Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αλλο ενα bug που ειδα

 

εβαλα την ηχογραφηση στο κουμπι συντομευσης και οταν ξεκινησα την ηχογραφηση ..απλα δεν σταματαγε με τπτ :(

 

 

βγηκε η μπαταρια για να ανοιξει παλι το τηλ.

 

αυτα φυσικα δεν ειναι τπτ και με την 1η αναβαθμιση θα λυθουν μιας και το τηλ ειναι πολυ σταθερο και αξιοπιστο σαν 1η κυκλοφορια!

 

καμια απολυτως σχεση με το p990i,ακομα και στην τωρινη του κατασταση μετα απο τοσα update :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κανενας??

και αυτο που ρωτησα με τις συντομευσεις αν γινεται νατις μειωσουμε η να ξανακανουμε διαμντακι μια συντομευση που βαλαμε!!!

 

 

 

μα με τον τροπο που αντικαθιστας το διαμαντακι με μια συντομευση :blink:

 

περισσοτερα/αντικατασταση η διαγραφη ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Το τριγωνάκι αυτό (στο Ρ900 που έχω) βοηθάει όταν γράφεις κείμενο με το πενάκι με αναγνώριση γραφής (μόνο αγγλικά στο Ρ900 μου, στο Ρ1 αναγνωρίζει και ελληνικά?)

Ότι γράφεις πάνω από το τριγωνάκι είνια αριθμός.

Ότι γράφεις κάτω από τριγωνάκι είναι γράμμα μικρό και ότι γράφεις δίπλα στο τριγωνάκι είναι γράμμα κεφαλαίο.

ΡΤΦΜ :) :)

 

ευχαριστώ πολύ!

 

same problem here...

 

και εμενα αφου πατησω να κατεβασω το προγραμμα στο κινητο οπως λεει και το manual του gps με λεει οτι δεν μπορει να βρει κατι απο το site η ένα αλλο περιεργο πραγμα. κανεις αλλος με το ιδιο προβλημα?

 

Και εμενα το ίδιο γιαυτο το έκανα downlad και install από την ιστιοσελίδα αλλα αρνείται να συνδεθεί με το wap ώστε να κάνω activation!

:)
Link to comment
Share on other sites

:cool: Μερικές φωτογραφίες από την Κάμερα του κινητού (μιας και αρκετή της έχουν ζητήση).

 

(Απελπισία είναι να κάνεις Upload με dial-up :wacko:)

 

Ωραίος...!;)

Αν βρείς χρόνο κάποια στιγμή, ανέβασε και κάποιο βιντεάκι...:)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

μα με τον τροπο που αντικαθιστας το διαμαντακι με μια συντομευση :blink:

 

περισσοτερα/αντικατασταση η διαγραφη ;)

 

ενοουσα να κανουμε μια συντομευση παλι διαματνι τεσπα δεν ειανι τιποτα σοβαρο.παντος εμενα εχειμονο την επιλογη αντικατασταση οχι διαγραφη!!

 

 

 

παιδια ουτε εμενα μπαινει στο wap χωρις wifi ενω εχω βαλει τις ρυθμισεις απο βοντα...λετε να γταιει που δεν εχω την καινουρια σιμ καρτα και δεν ειανι καλη καλυψη 3g?

τεσπα αυριο με κοβο να παιρνω τηλ αυτο που εχει στην καρτουλα να μου λυθουν ολες οι αποριες!!

 

Υ.Γ:ενω εβαλα να μετατρεπονατι τα γραμματα αυτοματα σε κεφαλαια στα μην το κανει μονο οταν το εχω στα αγγλικα ...στα ελληνικα πρεπει να πατησο 3 φορες το βελακι κατω αριστερα!!

 

 

TELIKA KATEBHKE TΟ WAYFINDER..

meta apo mia akoma prospaueia katebike..

Link to comment
Share on other sites

ενοουσα να κανουμε μια συντομευση παλι διαματνι τεσπα δεν ειανι τιποτα σοβαρο.παντος εμενα εχειμονο την επιλογη αντικατασταση οχι διαγραφη!!

 

εχεις απολυτο δικιο και συγγνωμη :O

 

δεν το ειχα προσεξει οτι δεν εχει διαγραφη :O

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, να πω κάτι για όσους έχουν πρόβλημα πρόσβασης στο Internet μέσω Vodafone GPRS: χρειάστηκαν 4 (!), ναι 4, τηλεφωνήματα στο Client Service της Vοdafone για να κατανοήσουν τι settings ζητούσα. Ζήταγα (πάντα) "τα settings πρόσβασης στο Internet, μέσω GPRS, όχι WAP, το τονίζω, όχι WAP".

Την μία μου έστειλαν settings με ΑΡΝ wapkarta.internet.gr, την άλλη wap.internet.gr και πάει λέγοντας. Τελικά το σωστό ΑΡΝ για GPRS internet είναι το internet.vodafone.gr. Απλά, ψάξτε το λιγάκι παιδιά, γιατί κάποιες φορές και αυτοί άνθρωποι είναι και μάλιστα πηγμένοι... γίνονται και λάθη...

 

@ manolisv

Έχεις δίκιο για την automatic μετατροπή των ελληνικών σε κεφαλαία. Δεν παίζει. Μάλλον για firmware bug πρόκειται. Το είδα όταν έστειλα sms με ελληνικά μικρά και ενεργοποιημένο το auto-caps και έφυγε σαν 2 sms παρόλο που ήταν μόλις 89 χαρακτήρες... Υπομονή. Όλα θα στρώσουν. Το 990 στις 2 πρώτες αναβαθμίσεις που του είχα κάνει είχε τα 2πλά bugs...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

opote ti ri8miseris na zitiso ama ksanaparo til???

 

emena mou exoun steilei 2 minimata na sou po akrivos ti..:

 

ena-(ρυθμισεις εκκινησης,ρυθμισεις proxy,ρυθμισεις δικτυου,σελλιδοδεικτες)

το αλλο-(μμσ,πυθμισεις εκκινησης(παλι??),και παλι προξι και δικτυου?μμσ εστειλα παντως οχι βαιβεα φοτο δικια μου γιατι ελεγε οτι ηταν πολυ μεγαλη(εχω βαλει τη μεγαλη αναλυση) αλλα μια απλη φοτο!)

 

 

παιδια μετα τα τοσα σπιτια και ανθροπους καικε και η αρχαια ολυμπια πραγματικα ΕΛΕΟΣ νομιζω οτι οτι ζω εναν εφυαλτη που δεν τελειωνει με τιπτ!!!ΕΛΕΟΣ

Link to comment
Share on other sites

γειά σας!

θέλω να μάθω πως λειτουργεί το gps. έχω τον πομπό αλλά δεν ξέρω πως θα βρω χάρτες κλπ.

επίσης θέλω να με βοηθήσετε για το sms.

γράφω στα ελληνικά και ένα σμσ είναι 50-52 χαρακτήρες.

πως γίνεται να γράφω ελληνικά όχι Greeklish και να έχω περισσότερου χαρακτήρες.

διάβασα τα ποστ σας αλλά ζαλήστηκα.

αν θέλει κάποιος ας επικοινωνήσει μαζί μου μέσω Pm.

Link to comment
Share on other sites

για τα sms πρέπει να γράφεις το κάθε μήνυμα με κεφαλαία, δλδ τσεκάρεις το caps lock στο εικονικό πληκτρολόγιο και γράφεις κανονικά 160 χαρακτήρες,

για το χάρτη δες τα pm σου

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ρε guys...ειχα ενα qtek2020i για κανα διχρονο...μου κανε πολλα κολληματα σε σημειο να το παρατησω...τωρα ειμαι με ενα se k750i λογω επιδοτησης αλλα μου ειναι λιγο...αξιζει η μεταβαση σε se P1i...θα με καλυψει σε εφαρμογες word,excel και acrobat reader οχι τρομερη χρηση απλα τα βασικα...απλα θελω να σιγουρευτω οτι δεν τραβαει κολληματα σε κλησεις και γενικα οπως το qtek..πηγα το ειδα στον γερμανο απο κοντα και οντως ειναι πανεμορφο και πολυ ποιοτικο..και μικρο σε μεγεθος...κατι που με κουρασε στο qtek2020i...περιμενω γνωμες..ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

πιστεύω θα σε βολέψει για βασικά πραγματάκια. εγώ μέχρι στιγμής δεν έχω παράπονο, βέβαια δεν του έχω βάλει μεγάλα έγγραφα για να δώ τι θα κάνει άλλα στα απλά τα καταφέρνει μια χαρά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

για τα sms πρέπει να γράφεις το κάθε μήνυμα με κεφαλαία, δλδ τσεκάρεις το caps lock στο εικονικό πληκτρολόγιο και γράφεις κανονικά 160 χαρακτήρες,

για το χάρτη δες τα pm σου

πατάς 2 φορές το κουμπάκι με το βελάκι προς τα πάνω στο qwerty και κλειδώνει στα κεφαλαία.δεν χρειάζεται να τσεκάρεις κουτάκια στο εικονικό

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

για τα sms πρέπει να γράφεις το κάθε μήνυμα με κεφαλαία, δλδ τσεκάρεις το caps lock στο εικονικό πληκτρολόγιο και γράφεις κανονικά 160 χαρακτήρες,

για το χάρτη δες τα pm σου

 

Εγώ αν γράψω με κεφαλαια και παρόλα αυτά διαλέξω από το T9 μια λέξη που έχει τόνο τότε ξαναγυρίζει στους 70 χαρακτήρες το μήνυμα.

:)
Link to comment
Share on other sites

@ manolisv

Μανώλη, το πρώτο μήνυμα που περιγράφεις είναι μεν settings πρόσβασης στο internet αλλά δεν μπορώ να ξέρω αν είναι τα σωστά settings. Πρόσεξε: έχεις ενεργοποιημένο στο συμβόλαιό σου την πρόσβαση στο web μέσω GPRS? Αν όχι πρέπει να κάνεις πρώτα αυτό και μετά να αιτηθείς τα settings. Αν είσαι με κάρτα, πρέπει να τους ενημερώσεις ότι ισχύει αυτό γιατί σε αυτή την περίπτωση, τα settings είναι πάλι άλλα.

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν γράψω με κεφαλαια και παρόλα αυτά διαλέξω από το T9 μια λέξη που έχει τόνο τότε ξαναγυρίζει στους 70 χαρακτήρες το μήνυμα.

κεφαλαία ελληνικά χωρίς Τ9 για να έχετε 160χαρ.

 

το λέμε σε κάθε σελίδα σχεδόν!!

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

pantos paida simera pou ir8e enas filos me to n95 oi diafora i megali einai oti den eiani touch screen kai oti to nokia exei gamato gps apistefto se sxesi me to diko mas afto pou kannane me to oti prepei na eisai sto internet einai san na to katargoun to gps opou denexei wifi!!..

kata ta alla to diko mas exei gamato sxediasmo se sxesi me to allo kai den einai ena palouki kai miso!!

to allo pou exoun ta nokia einai oti to leitourgiko tous einai arketa pio xrisimopoiimeno kai iparxoun apeires efarmoges gia ola ta gousta kai apeires anava8miseis...

alla kai 20030 uto parapano kai epeidi den mou poli arese den ta edina...

Link to comment
Share on other sites

pantos paida simera pou ir8e enas filos me to n95 oi diafora i megali einai oti den eiani touch screen kai oti to nokia exei gamato gps apistefto se sxesi me to diko mas...

kata ta alla to diko mas exei gamato sxediasmo se sxesi me to allo kai den einai ena palouki kai miso

Φιλε μου για το θεμα του GPS θα σου πω οτι το δικο μας ειναι πολυ πιο καλο απο το ενσωματομενο του Ν95. Το δικο μας εχει chipset Sirftar3 ενω το Νοκια ενα απλο (ποιοτητας SirfStar2). Το μειον με το δικο μας ειναι οτι δεν εχουμε καποιο πληρες καλο Navigation προγραμμα. Το Wayfinder ειναι πραγματικα καλο αλλα δεν συμφερει οικονομικως. Οποτε αν βρουμε καποιο καλο προγραμμα με καλους χαρτες τοτε θα ειμαστε ΟΚ και εμεις του UIQ.

Link to comment
Share on other sites

Μία διευκρίνηση φίλε Μανώλη

Είχα το Ν95, 2 συσκευές πριν το Ρ1. Το navigation του Ν95 το μόνο που κάνει δωρεάν είναι να δείχνει απλά το στίγμα σου, το πού βρίσκεσαι. ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ δωρεάν καθοδήγηση, αυτό δηλαδή που έχεις κατά νου έχοντας δει τα Windows Mobile PDA's και το Destinator. Καμία σχέση. Επίσης, οι χάρτες που έχει δεν είναι και ό,τι πιο πρόσφατο, οπότε άστο, είναι μία μεγάλη συζήτηση αυτή. Θα μου πεις βέβαια, το Ν95 έχει τον δέκτη built-in και όχι σε μορφή εξωτερικής συσκευής, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα, ε?

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

kai me 483E pou toso kanoun peripou apo mona tous ta navigator!! ;)

 

pantos me ksenerose pou to wayfinder den eixe to xorio mou mesa pou einai kai pio gnosto kai para8alasio(Tolo,Argolidas) apo kati kontina koloxoria opou eixe kai merikes odous akouson akouson...

Link to comment
Share on other sites

Έτυχε και μόλις γύρισα από μια μικρή και σύντομη βόλτα με το wayfinder και είδα ότι μιλάτε και εσείς γιαυτο.Καταρχήν όπως είπε και ένα άλλο παιδί,χρειάζεται λογαριασμό GPRS-internet και όχι WAP-internet.Εγώ που είχα και τους δυο αναγκαστικά να σβήσω τον wap για να βρει τον άλλον το πρόγραμμα.(εδώ να πω ότι με τον λογαριασμό που έφτιαξα το wafinder δουλεύει μια χαρά αλλα σελίδες στον browser δεν ανοίγουν,λέει αδύνατη η σύνδεση στο proxy!!!!!!!).Το search είναι στα ελληνικά και οι δρόμοι γραμμένοι στον χάρτη στα αγγλικά.Οι οδηγίες επίσης στα αγγλικά.Έβαλα μια οδό που έχει αλλάξει πριν λίγα χρονια και όχι μονο την έχει με το παλιό όνομα αλλα με έβαλε να στρίψω και από εκεί που απαγορευόταν!Κατά τα αλλα το πρόγραμμα δεν έκανε κανένα λάθω.Απλά μερικές φορες αργούσε να κάνει αναζήτηση για νέο route αν έκανα κάποιο λάθος,άλλες φορες το έκανε αμέσως!Τώρα στο σημαντικό θέμα τις χρεώσεις : για περίπου 2χλμ απόσταση κατέβασε 14.4kb.Τις χρεώσεις τις WIND που έχω (αλλα και τον άλλον εταιριών) δεν τις ξέρω αλλα δεν μου φαίνεται και τόσο τραγικό!Φυσικά δεν είναι για όλες τις μέρες και τις ώρες!Απλά σκέφτηκα οι μπορώ να πηγαίνω κάπου χοντρικά κοντά και να το ανάβω μετά να με καθοδηγήσει στα στενά μιας περιοχής μιας και εκεί είναι το πιο δύσκολο!πχ μπορώ να ξεκινήσω από πειραιά για κηφισιά μόλις φτάσω κηφισιά βάζω το πρόγραμμα και με πάει την οδό που θέλω!
:)
Link to comment
Share on other sites

kai me 483E pou toso kanoun peripou apo mona tous ta navigator!! ;)

Χμμμμμ... :confused:

Σε ποια navigation systems αναφέρεσαι ακριβώς? Σε ρωτάω γιατί στην αγορά υπάρχουν ολοκληρωμένα συστήματα (hardware+software) όχι PDA, απλά navigators, από 300 €. Πχ. προσωπικά έχω πάρει ένα Mio C350 σκέτη συσκευή στα 330 €, χωρίς το Destinator που το είχα... ;)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Επιδή μπαίνω ίντερνετ μέσω της Wind και δεν με αφήνει να κατεβάσω αρχεία πάνω από 1MB θέλω να ξέρω πόσο περίπου μέγεθος έχουν τα προγράμματα που χρειάζεται να κατεβάσω για να χρησιμοποιήσω το Navigator. ( π.χ. Wayfinder,TomTom,Route66 Και άλλα )

Ευχαριστώ!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

requested entity too large, ειναι το μυνημα που με βγαζει μονιμα οταν παω να κατεβασω το wayfinder.

 

βεβαια ( Ασχετο ) η γκαντεμια μου συνεχιζετε. καταφερα και μου αλλαξανε την συσκευη απο το μαγαζι της wind που την ειχα παρει με μια καινουργια ( μπροστα μου ανοιξαν το κουτι της ) και σημερα με εκανε και παλι το πρωτο του κολλημα το κινητο. αρχικα ειδα οτι δεν ειχα δονηση και μετα απο ενα soft restart με παρατεταμενο πατημα του πληκτρου που κλεινει το κινητο ειδα οτι ειχε κολλησει για καμια 30 λεπτα χωρις να το καταλαβω ( μου ηρθε μυνημα για χαμενες κλησεις ) .

 

κανεις που να εχει δει εστω και μια φορα κανενα απο αυτα τα προβληματα η να σκεφτω να παω για αλλαγη ακομη και το καινουργιο?

 

ps1: η καρτα sim μου ειναι 2 με 3 μηνων αρα 99% δεν φταιει αυτη...

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...