Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιο συγκεκριμενα?γιατι μετα παλι απο την αρχη εφαρμογες κτλ.αυτο με κραταει..

Βασικα εγω ειχα την προηγουμενη εκδοση απο τη δικη σου και ειδα διαφορα στην ταχυτητα,συγκεκριμενα στην καμερα οπου και αλλαξε ο τροπος εστιασης..:) πιστευω οτι αξιζει γενικα να εχεις την τετευταια αναβαθμιση που κυκλοφορει

 

 

Καλησπέρα σας.

Πρόκειται να αποκτήσω το P1i σε λίγες μέρες, μέσω μιας γενναιόδωρης επιδότησης από τη vodafone. Επειδή όπως αντιλαμβάνεστε είναι κάπως αδύνατο να διαβάσω 200 σελίδες του θέματος, μπορείτε να με βοηθήσετε λίγο με 1-2 ίσως ανόητες απορίες;

 

Κατ' αρχήν, το MyPhoneExplorer, λειτουργεί με τα smart phones της S.E.; Με βολεύει πάρα πολύ να μπορώ να χειρίζομαι το τηλ. απ' τον υπολογιστή όταν βρίσκομαι μπροστά σε έναν και θα ήθελα να διατηρήσω αυτή μου τη συνήθεια (σήμερα έχω το Κ800).

Δεύτερον, overall, πώς το κρίνετε σαν συσκευή; Στο Πλαίσιο (απ' όπου και θα το πάρω) δεν μου το παίνεψαν ιδιαίτερα. Μου το είπαν αργό και χειρότερο απ' το Ν95, το οποίο δοκίμασα (στην έκδοση των 8Gb) και το βρίσκω επιεικώς απαράδεκτο. Οκ, υπερβάλλω, αλλά για το Ν95 δεν θα άφηνα το Κ800 μου, και ειδικά με τόσα χρήματα που κάνει. Για το P1i όμως, το σκέφτομαι σοβαρά! Επίσης, αυτό που με ενόχλησε τρομερά στο Ν95 ήταν ότι η μόνη δυνατότητα που προσφέρεται απ' τη σουίτα λογισμικού της Nokia, ήταν ο συγχρονισμός και το backup, εκτός αν δεν βρήκα εγώ τα υπόλοιπα. Το λογισμικό της S.E. τι λέει ως προς αυτό;

Έχω μόλις κατεβάσει το manual του P1i και θα το διαβάσω, για να δω λίγο τις λειτουργίες του, όμως θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν κι εσείς μου δίνατε λίγο feedback.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Λοιπον, η εφαρμογη που λες καποιοι εχουν αναφερει σε αυτο το φορουμ οτι κανει και για το p1,,,εγω δεν την εχω δοκιμασει προσωπικα να σου πω.

 

Εγω εχω και το Ν95 (ΤΟ ΑΠΛΟ) και το P1...ειναι 2 διαφοτερικες συσκευες,,το Ν95 ειναι ενα απλο καθημερινο τηλεφωνο με ευκολια στις λειτουργιες που προσφερει και με πολυ καλη καμερα,,,ιδιαιτερα σε βιντεο.αλλα γενικα το βαριεσαι σαν συσκευη και μενου,,,ασε που εχει απο τις χειροτερες αυτονομιες σε κινητο που υπαρχει.

 

Τωρα το p1 ειναι αλλης φιλοσοφιας,,,σε θεμα multitasking ειναι πολυ ποιο γρηγορο και υπερεχει σε καποια σημεια απο το ν95,,,αυτονομια απο τις καλυτερες σε κινητο και γενικα ειναι μια πολυ καλη συσκευη,,,αν ηταν να επελεγα να κρατησω 1 απο τα 2 θα επελεγα το p1...

 

τωρα μεσα απο το pc suite μπορεις να κανεις συγχρονισμο,μεταφορα δεδομενων,εγκατασταση εφαρμογων,backup,διμιουργια κινητου δικτυου και δεν θυμαμαι τι αλλο...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Το Πλαίσιο εδώ δεν το είχε ετοιμοπαράδοτο, διαφορετικά θα το είχα στα χέρια μου ήδη. Είχε μόνο το display item. Θα το ζητούσαν (ελπίζω να το έκαναν) από ένα κατάστημα στην Αττική και θα το έχω από βδομάδα.

 

Κι εμένα πάντως όταν το δοκίμασα για ελάχιστα λεπτά στο πλαίσιο, μου φάνηκε πάρα πολύ καλό!!!

 

Μόλις το πάρω, θα σας πρήξω στις ερωτήσεις. Οπότε, δείξτε κατανόηση! :D

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

guys mporo na amfaniso stin othoni anamonis kapoia simeiosi i ergasia opos to ekana me to w600 kai mou itan apistefta xrisimo...?

protimo na vlepo ti douleia pou exo na kano amesa stin othoni para na valo ipenthimisi gia tin kathe ergasia ktl ktl..

 

help..

Link to comment
Share on other sites

guys mporo na amfaniso stin othoni anamonis kapoia simeiosi i ergasia opos to ekana me to w600 kai mou itan apistefta xrisimo...?

protimo na vlepo ti douleia pou exo na kano amesa stin othoni para na valo ipenthimisi gia tin kathe ergasia ktl ktl..

 

help..

 

Κατέβασε την εφαρμογη stick it απο το ipmart.com ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα.παω να ανοιξω φωτογραφιες κ προσπαθει να τις ανοιξει με το coreplayer κ υπαρχει αποτυχια.τι να κανω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα.παω να ανοιξω φωτογραφιες κ προσπαθει να τις ανοιξει με το coreplayer κ υπαρχει αποτυχια.τι να κανω?

 

Να πας στο core player.. μετα πατα menu-tools-preference-select p....-file associations-select none.

Έτοιμος:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το N95 8GB είναι πολύ πιο γρήγορο στο menu,είναι πολύ καλλίτερο στις photo και στα video,κατά τα αλλα διαφέρουν σαν κινητά!Επίσης είναι καλλίτερο στην μουσική και με τα στέριο ηχεία αλλα και με τα κουμπια άμεσης πρόσβασης!Γενικά διαφέρουν πολύ!
:)
Link to comment
Share on other sites

Γενικά διαφέρουν πολύ!

 

Και καλύτερα να μην αναφερθούμε στην διαφορά τιμής, που υπάρχει ανάμεσα στα δύο τηλέφωνα :ninja::p.

Link to comment
Share on other sites

Και καλύτερα να μην αναφερθούμε στην διαφορά τιμής, που υπάρχει ανάμεσα στα δύο τηλέφωνα :ninja::p.

 

Ακριβως,,,το ν95 επισης ειναι περισσοτερο μουλτιμιντια συσκευη εβω το π1 επαγγελματικη περισσοτερο...αλλα σε καμια περιπτωση δεν αξιζει τα λεφτα του,,ενα ν95 ειναι με καλυτερη μπαταρια (απο το ν95 το απλο γιατι αν το συγκρινουμε με το π1 οχρια μπροστα του) και 0,2 ιντσες παραπανω..

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Να πας στο core player.. μετα πατα menu-tools-preference-select p....-file associations-select none.

Έτοιμος:)

 

file associations-select none αυτο δε το βρισκω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

file associations-select none αυτο δε το βρισκω

 

αν πατησεις select P...ΘΑ ΒΡΕΙς το file ssociations μολις πατησεις file associations μετα θα σου εχει μια λιστα με μορφες αρχειων,,,η ξεκλικαρε καθε μια ξεχωριστα η πατα πανω πανω την μπλε μπαρα που λεει select none:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δε το βρισκω.πρεπει να εχουμε αλλη εκδοση.

 

βαλε την εκδοση 1.20 :cool:δεν κανει τετοια κολυματα μετην προηγουμενη τα

ιδια παθενα και εγω

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα κ την 1.20...οντως περιεχει τα options που ελεε ο φιλος παραπανω αλλα αυτη εχει αλλο κολλημα.οταν βαζω url kπαταω οκ για συνδεση με wifi μου ανοιγει bluetooth κολλαει...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το N95 8GB είναι πολύ πιο γρήγορο στο menu,είναι πολύ καλλίτερο στις photo και στα video,κατά τα αλλα διαφέρουν σαν κινητά!Επίσης είναι καλλίτερο στην μουσική και με τα στέριο ηχεία αλλα και με τα κουμπια άμεσης πρόσβασης!Γενικά διαφέρουν πολύ!

 

Παιδιά, είμαστε offtopic, αλλά:

Το Ν95 το έχω στο σπίτι μου αυτή τη στιγμή. Το πήρε ο πατέρας μου με επιδότηση και επειδή δεν ήξερε τι να πάρει, πήρε το ακριβότερο που είχε η voda. Το έχω πιάσει δύο φορές με διάθεση να το χρησιμοποιήσω, αντί για το Κ800. Έχω περάσει τις επαφές μου και πάω να ξεκινήσω να το χειρίζομαι. Ε, δεν μπορώ. Δεν μου ταιριάζει, δεν ξέρω. Πάντως είναι απαράδεκτο κατά τη γνώμη μου πάντα, ΔΕΝ αξίζει 745 ευρώ που το πουλάει η vodafone (έλεος δηλαδή) αλλά φανταστείτε ότι εγώ το έχω ΤΣΑΜΠΑ και δεν το θέλω!

Εν τέλει, το πουλάω για 500 ευρώ και μάλλον βρήκα και αγοραστή, χωρίς να είμαι σίγουρος γι' αυτό πάντως.

Περιμένω να έρθει το P1i. Το τηλέφωνο δεν το έχω για hi-fi σύστημα, ούτε ως πρώτη φωτογραφική μηχανή για να με ενδιαφέρουν οι επιπλέον δυνατότητες του Ν95. Επίσης, μπορεί να έχει mm πλήκτρα, αλλά το κανονικό του πληκτρολόγιο μου έδωσε τόσο άθλια αίσθηση, που.......... Άστο καλύτερα. Αν τώρα χρειαστεί να βγάλω καμία φωτό επείγουσα, μια χαρά είναι και τα 3.2 mp.

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα κ την 1.20...οντως περιεχει τα options που ελεε ο φιλος παραπανω αλλα αυτη εχει αλλο κολλημα.οταν βαζω url kπαταω οκ για συνδεση με wifi μου ανοιγει bluetooth κολλαει...

κανεις δ μπορει:cry:ι να βοθησει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανεις δ μπορει:cry:ι να βοθησει?

 

δεν το εχω δοκιμασει να σου πω να ανοιξω url αλλα με την 1.20 δεν εχουν αναφερθει κολιματα σεμενα απλα ο φωτισμος δεν επανερχετε στο επιπεδο που τον εχω ρυθμισει και παταω τη φωτινοτητα για να στρωσει

Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταια αναβαθμιση εχω ενα μικρο προβλημα.

Οταν ερχεται μυνημα δεν μου το εμφανιζει στην οθονη ωστε να μπορω να πατησω κατευθειαν απαντηση.

Καμια ιδεα? (Ειναι ενεργοποιημενο στο Πινακας Ελεγχου --> Μυνηματα -->Λογαρ.SMS -->Χρήση διαδρομης απαντησης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατήρησα το εξής, μετά την τελευταία αναβάθμιση όταν με παίρνει κάποιος τηλέφωνο δε παρουσιάζονται τα γράμματα στο κάτω μέρος της οθόνης και δε μπορώ να τερματίσω τη κλήση πρέπει να τη τερματίσει ο άλλος. Όταν καλώ εγώ κάποιο νούμερο παίζει κανονικά. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατήρησα το εξής, μετά την τελευταία αναβάθμιση όταν με παίρνει κάποιος τηλέφωνο δε παρουσιάζονται τα γράμματα στο κάτω μέρος της οθόνης και δε μπορώ να τερματίσω τη κλήση πρέπει να τη τερματίσει ο άλλος. Όταν καλώ εγώ κάποιο νούμερο παίζει κανονικά. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό;

 

Δοκιμασατε να ξανακανετε αναβαθμιση (παλι, την τελευταια εκδοση ξανα)??

 

Θα συμφωνήσω και εγώ με των blogPage :rolleyes:.. Μάλλον δεν σου πέρασε καλά! (μου έχει συμβεί και σε μένα),

για αυτό ξαναπέρασε την πάλι από πάνω.. Όπως πολύ σωστά σου υπέδειξε ο blogPage ;).

Link to comment
Share on other sites

το εκανα κ ειδα διαφορα ειδικα στα μηνυματα:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εκανα κ ειδα διαφορα ειδικα στα μηνυματα:p

 

Νομιζω συμφωνω.. Το περασα κι εγω και προσωπικα, δεν μπορω να πω οτι ειδα κατι που με ενθουσιασε τοσο, (μιας και τουλαχιστον στα τηλεφωνα δεν ειχα προβλημα), αλλα γενικα μεσα στα "Μηνυματα" το βλεπω σα να τρεχει λιγο πιο ευκολα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...