Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω φιλε Cannibal και γω που το εψαξα δεν βρηκα κατι.απλα νομιζα μηπως υπαρχει η δυνατοτητα με κανενα update η καμια εφαρμογη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά γεια χαρά!

Υπάρχει κάποιος καλός file manager του p1i μέσω pc? Ή έστω ένας καλός file manager να περάσω στο κινητό κατευθείαν.. Θέλω να διαγράψω τα αρχεία των sms απο το τηλέφωνο σαν τελευταία λύση στο πρόβλημά μου. (Υπενθυμίζω ότι δε διαγράφονται μαζικά τα Εισερχόμενα μηνύματα του κινητού μου..)

Σας ευχαριστώ πολύ!

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

Ή έστω ένας καλός file manager να περάσω στο κινητό κατευθείαν

 

Δες το "Swiss Manager Pro" :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια χαρά!

Υπάρχει κάποιος καλός file manager του p1i μέσω pc?

MyPhoneExplorer 1.7.1

http://www.fjsoft.at/en/highlight.php

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορείς.

νομίζω υπάρχει η δυνατότητα όταν φτάσεις στην οθόνη για να βάλεις το PIN αλλά κ πάλι δεν είμαι σίγουρος.πιο πριν κ ενώ είναι εντελώς κλειστό δεν μπορείς σίγουρα:!:

 

ΟΚ. Απλά κάποτε που είχα ένα Νοκια χρειάστηκε να κάνω format με κλειστό το κινητό γιατί απλά δεν άνοιγε. Και σκέφτηκα μήπως το χρειαστούμε και στο P1.

Link to comment
Share on other sites

Δες το "Swiss Manager Pro" :)

Όποιο swiss manager και να προσπαθήσω να βάλω μου λέει οτι είναι αδύνατη η εγκατάσταση γιατί έχει λήξει ένα πιστοποιητικό! Απείχα πολύ καιρό απ' τα UIQ κι έχω χάσει τη μπάλα!! :O

 

 

Είσαι απίστευτος! Επιτέλους διάγραψα τα sms μου! Ευχαριστώ πολύ γι' αυτό το πρόγραμμα!! :D

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα

 

μια ερωτηση σχετικα με το Agile Messenger εχουμε καμια ιδεα για το πως μπορουμε να επεκτεινουμε το προγραμμα :lol: :X :shifty:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Kαμια νεα εκδοση εκτος της R9K009 υπαρχει?

 

Όχι δεν υπάρχει... Και ούτε θα υπάρξει!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν διακοπεί το FW Update τι γίνεται με το κινητό. Μου διακόπηκε στο 93% και πλέον δεν μπορώ να ξανακάνω update. Πρέπει να το πάω στη Sony Ericsson? Και πόσες μέρες θέλει για να φτιαξει? Δεν μπορώ να κάνω κάτι μόνος μου?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν διακοπεί το FW Update τι γίνεται με το κινητό. Μου διακόπηκε στο 93% και πλέον δεν μπορώ να ξανακάνω update. Πρέπει να το πάω στη Sony Ericsson? Και πόσες μέρες θέλει για να φτιαξει? Δεν μπορώ να κάνω κάτι μόνος μου?

 

Για ξαναπροσπαθησε να το περασεις ....

Link to comment
Share on other sites

Για ξαναπροσπαθησε να το περασεις ....
Ξαναπροσπαθώ όλη την ώρα. Ξεκινάει την αναβάθμιση και μου λέει η αναγνώριση απέτυχε. Κάπου διάβασα ότι με το XS++ μπορείς να το επαναφέρεις. Το κατέβασα αυτο το προγραμματάκι αλλά διάβασα ότι αν γίνει προβληματική η αναβάθμιση από το SEUS καταστρέφεται ένα αρχειάκι GDFS. Αυτό το αρχειάκι είναι μοναδικό για κάθε κινητό και αν καταστραφεί δεν υπάρχει τρόπος να το επαναφέρεις αν δεν το έχεις κάνει πρώτα back up με το XS++. Εμένα μάλλον αυτό έγινε και απο ότι βλέπω πρέπει να το πάω σε Sony Service για να μου το ξαναπεράσουν οι ίδιοι. Το θέμα είναι πως δημιουργείς απο την αρχή το GDFS αν καταφέρω και το κάνω restore τότε θα μπορέσω να κάνω απο την αρχή την αναβάθμιση χωρίς πρόβλημα. Ξέρω αυτά που γράφω είναι αλαμπουρνέζικα σε μερικούς. Αν έστω και ένας έχει τέτοια γνώση ας απαντήσει
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπροσπαθώ όλη την ώρα. Ξεκινάει την αναβάθμιση και μου λέει η αναγνώριση απέτυχε. Κάπου διάβασα ότι με το XS++ μπορείς να το επαναφέρεις. Το κατέβασα αυτο το προγραμματάκι αλλά διάβασα ότι αν γίνει προβληματική η αναβάθμιση από το SEUS καταστρέφεται ένα αρχειάκι GDFS. Αυτό το αρχειάκι είναι μοναδικό για κάθε κινητό και αν καταστραφεί δεν υπάρχει τρόπος να το επαναφέρεις αν δεν το έχεις κάνει πρώτα back up με το XS++. Εμένα μάλλον αυτό έγινε και απο ότι βλέπω πρέπει να το πάω σε Sony Service για να μου το ξαναπεράσουν οι ίδιοι. Το θέμα είναι πως δημιουργείς απο την αρχή το GDFS αν καταφέρω και το κάνω restore τότε θα μπορέσω να κάνω απο την αρχή την αναβάθμιση χωρίς πρόβλημα. Ξέρω αυτά που γράφω είναι αλαμπουρνέζικα σε μερικούς. Αν έστω και ένας έχει τέτοια γνώση ας απαντήσει

 

Προσπαθησε να αλλαξεις και το CDA region σε world 1 η 2 η 3 μηπως και σωθει

η κατασταση , με το xs++ .

το εχω κανει πριν αρκετους μηνες στην τελευταια αναβαθμιση και δεν θυμαμαι

ακριβως τα βηματα ....

για δοκιμασετο σαν τελευταια λυση....

ετσι και αλλιως ειναι πολυ σταθερο και δεν χρειαζεται να του ξανακανεις

αναβαθμιση αλλωστε δεν προκειτε να βγει και νεα!!!!

 

ξεχασα να σου πω πως αν εισαι σε world 1 2 3 τοτε γυρισετο σε καποιο αλλο και μετα επανεφερετο παλι μπας κα ξεκολιση....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου. Έχω ένα πρόβλημα με το Sony Ericsson P1i.

 

Εδώ και 3 μέρες ένας φίλος έστειλε με Bluetooth από το κινητό του κάποιες φωτογραφίες. Από τότε παρατήρησα ότι έτρωγε κάποια κωλύματα.

 

Το χειρότερο που κάνει είναι, να στέλνω εγώ ένα sms και να μην παίρνω αναφορά και να στέλνουν άλλοι sms και εγώ να μην τα λαμβάνω. Θα τα λάβω μόνο εάν κλείσω και ανοίξω ξανά την συσκευή.

 

Σήμερα που το έκανα αυτό μου έβγαλε το εξής μήνυμα όταν άνοιξε

 

Η Εφαρμογή έκλεισε

 

Εφαρμογή

WatcherMainThread

Κωδικός αιτίας

USER

Αριθμός αιτίας

11

 

Σας παρακαλώ πολύ βοηθήστε όσο πιο γρήγορα γίνεται….

Samsung Note 4

Samsung Galaxy S3

Samsung Tab S 8.4"

Samsung Gear 2

Link to comment
Share on other sites

ta ιδια επαθα και εγω αλλα με αλλες εφαρμογες και οταν πηγα να εγκαταστησω ενα garmin gps.και πηρα ενα τηλ στην sony ericsson moy eipan na το κλεισω να το ανοιξω και να το κανω αναβαθμηση απο το pc και αν δεν γινει τιποτα να το παω σε αυτους,,,,,,,,,,,,,,τα εκαν ολα αυτα που με ειπαν αλλα τα ειδια τα κολειματα.και εγω ειχα κανει την ερωτηη πριν καιρο οταν αρχησαν τα προβληματα αλλα δεν απαντησε κανεις.ευχομαι να ειπαρχει καπια λυση στο προβλημα μας κριμα ειναι να σε κοβει ...καλη επιτυχια,για κατι τετοια μετανιωσα που πηρα το κινητο......
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησε να αλλαξεις και το CDA region σε world 1 η 2 η 3 μηπως και σωθει

η κατασταση , με το xs++ .

το εχω κανει πριν αρκετους μηνες στην τελευταια αναβαθμιση και δεν θυμαμαι

ακριβως τα βηματα ....

για δοκιμασετο σαν τελευταια λυση....

ετσι και αλλιως ειναι πολυ σταθερο και δεν χρειαζεται να του ξανακανεις

αναβαθμιση αλλωστε δεν προκειτε να βγει και νεα!!!!

 

ξεχασα να σου πω πως αν εισαι σε world 1 2 3 τοτε γυρισετο σε καποιο αλλο και μετα επανεφερετο παλι μπας κα ξεκολιση....

Το δωσα ήδη στη Vodafone για να μου το φτιαξουν. Δεν γινόταν να κάνω αναβάθμιση γιατί το xs++ με το που ξεκινάει διαβάζει πρώτα το Gdfs αρχειάκι που έχει το κάθε κινητό. Απαξ και δεν το βρεί δεν σου κάνει τίποτα. Μόλις μου το ξαναδώσουν πίσω απο το service θα το κάνω ένα back up για να μην έχω ξανα πρόβλημα με την αναβάθμιση σε περίπτωση που κολλήσει

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου. Έχω ένα πρόβλημα με το Sony Ericsson P1i.

 

Εδώ και 3 μέρες ένας φίλος έστειλε με Bluetooth από το κινητό του κάποιες φωτογραφίες. Από τότε παρατήρησα ότι έτρωγε κάποια κωλύματα.

 

Το χειρότερο που κάνει είναι, να στέλνω εγώ ένα sms και να μην παίρνω αναφορά και να στέλνουν άλλοι sms και εγώ να μην τα λαμβάνω. Θα τα λάβω μόνο εάν κλείσω και ανοίξω ξανά την συσκευή.

 

Σήμερα που το έκανα αυτό μου έβγαλε το εξής μήνυμα όταν άνοιξε

 

Η Εφαρμογή έκλεισε

 

Εφαρμογή

WatcherMainThread

Κωδικός αιτίας

USER

Αριθμός αιτίας

11

 

Σας παρακαλώ πολύ βοηθήστε όσο πιο γρήγορα γίνεται….

 

κανε ενα φορματ το τηλεφωνο και την καρτα και λογικα θα στρωσει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάνεις σας έχει καταφέρει να βρει κάποια εφαρμογή για video recording στο P1i που να τραβάει 640χ480 όπως τα Nokia...Κρίμα είναι ρε ****το να με τρώνε έτσι στο θέμα αυτό κάτι 'άχαρα' N95...:D Αν βρείτε κάτι υποκλίνομαι...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάνεις σας έχει καταφέρει να βρει κάποια εφαρμογή για video recording στο P1i που να τραβάει 640χ480 όπως τα Nokia...Κρίμα είναι ρε ****το να με τρώνε έτσι στο θέμα αυτό κάτι 'άχαρα' N95...:D Αν βρείτε κάτι υποκλίνομαι...

 

Δεν είμαι εντελώς σίγουρος αλλά νομίζω στο γνωστό μαγαζάκι (Ipmart) κάτι κυκλοφορεί για αυτό που ζητάς. Ρίξε μια ματιά στα section του UIQ αν θες!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα Mod της camera που βελτιώνει και την ανάλυση αλλά και τα fps της λήψης βίντεο. Αν το ψάξεις θα το βρεις
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά ρε bro αλλά αυτό το έχω βάλει και δεν ανεβάζει την ανάλυση να πάρει...Μήπως δε λέμε το ίδιο...Ένα mod του dongxanh λέω...
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω ρε παιδες!Εχω μια συντομευση στην επιφανεια εργασιας του excel.Μπορω να επεξεργαστω το εγγραφο απευθειας στην επιφανεια εργασιας η πρεπει να μπω μεσα στο quickoffice και να το φτιαξω?thanks!!
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω ρε παιδες!Εχω μια συντομευση στην επιφανεια εργασιας του excel.Μπορω να επεξεργαστω το εγγραφο απευθειας στην επιφανεια εργασιας η πρεπει να μπω μεσα στο quickoffice και να το φτιαξω?thanks!!

 

Aν θυμάμαι σωστά, πρέπει να μπεις στο "Quickoffice"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους! Θέλω τα φώτα σας!

Ήθελα να περάσω στο P1i το smart birthday. H εγκατάσταση δεν ήταν δυνατή και βρήκα το αρχείο αυτό και το έσβησα μέσα από την κάρτα του P1i. Όμως μου παρουσιάζεται το εξής πρόβλημα. Όταν ανοίγω το κινητό μου εμφανίζεται μήνυμα για εγκατάσταση του smart birthday (η οποία φυσικά δεν είναι δυνατή).

Έχω ψάξει όλους τους φακέλους στο C και στο D του κινητού και δεν υπάρχει κανένα αρχείο με αυτό το όνομα. Τί να κάνω??? Πώς θα γίνει να μην εμφανίζεται το παράθυρο για την εγκατάσταση του παραπάνω αρχείου???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...