Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην Ελλάδα ζεις, οι πρώτοι που παίρνουν τέτοια κινητά είναι αυτοί που θέλουν να κάνουν μόστρα και μετά αυτοί που πραγματικά χρησιμοποιούν όλες τους τις δυνατότητες ;)

 

Sumfwnw alla stin ilikia twn 17 dinoun 500 eyrw gia ena kinito gia na kanoun mostra???:worry::O

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην περίπτωση που τα δίνουν οι γονείς ( όλα τα χρήματα ή έστω ένα μεγάλο μέρος ) τότε ο καθένας που το παίρνεις δεν έχει έκανε κάποιο έξοδο μεγάλο οπότε...

Στο θέμα όμως μας...

 

Όταν το βάλεις βάλε please screeshots από οθόνη αναμονής,μενού και άλλα τέτοια οκ?

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Βαλε πραγματι!Παντως ο συλογισμος σου ειναι απο τις βασεις του λαθος;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Βαλε πραγματι!Παντως ο συλογισμος σου ειναι απο τις βασεις του λαθος;)

 

Telos panton dn exei nohma na to sunexisoume gt eimaste kai offtopic

 

Vasika mporeis na mou peis to prof pou einai gia travas screenshots apo to kinito sou se diafores stigmes???An mporeis dwse link apo ipmart plz:);)

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/64110048/Programs_UIQ_20-10-07.rar

 

 

Δεκά προγράμματα που πρέπει να εχει κάποιος στο UIQ του.

 

Τελευταιες εκδόσεις και ολες περασμένες στο κινητό μου.

 

καλο downloading :)

 

http://rapidshare.com/users/TXN9XR

 

εδώ εχει και οδηγίες

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα στα προγραμματα πρεπει να το βαλεις!Αν τα εβαζαν ολοι εκει θα ειχαμε μια τεραστια συλλογη!

Αλλα κανεις δε το κανει και ειναι κριμα...γιατι πχ δεν ξερουν ολοι αγγλικα η δεν ξερουν να ψαχνουν ολοι!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

scottas καλή η μετατροπή αλλά αφού κάνεις τον κόπο και το αναφέρεις ανέβασε και το theme να είναι ολοκληρωμένο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

scottas καλή η μετατροπή αλλά αφού κάνεις τον κόπο και το αναφέρεις ανέβασε και το theme να είναι ολοκληρωμένο.

 

Etsi opws to vrika to dwsa!!!

Exw ena iphone theme polu wraio~~!!!~~

To anevazw twra!!!Epeiseis mporeis na apantiseis stin proigoumeni erwtisi gia ta screenshot!!!???

 

Scottas:D:):p

 

To anevasa sto

 

Scottas.4shared.com

 

pass:scottas

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Απο Παρασκευη το παιρνω και εγω.. :D

Δεν το ειχε η wind ετοιμοπαραδοτο στις αποθηκες... Τετοια ζητηση για smartphone πρωτη φορα μετα το N95 μου ελεγε ο πωλητης...

 

Αν και οπως το δοκιμασα δεν παρατηρησα κατι, μπορειτε να μου πειτε για τη ταχυτητα του; Τα specs του λειτουργουν καθησυχαστικα αλλα καλυτερα να ξερω απο καποιον που το εχει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Μια μέρα το δούλεψα το κινητό για πλάκα και έχει αρχίσει να με εκνευρίζει άσχημα :mad:.

Προς το παρών ακόμα δεν του έχω περάσει καμιά εφαρμογή απλά έκατσα να παίξω λίγο με αυτά που έχει μέσα διαβάζοντας το μάνουαλ το οποίο εκτός από το ότι δεν αναφέρει πολλά πράγματα μερικά τα αναφέρει λάθος..

 

Το πρώτο που είπα να δω ήταν η κάμερα. Σκέτη ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!

Του k750 είναι καλύτερη και πραγματικά δεν ξέρω τι να πω..Για το βίντεο δεν το συζητώ καν(έλλειψη εστίασης,φλας και ποιότητα ΜΑΠΑ).. Τα settings όλα στο φουλ εξηγείται να είναι χειρότερο από το κ750; Σε αυτό τον τομέα έχω ξενερώσει άσχημα..

 

Το άλλο που μου τι σπάει είναι με τα μηνύματα. Έχω συνηθίσει να γράφω με Τ9 αλλά θα πρέπει να το κόψω για να μη χρεώνομαι διπλά τα μηνύματα..Τέτοιο πρόβλημα είχα πριν κάμποσα χρόνια με ένα 6600 και δεν έχω ακούσει άλλα κινητά να έχουν σήμερα τέτοιο πρόβλημα. Αφού μπήκε το τελικό ς πάλι καλά.

 

Χρησιμοποιώ κάθε μέρα το ξυπνητήρι και σε μια δοκιμή που έκανα. Χτυπά ελάχιστα και κόβεται αμέσως. Έτσι είναι σε σας; Το ξυπνητήρι το έβαλα από κει που ρυθμίζει την ώρα. Εκεί που λέει "ξύπνα", "ώρα για γεύμα" και κάτι τέτοια. Τυχαία το βρήκα γιατί το μάνουαλ μου δεν έλεγε τίποτα για ξυπνητήρι.

 

Επίσης, το μενού μου αργεί πολύ να ανταποκριθεί σε σχέση με κάτι βίντεο που είχα παρακολουθήσει και είναι και λίγο περίεργο. πχ τραβάω μία φωτογραφία, τη διαγράφω και εμφανίζει την προηγούμενη φωτογραφία και πρέπει να πατήσω την έστιαση και να περιμένω για να τραβήξω αυτή που θέλω..άντε γεια.

 

Τέλος έχω κι εγώ το πρόβλημα που έχουν αναφέρει πολλοί με το rds. Aν δεν κάνω λάθος οφείλεται στο hardware και όχι στο software έτσι; Αν ισχύει αυτό την κάτσαμε..

 

Και αυτό που με έκανε να πάω να το σπάσω ήταν όταν το έβαζα να φορτίσει κλειστό αυτό άνοιγε και μου εμφάνιζε την επιλογή για flight mode ή κανονικό...Την τρίτη φορά φόρτισε κανονικά. ΕΛΕΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτησουλα οσον αφορα τα themes..μερικα που εβαλα (αρκετα θα ελεγα) ενω εφαρμοζονται κανονικα, κουμπια επιλογης και τα σχετικα (στο μενου πχ που λεει κλησεις,μενου,περισσοτερα) δεν εμφανιζει τα γραμματα στα κουμπακια..ενω σε αλλα themes μια χαρα..φταινε τα themes ι το κινητο??εγω υποψιαζομαι τα themes απλα για σιγουρια ειπα να ρωτησω..thanks

α και κατι αλλο...ποσο σας κανει περιπου για πληρη φορτιση?απο 5% πχ?

[sIGPIC][/sIGPIC]"Υπάρχουν 10 ειδών άνθρωποι. Αυτοί που ξέρουν δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν ξέρουν"
Link to comment
Share on other sites

Kοιταξα καμια 20αρια σελιδες και δε βρηκα κατι σχετικο: αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν αγορασω το τηλ απο ιταλια, υπαρχει τροπος να προσθεσω ελληνικα;

 

Ευχαριστω.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Kοιταξα καμια 20αρια σελιδες και δε βρηκα κατι σχετικο: αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν αγορασω το τηλ απο ιταλια, υπαρχει τροπος να προσθεσω ελληνικα;

 

Ευχαριστω.

ναι..

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Mεσω του fw upgrade;

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Μια μέρα το δούλεψα το κινητό για πλάκα και έχει αρχίσει να με εκνευρίζει άσχημα :mad:.

Προς το παρών ακόμα δεν του έχω περάσει καμιά εφαρμογή απλά έκατσα να παίξω λίγο με αυτά που έχει μέσα διαβάζοντας το μάνουαλ το οποίο εκτός από το ότι δεν αναφέρει πολλά πράγματα μερικά τα αναφέρει λάθος..

 

Το πρώτο που είπα να δω ήταν η κάμερα. Σκέτη ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!

Του k750 είναι καλύτερη και πραγματικά δεν ξέρω τι να πω..Για το βίντεο δεν το συζητώ καν(έλλειψη εστίασης,φλας και ποιότητα ΜΑΠΑ).. Τα settings όλα στο φουλ εξηγείται να είναι χειρότερο από το κ750; Σε αυτό τον τομέα έχω ξενερώσει άσχημα..

 

Το άλλο που μου τι σπάει είναι με τα μηνύματα. Έχω συνηθίσει να γράφω με Τ9 αλλά θα πρέπει να το κόψω για να μη χρεώνομαι διπλά τα μηνύματα..Τέτοιο πρόβλημα είχα πριν κάμποσα χρόνια με ένα 6600 και δεν έχω ακούσει άλλα κινητά να έχουν σήμερα τέτοιο πρόβλημα. Αφού μπήκε το τελικό ς πάλι καλά.

 

Χρησιμοποιώ κάθε μέρα το ξυπνητήρι και σε μια δοκιμή που έκανα. Χτυπά ελάχιστα και κόβεται αμέσως. Έτσι είναι σε σας; Το ξυπνητήρι το έβαλα από κει που ρυθμίζει την ώρα. Εκεί που λέει "ξύπνα", "ώρα για γεύμα" και κάτι τέτοια. Τυχαία το βρήκα γιατί το μάνουαλ μου δεν έλεγε τίποτα για ξυπνητήρι.

 

Επίσης, το μενού μου αργεί πολύ να ανταποκριθεί σε σχέση με κάτι βίντεο που είχα παρακολουθήσει και είναι και λίγο περίεργο. πχ τραβάω μία φωτογραφία, τη διαγράφω και εμφανίζει την προηγούμενη φωτογραφία και πρέπει να πατήσω την έστιαση και να περιμένω για να τραβήξω αυτή που θέλω..άντε γεια.

 

Τέλος έχω κι εγώ το πρόβλημα που έχουν αναφέρει πολλοί με το rds. Aν δεν κάνω λάθος οφείλεται στο hardware και όχι στο software έτσι; Αν ισχύει αυτό την κάτσαμε..

 

Και αυτό που με έκανε να πάω να το σπάσω ήταν όταν το έβαζα να φορτίσει κλειστό αυτό άνοιγε και μου εμφάνιζε την επιλογή για flight mode ή κανονικό...Την τρίτη φορά φόρτισε κανονικά. ΕΛΕΟΣ.

 

Aμαν ρε παιδια με την photo του ενος με την photo του αλλου αν θελαμε να τραβαμε φωτογραφιες ας περναμε μια φωτογραφικη μηχανη και πλακα πλακα την ημερα ολα τα κινητα τραβανε μια χαρα το βραδυ τα παιζουν ολα..

 

Τουλαχιστον αυτο το τηλεφωνο κανει τοσα πολλα που αυτο ειναι το λιγοτερο αν το περνεις μονο και μονο για το ραδιοφωνο και την καμερα τοτε αστο ειπαρχουν τοσα τηλεφωνα που θα σε καλυψουν εκει σιγουρα αυτο ειναι ενα εργαλειο που για μενα παντα που εγω την sony την ειχα παντα 2η νοκια και παλι νοκια αλλα αυτη την φορα με αυτο το τηλεφωνο μας εβαλε τα γιαλια..

 

Τωρα οσο για τα μηνυματα εχεις δικιο ας περιμενουμε μια αναβαθμιση πιστευω θα λυθει εξαλλου πολλα τηλεφωνα ειχαν παρομοια προβληματα και λυνοντουσαν με καποια αναβαθμιση.

Για το rds ποσος με ενδιαφερει σιγα το προβλημα αν και σε μενα δουλευει οπως πρεπει..

 

Τελος για το ξυπνητηρι και εκει δεν ειπαρχει προβλημα δουλευει αψογα και μαλιστα οπως ειδες ναι εχει 3 ρυθμισεις πολυ καλο και αυτο και να το κλεισεις την πρωτη φορα σου ξαναχτυπαει ασε το μανιουαλ παντα μας μπερδευανε...:p

 

Το τηλεφωνο μαμει τελος...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/64110048/Programs_UIQ_20-10-07.rar

 

 

Δεκά προγράμματα που πρέπει να εχει κάποιος στο UIQ του.

 

Τελευταιες εκδόσεις και ολες περασμένες στο κινητό μου.

 

καλο downloading :)

 

http://rapidshare.com/users/TXN9XR

 

εδώ εχει και οδηγίες

 

Σωστος ;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

νομίζω μέχρι 8gb αλλά δεν είμαι σίγουρος.

εγώ πάντως το δουλεύω με μια 4άρα και

πάει σφαίρα.

 

sti site tis se leei oti ypostirizei kartes ws 4g

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Μια μέρα το δούλεψα το κινητό για πλάκα και έχει αρχίσει να με εκνευρίζει άσχημα :mad:.

Προς το παρών ακόμα δεν του έχω περάσει καμιά εφαρμογή απλά έκατσα να παίξω λίγο με αυτά που έχει μέσα διαβάζοντας το μάνουαλ το οποίο εκτός από το ότι δεν αναφέρει πολλά πράγματα μερικά τα αναφέρει λάθος..

 

Το πρώτο που είπα να δω ήταν η κάμερα. Σκέτη ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ!

Του k750 είναι καλύτερη και πραγματικά δεν ξέρω τι να πω..Για το βίντεο δεν το συζητώ καν(έλλειψη εστίασης,φλας και ποιότητα ΜΑΠΑ).. Τα settings όλα στο φουλ εξηγείται να είναι χειρότερο από το κ750; Σε αυτό τον τομέα έχω ξενερώσει άσχημα..

 

Το άλλο που μου τι σπάει

(.........)

πάλι καλά.

 

αι αυτό που με έκανε να πάω να το σπάσω ήταν όταν το έβαζα να φορτίσει κλειστό αυτό άνοιγε και μου εμφάνιζε την επιλογή για flight mode ή κανονικό...Την τρίτη φορά φόρτισε κανονικά. ΕΛΕΟΣ.

 

Ελπιζω να μην το εχεις αγορασει αμα στη σπαει ετσι...

Πρωτα δοκιμαζουμε κατι και αμα μας τη σπαει δε το αγοραζουμε, ποσο μαλλον οταν κανει 500 ευρω.... Τα προβληματα που αναφερεις δε με προβληματιζουν εμενα, περα ισως τα μηνυματα που καποια στιγμη θα διορθωθει

Link to comment
Share on other sites

Osoi me gnwrizete kserete kala to poso "peiragmenos" eimai kai psuxakias me tis metatropes ton SE tilefwnwn!!!Mias kai exw kanei trela pragmata me ta sumvatika SE tilefwna eipa na mpw kai dunamika pleon sta UIQ3.0!!!Loipon EDW Vrika kati san metatropea ta opoia mpainoun sto resource tou tilefwnou kai anoigontas to tilefwno 8a einai san na exete ena P1i-Iphone!!!Loipon dokimaste to kai peite mou apopseis!!!

Egw twra ta pernaw kai molis to anoiksw lew apopseis!!!:O

 

Filika

 

Scottas:D:):p

 

endiaferon akougetai!gia pes!

Link to comment
Share on other sites

paidia gia na katalabw to tom tom einai programma pou antikathista to wayfinder kai leitourgei xwris internet?kai ean nai to exei dokimasei kaneis sto p1 toy?(giati kati sxolia poy eida sto ipmart legane kati gia problimata egkatastasis kai leitoyrgia toy xarti stin ellada)...tha me diafwtisete arketa.....:D (to rwtaw giati o blakas eksysa stis odigies ton kwdiko toy wayfinder toso dynata poy skistike kai fysika den tha mporesw na to kanw activate):O
Link to comment
Share on other sites

paidia gia na katalabw to tom tom einai programma pou antikathista to wayfinder kai leitourgei xwris internet?kai ean nai to exei dokimasei kaneis sto p1 toy?(giati kati sxolia poy eida sto ipmart legane kati gia problimata egkatastasis kai leitoyrgia toy xarti stin ellada)...tha me diafwtisete arketa.....:D (to rwtaw giati o blakas eksysa stis odigies ton kwdiko toy wayfinder toso dynata poy skistike kai fysika den tha mporesw na to kanw activate):O

 

Με το TomTom θα μπορείς να κάνεις πλοήγηση χωρίς να είσαι συνδεδεμένος στο internet :cool:.

Εννοείτε ότι δεν υπάρχει κανένας εδώ μέσα που να μην το έχει περάσει στο κινητό του ;).

 

Περισσότερες πληροφορίες για το TomTom => εδώ

 

Και για Download => εδώ

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα για το screenshot λέγεται capturescreen.Ψάξε εκεί που ξάχνουμε και για τα άλλα προγράμματα και θα το βρεις...
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Osoi me gnwrizete kserete kala to poso "peiragmenos" eimai kai psuxakias me tis metatropes ton SE tilefwnwn!!!Mias kai exw kanei trela pragmata me ta sumvatika SE tilefwna eipa na mpw kai dunamika pleon sta UIQ3.0!!!Loipon EDW Vrika kati san metatropea ta opoia mpainoun sto resource tou tilefwnou kai anoigontas to tilefwno 8a einai san na exete ena P1i-Iphone!!!Loipon dokimaste to kai peite mou apopseis!!!

Egw twra ta pernaw kai molis to anoiksw lew apopseis!!!:O

 

Πως το περνάμε αυτό ??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...