένες ήση μέσα οι ρυθμίσεις gprs και mms της wind.

Καμία άλλη επέμβαση στο μενού.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πήρα το κινητάκι (V9), κάλιο αργά παρά ποτέ. Φίλε Eastwood πράγματι τα πράγματα έχουν όπως τα είπες, έστειλα τις ρυθμίσεις για Vodafone αυτόματα από το site της motorola και ορίσθηκαν ως προεπιλογή, βέβαια μετά άλλαξα την sim για να δω αυτό που είπες περί απώλειας ρυθμίσεων βάζοντας μια cosmote και παρατήρησα πως οι ρυθμίσεις της vodafone που είχα στείλει ναι μεν παραμένουν αποθηκευμένες στο κινητό απλά ορίσθηκε αυτόματα ως προεπιλογή για τα mms το προφίλ της cosmote, το προφίλ του wap δεν άλλαξε αυτόματα και χρειάστηκε να το αλλάξω εγώ.

Πάντως σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σου.

Τελειώνοντας θα ήθελα να ρωτήσω αν στην εξωτερική οθόνη εμφανίζει το όνομα του δικτύου και αν υπάρχει από κάπου η δυνατότητα ρύθμισης της εξωτερικής οθόνης γιατί δεν βρήκα κάτι σχετικό στο μενού.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Τελειώνοντας θα ήθελα να ρωτήσω αν στην εξωτερική οθόνη εμφανίζει το όνομα του δικτύου και αν υπάρχει από κάπου η δυνατότητα ρύθμισης της εξωτερικής οθόνης γιατί δεν βρήκα κάτι σχετικό στο μενού.

Me geia!

I exoteriki othoni den exei dikes tis rithmiseis giaa fotismo, wallpaper klp klp.

Oti kaneis gia tin esoteriki othoni isxiei aftomata k stin exoteriki.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...