Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

17ααααααααα

ενα νοκια 3310 που ξεκινησαμε ολοι

 

Εγώ ξεκίνησα στα 15 μ' ένα Motorola D520! Αυτές ήταν εποχές!!!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ ξεκίνησα στα 15 μ' ένα Motorola D520! Αυτές ήταν εποχές!!!

 

Γιατί φωνάζετε στο παιδί; Για να πω την αλήθεια στα 17 μου δεν υπήρχαν καν τα κινητά. Πιστεύω όμως αν του αρέσει να ασχολείται με τα κινητά pda και δεν έχει και οικονομικό πρόβλημα γιατί να μην το πάρει; Εμένα το πρώτο μου κινητό ήταν από Αγγλία και ήταν μία παντόφλα NOKIA σαν τούβλο.

Link to comment
Share on other sites

loipon epeidh exete oloi eseis ayto to kinhto thelw na sas rwtisw na parw ayto 'h to htc cruise? poio tha me ikanopoihsei kalytera? eimai 17

 

Πιστεύω πως θα σε ικανοποιήσει καλύτερα ένα windows mobile...

Οχι πως το UIQ δεν είναι καλό ( αυτό έχω και εγώ ) , αλλά με το windows mobile θα έχεις ένα mini PC μαζίσου !!! όπου και αν πας !!!:):)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είπες την μαγική λέξη ......

Αυτό το ίδιο πρόβλημα το είχε πάθει ένας φίλος μου

1)Το outlook δεν ξέρω γιατί αλλά όταν πας να συγχρονίσεις πολλές επαφές με πολλά στοιχεία μέσα τρώει κόλλημα!!!! ( δηλαδή αν έχεις απο 500 και πάνω επαφές οι οποίες έχουν πολλά δεδομένα δεν μπορεί να τα περάσει όλα και σου χάνει δεδομένα και επαφές πολλές φορές !! )

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω γιατί δεν μπορεί το outlook να συγχρονίσει επαφές με πολλά στοιχεία !!! :happy::happy:

Ο φίλος μου το αντιμετώπισε έχοντας και μία δεύτερη συσκευή και εκεί κρατάει όλες τι επαφές του !!!:):)

Μπα δεν είναι αυτό το πρόβλημα γιατί εμένα τα έχει περάσει όλα κανονικά από το Outlook.

 

Το πρόβλημα του φίλου σου είναι τελείως διαφορετικό αφού όπως μου είπες απλά δεν του τα έχει περάσει όλα και αυτό οφείλετε στο πώς βλέπει η κάθε συσκευή τα στοιχεία της επαφής. Αυτό το πρόβλημα είχα και εγώ στην αρχή που πείρα το κινητό και προσπάθησα να περάσω επαφές από το 6680 μου στο Outlook και από εκεί στο P1i. Πρέπει να παίξει λιγάκι ο φίλος σου (έτσι έκανα και εγώ) για να δει πώς βλέπει το P1i ένα στοιχείο επαφής και πώς το Outlook ώστε να τα φέρει να έχουν τον ίδιο format να το πω... Για παράδειγμα είχα στο 6680 επαφή με 4 κινητά, 2 σταθερά, γενέθλια και διεύθυνση. Στο Outlook πέρασε μόνο 1 κινητό και τα υπόλοιπα μέχρι που κάθισα και τα πείραξα λιγάκι και έστρωσε...

Link to comment
Share on other sites

loipon epeidh exete oloi eseis ayto to kinhto thelw na sas rwtisw na parw ayto 'h to htc cruise? poio tha me ikanopoihsei kalytera? eimai 17

 

Καταρχήν η μεγάλη τους διαφορα είναι στo λογισμικό!Με το wm6 θα έχεις εκαντοντάδες εφαρμογές. αν θέλεις να ασχοληθείς πάρε το HTC,αν θες πιο πολύ ένα τηλέφωνο που έχει πληκτρολόγιο οποτε θα σε βολέψει στα μηνύματα πάρε SE!Αυτά από μένα!

:)
Link to comment
Share on other sites

nai paidia egw eimai pou me eixe piasei h apelpisia kai omws afou eliwsa (pragmatika ) brhka thn lush ekana mia anabatmish apo thn selida sony ericcson kai ola ta ebala kanonika opws lene oi odhgies xwris problhma . telika den ekane egkatastash kamia efarmogh (4 meres to exw kainourgio) kai meta thn anabatmisei ola ok dhl. opios exei to idio me emena thelei mia anabatmisei twra sos uelw xartes elladas + parisiou sas parakalw perimenw
Link to comment
Share on other sites

Οff Topic.....

Εγώ ξεκίνησα στα 15 μ' ένα Motorola D520! Αυτές ήταν εποχές!!!

 

Eμένα το 1ο κινητό το 94 είταν περίπου σαν αυτό με μια οθώνη 3 σειρων και ουτε κουβέντα για μηνύματα τότε, απλά δεν ειπήρχαν...:p

 

Βosch..

 

http://img516.imageshack.us/img516/9319/boschfn0.jpg

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Οff Topic.....

 

Eμένα το 1ο κινητό το 94 είταν περίπου σαν αυτό με μια οθώνη 3 σειρων και ουτε κουβέντα για μηνύματα τότε, απλά δεν ειπήρχαν...:p

 

Τι κάμερα είχε; 5mpx; και ενσωματωμένο wifi :lol::p:p...

 

Μέσα σε 13 χρόνια που φτάσαμε!! Τότε λέγαμε να έχουμε ένα τηλ. και τώρα

ποια έχουμε κινητά με τόσα «καλούδια» (κάμερες, gps, wifi κτλ.) και πάλι δεν μας φτάνουν.

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να κανω αναβαθμιση ή οχι?αλλαζει κατι ουσιαστικο ή οχι?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Τι κάμερα είχε; 5mpx; και ενσωματωμένο wifi :lol::p:p...

 

Μέσα σε 13 χρόνια που φτάσαμε!! Τότε λέγαμε να έχουμε ένα τηλ. και τώρα

ποια έχουμε κινητά με τόσα «καλούδια» (κάμερες, gps, wifi κτλ.) και πάλι δεν μας φτάνουν.

 

Θυμάμαι πάντως μια επόχη τα κινητά τα έδιναν δώρο. έπερνες μια τηλεόραση , πάρε και ένα κινητό δωρό, με τη φρυτέζα 2 κινητά δωρο. Τι εποχές και αυτές. και όλα αυτά για να μας βάλουν στο χωρό της κινητής τηλεφωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Ε μια χαρά μας φτάνουν...Να δουλεύανε σωστά κιόλας...!!

(off topic...) Ξαναπεστο αυτο... Τα παλαιοτερα κινητα, δουλευανε ρολοι...Εχω το πρωτο μου και δουλευει καλυτερα κι απο το τελευταιο μου... Αυτα τα σημερινα ειναι για να...τα βαφεις μπλε και να τα πετας στην θαλασσα...:lol::lol::lol::lol:

...ευτυχής κάτοχος Μ600i...:)

 

Κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα δεις να λαχταρεί κάθε είδους μεγαλείο...

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να κανω αναβαθμιση ή οχι? αλλαζει κατι ουσιαστικο ή οχι?

 

Με την αναβάθμιση εκτός από μικροδιόρθωσης θα σου κάνει

το εικονικό πληκτρολόγιο κάπως μεγαλύτερο από το υπάρχων ;)!

 

 

 

Θυμάμαι πάντως μια επόχη τα κινητά τα έδιναν δώρο. έπερνες μια τηλεόραση , πάρε και ένα κινητό δωρό, με τη φρυτέζα 2 κινητά δωρο. Τι εποχές και αυτές. και όλα αυτά για να μας βάλουν στο χωρό της κινητής τηλεφωνίας.

 

Αυτό κι αν δεν ήταν :rolleyes:.. τότε είχα πάει να αγοράσω το "Ericsson GF788e".. και από όσο θυμάμαι

μαζί με το φτηνότερο "GF768" (αν θυμάμαι σωστά το μοντέλο) σου έδιναν δώρο tv ή επιτραπέζιο hi-fi :lol:.

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να κανω αναβαθμιση ή οχι?αλλαζει κατι ουσιαστικο ή οχι?

 

Με την αναβάθμιση εκτός από μικροδιόρθωσης θα σου κάνει

το εικονικό πληκτρολόγιο κάπως μεγαλύτερο από το υπάρχων ;)!

 

Σωστά αλλά εν γνώση σου ότι υπάρχει ένα μικρό προβληματάκι στο ελληνικό Τ9 !! Περιμένουμε να διορθωθεί στην επόμενη αναβάθμιση όμως μην ανήσυχης :):)

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να σας ξαναβγάζω λίγο εκτός θέματος αλλά τώρα είδα τα μην που μου απάντησαν, σόρρυ...

 

Επειδή είσαι 17 και δεν έχεις πραγματικά ανάγκη κανένα από τα δύο, πάρε ένα Κ850 να βγάζεις και καμιά ωραία φωτογραφία την γκομενίτσα σου... Ένας μαθητής λυκείου ούτε το 5% των συσκευών χρειάζεται... Μόνο για ποζεριά τα αγοράζετε... Κάποτε αγοράζαμε τις καλύτερες παιχνιδομηχανές, τώρα αγοράζουν τα καλύτερα κινητά ή τα καλύτερα gadgets.

 

Για απλό κιντητό έχω το 6600 καλύτερο από τα απλά της εριψσσον...και να σου πω, επειδή έχω το λαπτοπ και μπαίνω συχνά στο ιντερνετ με το ασυρματο δικτυο στο σπιτι θέλω κατι σε ακόμη πιο φορητό, μου σπαει τα νεύρα να κουβαλάω ολόκληρο θεριό... δεν το θέλω για εφέ το θέλω για πρακτικούς λόγους. Έχω πολύ καλή φωτογραφική μηχανή και δεν χρειάζομαι τις μέτριες δυνατότητες αυτής ενός κινητού...:mad:;):)

 

Θυμάμαι πάντως μια επόχη τα κινητά τα έδιναν δώρο. έπερνες μια τηλεόραση , πάρε και ένα κινητό δωρό, με τη φρυτέζα 2 κινητά δωρο. Τι εποχές και αυτές. και όλα αυτά για να μας βάλουν στο χωρό της κινητής τηλεφωνίας.

 

εμένα η μητέρα μου είχε κερδίσει ένα ericsson από αυτά με το πορτάκι και την κεραία που είχαν οθόνη μιας γραμμής και ήταν πολύ μικρά για την εποχή τους μαζί με κάτι άλλες ηλεκτρικές συσκευές, κάτι χριστούγεννα στο σούπερ μάρκετ...lol:lol::)

 

Καταρχήν η μεγάλη τους διαφορα είναι στo λογισμικό!Με το wm6 θα έχεις εκαντοντάδες εφαρμογές. αν θέλεις να ασχοληθείς πάρε το HTC,αν θες πιο πολύ ένα τηλέφωνο που έχει πληκτρολόγιο οποτε θα σε βολέψει στα μηνύματα πάρε SE!Αυτά από μένα!

 

με ενδιαφέρουν τα μηνύματα αλλά από το msn με wifi...:confused:

 

Πιστεύω πως θα σε ικανοποιήσει καλύτερα ένα windows mobile...

Οχι πως το UIQ δεν είναι καλό ( αυτό έχω και εγώ ) , αλλά με το windows mobile θα έχεις ένα mini PC μαζίσου !!! όπου και αν πας !!!:):)

 

εσύ φίλε με κατάλαβες πριν απαντήσω:lol:

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

κάτι ακόμη έφτασε στις 300 σελ. το θέμα ας κάνουμε ένα πάρτυ!!!

 

:w00t::up::yahoo::tease::rocket::shoot::whip::polarbear::cat::bear:

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

κάτι ακόμη έφτασε στις 300 σελ. το θέμα ας κάνουμε ένα πάρτυ!!!

 

:w00t::up::yahoo::tease::rocket::shoot::whip::polarbear::cat::bear:

 

Εγώ γιατί βλέπω μόνο 150 :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί βλέπω μόνο 150 :p

 

γιατι εχεις βαλει να εμφανιζονται 40 ποστ ανα σελιδα ισως;:O:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

γιατι εχεις βαλει να εμφανιζονται 40 ποστ ανα σελιδα ισως;:O:p

 

Γιατί κανονικά πόσα ποστ πρέπει να είναι ???:blink:

Link to comment
Share on other sites

εποχη 96 στα 16 το πρωτο μου ga628 ericsson το εχω ακομα (και μια σαρπ 14 την εχω κι αυτη στο δωματιο σκυλι!!!) αλλα ψαχνω φορτιστη μπας και εχω κανα τηλεφωνο μεσαα απο αρχαια γκομενα... xexexe :)

 

το π1 ειναι αρκετα καλο αλλα με ξενερωνουν ασχημα 4 πραγματα

 

1.τα διπλα πληκτρα (ειδικα σε καποια παιχνιδια και εμιουλειτορς ειναι τραγωδια)-(δεν συζηταμε για μηνυματα....

 

2.οι λιγες εφαρμογες και ειδικα 3 που ειχα στο π800 το ir remote,

ενα σχεδιαστικο που παραμορφωνες εικονες, φατσες φιλων κλπ τρελλο γελιο(μπας και υπαρχει τιποτα τετοιο?????)

και ενα αλλο που ηχογραφουσες προτασεις και την ελεγαν διαφορα αστεια προσωπα κι αυτο πολυ καλο

 

3.το φλας που δεν αναβει στο βιντεο (αχ ρε w900)

 

και 4. που δεν αποθηκευει αυτοματα τις επαφες στη σιμ(αληθεια μηπως εχω μεσανυχτα κι εδω? και υπαρχει καμια τετοια επιλογη?)

 

σορυ αν σας κουρασα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κανονικά πόσα ποστ πρέπει να είναι ???:blink:

 

ΟΤΑΝ πτωτογραφεσαι στο site εμφανιζονται 20 ποστρ νομιζω ανα σελιδα, αν θες ομως το αλλαζεις και βαζεις 40 ποστ ανα σελιδα αποτε μειωνωνται και οι σελιδες;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

εποχη 96 στα 16 το πρωτο μου ga628 ericsson το εχω ακομα (και μια σαρπ 14 την εχω κι αυτη στο δωματιο σκυλι!!!) αλλα ψαχνω φορτιστη μπας και εχω κανα τηλεφωνο μεσαα απο αρχαια γκομενα... xexexe :)

 

το π1 ειναι αρκετα καλο αλλα με ξενερωνουν ασχημα 4 πραγματα

 

1.τα διπλα πληκτρα (ειδικα σε καποια παιχνιδια και εμιουλειτορς ειναι τραγωδια)-(δεν συζηταμε για μηνυματα....

 

2.οι λιγες εφαρμογες και ειδικα 3 που ειχα στο π800 το ir remote,

ενα σχεδιαστικο που παραμορφονες εικονες, φατσες φιλων κλπ τρελλο γελιο(μπας και υπαρχει τιποτα τετοιο?????)

και ενα αλλο που ηχογραφουσες προτασεις και την ελεγαν διαφορα αστεια προσωπα κι αυτο πολυ καλο

 

3.το φλας που δεν αναβει στο βιντεο (αχ ρε w900)

 

και 4. που δεν αποθηκευει αυτοματα τις επαφες στη σιμ(αληθεια μηπως εχω μεσανυχτα κι εδω? και υπαρχει καμια τετοια επιλογη?)

 

σορυ αν σας κουρασα

 

Παιδιά δεν ξέρω για 150 ή 300 σελίδες (κι εγώ 150 βλέπω) αλλά το post του φίλου μας είναι το 3000ό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...