Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

E, τι να σου πω. κανονικα, πρεπει να το δωσεις στη wind να το στειλει στη samsung. Εσυ απλα αναφερεις το προβλημα. Η διαγνωση και η επισκευη ειναι δικο τους θεμα.

Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου.Θα το πάω αύριο πρωί-πρωί στο "Γερμανό" για να τους ρωτήσω αν μπορούν να ελέγξουν την καλωδιοταινία,αλλιώς θα πάω να το δώσω στη Wind.:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου.Θα το πάω αύριο πρωί-πρωί στο "Γερμανό" για να τους ρωτήσω αν μπορούν να ελέγξουν την καλωδιοταινία,αλλιώς θα πάω να το δώσω στη Wind.:)

 

Καταλαβαίνω ότι δεν θέλεις να αποχωριστείς το κινητό σου για μέρες, αλλά αν έχεις ακόμα εγγύηση θα σου πρότεινα να μην αφήσεις τους άσχετους του Γερμανού και του κάθε Γερμανού να ανοίξουν το κινητό σου.

Καλύτερα είναι να επέμβει μόνο η Samsung.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Εχω το εξής πρόβλημα. Κάνω pairing το κινητό μου, ένα Samsung SGH-U600 για να συνδεθεί με το blue&me του αυτοκινήτου μου (μια ΜΙΤΟ) και ενώ το βρίσκει ζητάει κωδικό και συνδέεται, στη συνέχεια δεν μεταφέρει τον κατάλογο και μετά από λίγο αποσυνδέεται . Είχε κανείς σας παρόμοιο πρόβλημα κατά τη σύνδεση με το blue tooth του αυτοκινήτου του και αν ναι πως το ξεπέρασε. Με κινητό ΝΟΚΙΑ δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Υπάρχει περίπτωση να λυθεί το πρόβλημα με αναβάθμιση του firmware; Αυτή πως γίνεται, μπορείς μόνος σου μέσω ΙΝΤΕΡΝΕΤ ή μόνο σε Samsung Service?

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω νέα.:)

Το πήρα τις προάλλες στο "Γερμανό" και στη Wind και μου είπαν και αυτοί ότι μάλλον φταίει η καλωδιοταινία αλλά εδώ δεν μπορούν να κάνουν τίποτα και πρέπει να σταλεί στο service στην Αθήνα.Όταν ρώτησα:"Πόσα θα πληρώσω;" (είναι εκτός εγγύησης) μου είπαν:"Δεν ξέρω ακόμα.Θα το ελέγξουν εκεί και θα σε ενημερώσω.Πάντως το λιγότερο που θα πληρώσεις είναι 50 ευρώ μόνο για την καλωδιοταινία + ότι άλλο βρουν στο service":blink::X.Τελικά,το κράτησα (θα πάρω άλλο) και χθες μου χάλασε τελειώς.Τώρα δεν ακούγεται τίποτα και με κλειστό το slide.:cry:

Link to comment
Share on other sites

H γνήσια καλωδιοταινία κάνει 20 ευρώ, αν κοιτάξεις απο e-bay μπορεί να την βρείς 10...

 

http://pds.com.gr/index.asp?mod=eshop_item&ID=62&p=6126

 

κοίτα μήπως επισκευάσεις το κινητό σου σε κατάστημα που ασχολείται με επισκευές (πχ 9volto.gr) θα σου βγεί πολύ πιο φθηνά...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

Εχω το υ600 εδω και αρκετό καιρό και μου αρέσει παρα πολυ σαν τηλεφωνο ενα πράγμα ομως δεν εχω καταλαβει γιατι καποιες jpeg φωτογραφίες δεν τις εμφανίζει!δεν τις υποστηρίζει??ειναι τραβηγμένες απο Olympus μηχανή και εχουν ανάλυση 7μεγαπιξελ!

γνωρίζει καποιος το λόγο που δεν τις ανοίγει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

πηρα για τον πατερα το κινητακι σημερα και μου χει αφησει πολυ καλες εντυπωσεις...

εχω ενα κολλημα ομως με τις επαφες, μου δειχνει πρωτα το ονομα και μετα το επωνυμο, ψαχνω για καποια επιλογη και δεν βρισκω.

μπορεις καποιος να με βοηθησει?

 

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

πηρα για τον πατερα το κινητακι σημερα και μου χει αφησει πολυ καλες εντυπωσεις...

εχω ενα κολλημα ομως με τις επαφες, μου δειχνει πρωτα το ονομα και μετα το επωνυμο, ψαχνω για καποια επιλογη και δεν βρισκω.

μπορεις καποιος να με βοηθησει?

 

ευχαριστω!!!

 

λοιπον, εκατσα και εκανα τραμπα τα ονοματα (οπου ηταν το ονομα εβαζα το επωνυμο) και εφτιαξε η λιστα.

εχω αλλο προβλημα ομως...παταω ας πουμε το Λ και με παει στα ονοματα που αρχιζουν απο Λ...ομως αυτο δεν γινεται για το Κ και το Μ και μαλλον και για αλλα...

 

κανεις καμια ιδεα? (τα Κ και τα Μ ειναι ηδη ελληνικα γραμμενα)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, εκατσα και εκανα τραμπα τα ονοματα (οπου ηταν το ονομα εβαζα το επωνυμο) και εφτιαξε η λιστα.

εχω αλλο προβλημα ομως...παταω ας πουμε το Λ και με παει στα ονοματα που αρχιζουν απο Λ...ομως αυτο δεν γινεται για το Κ και το Μ και μαλλον και για αλλα...

 

κανεις καμια ιδεα? (τα Κ και τα Μ ειναι ηδη ελληνικα γραμμενα)

 

Σβήσε το πρώτο γράμμα και ξαναγράφτω . (με Ελληνικά)

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Σβήσε το πρώτο γράμμα και ξαναγράφτω . (με Ελληνικά)

 

αυτο εκανα...στο pc...

θα το δοκιμασω στο τηλεφωνο.

 

tnx

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, εκατσα και εκανα τραμπα τα ονοματα (οπου ηταν το ονομα εβαζα το επωνυμο) και εφτιαξε η λιστα.

εχω αλλο προβλημα ομως...παταω ας πουμε το Λ και με παει στα ονοματα που αρχιζουν απο Λ...ομως αυτο δεν γινεται για το Κ και το Μ και μαλλον και για αλλα...

 

κανεις καμια ιδεα? (τα Κ και τα Μ ειναι ηδη ελληνικα γραμμενα)

 

Αναγνωρίζει ελληνικούς χαρακτήρες μόνο όταν είναι σε Τ9 mode. Πριν κάνεις αναζήτηση, ενεργοποίησε το Τ9 και θα δουλέψει μια χαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Προσπαθώ να εγκαταστήσω το WeTravel στο Samsung U600 μου. Περναω τα αρχεία στην καρτα μνήμης κλπ, πατάω τον κωδικό για να ενεργοποιηθεί το java αλλά όταν πάω να τρέξω το .jad αρχέιο μου βγάζει "Μη υποστηριζόμενο αρχείο"

Μήπως έχει κανένας κάποια λύση? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, έχει η κοπέλα μου το συγκεκριμένο κινητό, και εδω και 2 μέρες τρώει περίεργα κολλήματα όταν πατάς κάποια πλήκτρα, περισσότερο τα αφής και το κεντρικό μαζί με τα βελάκια και λιγότερο τα νούμερα, σας είναι γνωστό σαν πρόβλημα? υπάρχει καποιο Update που μπορώ να του κάνω?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας

Θελω να σας κανω μια απλή ερώτηση. Μέχρι χθες είχα cosmote και επειδή στην περιοχή μου δεν είχα σήμα πήγα στην WIN.....

Τι πρέπει να ρυθμίσω τώρα για να λαμβάνω mms. Μου έστειλαν σήμερα mms και μου έγραφε "δεν είναι δυνατή η ανάκτηση Μη έγκυρο αίτημα"

Τι να κανω ;;;;

Μια βοήθεια παιδιά;;;; :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

Μενού/μηνύματα/5.ρυθμίσεις/2.μηνύματα πολυμέσων/3.προφίλ μηνυμάτων πολυμέσων. Επιλέγεις το πρώτο WIND MMS.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μενού/μηνύματα/5.ρυθμίσεις/2.μηνύματα πολυμέσων/3.προφίλ μηνυμάτων πολυμέσων. Επιλέγεις το πρώτο WIND MMS.

 

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε. Μου εβγαλες ένα μπελά.... Το έκανα και ....σε ευχαριστώ θερμά..... :) :) :clap::thanks:

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μια περιπου εβδομαδα δεν μπορω να χρησιμοποιησω το ραδιοφωνο....οποτε κανω αναζητηση σταθμων παντα μου βγαζει..κενο

 

καμια ιδεα τι συμβαινει ?

 

:help::help::cold:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια να ρωτησω κατι...ποσο σας κραταει η μπαταρια?

ο πατερας μου που εχει το κινητο,το χρησιμοποιει πολυ λιγο καθε μερα, και καθε 3-4 μερες θελει φορτισμα...

λεω να βρω να παρω καμια μπαταρια με πιο μεγαλη χωρητικοτητα (<690mha), αλλα βλεπω στο εβαυ ολο κατι κινεζικες?

να παρω?

 

 

tnx

Link to comment
Share on other sites

 

και γω μια 1000αρα ειχα δει στο εβαυ,αλλα ελεγε made in china και 'φοβηθηκα' μην εκραγει...:lol:

 

stel aυτη την εχεις αγορασει εσυ? ή απλα την εχεις βρει?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια να ρωτησω κατι...ποσο σας κραταει η μπαταρια?

ο πατερας μου που εχει το κινητο,το χρησιμοποιει πολυ λιγο καθε μερα, και καθε 3-4 μερες θελει φορτισμα...

λεω να βρω να παρω καμια μπαταρια με πιο μεγαλη χωρητικοτητα (<690mha), αλλα βλεπω στο εβαυ ολο κατι κινεζικες?

να παρω?

 

 

tnx

Εγώ το φορτίζω κάθε 3-4 ημέρες (παιχνίδια, μουσική, μηνύματα), ενώ ο πατέρας μου το φορτίζει κάθε 5-6 ημέρες (1-1,5 ώρες ομιλία). Αν βρεις μπαταρία στο "Γερμανό", καλύτερα να αγοράσεις από'κει.

 

P.s: Ξεχωριστά κινητά ο καθένας..! :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το φορτίζω κάθε 3-4 ημέρες (παιχνίδια, μουσική, μηνύματα), ενώ ο πατέρας μου το φορτίζει κάθε 5-6 ημέρες (1-1,5 ώρες ομιλία). Αν βρεις μπαταρία στο "Γερμανό", καλύτερα να αγοράσεις από'κει.

 

P.s: Ξεχωριστά κινητά ο καθένας..! :p

 

 

και εμενα ο πατερας με 1-1.5 ωρα ομιλια, στις 3 μερες η μπαταρια ειναι off...να φανταστεις εχω μειωσει την φωτεινοτητα, εχω σταματησει κατι περιττους ηχους και διαφορα τετοια και παλι δεν κραταει...(ειδα ειναι μονο 690mha, τιποτα δηλαδη:lol:)

 

ps. πηρα απο εβαυ μια 1100mha και την εχει 2 μερες τωρα...θα δω πως θα συμπεριφερθει μετα απο 5-6 φορτισεις και θα σας ξαναγραψω...

Link to comment
Share on other sites

Εδω και μια περιπου εβδομαδα δεν μπορω να χρησιμοποιησω το ραδιοφωνο....οποτε κανω αναζητηση σταθμων παντα μου βγαζει..κενο

 

καμια ιδεα τι συμβαινει ?

 

:help::help::cold:

Δηλαδή, αν πας Επιλογές και στη συνέχεια Αυτόματη ρύθμιση, δεν θα αποθηκευτούν οι σταθμοί;:worry:

και εμενα ο πατερας με 1-1.5 ωρα ομιλια, στις 3 μερες η μπαταρια ειναι off...να φανταστεις εχω μειωσει την φωτεινοτητα, εχω σταματησει κατι περιττους ηχους και διαφορα τετοια και παλι δεν κραταει...(ειδα ειναι μονο 690mha, τιποτα δηλαδη:lol:)

 

ps. πηρα απο εβαυ μια 1100mha και την εχει 2 μερες τωρα...θα δω πως θα συμπεριφερθει μετα απο 5-6 φορτισεις και θα σας ξαναγραψω...

Έτσι το έχω κάνει εγώ. Αν είχα τη φωτεινότητα στο φουλ, θα ήθελε κάθε μέρα φόρτισμα. :p Μέχρι στιγμής πως τα πάει η μπαταρία που αγόρασες; Τέτοιες μπαταρίες υπάρχουν και σε καταστήματα ή υπάρχουν μόνο στο διαδύκτιο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...