Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας

Έχω κάποιο πρόβλημα φίλοι μου. Έχω πάρει πρόσφατα αυτό το κινητό αλλά δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το bluetooth. Μου ζητάει τον κωδικό που δεν τον γνωρίζω. :cry: προσπάθησα να το βρω από το βιβλιαράκι του αλλά δεν μπόρεσα να το βρω τον κωδικό... Σας παρακαλώ πολύ πες το μου το κωδικό αν γίνεται γιατί όπως γνωρίζω ο εργοστασιακός κωδικός είναι ο ίδιος για όλα για το συγκεκριμένο μοντέλο.

Σας ευχαριστώ..:!:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Έχω κάποιο πρόβλημα φίλοι μου. Έχω πάρει πρόσφατα αυτό το κινητό αλλά δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το bluetooth. Μου ζητάει τον κωδικό που δεν τον γνωρίζω. :cry: προσπάθησα να το βρω από το βιβλιαράκι του αλλά δεν μπόρεσα να το βρω τον κωδικό... Σας παρακαλώ πολύ πες το μου το κωδικό αν γίνεται γιατί όπως γνωρίζω ο εργοστασιακός κωδικός είναι ο ίδιος για όλα για το συγκεκριμένο μοντέλο.

Σας ευχαριστώ..:!:

 

Όταν σου ζητάει κωδικό, βάζεις έναν αριθμό της αρεσκείας σου και η σύνδεση επιτυγχάνεται εφόσον η άλλη συσκευή εισάγει τον ίδιο ακριβός αριθμό.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γνήσια samsung 1000άρα?? Τι που ποιος πότε γιατί?? Εάν υπάρχει για το κινητό μας, έφυγα αύριο πρωί πρωί!!!! Επαλήθευσέ το με λεπτομέριες σε παρακαλώ πολύ!

 

 

Παιδια περιμενουμε νεα και εντυπωσεις (αν οντως τελικα ισχυει κατι τετοιο)

Link to comment
Share on other sites

Γνήσια samsung 1000άρα?? Τι που ποιος πότε γιατί?? Εάν υπάρχει για το κινητό μας, έφυγα αύριο πρωί πρωί!!!! Επαλήθευσέ το με λεπτομέριες σε παρακαλώ πολύ!

 

Λοιπόν, σε 10 μέρες περίπου θα μπορώ να σου απαντήσω με μεγαλύτερη ακρίβεια, υπομονή εως τότε! Πάντως, αν δεις σε ξένα site, ισχυρίζονται ότι έχουν τέτοιες μπαταρίες samsung ενώ στο ebay είχα δει να λένε μπαταρίες για samsung u600. Τώρα τι εστί θα προσπαθήσω να μάθω κ θα επανέλθω...

 

Κατά τ' άλλα με το bluetooth τελικά δ είχα πρόβλημα, μια χαρά τα μετέφερε τα αρχεία από το PC. Κ μέχρι να βρω κ τον converter που λέγαμε, δοκίμασα ένα σ' ένα site που σου έκανε άμμεση μετατροπή κ όλα καλά! Τα βιντεάκια μια χαρά τα παίζει το κινητό. Φυσικά, μακάρι να έπαιζε κ περισσότερους τύπους αρχείων...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση στο μέλλον να αγοράσω τη 1000άρα μπαταρία, αλλά σε αντίθεση με το φίλο που είχε γράψει γι αυτή μιλάω για γνήσια samsung. Αν την πάρω τελικά θα σας πω κ τις εντυπώσεις μου...

Ξέρει κανείς τι τύπους βίντεο παίζει η συσκευή; Δλδ wmv δ παίζει που ήθελα; :worry:

Δεν υπάρχει μπαταρία 1000 mAh γνήσια για αυτό το κινητό. Αν εχεις βρεί κάπου να μας το πείς και εμάς. Ο φίλος που το είχε αναφέρει στην αρχή, είχε πεί πως είχε βρεί μια μπαταρία άλλου κατασκευαστή, που ενώ έλεγε πως η χωρητικότητά της είναι 1000 mAh στην πράξη ήταν μικρότερης διάρκειας απο αυτή του κινητού.

Βίντεο .wmv δεν εχω δεί κανένα κινητό να παίζει! Όλα 3gp μαι mpeg4 παίζουν, το ίδιο και αυτό

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μπαταρία 1000 mAh γνήσια για αυτό το κινητό. Αν εχεις βρεί κάπου να μας το πείς και εμάς. Ο φίλος που το είχε αναφέρει στην αρχή, είχε πεί πως είχε βρεί μια μπαταρία άλλου κατασκευαστή, που ενώ έλεγε πως η χωρητικότητά της είναι 1000 mAh στην πράξη ήταν μικρότερης διάρκειας απο αυτή του κινητού.

Βίντεο .wmv δεν εχω δεί κανένα κινητό να παίζει! Όλα 3gp μαι mpeg4 παίζουν, το ίδιο και αυτό

 

Και γνήσια να ήταν η μπαταρία δεν θα υπήρχε μεγάλη διαφορά στην αυτονομία.

Συνήθως τα samsung έρχονται έτσι και αλλιώς με μεγάλες μπαταρίες, αλλά η αυτονομία τους είναι περιορισμένη.

wmv παίζουν τα μοτορολα, από ότι ξέρω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Αντιμετωπίζω ένα μικρό προβληματάκι που για σας είναι πολύ απλό. Δεν μπορώ να γράψω mms!!! Όταν πάω στο μενού μηνύματα, δημιουργία, γράφει μόνο μήνυμα και από κάτω email. !!!δεν πρέπει να έχει κάτι που να γράφει mms έτσι ώστε να το πατήσω για να γράψω εκεί;;;;; :cry:

Προσπάθησα σήμερα να στείλω mms, αλλά δεν ήξερα και έγραψα μόνο ένα sms!

Τι πρέπει να κάνω;;;:worry:

Σας παρακαλώ πολύ πες το μου.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Αντιμετωπίζω ένα μικρό προβληματάκι που για σας είναι πολύ απλό. Δεν μπορώ να γράψω mms!!! Όταν πάω στο μενού μηνύματα, δημιουργία, γράφει μόνο μήνυμα και από κάτω email. !!!δεν πρέπει να έχει κάτι που να γράφει mms έτσι ώστε να το πατήσω για να γράψω εκεί;;;;; :cry:

Προσπάθησα σήμερα να στείλω mms, αλλά δεν ήξερα και έγραψα μόνο ένα sms!

Τι πρέπει να κάνω;;;:worry:

Σας παρακαλώ πολύ πες το μου.....

 

Αυτο συμβαινει γιατι εχει αυτοματη αναγνωριση sms & mms.Ετσι αν θες να στειλεις mms στις επιλογες διαλεγεις 2.επιλογη στοιχειου και βαζεις αυτο που θες να στειλεις (φωτο,βιντεο ) και αποστολη.Αν στο πεδιο δει μονο κειμενο το στελνει σαν sms, αν δει αρχειο το στελνει σαν mms.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θα μου άρεσε αλλά μάλλον δεν γίνεται, είναι όταν στέλνω ένα αρχείο με bluetooth στο pc να μπορώ να κάνω κάτι άλλο στο κινητό και όχι να κοιτάω το ποσοστό του αρχείου και στέλνετε.

 

// Καλώδιο για tv-out που μπορούμε να βρούμε? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

mhpws gnwrizei kapoios pou mporoume na vroume 8hkh gia to kinhto? eida sto ebay mia kalh k diafanh alla sthn ellada de thn exei kapoio katasthma..
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,ΕΧΩ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 15 ΜΕΡΕΣ,ΗΜΟΥΝ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΣΤΑ ΝΟΚΙΑ ΚΑΙ SONY ERICSSON,ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΟ U 600 ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ,ΛΟΙΠΟΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΛΛΑ....ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΑΝΟΙΧΤΟΧΡΩΜΕΣ ΚΑΙ ΚΙΤΡΙΝΙΑΣΜΕΝΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑ 3,2 ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ,ΤΑ ΠΛΗΚΤΡΑ ΑΦΗΣ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΔΑΚΤΥΛΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΥ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΑΠΟ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ,ΔΙΑΡΚΩΣ ΠΑΤΙΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟ C ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ,ΤΟ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΩΡΑ,ΠΟΙΑ ΜΕΛΩΔΙΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΚΤΛ?ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΝΑ ΤΙΣ ΠΕΡΑΣΩ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΣΕΙΡΑ,ΤΕΛΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΜΠΑΤΑΡΙΑ,ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΧΩΡΟΥ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΧΡΗΣΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΘΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΕΙ ΑΝΑΥΔΟ.
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ απόλυτα vagelispyro με αυτά που λες κ γιαυτό το πουλάω αν κ το έχω 1 μήνα μόνο.
Link to comment
Share on other sites

mipos kserei kaneis an h vodafone exei ferei to u 600 me exoun sto perimene apo tin proigoumeni vdomada - thelw na kserw an to exoun k teliose h' akoma den to exoun ferei - elpizw na min einai vodafone live pandos ...
Link to comment
Share on other sites

egw to phra apo vodafone k eixe kalo apo8ema..phgaine sto mall ekei sunh8ws exei...egw prin apo kana mhna phra to teleutaio..opote 8a exoun 3anaferei..!
Link to comment
Share on other sites

an einai vova. live apla min to paris an kai den nonizo otan dineis leyta gia ena kinito kai tosa polla prei na eisai apetitikos

 

pantos akoma exei problhmata diathesimotis e logiko fobero til

 

paidia poy ta poylate to 8ema einai oti 8a ta poylisete sygoyra eykola giati einai apisteyto til

Link to comment
Share on other sites

Krima re si me to pou to pires to pas gia servis.....

 

 

mia xara kinitaki omos pires tha to euxaristi8is pliros.

 

Na rwtisw edw kati. yparxi fwnitiki klisi opos sta nokia? i isos kapio java appz pou na to kanei auto?

 

p.x. sto N95 diavazi to tropo pou exeis apothikeumeno to onoma k to call opote to zitisis.

..:: Your Kung Fu Is Not Enough ::..

realitysolutions.gr

Link to comment
Share on other sites

Na rwtisw edw kati. yparxi fwnitiki klisi opos sta nokia? i isos kapio java appz pou na to kanei auto?

p.x. sto N95 diavazi to tropo pou exeis apothikeumeno to onoma k to call opote to zitisis.

 

Δεν εχει φωνητικες εντολες & κλησεις και απ'οσο ξερω δεν υπαρχει καμια java εφαρμογη που να το κανει αυτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Δεν δουλεύει όπως πρέπει το πορτάκι, προφανώς κάπου δεν κάνει καλή επαφή, και τις περισσότερες φορές όταν το κλείνω η κλήση συνεχίζεται! Αν το κλείσω πιέζοντας το λίγο τότε πράγματι κλείνει, κλειδώνει το πληκτρολόγιο, αλλά μετά από 1-2 λεπτά ξεκλειδώνει πάλι μόνο του! Οπότε κάνω κλήσεις κατά λάθος, μπαίνω στο Wind plus και απαντώ χωρίς να το πάρω χαμπάρι!

Καθώς είμαι Ρόδο, και το να το πάω για service θα είναι σίγουρα χρονοβόρο και ψυχοφθόρο ρωτώ μήπως συμβαίνει κάτι άλλο, έχει συμβεί και σε άλλους αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πατάς κουμπάκια καταλάθος χωρίς να το καταλαβαίνεις... π.χ το πληκτρολόγιο ξεκλειδώνει με το κουμπάκι που υπάρχει στην κορυφή.. στο wind plus μπαίνεις πατώντας το κεντρικό κουμπάκι.. (πάλι εύκολο).. και κλήσεις παίρνει μόνο του πατώντας καταλάθος τα πλήκτρα αφής.. όλα αυτά γίνονται συχνά αλλα σιγα σιγα τα συνηθίζεις :) :)
Link to comment
Share on other sites

Μερικές γρήγορες ερωτήσεις που το πιθανότερο να τις έχουν ήδη απαντήσει αλλά δεν τις θυμάμαι.

1ον ) το ελληνικό Τ9 δεν αποθηκεύει νέες λέξεις?

2ον ) στις επαφές δεν τις εμφανίζει ή επίθετο ή με το όνομα πλέον όπως το D900?

3ον ) τα μηνύματα που στέλνω γίνεται να μην τα αποθηκεύει?

4ον ) το σήμα ότι το ΒΤ είναι ενεργό και το σηματάκι ποια γραμμή είναι σε λειτουργία και ότι έχω την μελωδία ως τρόπο ειδοποιήσεις μπορώ να τα κάνω να μην φαίνονται στην οθόνη και πως?

5ον ) τα java παιχνίδια που έχει μέσα μπορούμε να βρούμε τους κωδικούς από κάπου και τα να λειτουργήσουμε ?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...