Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι!!!

 

Σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!

επισης θα ηθελα να ρωτησω αν μπορεουν να συνδεθουν σ αυτον αλλα τηλεφωνα πχ Ν73??

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!

επισης θα ηθελα να ρωτησω αν μπορεουν να συνδεθουν σ αυτον αλλα τηλεφωνα πχ Ν73??

 

Αυτό φίλε μου δεν το γνωρίζω!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό φίλε μου δεν το γνωρίζω!!

 

ok φιλε μου σε ευχαριστω!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!

επισης θα ηθελα να ρωτησω αν μπορεουν να συνδεθουν σ αυτον αλλα τηλεφωνα πχ Ν73??

 

Nai mporeis na syndeseis opoio kinito theleis pou exei bluetooth!me to sygkekrimeno pou anafereis to exw dokimasei kai douleuei mia xara o gps receiver pou edine to P1i

Link to comment
Share on other sites

Nai mporeis na syndeseis opoio kinito theleis pou exei bluetooth!me to sygkekrimeno pou anafereis to exw dokimasei kai douleuei mia xara o gps receiver pou edine to P1i

 

Ωραια!!Ευχαριστω πολυ!!:)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω αγορασα το συγκεκριμενο κινητο πριν απο καμια 10αρια μερες και το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το εξης ενω το εχω φορτισει και δειχνει οτι η μπαταρια του ειναι στο 100% ξσαφνικα στην διαρκεια της ημερας χωρις να εχει δουλεψει καθολου πεφτει στο 20% με αποτελεσμα ξαφνικα να μενω χωρις τηλεφωνο απο μπαταρια. Μου φαινετε πολυ παραξενο μπαταρια 10 ημερων να πεφτει τοσο γρηγορα υπαρχει περιπτωση να ειναι κανενα αλλο προβλημα???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω αγορασα το συγκεκριμενο κινητο πριν απο καμια 10αρια μερες και το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το εξης ενω το εχω φορτισει και δειχνει οτι η μπαταρια του ειναι στο 100% ξσαφνικα στην διαρκεια της ημερας χωρις να εχει δουλεψει καθολου πεφτει στο 20% με αποτελεσμα ξαφνικα να μενω χωρις τηλεφωνο απο μπαταρια. Μου φαινετε πολυ παραξενο μπαταρια 10 ημερων να πεφτει τοσο γρηγορα υπαρχει περιπτωση να ειναι κανενα αλλο προβλημα???

 

Οπως το περιγράφεις συμπεραίνω ότι μάλλον έχει πρόβλημα η μπαταρία σου !!! και όχι το τηλ.Για να είσαι σίγουρος όμως δοκίμασε να βάλεις άλλη μία μπαταρία από κάνα φίλο σου και να το δοκιμάσεις !!!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω αγορασα το συγκεκριμενο κινητο πριν απο καμια 10αρια μερες και το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι το εξης ενω το εχω φορτισει και δειχνει οτι η μπαταρια του ειναι στο 100% ξσαφνικα στην διαρκεια της ημερας χωρις να εχει δουλεψει καθολου πεφτει στο 20% με αποτελεσμα ξαφνικα να μενω χωρις τηλεφωνο απο μπαταρια. Μου φαινετε πολυ παραξενο μπαταρια 10 ημερων να πεφτει τοσο γρηγορα υπαρχει περιπτωση να ειναι κανενα αλλο προβλημα???

 

Απο σημα πως εισαι ??

για τσεκαρετο , και αν δουλευει σε 3g !!!!!!!!

κανε αλλαγη απο gsm δικτυο σε 3g δικτυο να δεις αν γινετε εντος μερικων δευτερολεπτων , και αντιστροφα (χειροκινιτα).(αν κολαει εχει προβλημα)

καποια τετοια προβληματα ειχα και γω και εγινε αντικατασταση κινιτου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για fring και voipdiscount οι ρυθμίσεις είναι οι εξής:

username:το username σας

passwsord:το password σας

Έπειτα επιλέγετε other και στο sip βάζετε sip.voipdiscount.com και πατάτε register.Έχει αρκετά καλή ποιότητα.

Να ρωτήσω και εγώ κάτι.Όταν έχω ενεργοποιημένο το 3g και μπω να κατεβάσω κάτι με τι ταχύτητα κατεβάζει;

Γιατί το Ν95 που είχα όταν έπιανε 3g κατέβαζε με 3,2 Mbps:D

Link to comment
Share on other sites

Για fring και voipdiscount οι ρυθμίσεις είναι οι εξής:

username:το username σας

passwsord:το password σας

Έπειτα επιλέγετε other και στο sip βάζετε sip.voipdiscount.com και πατάτε register.Έχει αρκετά καλή ποιότητα.

Να ρωτήσω και εγώ κάτι.Όταν έχω ενεργοποιημένο το 3g και μπω να κατεβάσω κάτι με τι ταχύτητα κατεβάζει;

Γιατί το Ν95 που είχα όταν έπιανε 3g κατέβαζε με 3,2 Mbps:D

 

για το i-call ειναι ......sip.i-call.gr...... ???????????

 

απο αλλες ρυθμισεις δεν κανουμε τιποτα ....codes ...... κλπ ???????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω ένα πρόβλημα (προφανώς το ίδιο πρόβλημα που αναφέρθηκε στην 145 σελίδα, χωρίς λύση...). Καταρχάς να πω ότι έχω το κινητό περίπου 2 βδομάδες (αν θυμάμαι καλά).

 

Στις κλίσεις (οποιασδήποτε μορφής) αλλά και στα μηνύματα δεν μου εμφανίζει το όνομα της επαφής παραμονάχα τον αριθμό. Στα μηνύματα, όταν τα ανοίξω τότε γράφει το όνομα πάνω από την ημερομηνία αλλά μόνο εκεί.

Ακόμα όταν συμβαίνει αυτό παρατήρησα ότι, παρ'ότι στα μηνύματα μου βγάζει και τα SMS που είναι αποθηκευμένα στην SIM αλλά, στον τηλεφωνικό κατάλογο, άμα διαλέξω να δώ τα τηλέφωνα στην SIM κολλάει λέγοντας "Ανάγνωση από την SIM" και τότε πρέπει να κλείσω τις επαφές από την Διαχείριση Εργασιών...

Πρόσεξα επίσης (χωρίς να είμαι 100%) ότι το πρόβλημα εμφάνισης ονόματος το έχει μόνο στα τηλέφωνα που υπάρχουν και στην SIM και στις επαφές του κινητού (αυτές που έβγαζε κανονικά με ένα + δίπλα στο όνομα) και αυτό γιατί σε κάποια "άκυρα" τηλέφωνα μου βγάζει όνομα(Οι επαφές του τηλεφώνου είναι συγχρονισμένες με outlook και έχοντας πολλά στοιχεία σε κάθε επαφή. Δεν έχω αντιγράψει επαφές από SIM στο κινητό). Έχω κάνει αρκετά restart από το πρωί που το έπαθε, έχω βγάλει την κάρτα αλλά τπτ. Να πω ακόμα ότι έχω το τελευταίο version περασμένο (από μέρες τώρα)

Το πρόβλημα αυτό μου το έκανε προχθές και παρ'ότι έστρωσε, μου το ξαναέκανε σήμερα και δεν λέει να συνέλθει...

 

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι το εξής:Δέχομαι ότι για Χ,Υ λόγο δεν διαβάζει τις επαφές της SIM, γιατί δεν βρίσκει τα τηλέφωνα από το κινητό και γιατί αφού δεν τις διαβάζει έχει το πρόβλημα μόνο σε αυτές που είναι και στην SIM και στο κινητό????

Είναι πολύ εκνευριστικό, τουλάχιστον στα τηλέφωνα να μην γράφει ποιος σε παίρνει και ακόμα ποιο ενοχλητικό να σε ρωτάει να αποθηκεύσεις νούμερα που ήδη υπάρχουν στις επαφές...Να μη πω που δεν μπορείς να αξιοποιήσεις τις πρόσφατες κλήσεις (που βολεύουν όταν θες να πάρεις τηλ και οδηγάς)

 

Έλεγα να πάρω την SE σήμερα μπας και βγάλω άκρη αλλά έμπλεξα και ξεχάστηκα και βέβαια δεν του πρόλαβα ανοιχτά... Καμιά ιδέα κανείς ??(εκτός από επαναφορά, επανεγκατάσταση κλπ γιατί το πρόβλημα το έκανε στα καλά καθούμενα και εκτός αυτού δεν προβλέπετε σύντομα χρόνος για να το setαρω...)

Link to comment
Share on other sites

(Οι επαφές του τηλεφώνου είναι συγχρονισμένες με outlook και έχοντας πολλά στοιχεία σε κάθε επαφή.

 

Μόλις είπες την μαγική λέξη ......

Αυτό το ίδιο πρόβλημα το είχε πάθει ένας φίλος μου

1)Το outlook δεν ξέρω γιατί αλλά όταν πας να συγχρονίσεις πολλές επαφές με πολλά στοιχεία μέσα τρώει κόλλημα!!!! ( δηλαδή αν έχεις απο 500 και πάνω επαφές οι οποίες έχουν πολλά δεδομένα δεν μπορεί να τα περάσει όλα και σου χάνει δεδομένα και επαφές πολλές φορές !! )

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω γιατί δεν μπορεί το outlook να συγχρονίσει επαφές με πολλά στοιχεία !!! :happy::happy:

Ο φίλος μου το αντιμετώπισε έχοντας και μία δεύτερη συσκευή και εκεί κρατάει όλες τι επαφές του !!!:):)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από ότι βλέπω πολλά προβλήματα ακούω, στον καθένα και με διαφορετικό τρόπο.Ας κάνουμε τον σταυρό μας μήπως και στην επόμενη αναβάθμιση διορθωθούν πολλά από αυτά γιατί όλα είναι απίθανο..:X
Link to comment
Share on other sites

πάνω που σκεφτόμουν να το αγοράσω με κάνατε να αλλάξω γνώμη... πολλά ελαττώματα ρε παιδί μου μήπως να το ξανασκεφτώ?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

πάνω που σκεφτόμουν να το αγοράσω με κάνατε να αλλάξω γνώμη... πολλά ελαττώματα ρε παιδί μου μήπως να το ξανασκεφτώ?

 

φίλε αυτό είναι σχετικό για τον καθένα.εγώ με την χρήση που του κάνω είμαι καλυμένος και αν το συγκρίνω με το P990 που είχα είναι πολύ καλύτερο. Βλέπω όμως ότι δεν είναι όλοι χαρούμενοι. Η άποψη μου είναι ότι είναι αρκετά καλό κινητό απλώς πρέπει να διορθωθούν κάποιες μικρές λεπτομέρειες που είναι πρόβλήμα για μερικούς χρήστες. Όλα τα καινούργια κινητά στην αρχλη δεν παρουσιάζουν κάποια προβληματάκια;

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχλη δεν ξέρω:lol:;), αλλά στην αρχή, ναι θα συμφωνήσω μαζί σου. Απλά νομίζω ότι κυκλοφορεί σχεδόν ένα χρόνο και με τις αναβαθμίσεις σάς εμφανίζουν περισσότερα προβλήματα από ότι εμφάνιζε όταν ερχόταν από τη μαμά του.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχλη δεν ξέρω:lol:;), αλλά στην αρχή, ναι θα συμφωνήσω μαζί σου. Απλά νομίζω ότι κυκλοφορεί σχεδόν ένα χρόνο και με τις αναβαθμίσεις σάς εμφανίζουν περισσότερα προβλήματα από ότι εμφάνιζε όταν ερχόταν από τη μαμά του.

 

Δεν μένει λοιπόν από το να περιμένουμε την επόμενη αναβάθμιση. Δεν νομίζω να αργήσει και πολύ.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι έχει κάποια προβληματάκια όπως όλα τα κινητά εντάξει τι να κάνουμε κανείς δεν είναι τέλειος. Σε σχέση με αλλά κινητά στην κατηγόρια του p1i πιστεύω ότι είναι αρκετά μπροστά και δεν το λέω μόνο εγώ αλλά και τα συγκριτικά τεστ που διαβάζω στα περιοδικά και στο internet .
Link to comment
Share on other sites

τα πιο πολλα απο τα προβληματα λογικα θα διορθωθουν στο μελον με αναβαθμισεις..

κατα τα αλλα το μονο που σε κραταει ειναι το τι θελεις εσυ πραγματικα να παρεις....

εγω ειμαι απολυτα ευχαριστιμενος απο ολα σε γενικες γραμμες....

Link to comment
Share on other sites

Δεν μένει λοιπόν από το να περιμένουμε την επόμενη αναβάθμιση. Δεν νομίζω να αργήσει και πολύ.:wacko:

 

Μια χαρά είναι έχει κάποια προβληματάκια όπως όλα τα κινητά εντάξει τι να κάνουμε κανείς δεν είναι τέλειος. Σε σχέση με αλλά κινητά στην κατηγόρια του p1i πιστεύω ότι είναι αρκετά μπροστά και δεν το λέω μόνο εγώ αλλά και τα συγκριτικά τεστ που διαβάζω στα περιοδικά και στο internet .

 

Όλα τα τηλ. έχουν κάποια προβλήματα αλλά παίζει ρόλο και η χρήση που τους κάνουμε !!! Σαφώς και το P1i είναι πολύ καλύτερο του p990 σε πολλά θέματα..!! Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόδοση του κινητού μέχρι τώρα !! Εντάξει υπάρχουν και μερικά μικρο προβληματάκια τα οποία θα ελπίζω να λυθούν με την επόμενη αναβάθμιση !!! Μην είμαστε και πλεονέκτες :p:p και να λέμε μόνο τα αρνητικά !!:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

τα πιο πολλα απο τα προβληματα λογικα θα διορθωθουν στο μελον με αναβαθμισεις..

κατα τα αλλα το μονο που σε κραταει ειναι το τι θελεις εσυ πραγματικα να παρεις....

εγω ειμαι απολυτα ευχαριστιμενος απο ολα σε γενικες γραμμες....

 

Και εγώ μία από τα ίδια φίλε.:)

Link to comment
Share on other sites

loipon epeidh exete oloi eseis ayto to kinhto thelw na sas rwtisw na parw ayto 'h to htc cruise? poio tha me ikanopoihsei kalytera? eimai 17

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

17ααααααααα

ενα νοκια 3310 που ξεκινησαμε ολοι http://www.gsmarena.com/nokia_3310-192.php!!!!

ελα πλακα κανω τα htc οχι οτι ξερω και τρελα πραγματα ,πιστευω οτι ειναι πιο πολυ pda παρα τηλεφωνα το δικο μας ειναι πρωτα τηλ. και μετα ολα τα αλλα

κατα καποιο τροπο

Link to comment
Share on other sites

loipon epeidh exete oloi eseis ayto to kinhto thelw na sas rwtisw na parw ayto 'h to htc cruise? poio tha me ikanopoihsei kalytera? eimai 17

 

Επειδή είσαι 17 και δεν έχεις πραγματικά ανάγκη κανένα από τα δύο, πάρε ένα Κ850 να βγάζεις και καμιά ωραία φωτογραφία την γκομενίτσα σου... Ένας μαθητής λυκείου ούτε το 5% των συσκευών χρειάζεται... Μόνο για ποζεριά τα αγοράζετε... Κάποτε αγοράζαμε τις καλύτερες παιχνιδομηχανές, τώρα αγοράζουν τα καλύτερα κινητά ή τα καλύτερα gadgets.

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...