Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:O... Που θα το βρούμε? κάποιο Link ??

 

 

Και εγω εχω φαει τον κοσμο να βρω ενα link αλλα τιποτα αν μπορει ο Ilias ας το δωσει..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο ξαδερφος μου πηρε το Ρ1 και του παρουσιαζει το εξης κουλο. Οταν εχει λειτουργια 3G/GSM τοτε οταν καποιος τον καλει δεν του εμφανιζει το ονομα(το οποιο ειναι καταχωρημενο) αλλα μονο τον αριθμο. Οταν το γυριζει σε GSM μονο, τοτε δουλευει καλα και εμφανιζει κανονικα ολα τα ονοματα που ειναι αποθηκευμενα. Γιατι γινεται αυτο ρε παιδια? Εγω που ειχα πριν το Ρ1 δεν μου εκανε τιποτα τετοιο.... Α τα ονοματα τα περασε απο το Outlook που τα ειχε σωσει πριν απο το Ν80 του.
Link to comment
Share on other sites

Παιδία συγγνώμη, αλλά νόμιζα πως γνωρίζετε πως λειτουργεί το σύστημα. Λοιπόν, οι αναβαθμίσεις δεν γίνονται από κάποιο link. Πρέπει να κατεβάσετε το το επίσημο πρόγραμμα της sony ericsson (εδώ) και να ακολουθήσετε τις οδηγίες. Είναι απλό και έχει και φωτογραφίες. Πολύ φοβάμαι όμως - αν δεν έχετε World Generic 1 έκδοση λειτουργικού - ότι θα σας πει το πρόγραμμα ότι έχετε την τελευταία έκδοση και πως δεν απαιτείται αναβάθμιση.

 

Η.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο ξαδερφος μου πηρε το Ρ1 και του παρουσιαζει το εξης κουλο. Οταν εχει λειτουργια 3G/GSM τοτε οταν καποιος τον καλει δεν του εμφανιζει το ονομα(το οποιο ειναι καταχωρημενο) αλλα μονο τον αριθμο. Οταν το γυριζει σε GSM μονο, τοτε δουλευει καλα και εμφανιζει κανονικα ολα τα ονοματα που ειναι αποθηκευμενα. Γιατι γινεται αυτο ρε παιδια? Εγω που ειχα πριν το Ρ1 δεν μου εκανε τιποτα τετοιο.... Α τα ονοματα τα περασε απο το Outlook που τα ειχε σωσει πριν απο το Ν80 του.

 

Πες στον ξάδερφο να βγάλει την κάρτα SIM, να την καθαρίσει λίγο και να την ξαναβάλει. Διάβασα σε κάποιο ξένο φόρουμ ότι αυτό έλυνε το πρόβλημα. Δεν είμαι και σίγουρος, αλλά δεν χάνει τίποτα να δοκιμάσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία!!

 

Ποια είναι η διαφορά του "XS++" από του "SEUS" ???

Μας προσφέρει κάτι παραπάνω το XS++??

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία!!

 

Ποια είναι η διαφορά του "XS++" από του "SEUS" ???

Μας προσφέρει κάτι παραπάνω το XS++??

 

Εγω ρωταω και κατι αλλο τελικα το update fw ειναι επισημο που αναφερετε ο Ilias απο την sony ericsson??

 

Και γιατι ρωταω ειπε αυτα και με εβαλε σε σκεψη...

(( Πολύ φοβάμαι όμως - αν δεν έχετε World Generic 1 έκδοση λειτουργικού - ότι θα σας πει το πρόγραμμα ότι έχετε την τελευταία έκδοση και πως δεν απαιτείται αναβάθμιση.))

 

+ Εγραψε και αυτα στο θεμα Debrand-Change Language On P1i

 

Μόλις το δοκίμασα πάνω στο P1i για να κάνω το κινητό WG1 και να μπορέσω να περάσω την νέα αναβάθμιση που κυκλοφόρησε εχθές. Όλα πήγαν μια χαρά. Η διαδικασία είναι πάρα πολύ απλή.

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά πως είναι δυνατόν κάτι που δίνει η Sony Ericsson να μην εiναι επίσημο?

 

Όσον αφορά την αλλαγή CDA (η οποίαφυσικά και δεν είναι επίσημη) εγώ την έκανα για να έχω πρόσβαση στην νέα αναβάθμιση αμέσως. Οι αναβαθμίσεις θα βγουν και για τις υπόλοιπες CDΑ σε λίγες ημέρες ή εβδομάδες (δεν ξέρω πότε ακριβώς...). Απλά εγώ δεν ήθελα να περιμένω. Και για να προλάβω την ερώτηση το CDA είναι κάτι που σχετίζεται με την περιοχή παραγωγής του κινητού.

 

Τέλος, οί αναβαθμίσεις κατ'οίκον είναι κάτι τελείως φυσιολογικό για έναsmartphone. Για κάθε κύκλο ζωής κινητού γίνονται περίπου 3-4. Αγαπητέ ΑVID δεν καταλαβαίνω την καχυποψία σου...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά πως είναι δυνατόν κάτι που δίνει η Sony Ericsson να μην εiναι επίσημο?

 

Όσον αφορά την αλλαγή CDA (η οποίαφυσικά και δεν είναι επίσημη) εγώ την έκανα για να έχω πρόσβαση στην νέα αναβάθμιση αμέσως. Οι αναβαθμίσεις θα βγουν και για τις υπόλοιπες CDΑ σε λίγες ημέρες ή εβδομάδες (δεν ξέρω πότε ακριβώς...). Απλά εγώ δεν ήθελα να περιμένω. Και για να προλάβω την ερώτηση το CDA είναι κάτι που σχετίζεται με την περιοχή παραγωγής του κινητού.

 

Τέλος, οί αναβαθμίσεις κατ'οίκον είναι κάτι τελείως φυσιολογικό για έναsmartphone. Για κάθε κύκλο ζωής κινητού γίνονται περίπου 3-4. Αγαπητέ ΑVID δεν καταλαβαίνω την καχυποψία σου...

 

Δεν ειταν φιλε μου καχυποψια αλλα παντα με τον γραπτο λογο δεν μπορεις να καταλαβεις πως το λεει ο αλλος, γιατι δεν ειπαρχει η οπτικη επαφη παντα με την καλη εννοια ειπα με εβαλε σε σκεψεις.

 

Π.χ με του που διαβασα αυτα που ειπες λεω ρε συ βρηκαμε καποιο κολπο για να κανουμε μια αναβαθμηση που ακομα δεν εχει βγει ακομα η ειπαρχει παρακλαδι κτλ κτλ μην σε κουραζω...

 

Και να λοιπον που ετσι ειναι τελικα ειπαρχει κολπο grosso..;)

 

Καλη δουλεια μπορω να πω τωρα που μου λυθηκαν οι αποριες..:rolleyes:

 

Υ.Σ

Και ακομα μαθαινω....:O

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

OΚ Avίd. Βεβαίως, η δική σου συσκευή ή άλλων φίλων εδώ μέσα μπορεί να είναι από τη μάνα του World Generic 1 (το προηγούμενο P990 που και αυτό το είχα αγοράσει στη Ελλάδα ήταν WG 1) και να μην χρειάζεται να κάνεις οτιδήποτε που μπορεί να σε δυσκολέψει. Πάντως αν είσαι καινούργιος στο 'άθλημα' θα σε συμβούλευα να μην δοκιμάζεις παρά μόνο τα νόμιμα πράγματα, έστω για ένα διάστημα ωσπου να αισθανθείς πιο σίγουρος (αυτός είναι ο και ο λόγος που δεν έκανα καμία αναφορά στη δυνατότητα αλλαγής CDA στο παρόν νήμα για να μην παρασύρω κανέναν). Εξάλλου επαναλαμβάνω ότι οι αλλαγές της νέας αναβάθμισης δεν είναι τίποτα το τρομερό.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

Αρχικα θα ηθελα να ευχαριστησω ολους που βοηθανε στην κατανοηση και τη διευκολυνση με τις λειτουργιες του P1 i

 

Αν καποιος απο εσας εχει εγκαταστησει το navigator 7 που δινουν μαζι με τη συσκευη και εχει βγαλει ακρη με το γεγονος οτι θελει να εχει συνδεση με το ιντερνετ συνεχεια... αυτο δε το εχω καταλαβει..δηλαδη οπουδηποτε και να ειμαι θα πρπει να εχω προσβαση στο ιντερνετ? αυτο σημαινει χρεωση αρα καθολου επιθυμητο

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλους τους κατόχους P1i, παλιούς και νέους. Μετά από 3 κατάφερα να διαβάσω και τις 116 σελίδες του συγκεκριμένου thread. Νιώθω τα μάτια μου λίγο κάπως :blink: αλλα πιστεύω πως θα την παλέψω :) Στο διαταύτα να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους τους έμπειρους χρήστες που βοηθάνε και εμάς τους νέους, πρώτο μου smartphone όνειρο που έχω από το P800. Η βοήθειά σας είναι πολύτιμη για όλους τους υπόλοιπους. Το βρίσκω πολύ λογικό να τσαντίζεστε με τις χιλιουπομένες ερωτήσεις αλλά να ξέρετε πως δεν υπάρχουν ηλίθιες ερωτήσεις παρά μόνο ηλίθιες απαντήσεις. Όσο για τους νέους που μπαίνουν και ρωτάνε τα διάφορα, καλό θα ήταν να ρίχνουμε και ένα ψάξιμο μόνοι μας. Το έχω 2 βδομάδες και λόγο του προγράμματος μου δεν έχω αξιωθεί ακόμα να διαβάσω ούτε το manual. Αλλά διάβασα και τις 116 σελίδες :) Τέσπα αυτά τα ολίγα για αρχή, ελπίζω το επόμενο post μου να είναι μια νέα πληροφορία και όχι κάποια ερώτηση.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

Αρχικα θα ηθελα να ευχαριστησω ολους που βοηθανε στην κατανοηση και τη διευκολυνση με τις λειτουργιες του P1 i

 

Αν καποιος απο εσας εχει εγκαταστησει το navigator 7 που δινουν μαζι με τη συσκευη και εχει βγαλει ακρη με το γεγονος οτι θελει να εχει συνδεση με το ιντερνετ συνεχεια... αυτο δε το εχω καταλαβει..δηλαδη οπουδηποτε και να ειμαι θα πρπει να εχω προσβαση στο ιντερνετ? αυτο σημαινει χρεωση αρα καθολου επιθυμητο

 

Ακριβώς, οπότε μην το χρησιμοποιείς...

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η διαφορά του "XS++" από του "SEUS" ???

Μας προσφέρει κάτι παραπάνω το XS++??

 

Τα δύο δεν κάνουν την ίδια δουλειά. Το SEUS είναι το επίσημο πρόγραμμα αναβάθμισης των συσκευών της Sony Ericsson. To XS++ είναι ένα (μη επίσημο) πρόγραμμα που επιτρέπει την αλλαγή του CDA. Μπορείτε να δείτε τον πίνακα με όλα τα CDA καθώς επίσης και τις χώρες στις οποίες αντιστοιχούν αυτά εδώ: http://uiq3.sourceforge.net/wiki/index.php/CDA/P1i

 

Υ.Σ.1. Για να δείτε ποιο CDA έχετε πηγαίνετε όταν το τηλέφωνο βρίσκεται σε κατάσταση αναμονής στο Περισσότερα/Κατάσταση

 

Υ.Σ.2:

Ερώτηση (εύλογη): Γιατί να θέλω να αλλάξω CDA;

Απάντηση: Για δύο λόγους:

α. Ο κύριος λόγος για να αλλάξει κανείς CDA είναι για να ξεφορτωθεί το Vodafone Live

β. Όμως υπάρχει και ένας άλλος δευτερεύων λόγος. Όπως θα δείτε από το λινκ που παραθέτω, υπάρχει ένας μεγάλος κατάλογος από CDA. Οι καινούργιες αναβαθμίσεις μπορεί να είναι ίδιες για όλα τα CDA ωστόσο δεν κυκλοφορούν συγχρόνως για όλες τις χώρες. Πάντοτε κυκλοφορούν πρώτα αυτές για τα κινητά World Generic 1 και μετά για όλα τα υπόλοιπα. Άρα ο δεύτερος λόγος για να αλλάξεις CDA είναι η βιασύνη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα δύο δεν κάνουν την ίδια δουλειά. Το SEUS είναι το επίσημο πρόγραμμα αναβάθμισης των συσκευών της Sony Ericsson. To XS++ είναι ένα (μη επίσημο) πρόγραμμα που επιτρέπει την αλλαγή του CDA. Μπορείτε να δείτε τον πίνακα με όλα τα CDA καθώς επίσης και τις χώρες στις οποίες αντιστοιχούν αυτά εδώ: http://uiq3.sourceforge.net/wiki/index.php/CDA/P1i

 

Υ.Σ.1. Για να δείτε ποιο CDA έχετε πηγαίνετε όταν το τηλέφωνο βρίσκεται σε κατάσταση αναμονής στο Περισσότερα/Κατάσταση

 

Υ.Σ.2:

Ερώτηση (εύλογη): Γιατί να θέλω να αλλάξω CDA;

Απάντηση: Για δύο λόγους:

α. Ο κύριος λόγος για να αλλάξει κανείς CDA είναι για να ξεφορτωθεί το Vodafone Live

β. Όμως υπάρχει και ένας άλλος δευτερεύων λόγος. Όπως θα δείτε από το λινκ που παραθέτω, υπάρχει ένας μεγάλος κατάλογος από CDA. Οι καινούργιες αναβαθμίσεις μπορεί να είναι ίδιες για όλα τα CDA ωστόσο δεν κυκλοφορούν συγχρόνως για όλες τις χώρες. Πάντοτε κυκλοφορούν πρώτα αυτές για τα κινητά World Generic 1 και μετά για όλα τα υπόλοιπα. Άρα ο δεύτερος λόγος για να αλλάξεις CDA είναι η βιασύνη...

 

Αρα γιατι να βιαζομαστε μωρε αν βγει βγηκε οχου....:lol::lol:

 

Παντως πολυ καλη πατεντα σωστος..;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι βλακώδες;

 

πρέπει να κάνω backup όλα τα δεδομένα του κινητού μου πρίν βάλω το νέο firmware;

 

:OΜην βαράτε...

Link to comment
Share on other sites

Όταν περνάς νέο firmware στο κινητό είναι σαν να κάνεις format έναν Η/Υ και στη συνέχεια να του περνάς τα windows από την αρχή. Άρα, ναι, θα διαγραφούν τα πάντα! Θα είναι όπως την πρώτη μέρα που το αγόρασες. Θα σου ζητήσει να διαλέξεις γλώσσα, να ρυθμίσεις ώρα, MMS κτλ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Το έχετε κάνει λίγο κουραστικό το thread αλλά δεν πειράζει...

ίσως θέλει λίγο περισσότερη επίβλεψη από moderators μια και πέτυχα πολλά "Delete this"...

 

Anyway, είμαι χρήστης του Nokia 6680 από τον Ιούνιο του 2005 και νομίζω ήρθε η ώρα να αλλάξω κινητό...Βασικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το κινητάκι μου αν εξαιρέσει κανείς το ελεεινά σπαστικό "Μνήμη πλήρες" που μου πετάει κάθε τρεις και λίγο και χρειάζεται reboot για να στρώσει. Αρχικά σκεφτόμουνα για κάποιο Nokia (N95,N80,N73) αλλά λόγο RAM φαντάζομαι (και διαβάζω) το πρόβλημα καλά κρατεί... Είδα όμως το P1i και μου έκανε ένα κλικ (;)) και έχω τώρα 2 μέρες που το ψήνω... Μάζεψα λοιπόν κάποιες απορίες, αφού πρώτα διάβασα μεγάλο μέρος του thread, και ελπίζω να με βοηθήσει κάποιος μίας και με πιέζουν να αποφασίσω σύντομα...

 

Από μνήμη RAM δείχνει ότι έχει μπόλικη και απ' όσο διάβασα δεν έχει προβλήματα καθώς επίσης δεν κολλάει.σωστά? Αυτό προϋποθέτει ότι κάθε βράδυ το κλείνετε??? Γιατί προσωπικά δεν κλείνω ποτέ το κινητό παρά μονάχα όταν είναι ανάγκη ή τελειώσει η μπαταρία...

 

Με το θέμα της μπαταρίας τι παίζει?? Το Nokia που έχω με βγάζει κοντά στις 3 μέρες full με μπόλικα τηλέφωνα κανά-2 photos, εφαρμογές γραφείου, FExplorer (συνέχεια) και το mumsms να τρέχει συνέχεια... Απ'όσο είδα έχει μεγάλη μπαταρία, περίπου πόσο σας κρατάει με λογική χρήση?(δεν μιλάω όταν ανοίγει WiFi, Ράδιο, ΒΤ κλπ...)

 

Υπάρχει τρόπος (όπως στα S60) να αποθηκεύονται τα SMS στην Memory Stick Micro? Αν ξέρει κάποιος, μπορώ να μεταφέρω τα sms μου από το Nokia στο P1i (E:\System\Mail\)? Η δομή του λειτουργικού είναι ίδια με το S60?

 

Οι εφαρμογές που παίρνει αρκεί να είναι για "UIQ based smartphones" η θέλει τα δικά του? Για παράδειγμα το MumSMS for UIQ παίζει που λέει ότι είναι για Requires SE P910/P900/P800??

 

Το Navigation είναι 100% ότι παίζει μόνο με GPRS γιατί και στο N95 τα ίδια λέγανε αλλά μπορεί κάποιος να κατεβάσει τους χάρτες και να τους περάσει μέσα... Υπάρχει τπτ σε route66 η τπτ τέτοιο που να μή θέλει GPRS?

 

Αν θα το πάρω, θα το πάρω από Voda με επιδότηση. Το έχει η Voda καταρχάς (στο site δεν το γράφει..)? Αν το έχει, δίνει και το GPS στο κουτί(δεν με καίει, αλλά μη μου το φάνε και το παίζουν Κινέζοι...)?

 

Με τα SMS και τους ελληνικούς χαρακτήρες βγήκε καμία αναβάθμιση? Αν έχω το Τ9 δεν μπορώ να γράφω με κεφαλαία όπως κάνει και το Κ800 και να είναι 160 χαρακτήρες (1 μνμ)?

 

Με το USB Mass Storage Device πως πάει?έχει περιορισμούς?δουλεύει με την Memory Stick Micro?Ο αδερφός μου με το Nokia 5500 έχει τον εξής περιορισμό: δεν μπορεί να μεταφέρει αρχεία μεγαλύτερα από την εσωτερική μνήμη του κινητού.

 

Αυτά....Συγνώμη αν σας έπρηξα..:OΑπλά είμαι στο 99.99% να το πάρω αύριο και θα ήθελα αν μπορείτε να με διαφωτίσετε όσοι το έχετε ήδη στα χέρια σας....Κυρίως με ενδιαφέρουν τα υπογραμμισμένα...

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα...

Αν έρθει Voda Live, τι κάνω???Αυτό που λέει παραπάνω ο Ilias74 με το CDA(τι παίζει με αυτό??)?δεν το πάω μια το live menu και επιπλέον από παλιότερα live κινητά είχαν το σπαστικό GoLive κουμπάκι που το πάταγες και χρεωνόσουν...Τι διαφορές έχει το live από το απλό?(πέρα από το "διακριτικό" logo της Voda στο πανέμορφο σκαρί του...)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Το έχετε κάνει λίγο κουραστικό το thread αλλά δεν πειράζει...

ίσως θέλει λίγο περισσότερη επίβλεψη από moderators μια και πέτυχα πολλά "Delete this"...

 

Anyway, είμαι χρήστης του Nokia 6680 από τον Ιούνιο του 2005 και νομίζω ήρθε η ώρα να αλλάξω κινητό...Βασικά δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το κινητάκι μου αν εξαιρέσει κανείς το ελεεινά σπαστικό "Μνήμη πλήρες" που μου πετάει κάθε τρεις και λίγο και χρειάζεται reboot για να στρώσει. Αρχικά σκεφτόμουνα για κάποιο Nokia (N95,N80,N73) αλλά λόγο RAM φαντάζομαι (και διαβάζω) το πρόβλημα καλά κρατεί... Είδα όμως το P1i και μου έκανε ένα κλικ (;)) και έχω τώρα 2 μέρες που το ψήνω... Μάζεψα λοιπόν κάποιες απορίες, αφού πρώτα διάβασα μεγάλο μέρος του thread, και ελπίζω να με βοηθήσει κάποιος μίας και με πιέζουν να αποφασίσω σύντομα...

 

Από μνήμη RAM δείχνει ότι έχει μπόλικη και απ' όσο διάβασα δεν έχει προβλήματα καθώς επίσης δεν κολλάει.σωστά? Αυτό προϋποθέτει ότι κάθε βράδυ το κλείνετε??? Προσωπικά το έχω κρατήσει πάνω από 10 μέρες ανοιχτό χωρίς κανένα πρόβλημα Γιατί προσωπικά δεν κλείνω ποτέ το κινητό παρά μονάχα όταν είναι ανάγκη ή τελειώσει η μπαταρία...

 

Με το θέμα της μπαταρίας τι παίζει?? Το Nokia που έχω με βγάζει κοντά στις 3 μέρες full με μπόλικα τηλέφωνα κανά-2 photos, εφαρμογές γραφείου, FExplorer (συνέχεια) και το mumsms να τρέχει συνέχεια... Απ'όσο είδα έχει μεγάλη μπαταρία, περίπου πόσο σας κρατάει με λογική χρήση?(δεν μιλάω όταν ανοίγει WiFi, Ράδιο, ΒΤ κλπ...) Εμένα μου κρατάει γύρω στις 2 ημέρες αλλά με πολύ μεγάλη χρήση wifi και με push email ολη μέρα ανοιχτό

 

Υπάρχει τρόπος (όπως στα S60) να αποθηκεύονται τα SMS στην Memory Stick Micro? Αν ξέρει κάποιος, μπορώ να μεταφέρω τα sms μου από το Nokia στο P1i (E:\System\Mail\)? Η δομή του λειτουργικού είναι ίδια με το S60? Έχω την εντύπωση (βασικά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι αυτό ισχύει) ότι ο μόνος τρόπος αποθήκευσης των SMS είναι μέσω της κάρτας SIM.

 

Οι εφαρμογές που παίρνει αρκεί να είναι για "UIQ based smartphones" η θέλει τα δικά του? Για παράδειγμα το MumSMS for UIQ παίζει που λέει ότι είναι για Requires SE P910/P900/P800?? Οι εφαρμογές για να λειτουργήσουν πρέπει να είναι για UIQ3. Ότι λειτουργεί σε SE P910/P900/P800 δεν λειτουργεί στο P1i

 

Το Navigation είναι 100% ότι παίζει μόνο με GPRS γιατί και στο N95 τα ίδια λέγανε αλλά μπορεί κάποιος να κατεβάσει τους χάρτες και να τους περάσει μέσα... Υπάρχει τπτ σε route66 η τπτ τέτοιο που να μή θέλει GPRS? Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά κανονικά πρέπει να λειτουργεί μια χαρά το TomTom

 

Αν θα το πάρω, θα το πάρω από Voda με επιδότηση. Το έχει η Voda καταρχάς (στο site δεν το γράφει..)? Αν το έχει, δίνει και το GPS στο κουτί(δεν με καίει, αλλά μη μου το φάνε και το παίζουν Κινέζοι...)? Το πήρα από Vodafone και είχε το GPS μέσα. Σου συνιστώ να μην είναι η συσκευή Vodafone Live

 

Με τα SMS και τους ελληνικούς χαρακτήρες βγήκε καμία αναβάθμιση? Αν έχω το Τ9 δεν μπορώ να γράφω με κεφαλαία όπως κάνει και το Κ800 και να είναι 160 χαρακτήρες (1 μνμ)? Εχθές πέρασα την τελευταία αναβάθμιση και με αφορμή την ερώτησή σου δοκίμασα να δω τι γίνεται. Αν το πιστεύεις με Τ9 εν λειτουργία μπορώ και γράφω 1 μήνυμα μέχρι 160 χαρακτήρες στα ελληνικά. Αρκεί να έχω κεφαλαία και να μην επιλέξω κάποια λέξη που τονίζεται σε κάποιο κεφαλαίο γράμμα!

 

Με το USB Mass Storage Device πως πάει?έχει περιορισμούς?δουλεύει με την Memory Stick Micro?Ο αδερφός μου με το Nokia 5500 έχει τον εξής περιορισμό: δεν μπορεί να μεταφέρει αρχεία μεγαλύτερα από την εσωτερική μνήμη του κινητού. Έχω μεταφέρει πολύ μεγάλα αρχεία χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Αυτά....Συγνώμη αν σας έπρηξα..:OΑπλά είμαι στο 99.99% να το πάρω αύριο και θα ήθελα αν μπορείτε να με διαφωτίσετε όσοι το έχετε ήδη στα χέρια σας....Κυρίως με ενδιαφέρουν τα υπογραμμισμένα...

 

Ευχαριστώ πολύ.

Ά μην ξεχάσω! Συγγνώμη αν έχουμε κάνει λίγο κουραστικό το thread...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει κάποιος άλλος περάσει την τελευταία αναβάθμιση (τη προχθεσινή) μπορεί να δοκιμάσει να στείλει SMS με 160 χαρακτήρες με το Τ9 ανοιχτό. Έχω την εντύπωση ότι διορθώθηκε το θέμα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

.

Από μνήμη RAM δείχνει ότι έχει μπόλικη και απ' όσο διάβασα δεν έχει προβλήματα καθώς επίσης δεν κολλάει.σωστά? Αυτό προϋποθέτει ότι κάθε βράδυ το κλείνετε??? Γιατί προσωπικά δεν κλείνω ποτέ το κινητό παρά μονάχα όταν είναι ανάγκη ή τελειώσει η μπαταρία...

 

εχω να το κλεισω καμια βδομάδα.εχει κολλησει κανα δυο φορες οταν κάνω πολλα πράγματα αλλα δεν ειναι λογω μνημης.οταν παω να παρω τηλεφωνο και με παίρνουν ταυτοχρονα.

 

 

 

 

Με το θέμα της μπαταρίας τι παίζει?? Το Nokia που έχω με βγάζει κοντά στις 3 μέρες full με μπόλικα τηλέφωνα κανά-2 photos, εφαρμογές γραφείου, FExplorer (συνέχεια) και το mumsms να τρέχει συνέχεια... Απ'όσο είδα έχει μεγάλη μπαταρία, περίπου πόσο σας κρατάει με λογική χρήση?(δεν μιλάω όταν ανοίγει WiFi, Ράδιο, ΒΤ κλπ...)

 

μπαταρια μαμαει!!!ραδιοφωνα , gprs , wifi 3 μερες ανετα

 

 

Οι εφαρμογές που παίρνει αρκεί να είναι για "UIQ based smartphones" η θέλει τα δικά του? Για παράδειγμα το MumSMS for UIQ παίζει που λέει ότι είναι για Requires SE P910/P900/P800??

 

Το Navigation είναι 100% ότι παίζει μόνο με GPRS γιατί και στο N95 τα ίδια λέγανε αλλά μπορεί κάποιος να κατεβάσει τους χάρτες και να τους περάσει μέσα... Υπάρχει τπτ σε route66 η τπτ τέτοιο που να μή θέλει GPRS?

 

 

 

 

Uiq 3 εφαρμογές παιζουν.

επισης για navigation υπάρχει το Tom tom Που δεν χρειάζεται gprs

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...