Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδια ενταξει μην το κανουμε θεμα,,εχει αδυναμα σημεια οπως ΟΛΕΣ οι συσκευες...

 

 

 

 

Υ.Γ.:(το πουλήμι το ιδιο)παρτε Ν82 να σωθείτε..:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οταν θελω δηλαδη να κοιμηθω το βραδυ κ το κινητο το κλεινω να στο βαζω σε " flight mode" κατασταση?? κ δεν τρωει ετσι μπαταρια?? :worry:

Η μπαταρια που καταναλωνει σε flight mode ειναι αμελητεα θα ελεγα για 7-8 ωρες...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια που καταναλωνει σε flight mode ειναι αμελητεα θα ελεγα για 7-8 ωρες...

 

Ενταξει τοτε θα το κανω για να δω τι παιζει κ θα σας πω

;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Χρειάζομαι βοήθεια.

 

Υπάρχει κανείς που να μπορεί να κάνει το Garmin να λειτουργήσει; Το έχω "αποκτήσει" από δύο διαφορετικές πηγές μέσω ipmart και οι δύο, αλλά δεν έχω καταφέρει τίποτα πέρα απ' το να κάνω το κινητό μου να ξεκινάει εγκατάσταση (που δεν ολοκληρώνεται ποτέ) κάθε φορά που βάζω το M2.

 

Μέσω pm, e-mail, msn, οτιδήποτε θέλετε, θα ήταν καλό.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων.

 

Νάσος

 

Pleaseeeeee, some help over here?????

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Pleaseeeeee, some help over here?????

 

Φίλε μου, και γω ήθελα να το δοκιμάσω το Garmin αλλά δεν κάθισα να ασχοληθώ. ΠΟΛΥ χάος. Βάλε το ένα, βάλε το άλλο, κάνε και το άλλο και ΙΣΩΣ να παίξει.

 

Έβαλα TomTom και είμαι πολύ ικανοποιημένος αφού η διαδικασία ήταν απλή και δούλεψε με την πρώτη. Ο χάρτης της Αθήνας δεν είναι τέλειος (έχει κάτι λάθακια και αναγκάζεσαι να παίρνεις πρωτοβουλίες) αλλά το πρόγραμμα είναι γρήγορο - τολμώ να πω ότι είναι πιο εύχρηστο και "άμεσο" στις επιλογές σου από το Destinator των WM - και κάνει μια χαρούλα την δουλειά του!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, και γω ήθελα να το δοκιμάσω το Garmin αλλά δεν κάθισα να ασχοληθώ. ΠΟΛΥ χάος. Βάλε το ένα, βάλε το άλλο, κάνε και το άλλο και ΙΣΩΣ να παίξει.

 

Έβαλα TomTom και είμαι πολύ ικανοποιημένος αφού η διαδικασία ήταν απλή και δούλεψε με την πρώτη. Ο χάρτης της Αθήνας δεν είναι τέλειος (έχει κάτι λάθακια και αναγκάζεσαι να παίρνεις πρωτοβουλίες) αλλά το πρόγραμμα είναι γρήγορο - τολμώ να πω ότι είναι πιο εύχρηστο και "άμεσο" στις επιλογές σου από το Destinator των WM - και κάνει μια χαρούλα την δουλειά του!

 

Μάλιστα. Μόνο που εγώ είμαι Ηράκλειο Κρήτης και αν στην Αθήνα τα πράγματα του χάρτη είναι μέτρια, φαντάσου για τι χάος θα μιλάμε στην Κρήτη. Οπότε, μόνο garmin παίζει ως λύση, αλλιώς να πουλήσω το P1 και να πάρω κανένα HTC με windows, να βάλω destinator.

 

Αλλά δεν είναι δυνατόν να μην υπάρχει λύση! :(

 

Και κάτι ακόμα, που είδα μόλις.

Μετρητές κλήσεων...

Πρέπει να δηλώσω τιμή μονάδας, να βάλω pin2 και δεν ξέρω τι άλλα τέτοια μου λέει;;; Αλλιώς δεν μπορώ να δω μετρητές κλήσεων και μηνυμάτων; Μιλάμε σοβαρά τώρα;;; Και πού θέλει να βρω το pin2 τώρα; Εγώ αυτή την κάρτα την έχω σχεδόν 8 χρόνια!!! Σιγά μην έχω κρατήσει το φακελάκι με τα pin-puk της!!!

 

Καλό μήνα btw.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Επισης αυτο με το Coreplayer παλι συνεχιζει να μου το κανει,δηλ μερικα αρχεια παει να τα ανοιξει κ μετα πεταει μηνυμα "Αδυνατο ανοιγμα" κ καλα οτι δεν υποστηριζει το αρχειο,κουλα πραγματα κ ειδικα με τις φωτο γινεται αυτο,τι να κανω γιατι ολο restart το κινητο να το κανω για να βλεπω τις φωτο το θεωρω χαζο.
Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε!

 

Λίγο χρονοβόρα διαδικασία αλλά τελικά τα κατάφερα και έχω κανονικά τους χάρτες της Ελλάδας! Δεν μπορω να το δοκιμάσω τώρα κανονικά γιατί έχω το GPS στο αυτοκίνητο αλλά θα κάνω μια βόλτα και θα σας πω αργότερα εντυπώσεις!

 

Για χάρτες πηγαίνετε στο γνωστό forum ;)

Link to comment
Share on other sites

Επισης αυτο με το Coreplayer παλι συνεχιζει να μου το κανει,δηλ μερικα αρχεια παει να τα ανοιξει κ μετα πεταει μηνυμα "Αδυνατο ανοιγμα" κ καλα οτι δεν υποστηριζει το αρχειο,κουλα πραγματα κ ειδικα με τις φωτο γινεται αυτο,τι να κανω γιατι ολο restart το κινητο να το κανω για να βλεπω τις φωτο το θεωρω χαζο.

 

εγω με την 1.20 δεν εχω κανενα προβλημα αυτα που λες τα παθενα με ην παλια εκδοση τη να πω κανε απεγκατασταση και ξαναβαλτο μπας και στρωσει

αλλα ετσι ειναι αυτα τα τηλ και οι εφαρμογες σε μερικους δουλευουν καλα και σε αλλους οχι

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλό μήνα σε όλους, μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω..μήπως ξέρεται πώς γίνεται να ρυθμίσω έτσι ώστε όταν πηγαίνω στις επαφές να πηγαίνει κατευθείαν στο φάκελο SIM και να μήν χρειάζεται να πηγαίνω-->Περισσότερα-->προβολή φακέλου--->SIM???ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε!

 

Λίγο χρονοβόρα διαδικασία αλλά τελικά τα κατάφερα και έχω κανονικά τους χάρτες της Ελλάδας! Δεν μπορω να το δοκιμάσω τώρα κανονικά γιατί έχω το GPS στο αυτοκίνητο αλλά θα κάνω μια βόλτα και θα σας πω αργότερα εντυπώσεις!

 

Για χάρτες πηγαίνετε στο γνωστό forum ;)

 

http://citymess.awardspace.com/forum/images/smiles/vow.gif

 

Είσαι θεός αδερφέ!!! Θεός!!!

 

Εγώ το δοκίμασα κιόλας με ένα fortuna slim gps που έχω. Να σας ρωτήσω, σας βγάζει σε σωστή θέση; Εμένα μόνο 1-2 χιλιόμετρα μακριά! (χωρίς πλάκα)... Δεν κινήθηκα βέβαια να πάω μέσα στην πόλη, αλλά εδώ που βρίσκομαι τώρα (εκτός Ηρακλείου) με βγάζει τόσο μακριά!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

http://citymess.awardspace.com/forum/images/smiles/vow.gif

 

Είσαι θεός αδερφέ!!! Θεός!!!

 

Εγώ το δοκίμασα κιόλας με ένα fortuna slim gps που έχω. Να σας ρωτήσω, σας βγάζει σε σωστή θέση; Εμένα μόνο 1-2 χιλιόμετρα μακριά! (χωρίς πλάκα)... Δεν κινήθηκα βέβαια να πάω μέσα στην πόλη, αλλά εδώ που βρίσκομαι τώρα (εκτός Ηρακλείου) με βγάζει τόσο μακριά!

φίλε είναι λογικό να υπάρχει μία μικρή απόκλιση και εμένα μου το κάνει;);)

Link to comment
Share on other sites

φίλε είναι λογικό να υπάρχει μία μικρή απόκλιση και εμένα μου το κάνει;);)

 

:lol::lol::lol:

ΜΙΚΡΗ απόκλιση είναι τα 2 km;;; Με βγάζει εντελώς εκτός του οικισμού στον οποίο βρίσκομαι!!!

Το destinator με το ίδιο gps, έπεφτε μέσα σε μερικά μέτρα!!!

 

Και κάτι ακόμα, please.

Μετρητές κλήσεων...

Πρέπει να δηλώσω τιμή μονάδας, να βάλω pin2 και δεν ξέρω τι άλλα τέτοια μου λέει;;; Αλλιώς δεν μπορώ να δω μετρητές κλήσεων και μηνυμάτων; Μιλάμε σοβαρά τώρα;;; Και πού θέλει να βρω το pin2 τώρα; Εγώ αυτή την κάρτα την έχω σχεδόν 8 χρόνια!!! Σιγά μην έχω κρατήσει το φακελάκι με τα pin-puk της!!!

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχουν το garmin και δεν τους δειχνει σωστα στο χαρτη φταιει που ΔΕΝ εχουν ξεκλειδωσει το gps με τα αρχεια text....;) δεν ειναι λογικο να εχει καθολου αποκλιση

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά επέστρεψα μετά από μεγάλη βόλτα με εντυπώσεις και σχόλια τόσο για το Garmin όσο και για το TomTom.

 

Θα φτιάξω ένα μίνι-συγκριτικό thread με τα θετικά τους και τα αρνητικά τους κάποια στιγμή τις επόμενες μέρες για να βοηθήσω τους υποψήφιους χρήστες :)

 

edit:

 

Περιληπτικά να πώ τα εξής:

 

Garmin:

 

+ Πολύ ενημερωμένοι χάρτες της Αθήνας

+ Χάρτες όλης της Ελλάδας

+ Αρκετά έξυπνο στον υπολογισμό διαδρομών

 

- Πολύ αργό σαν πρόγραμμα - κάνει αρκετή ώρα να υπολογίσει διαδρομές ενώ ο χάρτης δεν ανανεώνεται πολύ γρήγορα

- Το 3D mode είναι μάπα, έχει μια καθυστέρηση στην ενημέρωση θέσης που το καθιστά άχρηστο, γυρίστε το ΟΠΩΣΔΗΠΩΤΕ σε 2D mode

- Το interface του είναι λίγο δύσχρηστο

- Η εγκατάσταση είναι λίγο βασανιστήριο

 

TomTom:

 

+ Σαφώς πιο γρήγορο περιβάλλον από το Garmin

+ Ευχρηστο, γρήγορο και πιο βολικό 3D mode

+ Είναι πολύ εύκολο να αποκλείσεις δρόμους ή να αλλάξεις την διαδρομή

+ Υπολογίζει διαδρομές πολύ γρήγορα

+ Σχετικά εύκολη εγκατάσταση [ευχαριστώ τον k_giannis που μου το θύμισε]

 

- Οι χάρτες του είναι παλιοί και ανενημέρωτοι ενώ έχουν και λάθη που σε αναγκάζουν να αυτοσχεδιάζεις λίγο μερικές φορές

 

----

 

Πόρισμα; Το TomTom είναι καλύτερο πρόγραμμα (κατά τη γνώμη μου) αλλά χαντακώνεται λόγο έλλειψης χαρτών. Αν οι χάρτες του σας καλύπτουν τότε θα σας βολέψει περισσότερο, διαφορετικά χρησιμοποιήστε το Garmin. Αν το γυρίσετε σε 2D mode κάνει την δουλειά του καλά!

 

Εγώ τα κρατάω και τα δύο - TomTom όταν βρίσκει τις διαδρομές και Garmin για τις περιπτώσεις που το TomTom δεν τα καταφέρνει ή βγάζει περίεργες διαδρομές, αλλά και για εκδρομές εκτός Αθηνών!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχουν το garmin και δεν τους δειχνει σωστα στο χαρτη φταιει που ΔΕΝ εχουν ξεκλειδωσει το gps με τα αρχεια text....;) δεν ειναι λογικο να εχει καθολου αποκλιση

 

Επ... Για ενημέρωσε, τι είναι αυτό;

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Επ... Για ενημέρωσε, τι είναι αυτό;

Επειδη πολλοι ειχαν το προβλημα με το στιγμα(και γω επισης) ειχαμε ξεχασει το βημα του ξεκλειδωματος του gps...ειναι εδω

επισης ελπιζω να βαλατε την εκδοση .60 (την 80 δεν την εχω δοκιμασει) και θα ειναι οκ:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

εγω με την 1.20 δεν εχω κανενα προβλημα αυτα που λες τα παθενα με ην παλια εκδοση τη να πω κανε απεγκατασταση και ξαναβαλτο μπας και στρωσει

αλλα ετσι ειναι αυτα τα τηλ και οι εφαρμογες σε μερικους δουλευουν καλα και σε αλλους οχι

 

Κ ομως ακομα τα ιδια μου κανει,το ξηλωσα κ παλι τα ιδια τα δικα του το προγραμμα :mad: :confused:

 

Δεν θεωρω λυση να κανω restart το κινητο,θα συμφωνειται κ εσεις

Link to comment
Share on other sites

Κ ομως ακομα τα ιδια μου κανει,το ξηλωσα κ παλι τα ιδια τα δικα του το προγραμμα :mad: :confused:

 

Δεν θεωρω λυση να κανω restart το κινητο,θα συμφωνειται κ εσεις

 

Έβαλες την έκδοση 1.20; Εγώ αυτή έχω και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Δοκίμασε να κάνεις το εξής ώστε να μην ανοίγει ο CorePlayer τα αρχεία σου:

 

Άνοιξε τον CorePlayer

Πήγαινε Menu -> Tools -> Preferences...

Πάτα κάτω δεξιά στο Select P...(age)

Διάλεξε το File Associations

πάτα Select None

και ΟΚ

 

έφτιαξε; :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Επ... Για ενημέρωσε, τι είναι αυτό;

 

Στις οδηγίες που σου έδωσα σου λέει να χρησιμοποιήσεις έναν key generator για να φτιάξεις ένα αρχείο για κάθε χάρτη που θα έχει μέσα έναν κωδικό. Το έκανες;

 

Απόκλιση 2km δεν παίζει, εμένα μου έπαιζε κανονικά σε μέτρα σήμερα, μην τρελαθούμε. Έλεγξε ότι ακολούθησες πλήρως τις οδηγίες και κάνε καμια βόλτα με το αμάξι για να βεβαιωθείς ότι παίρνει σωστά το στίγμα. Ποιον χάρτη κατέβασες;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη πολλοι ειχαν το προβλημα με το στιγμα(και γω επισης) ειχαμε ξεχασει το βημα του ξεκλειδωματος του gps...ειναι εδω

επισης ελπιζω να βαλατε την εκδοση .60 (την 80 δεν την εχω δοκιμασει) και θα ειναι οκ:)

 

Εγώ την έβαλα την .80

 

Δεν λέω, πιο γρήγορη, αλλά είναι ακόμα αργή μπροστά στο TomTom :)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες την έκδοση 1.20; Εγώ αυτή έχω και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Δοκίμασε να κάνεις το εξής ώστε να μην ανοίγει ο CorePlayer τα αρχεία σου:

 

Άνοιξε τον CorePlayer

Πήγαινε Menu -> Tools -> Preferences...

Πάτα κάτω δεξιά στο Select P...(age)

Διάλεξε το File Associations

πάτα Select None

και ΟΚ

 

έφτιαξε; :shifty:

εμενα η 1.20 εχει αλλο προβλημα.οταν βαζω url μου ανοιγει bt

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο PropheT, ωραιο το postακι πιο πανω.. Με μια γενικη ματια για τα δυο προγραμματα πλοηγησης, που οπως φαινεται βασανιζουν αρκετους απ'τους κατοχους UIQ . . !

 

+ Να σημειωσω/συμπληρωσω, οτι το TomTom ειναι και αισθητα πιο ευκολο στην εγκατασταση.. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες την έκδοση 1.20; Εγώ αυτή έχω και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

Δοκίμασε να κάνεις το εξής ώστε να μην ανοίγει ο CorePlayer τα αρχεία σου:

 

Άνοιξε τον CorePlayer

Πήγαινε Menu -> Tools -> Preferences...

Πάτα κάτω δεξιά στο Select P...(age)

Διάλεξε το File Associations

πάτα Select None

και ΟΚ

 

έφτιαξε; :shifty:

 

Φιλε μου εχει τις εξης επιλογες: Player ,Language,Media Library,Network,Video,Audio,Advanced μπηκα σε ολες τις καρτελες μεσα μα τι να αλλαξω ?? :wacko:

 

Στην καρτελα Database εχει τις επιλογες :Browse file types:Audio files,video files,image files κ τις εχει απο προεπιλογη τικαρισμενες,τις ξετικαρω αλλα δεν αποθηκευεται αυτο παρα μονο αλλαζει με restart του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχει τις εξης επιλογες: Player ,Language,Media Library,Network,Video,Audio,Advanced μπηκα σε ολες τις καρτελες μεσα μα τι να αλλαξω ?? :wacko:

 

Στην καρτελα Database εχει τις επιλογες :Browse file types:Audio files,video files,image files κ τις εχει απο προεπιλογη τικαρισμενες,τις ξετικαρω αλλα δεν αποθηκευεται αυτο παρα μονο αλλαζει με restart του κινητου.

 

Σου λείπει η επιλογή "File Associations"... Πρέπει να βάλεις την τελευταία έκδοση του CorePlayer για να σου εμφανιστεί και μετά να ακολουθήσεις τις οδηγίες που σου έδωσα προηγουμένος :!:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...