Jump to content

Μετεγγραφές φοιτητών


hackfree
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι γνωρίζετε για τις μεταγραφές από ένα Α.Ε.Ι. σε ένα άλλο;

 

Ποιές είναι οι προϋποθέσεις;

Τι δικαιολογητικά χρειάζεται;

Πρέπει οι σχολή στην οποία μετεγγράφομαι να έχει σχέση με αυτή που ήμουν; Να είναι η ίδια; Πχ: Πολιτικών Μηχανικών Βόλου ---> Πολιτικών Μηχανικών Θεσ/νικης... Γίνεται π.χ. Πολιτικών Μηανικών Βόλου ---> Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών;;;

Τι ισχύει με τις βαθμολογίες; Πρέπει να είναι αρκετά κοντά; Π.χ. κάτω από 1.000 μόρια;

 

Έχω ακούσει παιδιά από Τ.Ε.Ι. --κάτι άσχετο-- σε άλλη πόλη να μετεγγράφονται σε σχολή ΑΕΙ της Θεσ/νικης! Γίνεται ή παίχτηκε π@@στιά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 240
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexel ( 7 Ιούν. 2004 , 18:15)

 

Έχω ακούσει παιδιά από Τ.Ε.Ι. --κάτι άσχετο-- σε άλλη πόλη να μετεγγράφονται σε σχολή ΑΕΙ της Θεσ/νικης! Γίνεται ή παίχτηκε π@@στιά;

 

 

Αυτό το έκανε συμμαθητής μου....

 

Είχε βγάλει μέσο ορο γύρω στο 11 και είχε παράσει στο ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας της Λαμίας... μετά από 6 μήνες βρέθηκε με μεταγραφή στη σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών του Πολυτεχνείου της Πάτρας :whistle:

 

αυτά όλα έγιναν το έτος 2001

Entexnos Fm

Το νέο μουσικό ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος a_s ( 7 Ιούν. 2004 , 18:35)

 

Αυτό το έκανε συμμαθητής μου....

 

Είχε βγάλει μέσο ορο γύρω στο 11 και είχε παράσει στο ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας της Λαμίας... μετά από 6 μήνες βρέθηκε με μεταγραφή στη σχολή Ηλεκτρολόγων Μηχανικών του Πολυτεχνείου της Πάτρας :whistle:

 

αυτά όλα έγιναν το έτος 2001

 

 

:!: :eek: :mad: :confused:

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 ( 7 Ιούν. 2004 , 20:11)

 

Πρέπει να έχεις πληρείς κάποιες προυποθέσεις για να το κάνεις αυτό...

 

 

όπως?

Φυσική σε μικρές καθημερινές δόσεις! fysikhblog.wordpress.com

spread it out!

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα ξέρω καλά. Αλλά τα παιδιά που έχουν χάσει το πατέρα τους σε πόλεμο (Κύπρο, "ειρηνευτικές αποστολές" κλπ), ή τα ορφανά παιδιά έχουν χαμηλότερες βάσεις.
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι από αυτούς έχουν μέσο ή κάποιον γνωστο στο Πανεπιστήμιο. Εγω σπουδάζω στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου 3 συμφοιτήτριες μου πήραν μεταγραφή στην ΑΣΟΕΕ!!Εντάξη μπορεί να είχαν καποιους λόγους, αλλα πήραν μεταγραφη σε Ανώτερο τμήμα ένώ κανονικά μπορούσαν να πάρουν μεταγράφη στο Οικονομικό Πανεπιστήμιο στον Πειραια ή στο Οικονομικό Νομικής. :!:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iRi ( 7 Ιούν. 2004 , 20:26)

 

όπως?

 

 

cone :!: :whistle: stin ellada ola ginonte me auto :mad:

 

 

 

ektos k an iparxei kanenas para poli sovaros logos opos autous pou anaferei o bayern7

 

 

tetoia paradeigmata pou anaferete exo kai ego 1-2 :worry:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brebosgeo ( 7 Ιούν. 2004 , 23:48)

 

akou ti ginetai kai sta xronia mou apo katwterh se anwterh sxolh phgenes me katatakthries.

re ta isopedwsan ola?

 

 

Υπάρχουν ακόμα αυτές. :)

Link to comment
Share on other sites

gia metagrafh apo oso ksero aparataithta einai kapoia dikaiologhtika,lambanete upopsin to ethsio eisodhma ton gonion ktl..ta atoma pou exoun problhmata ygeias h exoun xasei ton ena apo tous duo goneis exoun perisootera moria dld pio mikrh bash..

pantos an telioseis kapoia sxolh exeis to dikaioma na grafteis se allh..

px o adelfos mou pou teliose nomikh eixe to dikaioma na graftei se sxolh filologias,8eologias ktl ktl sto 2o etos

to idio isxyei me apofoitous 8eologias.exoun to dikaioma na graftous sth nomikh sto 2o etos h sto 2o eksamhno...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Γράφεσαι;;;; Κάτσε ρε...δεν νομίζω οτι απλά γράφεσαι! Πρέπει να δώσεις κατακτήριες εξετάσεις....! Τουλάχιστον στις θετικές επιστήμες. Πχ δεν μπορείς από το τέλος του ΕΜΠ απλά να...γραφτείς στο δεύτερο της Ιατρικής. Ή μήπως ναι; Θα ρωτήσω και θα σας πω σύντομα
Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος FREAK_OF_NATURE ( 8 Ιούν. 2004 , 11:58)

 

pantos an telioseis kapoia sxolh exeis to dikaioma na grafteis se allh..

px o adelfos mou pou teliose nomikh eixe to dikaioma na graftei se sxolh filologias,8eologias ktl ktl sto 2o etos

to idio isxyei me apofoitous 8eologias.exoun to dikaioma na graftous sth nomikh sto 2o etos h sto 2o eksamhno...

 

Με τι υποχρεώσεις μαθημάτων για το 2ο πτυχίο; Δεν πρέπει να εξεταστέις και σε μαθήματα των 2 πρώτων ετων;

Εγκαταλείψτε την ελπίδα για ένα καλύτερο παρελθόν!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Είναι αλήθεια ότι θα καταργηθούν; :( Από πότε θα ισχύει ο νέος νόμος και τί ακριβώς λέει;
http://dragonmoon.ca/main/images/N010_large-100x100.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ήταν μέσα στο δεκάλογο του καινούριου νομοσχεδίου. Δεν ξέρω τι έγινε τελικά και αν πέρασε ή αν θα περάσει, παρόλο που με ενδιαφέρει πολύ. Δεν ξέρω και, έτσι όπως είναι τώρα τα πράγματα, αν υπάρχει οικονομικός λόγος, μπορείς να πάρεις κατευθείαν μεταγραφή ή μετά από ένα εξάμηνο βγαίνει απόφαση; Και μετά σου αναγνωρίζονται όλα τα μαθήματα; :confused:
http://dragonmoon.ca/main/images/N010_large-100x100.jpg
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι, από τις προτάσεις της επιτροπής για αλλαγές στον νόμο-πλαίσιο λειτουργίας της Ανώτατης Εκπαίδευσης, εκείνη για πλήρη κατάργηση των μετεγγραφών δεν έγινε τελικά αποδεκτή από την κυβέρνηση.
Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν εγινε αποδεκτη απλως..γιναν πιο αυστηροι οι ελεγχοι... α ρε Σαββα Τσιτουριδη.....μας εκαψες...
IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έγιναν πιο αυστηροί οι έλεγχοι μην τυχόν πάρει μεταγραφή κάποιος με μέσο χωρίς λόγο, ή έγινε και πιο δύσκολο να πάρεις αν έχεις όντος κάποιο λόγο;
http://dragonmoon.ca/main/images/N010_large-100x100.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Απο όλες τις σχολές που έχουν τίτλο πληροφορική παίρνεις μεταγραφή θεσσαλονίκη;:shifty:

 

http://www.ekp.gr/index.php?module=other&id=metagrafes

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...