Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοιτα λιγο ποιο προσεχτικα τη λεει ο theo_το γουοκμαν μπορεις να το βαλεις το λειτουργικο απο το w960 δεν μπορεις να βαλεις γιατι εχει ενσωματομενη μνημη,και πιθανον και αλλα που να μην τεριαζουν στο p1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διλαδι αν βαλουμε το walkman δεν θα βλεπει τη memory card:(??

Ακριβως,δεν θα τη βλεπει την καρτα μνημης:)

Και η λογικη εξηγηση ειναι αυτο που λεει ο than_007 απο πανω,,επειδη δηλαδη εχει ενσωματωμενη μνημη το walkman και δεν εχει υποδοχη για καρτα μνημης ετσι δεν θα αναγνωριζει και αυτη στο π1.

 

 

Σιγα κιολλας,,δεν εχουν και καμια σημαντικη διαφορα, με το hack με τα κρυφα αρχεια μπορεις να το κανεις ιδιο με το walkman,,;)ψαξτο λιγο,γινεται

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Χωρια του οτι, με το περασμα του λειτουργικου του W960 στο P1, υπαρχει πιθανοτητα ακομα και να καταστραφει το κινητο... απλα να μην ξανανοιξει...

(υπαρχουν τετοια περιστατικα)

 

Ψαχνομουν κι εγω, αλλα το αφησα για ολους αυτους τους λογους. Το μονο που μπορεις να κερδισεις παραπανω περνοντας το αλλο λειτουργικο ή λογισμικο (δεν ξερω το σωστο), ειναι τα flash menus-themes. Τα υπολοιπα ειναι ιδια, οσο για κατι walkman player κλπ, μπορεις να τα περασεις οπως σου ειπαν και τα παιδια παραπανω.. ;)

Κι απο εφαρμογες & δυνατοτητες ειναι ακριβως τα ιδια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

theo_με τους ηχους για να δυναμοσουν βρηκες τιποτα?

ΝΑΙ,,,κανεις την διαδικασια αυτη..(δεν ειναι τιποτα απο τη στιγμη που κανει καποιος το χακ με τα κρυφα αρχεια)

 

- Copy on your smartphone the folder 'AATFiles' from the directory 'Z:\private\10200B19\' to the directory 'C:\private\10200B19\' and the file 'Z:\sys\bin\mmmgmtserver.exe' to the directory 'C:\sys\bin\'.

- Copy the file 'Z:\sys\bin\M3SAudioPolicyMgr.dll' from your phone to computer.

- Run se_sound_patcher_full, select the file 'M3SAudioPolicyMgr.dll' copied from the phone and press "Install".

- Copy the patched file 'M3SAudioPolicyMgr.dll' back to your phone to the dir 'c:\sys\bin\' and extract contents of the archiv 'AATFiles.zip' to the directory 'C:\private\10200B19\AATFiles\' (owerwrite if ask).

- Restart your smartphone.

- Enjoy and ...

 

και εδω τα αρχεια που κατεβαζεις

http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=249869

 

ΑΠΛΑ πρεπει να χειριζεσαι καλα το copy-paste:p

 

ευκολες διαδικασιες,,,εχει και αλλες μοντιφιες οπως θα δειτε

 

 

Παρεμπιπτωντως αυριο παει για πουλημα το P1 μου:O

 

 

Διευκρινηση: ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟ Ζ/ στο κινητο πρεπει να πατε στο προγραμμα x-plore και μετα menou-tools-configuration και τσεκαρετε το show ROM drives;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Εχω κολλησει εδω κ ωρα σε κατι απλο αλλα δε βρισκω λυση.εκανα απεγκατασταση δυο εφαρμογων που δε χρειαζομαι.παρολα αυτα σε καθε επανεκινηση του κινητου εμφανιζονται αυτες οι εφαρμογες για εγκατασταση.τι κανω;ευχαριστω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

ηθελα να συνεχισω το θεμα που αφησα

 

κ ξεκιναω να σας πω τι εκανα : αφου περασα τα αρχεια στον Φακελο resource που ειναι στον C: του κινητου τα οποια ομως τους φακελους δηλαδη βλεπω

 

στον Z: του κινητου

 

θελω να τα διαγραψω ξερεται πολυ καλα ομως οτι δεν γινεται αυτο με απο τον Z: δεν μας αφηνει να κανουμε κινηση τετοια

 

οποτε στην περιπτωση αυτη τι κανουμε?

 

μεσα στον C: δεν υπαρχουν τα folder που ειχε μεσα ο φακελος Memory Stick που κατεβασα αντιθετως στον Z: βρισκονται

 

 

αυτο επιλυεται ή παιχτηκε πατατια????

 

 

γιατι σκεφτηκα κ delete να κανω το theme οι φακελοι θα μεινουν λογικα κ παλι μεσα.κ εφοσον δεν παιζει να να κανω hack (το copy paste δεν ξερω αν ειναι κ τοσο ευκολο να γινει κ σε πραξη)

 

απο το κινητο λεω να τα ξηλωσω μιας το θεμα ναι οκ περασε ομως ολα τα αλλα παρεμειναν ιδια γραμματοσειρες κλπ κλπ.

 

Να πω οτι το κινητο δουλευει μια χαρα απλα αν δεν φαινονται σωστα τα εικονιδια,γραμματοσειρες κ αλλα τι να τους κανω τους φακελους..:worry:

 

***Στη Memory Stick δεν υπαρχει τιποτα διοτι τα εκανα copy-paste στον φακελο resource C: του κινητου.

 

Αν διορθωνεται εννοειτε ας ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται το hack για να βαλεις τα εικονιδια που εχω εγω στα screenshots μου.

 

Απλα βαζεις τα αρχεια. Για να εισαι σιγουρος μπορεις να σβησεις πρωτα τα παλια και μετα να βαλεις αυτα που σας εδωσα εγω και θα γινει οπως στο screenshot μου.

Ουπς αυτο πως γινετε δηλαδη για να μην γινει κανενα λαθος παλι ρωταω " Για να εισαι σιγουρος μπορεις να σβησεις πρωτα τα παλια και μετα να βαλεις αυτα που σας εδωσα εγω και θα γινει οπως στο screenshot μου."

για να δουμε...κ ρωταω πριν γινει η λ@λ@κι@ :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα φτιαξει ενα φακελο στο memory stick με την ονομασια "resource" ωραια ως εδω

 

μετα βρηκα τον φακελο resource που υπηρχε ston C:

 

&ετσι αντεγραψα τα αρχεια στον C: στον φακελο resource που υπηρχε

 

Απ'οτι ειδα στο memory stick πηγα να φτιαξω εναν φακελο resource αλλα δεν με αφηνε κ εκανα εναν με την ονομασια resource 2 κ με αφησε κ τον απλο φακελο resource δεν το βλεπω...

 

Απλα το ολο ζορι ξεκιναει απο την προηγουμενη σελιδα που εχω ποσταρει

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αλλάξω τα fonts σε όλο το μενου του κινητού...θέλω τα γράμματα να είναι bold.

Εχει αναφερθει στις προηγουμενες σελιδες.ειναι απλο.πηγαινε εδω http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=224462 εχουν βαλει αρκετες γραμματοσειρες.φτιαξε ενα φακελο fonts μεσα στον φακελο resourse που βρισκεται στην καρτα μνημης σου κ βαλε τα αρχεια που θα κατεβασεις απο το σαιτ που σου δωσα.κανε μια επανεκιννηση κ ετοιμος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για οποιον θελει να βαλει το torch του g900 και δεν θελει να χακαρει το κινητο μπορει να κατεβασει την εφαρμογη σε sis απο το μαγαζι να την υπογραψει και να την εγκαταστησει δουλευει κανονικα και χωρις χακαρισμα στο c
Link to comment
Share on other sites

για οποιον θελει να βαλει το torch του g900 και δεν θελει να χακαρει το κινητο μπορει να κατεβασει την εφαρμογη σε sis απο το μαγαζι να την υπογραψει και να την εγκαταστησει δουλευει κανονικα και χωρις χακαρισμα στο c

φίλε τι ακριβός είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

nα φανταστείς είχα πάρει τηλέφωνο στους τεχνικούς του P1i kaι τους είχα ρωτήσει αν γίνεται και πως γίνεται να μένει ανοιχτός ο φακός απο πίσω και μου λένε δεν γίνεται επειδή είναι xeon κάπως έτσι ... wacko alla νανε καλά η εφαρμογή :)
Link to comment
Share on other sites

to torch ειναι ο φακος το G900 μια πολυ χρησιμη εφαρμογη για μερικους και για μενα

Μπορειq να με καθοδηγησεις γιατι δε την βρισκω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλα αυτοι δεν ξερουν την τυφλα τους ακου φλασ χενον το π1 χα χα σου δουλευει κανονικα ε και χωρις χακ νανε καλα ο gapata
Link to comment
Share on other sites

@griniari μπες στο uiq apps καπου λεει ολα τα σοφτγ για το g900 εκει ειναι ψαξε για το torch- by- gapata- d_s.rar

ευχαριστω...το βρηκα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω κολλησει εδω κ ωρα σε κατι απλο αλλα δε βρισκω λυση.εκανα απεγκατασταση δυο εφαρμογων που δε χρειαζομαι.παρολα αυτα σε καθε επανεκινηση του κινητου εμφανιζονται αυτες οι εφαρμογες για εγκατασταση.τι κανω;ευχαριστω

Δε μπορει κανεις να με βοηθησει στο προβλημα μου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προβλημα.εκανα γενικη επαναφορα στο κινητο κ μορφοποιηση της καρτας μνημης αφου ειχα κανει back up μεσω pcsuite k τωρα που παω να τα επαναφερω μου βγαζει ολα οκ αλλα στο κινητο δεν εχει περαστει τιποτα...τι μπορω να κανω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προβλημα.εκανα γενικη επαναφορα στο κινητο κ μορφοποιηση της καρτας μνημης αφου ειχα κανει back up μεσω pcsuite k τωρα που παω να τα επαναφερω μου βγαζει ολα οκ αλλα στο κινητο δεν εχει περαστει τιποτα...τι μπορω να κανω?

 

Μπορεί να μην έφυγαν όλα σωστά! Για αυτό θα σου πρωτινά να ξανά-έκανες "Γενική Επαναφορά" μπας και στρώσει :).

Στην ανάγκη κάντο και μια αναβάθμιση.. και θα είσαι ok ;)!!

Link to comment
Share on other sites

Ολα σωστα εφυγαν.τα αρχεια που εκανα backup μεσω pcsuite δεν υπαρχουν στο κινητο ενω η επαναφορα λεει οτι ολα εγιναν σωστα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...