Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hello paidia!!!

se liges meres mou erxetai ki emena to kinito apo vodafone(to exw paraggeilei) kai parakalaw na min argisei!!

 

mipws 8a mporouse na pei kapoios ti periexetai sti suskeuasia tou??

 

kai kati.....allo 8a itan kalo na ginei ena allo topic me efarmoges sumvates me to P1 kai pou mporoume na tis vroume...!!

einai polu duskolo na psaxneis 200 selides se ena topic forum gia na sullekseis plirofories gia efarmoges kai pou mporeis na tis vreis:confused:

 

euxaristw ek twn prwterwn kai XRONIA POLLA!!!!!!!!!:lol::p:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hello paidia!!!

se liges meres mou erxetai ki emena to kinito apo vodafone(to exw paraggeilei) kai parakalaw na min argisei!!

 

mipws 8a mporouse na pei kapoios ti periexetai sti suskeuasia tou??

 

kai kati.....allo 8a itan kalo na ginei ena allo topic me efarmoges sumvates me to P1 kai pou mporoume na tis vroume...!!

einai polu duskolo na psaxneis 200 selides se ena topic forum gia na sullekseis plirofories gia efarmoges kai pou mporeis na tis vreis:confused:

 

euxaristw ek twn prwterwn kai XRONIA POLLA!!!!!!!!!:lol::p:D

 

1.εφαρμογες μπορεις να βρεις εδω

http://www.ipmart-forum.com/

2.κοιτα εδω τι εχει

:)

 

φιλε αν εχεις αυτο που δειχνει το avatar σου καλυτερα μην παρεις το p1:p

νομιζω λογικα σε κανα εξαμηνο θα βγει καποιος αντικαταστατης :O

ετσι γινοταν συνηθως..

gps εχει αλλα εξωτερικο

 

ευχαριστω!!!

ελεγα να το παρω για 2 συσκευη να το εχω

λεω σημερα να παω να το δω απο κοντα να παρω μια γευση

και να δω ποσο βολευει το qwerty του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΤΗΜ????:wacko:

Που το βρήκε αυτο?? JPG πρέπει να είναι...

 

ΕDIT:

Το THM τώρα που το βλέπω είναι ένα αρχείο του βίντεο δεν είναι photo το όταν μπει στο υπολογιστή σου αυτό το πετάς...

 

Αν δεις έχει το ίδιο όνομα με τα αρχεία των βίντεο που έχεις τραβήξει..

 

πρεπει να εχω καταλαβει τι γινετε το προσεξα οτι οταν τραβαγα ενα βιντεο η πρωτη εικονα αφου ειχα πατησει το κουμπι αποθηκευοταν σαν φωτο αλλα υπηρχε και το βιντεο κανονικα τωρα πως γινετε αυτο δεν ξερω αλλα λογικα κατι τετοιο πρπει να παιζει

βεβαια απο τιν αλλη ειναι περισσοτερα απο τα βιντεο αυτα που δεν αναγνωρίζονται!!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους καταρχάς :)

 

Δεν ξέρω εάν κάποιος από εσάς έχει αυτό το πρόβλημα, αλλά το P1i μου δεν φορτίζει με τίποτα από το usb καλώδιο του στο PC,

και μάλιστα έχω αγοράσει πρόσφατα ένα φορτιστή αυτοκινήτου που βγαίνει από αναπτήρα σε usb, και εκεί τίποτα....

 

Είχε κάποιος το ίδιο πρόβλημα; Καμία πρόταση; Κρίμα να πάει για επισκευή από τώρα το εργαλείο!

Link to comment
Share on other sites

Proto post apo to kinito para ton kairo pou to eho!

 

Eiha provlima,me petouse apo tis efarmoges otan egrafa kai to diorthosa me aplo master reset,horis na epilekso na diagraftoun efarmoges!

 

 

Erotisi tora...ginetai na paiksoume arheia internet radio me to p1?

Thelo me wind plus ohi wifi !

 

Thanks!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα.

Λοιπόν λέω να πάρω και γω ένα P1i μεταχειρισμένο.

Το βρήκα στα 300 ευρώ καλά είναι?Το πουλάει κανείς από σας? λιγότερα?

Ωραίο κινιτό ε?

Link to comment
Share on other sites

είναι πολύ καλό κινητό ! αν είναι σε άριστη κατάσταση μαζι με gps και ότι άλλο περιλαμβάνει το κουτί είναι πολύ καλή τιμή.

 

Να ρωτησω που μπορώ να βρώ τις ρυθμίσεις για να μπαίνω νετ μέσω wind plus? Αυτές που μου στειλε η τιμ σε χρεώνουν.

Link to comment
Share on other sites

 

Erotisi tora...ginetai na paiksoume arheia internet radio me to p1?

Thelo me wind plus ohi wifi !

 

 

γινεται αλλα οχι με wind plus επειδη εχει 1μβ limit.

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Ti simasia ehei to limit afto efoson milame gia streaming?

 

Ama mporeis pes mou ton tropo pou eihes sto myalo sou gia na to dokimaso.

 

Efharisto kai sygnomi gia ta greeklish alla den ginetai na grapso ellinika!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

εχω το m600, αξιζει να αγορασω το p1?

 

Κατά την γνώμη μου αξίζει η μετάβαση από m600 σε p1 :).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά!

 

Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το P1i και το Wind Plus non stop. Όποιος(οι) γνωρίζουν παρακαλώ ας απαντήσουν καθώς ψήνομαι να πάρω το κινητό αλλά πρώτα θέλω να είμαι σίγουρος ότι υποστηρίζει κάποια πράγματα...

 

Ας μπω στο ψητό λοιπόν:

 

1. Λειτουργεί ο opera mini 4 στο κινητό μέσω της σύνδεσης Wind plus non stop;

2. Λειτουργεί το gmaps στο κινητό μέσω της σύνδεσης Wind plus non stop;

3. Λειτουργεί το google maps στο κινητό μέσω της σύνδεσης Wind plus non stop;

4. Λειτουργεί το mig33 ή τουλάχιστον κάποιος messenger που να υποστηρίζει το googletalk μέσω της σύνδεσης Wind plus non stop;

5. Είναι εφικτή η σύνδεση του κινητού ως modem σε έναν Η/Υ και η χρήση του για Internet στον Η/Υ (μέσω του proxy του non stop εννοείται)

6. O συγχρονισμός των επαφών και του ημερολογίου του Outlook γίνεται απροβλημάτιστα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγνώμη για τις πολλές μου ερωτήσεις!

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

Link to comment
Share on other sites

5. Είναι εφικτή η σύνδεση του κινητού ως modem σε έναν Η/Υ και η χρήση του για Internet στον Η/Υ (μέσω του proxy του non stop εννοείται)

6. O συγχρονισμός των επαφών και του ημερολογίου του Outlook γίνεται απροβλημάτιστα;

5.ναι

6.ναι,σχετικά μια χαρά είναι

 

Καλή χρονιά! Χρονια Πολλά!!

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

5.ναι

6.ναι,σχετικά μια χαρά είναι

 

Καλή χρονιά! Χρονια Πολλά!!

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου για τις άμεσες απαντήσεις για τα 2 τελευταία ερωτήματά μου! :)

 

Για τη χρήση του κινητού ως modem υπάρχουν κάπου αναλυτικά οι οδηγίες;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου για τις άμεσες απαντήσεις για τα 2 τελευταία ερωτήματά μου! :)

 

Για τη χρήση του κινητού ως modem υπάρχουν κάπου αναλυτικά οι οδηγίες;

Τα ειχα βρει αυτα εδω μεσα και τα κρατησα ελπιζω να βοηθουν. Αντιγραφη τα εχω κανει δεν ειναι δικα μου απλα τα εχω σε word και δεν βρισκω το link

11 Οκτ. 2006, 16:10

#1

 

 

HSCSD Member

Ηλικία: 16 Φύλο:

Εγγραφή: Αύγ. 2006

Περιοχή: Λυγιά-Βαρθολομιό Ηλείας

Μηνύματα: 1.088

Θέμα: Χρήση του Opera mini και ίντερνετ στο PC μέσω Wind Plus Non-Stop (gwap)

 

 

Για να κατεβάσετε στο κινητό σας την εφαρμογή μπείτε στο http://mini.opera.com

 

Βήμα 1) Εγκατάσταση ρυθμίσεων TIM GPRS ή TIM PLUS

Στείλτε κενό μύνημα στο 234 για να λάβετε τις κατάλληλες ρυθμίσεις. Όταν έρθουν οι ρυθμίσεις στο κινητό σας ,σας συμβουλεύω να διαγράψετε το προφίλ TIM internet και να επιλέξετε ώς προφίλ java τις ρυθμίσεις TIM PLUS ή TIM GPRS.

Bήμα 2) Έλεγχος και εισαγωγή

Μένου=>Ρυθμίσεις=>Συνδεσιμότητα=>Ρυθμίσεις Java.

Επιλέγουμε το προφίλ TIM PLUS ή TIM GPRS=> Επιλογές=>Σύνδεση με: TIM PLUS

Τύπος WAP=>Http

Διακομ.μεσολάβ.=>Ναι

Διεύθυνση IP=>192.168.200.010

Αριθμός Θύρας=>9401

Eπιλέγουμε αποθήκευση=>Πίσω Και επιλέγουμε ώς προφίλ JAVA αυτό που βάλαμε τα παραπάνω στοιχεία.

Σημείωση: Οι ρυθμίσεις αυτές είναι μόνο για Sony ericsson κινητά . Συγκεκριμένα αυτά που υπόστιρίζουν τις παραπάνω εισαγωγές.

(k300,k310,k500,k600,k700,k750,k800,z520,w550,w700,w800,w900 )

 

ΝΟΚΙΑ

Υποστιριζόμενο μοντέλο με το κόλπο μέχρι τώρα είναι το 6230.

Απλά ώς προφίλ Opera mini επιλέγουμε TIM PLUS ή TIM GPRS.

Σύντομα θα μπουν ρυθμίσεις για χρήση της συγκεκριμένης εφαρμογής για κινητά sharp & Alcatel.....

Αν χρειάζεστε περισσότερη βοήθεια επικοινωνοίστε μαζί μου με PM.

 

Σύνδεση στο internet από PC μέσω κινητού και ΤΙΜ Plus (gwap):

(από τον KostasDj_2)

"Λοιπόν, οι οδηγείες αυτές είναι πάνω σε 6680 και Windows XP SP2 με την τελευταία έκδοση PC Suite

Αρχικά, πηγαίνουμε στο κινητό>μενού>εργαλεία>ρυθμίσεις>σύνδεση>σημεία πρόσβασης>ΤΙΜ GPRS και στο όνομα χρήστη σβήνουμε το wap. Ακόμα, φροντίζουμε να μην έχει κωδικό.

 

Έπειτα, πηγαίνουμε στο PC.

 

Συνδέουμε το 6680 με καλώδιο ή με bluetooth και αφού το βρεί το PC Suite, πατάμε Connect to the internet (One Touch Access). Μόλις ανοίξει, πατάμε settings και βάζουμε "configure the connection manualy"

Έπειτα, βάζουμε στο Access Point το "gwap.b-online.gr" και στο username και το password το όνομα "wap".

Πατάμε finish, αλλά δε το συνδέουμε.

 

Πάμε στον πίνακα ελέγχου και στο internet options

πάμε στην καρτέλα connections>βρίσκουμε τη σύνδεση που έχει δημιουργήσει το PC Suite με το κινητό, και αφού την τσακέρουμε, πατάμε settings.

Στο επόμενο παράθυρο, τσεκάρουμε το "Automatically detect settings"

Πιο κάτω, τσεκάρουμε το "Use a proxy server for this connection"

στο πεδίο Address βάζουμε την ΙΡ 192.168.200.10 και στο πεδίο Port βάζουμε το 9401

Τσεκάρουμε το "Bypass proxy server for local addresses"

Πατάμε στο κουμπί Advanced

 

Στο επόμενο παράθυρο, βάζουμε στο HTTP την ΙΡ 192.168.200.10 και port 9401

Πατάμε το "Use the same proxy server for all protocols"

Πατάμε ΟΚ

 

Στο παράθυρο που έχουμε τώρα μπροστά μας και στην περιοχή "Dial-up settings" φροντίζουμε το username μας να είναι wap και το password να είναι πάλι wap.

Πατάμε ΟΚ

 

Αν θέλουμε να χρησημοποιήσουμε τον Internet Explorer, τα πράγματα τελειώνουν εδώ. Επειδή όμως γενικά τουλάχιστον εμένα μου δημιουργησε πολλά προβήματα και δεν άνοιγε τις σελίδες, θα γράψω και τις ρυθμίσεις για τον firefox.

 

Ανοίγουμε τον firefox και πατάμε Tools>Options

Στο επόμενο παράθυρο, πατάμε το κουμπί "Connection Setings"

Βάζουμε "Manual Proxy Configuration"

Στο HTTP Proxy βάζουμε την ΙΡ 192.168.200.10 και στο port το 9401

Τσεκάρουμε το "Use this proxy server for all protocols"

Πατάμε ΟΚ

 

Τώρα, είμαστε έτοιμοι να συνδεθούμε!

Πάμε στο PC Suite και στο Connect to the internet.

Πατάμε connect και μπήκαμε!!

 

Η μόνη βλακεία του όλου θέματος, είναι ότι δεν ανοίγει μερικές σελίδες, μέσα σ'αυτές και το myphone.gr

Ακόμα, αρνείται πεισματικά να κατεβάσει οποιοδήποτε αρχείο, οποιουδήποτε μεγέθους...

Δε ξέρω αν τα παραπάνω δημιουργούνται από κάποια λανθασμένη ρύθμιση, αλλά ελπίζω να φτιάχνονται!"

Link to comment
Share on other sites

Πριν πάρω και γω ήθελα να ρωτήσω αν η κάμερα τραβάει καλή φωτογραφία. πήγα τράβηξα μερικές στο πλαίσιο της βάζω στον υπολογιστή και φαίνονται χάλια σαν να έχεις ταβήξει από 2megapixels κάμερα.

Μήπως φταίει ο φωτισμός? Ή είναι έτσι χάλια?

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και Καλη Χρονια σε ολους

 

Στην αναπαραγωγη ονοματος καλουντος (Ρυθμ. Κλησεων- Φωνητικος ελεγχος) παρατηρησα οτι μονο με handsfree λειτουργει κανονικα. Χωρις το handsfree ακουγεται υπερβολικα χαμηλα το ονομα που καλει. Φυσικα εχω ηχογραφηση το ονομα του καλουντος απο τις επαφες.

Ειναι φυσιολογικο αυτο η bug???

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ... ΥΓΕΙΑ, ΕΥΤΥΧΙΑ, ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ...

 

ΘΑ ΣΑΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΠΛΕΟΝ, ΑΦΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ (ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ...) ΑΠΟ ΤΗΝ VODAFON ΣΤΗΝ COSMOTE, ΠΑΡΑΓΓΕΛΛΟΝΤΑΣ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΚΑΙ ΤΟ P1, ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ... ΜΑΤΙ ;)

 

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ :)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ... ΥΓΕΙΑ, ΕΥΤΥΧΙΑ, ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ...

 

ΘΑ ΣΑΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΟΜΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΠΛΕΟΝ, ΑΦΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ (ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ...) ΑΠΟ ΤΗΝ VODAFON ΣΤΗΝ COSMOTE, ΠΑΡΑΓΓΕΛΛΟΝΤΑΣ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΚΑΙ ΤΟ P1, ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ... ΜΑΤΙ ;)

 

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ :)

 

Καλώς ήρθες στο forum φίλε μου.. Καλορίζικό το P1 σου.. και Καλή Χρονιά να έχεις :)

 

 

Υ.Γ.: Mην γράφεις με κεφαλαία! Είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά!

 

Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με το P1i και το Wind Plus non stop. Όποιος(οι) γνωρίζουν παρακαλώ ας απαντήσουν καθώς ψήνομαι να πάρω το κινητό αλλά πρώτα θέλω να είμαι σίγουρος ότι υποστηρίζει κάποια πράγματα...

 

Ας μπω στο ψητό λοιπόν:

 

1. Λειτουργεί ο opera mini 4 στο κινητό μέσω της σύνδεσης Wind plus non stop;

2. Λειτουργεί το gmaps στο κινητό μέσω της σύνδεσης Wind plus non stop;

3. Λειτουργεί το google maps στο κινητό μέσω της σύνδεσης Wind plus non stop;

4. Λειτουργεί το mig33 ή τουλάχιστον κάποιος messenger που να υποστηρίζει το googletalk μέσω της σύνδεσης Wind plus non stop;

5. Είναι εφικτή η σύνδεση του κινητού ως modem σε έναν Η/Υ και η χρήση του για Internet στον Η/Υ (μέσω του proxy του non stop εννοείται)

!

 

ναι σε ολα.

ειδικα στο 5 ειναι πανευκολο!!!!

δεν χρειαζεται ρυθμισεις ουτε τιποτα.

εχει στο software οδηγο δημιουργιας κινητου δικτυου.

πατας συνδεση και ειναι ετοιμο!!

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους παιδια. Αν και μενα δεν μου μπηκε και πολυ καλα. Τις πρωτες ωρες του 2008 το κινητο μου μετα απο 3 ωρες χωρις να το χρησιμοποιω εφαγε σκαλωμα. Η οθονη δεν πιανει μια! Με το jog μπορω να μετακινουμαι στο μενου κτλ αλλα δεν μπορω να κανω τπτ αλλο περα απο επιλογες.

 

Το task manager πανω πανω δεξια φαινεται συνεχως πατημενο. Σαν καποιος να εχει κολλησει ενα stickaki να παταει το συγκεκριμενο. Οποτε οταν παταω καπου αλλου στην οθονη ειναι σαν να πατας σε 2 σημεια ταυτοχρονα που δεν γινεται τιποτα! Το προβλημα πιστευω δεν ειναι hardware αλλα software!

 

Και εδω ειναι η μεγαλυτερη μουφα! οτι οταν παω για master reset το κινητο ρωταει εισαι σιγουρος και εχει επιλογες ναι και οχι αλλα τα συγκεκριμενα δεν επιλεγονται με το jog επειδη ειναι αριστερα και δεξια και οχι στην μεση της οθονης. (Δεν μπορω να το εξηγησω καλυτερα. Ριχτε του μια ματια θα καταλαβετε) Και ρωτω.... Γινεται με καποιο αλλο τροπο hard reset? Πατωντας κουμπια ανοιγοντας το και τετοια??

 

ΥΓ: Επισης δεν μπορω να κανω και backup απο το suite γιατι δεν μπορω να αποθηκευσω την επιλογη Phone mode. Επιλεγω με jog αλλα το done πως το πατας??? Ε????? :mad::mad::cry:

 

ΥΓ2: Ευχαριστω για την υπομονη σας στο μεγαλο μου ποστ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...