Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γραφει αλλα μεχρι 60 χαρακτηρε,,αν βγαλεις το τ9 πας στους 160..μα δε νομιζω να βοηθαει και πολυ το τ9 τη στιγμη που εχει qwerty πληκτρολογιο:)

 

Βασικά... Τη στιγμή που το έπιασα στα χέρια μου και ξεκίνησα να γράφω ένα μήνυμα, σκέφτηκα αυτό ακριβώς. Πόσο ηλίθια ήταν η ερώτησή μου... Είναι απίστευτο τηλέφωνο, έτσι; Μόλις τώρα έκατσα να το χαζέψω λίγο.

 

Να ρωτήσω κάτι όμως; Έχει μέσα δέκτη GPS και το wayfinder navigator. Έχει κωδικούς κτλ και πρέπει να μπει στο internet (ω ναι, απ' το WLAN που έχει τη δυνατότητα, χεχε) για να γίνει η ενεργοποίηση. Να το κάνω ή χρεώνει τίποτα για τη χρήση του;

 

Υπόλοιπες εντυπώσεις αργότερα, μόλις τώρα το έπιασα στα χέρια μου!!!

 

Καλορίζικο!:D

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βασικά... Τη στιγμή που το έπιασα στα χέρια μου και ξεκίνησα να γράφω ένα μήνυμα, σκέφτηκα αυτό ακριβώς. Πόσο ηλίθια ήταν η ερώτησή μου... Είναι απίστευτο τηλέφωνο, έτσι; Μόλις τώρα έκατσα να το χαζέψω λίγο.

 

Να ρωτήσω κάτι όμως; Έχει μέσα δέκτη GPS και το wayfinder navigator. Έχει κωδικούς κτλ και πρέπει να μπει στο internet (ω ναι, απ' το WLAN που έχει τη δυνατότητα, χεχε) για να γίνει η ενεργοποίηση. Να το κάνω ή χρεώνει τίποτα για τη χρήση του;

 

Υπόλοιπες εντυπώσεις αργότερα, μόλις τώρα το έπιασα στα χέρια μου!!!

 

Καλορίζικο!:D

 

Καλοφαγωτο το τηλεφωνακι σου:)

Λοιπον, για την ενεργοποιηση δεν χρεωνεσαι τιποτα, αν μπαινεις μεσω wifi, αν μπεις απο gprs θα χρεωθεις τα δεδομενα πλοηγησης αναλογα με την εταιρεια που εχεις...γενικα το wayfinder που εχει για πλοηγηση δεν λεει γιατι κατεβαζει καθε φορα τους χαρτες απο το νετ για να τους εμφανισει και χρεωνεσαι καθε φορα για το gprs ενα μικρο ποσο,αν μπεις απο wifi δεν εχεις κανενα προβλημα,,,

 

σου συνηστω να περασεις το τομτομ αν μενεις Αθηνα,, αλλιως το GARMIN ΟΠΟΥ εχει τους καλυτερους χαρτες για Ελλαδα,,ακομα και τα ποιο μικρα στενα εχει σχεδον παντου;) επισης δεν χρεωνεσαι για να κατεβαζεις καθε φορα τους χαρτες μιας και τους περνας στο κινητο απο το πισι//

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Έξοχα, GARMIN it is then!

 

Δεν μου λέτε κάτι τώρα;

Γιατί δεν μπορώ να συγχρονίσω με outlook; Να με πιάσουν τα νεύρα μου;

Το myphoneexplorer βγάζει OBEX error και ο συγχρονισμός του PC Suite απλά διακόπτεται χωρίς να γίνει τίποτα.

Καμία ιδέα;

 

Α ναι... Και... πού βρίσκουμε το garmin και χάρτες;

(γμτ, μια φορά ήθελα να 'μαι νόμιμος και τον ήπια, χαχαχα... Δηλαδή κάθε φορά που θα θέλω να το χρησιμοποιήσω στο Ηράκλειο το wayfinder, θα θέλει να κατεβάσει τους χάρτες;;; Ή μία φορά τους κατεβάζω και είμαι οκ; )

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

για το garminυ παρχει αναλογο θεμα εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=194202

στι σελιδα 3 υπαρχουν οι οδηγιες το προγ και τους χαρτες θα τα βρεις στο ιπμαρτ

καλη επιτυχια

Link to comment
Share on other sites

Μπορείται μήπως να μου δώσετε και κανά τίτλο για πρόγραμμα τύπου msn kai skype? Kai kana link??? Thanks...
Link to comment
Share on other sites

για το garminυ παρχει αναλογο θεμα εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=194202

στι σελιδα 3 υπαρχουν οι οδηγιες το προγ και τους χαρτες θα τα βρεις στο ιπμαρτ

καλη επιτυχια

 

Ευχαριστώ πολύ.

Αυτή τη στιγμή με απασχολεί περισσότερο το θέμα του συγχρονισμού πάντως!!! :confused::(

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείται μήπως να μου δώσετε και κανά τίτλο για πρόγραμμα τύπου msn kai skype? Kai kana link??? Thanks...

 

Το ΙΜ+ είναι να μια τέτοια εφαρμογη

επισης κανε ενα σερτσ εδω

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

edit:

Συγγνώμη που με το καλημέρα σας τα πρήζω, αλλά... έχει κανείς ιδέα τι γίνεται με το συγχρονισμό;

Με 2 διαφορετικά μηχανήματα, δεν μπορώ να συγχρονίσω με outlook 2007 ή outlook express. Βγάζει σφάλμα, χωρίς να μου λέει τι πρόβλημα έχει. Απλά δεν ξεκινάει.

Άκυρο το παραπάνω, κατέβασα το 1.4.4 και δούλεψε.

Επίσης:

Μήπως το manual είναι λίγο μικρό;;; Τίποτα δεν καλύπτει!!!!!!! Υπάρχει κάποιο εκτενέστερο;

Τέλος... (και αφού δεν υπάρχει manual), μήπως υπάρχει τρόπος να περαστούν τα γενέθλια απ' τις επαφές στο ημερολόγιο αυτόματα;

Κι αυτό άκυρο, τα έβαλα απ' το outlook... Ελπίζω.

Σίγουρα θα προκύψουν κι άλλα στην πορεία...

 

και όντως...

Πώς κλείνουν οι εφαρμογές μετά τη χρήση τους; Για να μην καταναλώνουν μνήμη; Παρατήρησα ότι π.χ. ο opera, μετά τη χρήση του, μένει ανοιχτός στη διαχείριση εφαρμογών και αν τον καλέσω, έχει την τελευταία σελίδα που άνοιξα. Γιατί να μην κλείνει και να απελευθερώνει τη μνήμη;

 

Κάθε φορά που θα αλλάζω θέμα, θα μου επαναφέρει τους ήχους κλήσης στους default;;;

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Κλείσιμο εφαρμογών: Από τον task manager. (Στην αναμονή πατάς περισσότερα και μετά διαχείρηση εφαρμογών)

Θέματα: Κάθε φορά που θα αλλάζεις θέμα θα αλλάζουν και οι ήχοι, δυστυχώς.

 

Για απορίες ρίξε μια ματιά στο: SonyEricsson P1i FAQ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.. Οταν μπουμε και βγουμε πχ απο τα Μηνυματα ή τον Πιν.Ελεγχου ή καπου αλλου,

αυτες οι "εφαρμογες" που εχουμε ανοιξει παραμενουν "ανοιχτες" αν δεν τις κλεισεις απ'τη Διαχ.Εργασιων..

Αυτο, (αν δεν τις κλεισουμε δηλαδη και τις αφησουμε), τρωει μπαταρια ή οχι..??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.. Οταν μπουμε και βγουμε πχ απο τα Μηνυματα ή τον Πιν.Ελεγχου ή καπου αλλου,

αυτες οι "εφαρμογες" που εχουμε ανοιξει παραμενουν "ανοιχτες" αν δεν τις κλεισεις απ'τη Διαχ.Εργασιων..

Αυτο, (αν δεν τις κλεισουμε δηλαδη και τις αφησουμε), τρωει μπαταρια ή οχι..??

 

Μπαταρία δεν έχω προσέξει αν τρώει.. αλλά θα έχεις καθυστερήσεις μιας θα ζορίζεται η μνήμη περισσότερο ;).

Link to comment
Share on other sites

Κλείσιμο εφαρμογών: Από τον task manager. (Στην αναμονή πατάς περισσότερα και μετά διαχείρηση εφαρμογών)

Θέματα: Κάθε φορά που θα αλλάζεις θέμα θα αλλάζουν και οι ήχοι, δυστυχώς.

 

Για απορίες ρίξε μια ματιά στο: SonyEricsson P1i FAQ.

 

Thanks, το βρήκα αυτό για τις εφαρμογές.

Πολύ βλαμμένο αυτό με τους ήχους κλήσης!!! Πώς την έκαναν αυτή την πατάτα; Ελπίζω να τη διορθώσουν με κάποια μελλοντική έκδοση λογισμικού.

 

Επίσης, πατάτα είναι που δεν δουλεύει με το MyPhoneExplorer ή κάποιο αντίστοιχο. Με βόλευε πάρα πολύ αυτό.

 

Κατά τα άλλα, είμαι κατενθουσιασμένος!!!

 

Θα διαβάσω το FAQ, αλλά μήπως υπάρχει κάτι για το manual που είπα; Αυτό το φυλλαδιάκι που έχει μέσα η συσκευασία, δεν καλύπτει ούτε τα μισά απ' τα features του τηλεφώνου...

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Θα διαβάσω το FAQ, αλλά μήπως υπάρχει κάτι για το manual που είπα;

 

Εδώ κοίταξες :)?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! μου εβγαλε ενα προβληματακι το p1 χθες.. εγραφα με Τ9 κ οταν γραφω την λεξη "δεν" με πεταει εξω κ μου λεει Dump file created σφαλμα 21 νομιζω.. επεισης οταν ειμαι στο χαρτη του garmin μετα απο 5λεπτα με πεταει κ λεει το ιδιο μυνημα dump file

 

σας εχει συμβει?τι πρεπει να κανω? να δοκιμασω να κανω αναβαθμιση μπας κ λυθει?

Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,έχω το p1 και απο την ημέρα που το αγορασα παρατηρώ οτι όταν με καλεί κάποιος φαινεται αμεσως το όνομα,ταυτοχρονα αρχιζει να χτυπάει η δόνηση 2-3 φορές και μετά ξεκινάει να παίζει ο ήχος κλήσης (περίπου 2-3 δευτερόλεπτα μετά) και εμφανίζεται και η εικόνα αυτού που με καλεί.Είναι φυσιολογικό αυτο?Να σημειώσω οτι οι ήχοι ειναι σε μορφή mp3 περίπου 300-500kb και αποθηκευμένοι και στις δυο μνήμες (κινητό και κάρτα).Το ίδιο μου κάνει και με τους εργοστασιακούς ήχους.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ κοίταξες :)?

 

Ναι, βέβαια. Αυτό το αρχειάκι των 6mb είναι ίδιο με το manual που έχει μέσα η συσκευασία. Αλλά είναι πολύ συνοπτικό. Το χειρότερο manual S.E. που έχω δει. Δεν βγαίνει κάτι καλύτερο, ε;

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαίνει κάτι καλύτερο, ε;

 

Δεν βρήκα κάποιο άλλο :(.

Link to comment
Share on other sites

βασικα αμα το κανεις αυτο μπορεις να κανεις και αλλα πολλα πραγματα, οχι μονο τον music player να βαλεις;)

 

σαν ποια ? :cool:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

γεια σας! μου εβγαλε ενα προβληματακι το p1 χθες.. εγραφα με Τ9 κ οταν γραφω την λεξη "δεν" με πεταει εξω κ μου λεει Dump file created σφαλμα 21 νομιζω.. επεισης οταν ειμαι στο χαρτη του garmin μετα απο 5λεπτα με πεταει κ λεει το ιδιο μυνημα dump file

 

σας εχει συμβει?τι πρεπει να κανω? να δοκιμασω να κανω αναβαθμιση μπας κ λυθει?

 

φιλε μ βγαλε το t9 και γραφε κεφαλαια δν το έχουν διορθώσει ακόμα....

[sIGPIC][/sIGPIC]

MY HPI RS4 3.........

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, πατάτα είναι που δεν δουλεύει με το MyPhoneExplorer ή κάποιο αντίστοιχο. Με βόλευε πάρα πολύ αυτό.

 

Ποιος σου είπε ότι δεν δουλεύει το MyPhoneExplorer; δοκίμασε την τελευταία έκδοση...και διάβασε εδώ για περισσότερες πληροφορίες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μία ερώτηση. Όταν μου έρχεται ένα μήνυμα δείχνει πως ήρθε 2 ώρες πίσω. Παραδείγματος χάρη είναι 9 και γράφει 7. Κάτι δεν κάνω σωστά με την ώρα. Γράφει ώρα γκρίνουιτς Λονδίνο και ώρα GTB Αθήνα. Πήγα να τα αλλάξω και μπερδεύτηκα. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

Επίσης σκέφτομαι να πάρω κάποιο οriginal αξεσουάρ για ανοιχτή ακρόαση στο αυτοκίνητο. Ξέρει κανείς ποιο δουλεύει καλά, αν υπάρχει κάποιο που συνδέεται με τα ηχεία του αυτοκινήτου?

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια.στον λογαριασμο ιντερνετ πως φτιαχνω νεα ομαδα οχι νεο λογαριασμο αλλα νεα ομαδα.εχω μια που λεγεται ιντερνετ κ θελω να ξερω αν μπορω να φτιαξω αλλο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου είπε ότι δεν δουλεύει το MyPhoneExplorer; δοκίμασε την τελευταία έκδοση...και διάβασε εδώ για περισσότερες πληροφορίες

 

Έκανα μεγάλη χαρά, κατέβασα το 1.6.7 (είχα το 1.6.6), πήγα να το δουλέψω και μου λέει ότι προσπαθώ να συγχρονίσω κινητό symbian (έλα ρεεεεε) που δεν υποστηρίζεται απ' το πρόγραμμα...:(

 

Επειδή όντως διάβασα το link που έδωσες και φαίνεται ότι κάτι κάνω λάθος (ο κουμπούρας), μήπως μπορείς να..... ξέρεις....... βοηθήσεις λιγάκι;;;:O

 

Επίσης, κάτι τελευταίο... BT σύνδεση με τον υπολογιστή μου ΔΕΝ έχω καταφέρει ακόμα. Αν δοκιμάσω χωρίς αυτό το m-Router, παίζει να γίνει δουλειά; Ή δεν θα δουλεύει ούτε η USB σύνδεση μετά; :D:lol:

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

σαν ποια ? :cool:

 

Περα απο το οτι παιρνας τις εφαρμογες walkman player μπορεις να παιξεις και με τα εικονιδια του συστηματος..επισης νομιζω οτι μπορεις να περασεις και το λειτουργικο του w960:) αλλα δεν ξερω ακριβως γιατι το site που τα ειχα δει ηταν στα Ρωσικα:O αν το βρω θα το ποσταρω,,,

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

[...] επισης νομιζω οτι μπορεις να περασεις και το λειτουργικο του w960:) [...]

Γίνεται (καπως), αλλα εχω διαβασει οτι μετα πιθανον να μη σου δουλευουν πληκτρολογιο και καρτα μνημης...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...