Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορω να πω οτι με βοηθησε βασικα θα ηθελα να μαθω ποια ειναι βασικα προγραμματα που πρεπει να εχω?Π.χ Λειτουργω wifi ποιο ειναι το καλυτερο προγραμμα broswer?Μπορω να βλεπω divx video απο το ιντερνετ?και αλλα πολλα!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για browsing προτείνω το opera mini. Τώρα για τα υπόλοιπα θα πρέπει να διαβάσεις και να ψάξεις λίγο παραπάνω προκειμένου να δεις τί σε εξυπηρετεί.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για DivX Player δες τα προγράμματα "CorePlayer" και "DivX Player".

 

 

 

Για browsing προτείνω το opera mini.

+1

Link to comment
Share on other sites

Α και κατι ακομα για πλοηγηση ποιο προγραμμα μου προτεινετε?Και θα ηθελα να μαθω το gps bluetooth reciever αργει να συνγχρονισει με τον δορυφορο και με το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Α και κατι ακομα για πλοηγηση ποιο προγραμμα μου προτεινετε?

 

Σου απάντησε ο zxr στην προηγούμενη σελίδα.. Opera Mini

Link to comment
Share on other sites

α! συγνώμη, λάθος μου!! :O

 

Δες για τα:

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Χαιρετώ όλους!

 

Χρησιμοποιώ το Ρ1ί σχεδόν αποκλειστικά με bluetooth handsfree. Όταν το χρησιμοποιώ για πλοήγηση, το συνδέω με bluetooth GPS και με βολεύει απίστευτα το πολύ δυνατό ηχείο του κινητού, ενώ απαντάω τις κλήσεις από το bluetooth handsfree.

 

Πρόσφατα αγόρασα ένα άλλο bluetooth handsfree ακουστικό της samusng το SBH-650 το οποίο έχει στεροφωνικά ακουστικά και υποστηρίζει το A2DP οπότε μπορώ να ακούω μουσική μέσου αυτού.

 

Το πρόβλημα τώρα είναι το εξής: Μεταφέρει στο handsfree και τον ήχο κατά την πλοήγηση και μάλιστα με διακοπές, οπότε όσο έχω συνδεμένο το samsung BT δεν ακούγεται η πλοήγηση από το ηχείο του κινητού!

Η ερώτηση μου είναι αν υπάρχει τρόπος να μπορώ να απενεργοποιώ την A2DP δυνατότητα του bluetooth ώστε να το χρησιμοποιώ σαν κανονικό handsfree και να το ενεργοποιώ μόνο για μουσική.

 

Από ότι φαντάζομαι αυτό θα το έκανε το bluetooth profiles που έχουν ορισμένα κινητά, αλλά υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω στο P1;

 

Ευχαριστώ.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα.υπαρχει τροπος να γινει το p1 γρηγοροτερο στο internet με wifi?εχω τον opera 8.65 .μηπως χρειαζεται να βαλω νεωτερο opera?ρωταω γιατι ωρες ωρες μου σπαει τα νευρα στο wifi ενω αλλα κινητα διπλα μου τρεχουν σφαιρα.καμια ιδεα κανεις?δεν ειναι τωρα να αγοραζουμε καινουριο κινητο!κριιιιση!!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Λοιπον χτες εσπασε η οθονη στο Π1 ...

δεν βλεπω τιποτα ..

1.πως μπορω να περασω τις επαφες η να δω τι εχω κάνει backup την τελευταια φορα ..ενω το .εχω βάλει να μπαινει αυτοματα σε λειτουργια διαχειρησης αρχειών(δηλαδη να μπαινει στην καρτα)?

πηγα σε γερμανο cosmote κτ.λ αλλα τιποτα αλλα νταλα ο καθενας αλλος θα καει αλλος θελει μπλουτουθ....

 

2. ποιο σερβις επιτελεους δουλεβει πηγα σε ολα οσα ειχα δει σε ενα αρχειο rar της αθηνας και δεν δουλεύει κανένα?

 

έχει κανένας παρόμοια εμπειρία? παιζει πλέον να βρω ανταλακτικα που έχει καταργηθεί η συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

γι ατο πως θα γλιτώσω τις επαφες παρόλο τα προβληματα που προανεφερα εχει κανενας καμια ιδεα αυριο

θα το παω στου Πειραιά το omnitech

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο που σκευτικα

παιζει αν βαλω αλλο κινητο sony ericsson να τραβηξω το backup τουλαχιστων τις επαφες

η λογο συμβατοτητας OS δεν γινεται?

Link to comment
Share on other sites

1.πως μπορω να περασω τις επαφες η να δω τι εχω κάνει backup την τελευταια φορα ..ενω το .εχω βάλει να μπαινει αυτοματα σε λειτουργια διαχειρησης αρχειών(δηλαδη να μπαινει στην καρτα)?

Για να κάνεις επαναφορά του backup, πρέπει να συνδέσεις το κινητό σε 'λειτουργία τηλεφώνου'. Τις επαφές δεν μπορείς να τις δεις στο pc γιατί το αρχείο bm3 είναι κρυπτογραφημένο. Επίσης το pc suite των 'απλών' κινητών της se, αποθηκεύει τα backups σε διαφορετικό format (*.dbk) από την έκδοση για smartphones. Για τις επαφές η πιο γρήγορη και εύκολη λύση για backup είναι από το μενού Περισσότερα > Προσθήκη σε > SIM που δημιουργεί το γνωστό vCard στο d:\other\backup.

Link to comment
Share on other sites

οποτε παει τα εχασα ολα γιατι στην ονιτεκ μου ειπαν οτι μαλλον θα χαθουν ολες

οποτε

περιμενο αν φτιαχτει να παρω οτι επαφες ειχα κανει στο τελευταιο μπακ απ

 

τνχ ανυγουει

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
γεια σας εχω ενα προβλημα με το P1i οταν παω να περασω τις επαφες στην καρτα sim μου περναει 5 επαφες απο τισ 91 που εχω και μετα δεν συνεχιζει βγαζοντας ενα μηνυμα που λεει ειναι πολυ μεγαλο...και το αλλο προβλημα ειναι οτι δεν μπορο με τιποτα να περασω τις επαφες μεσο pc suite δεν κανει συνχρονισμο μπορει να βοιθησει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

και πάνω που βγήκε η καινούρια μου επιδότηση, έπεσα κατά τύχη στο skroutz και πήρα stylus για το P1 (είχα χάσει και τα δύο) με 5,5 ευρώ και battery kit φόρτισης με 2 μπαταρίες παρακαλώ 20 ευρώ. Οπότε πάω για 3ο χρόνο κρατώντας το P1i μου!!!!

Δεν το αφήνω μέχρι να τα φτύσει!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια χαρά.

Σκέφτομαι να αγοράσω 2ο χέρι p1 ή καινούργιο που το βρήκα σε ένα multirama αλλά έχω κάποιες απορίες.

Η απάντηση και ο τερματισμός μιας κλήσης μπορούν να γίνουν χωρίς την οθόνη αφής?

Από προηγούμενη εμπειρία με κινήτά που έχουν οθόνη αφής, πχ. iphone, πάντα αυτό ήταν το μεγάλο μου πρόβλημα.Και με τόσα πολλά κουμπιά που έχει το p1i είναι κρίμα να μην γίνεται :p ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

πουλάω το P1i μου είναι σε άριστη κατάσταση μαζί με όλα του τα παρελκόμενα και 2η (αχρησιμοποίητη) μπαταρία δώρο.

Περισσότερες πληροορίες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=263799

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.

Σκέφτομαι να αγοράσω 2ο χέρι p1 ή καινούργιο που το βρήκα σε ένα multirama αλλά έχω κάποιες απορίες.

Η απάντηση και ο τερματισμός μιας κλήσης μπορούν να γίνουν χωρίς την οθόνη αφής?

Από προηγούμενη εμπειρία με κινήτά που έχουν οθόνη αφής, πχ. iphone, πάντα αυτό ήταν το μεγάλο μου πρόβλημα.Και με τόσα πολλά κουμπιά που έχει το p1i είναι κρίμα να μην γίνεται :p ...

Όχι φίλε μου. Η απάντηση γίνεται μόνο από την οθόνη αφής αλλά το κλείσιμο γίνεται και από το πλήκτρο επιστροφής στο αριστερό μέρος του κινητού. Εγώ πάντα την οθόνη αφής χρησιμοποιώ. Το βρίσκω πιο εύκολο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω πρόσβαση ακόμη στις αγοραπωλησίες του forum, μήπως μπορείτε να μου πείτε πόσο πωλούνται περίπου τα P1i?
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.

Σκέφτομαι να αγοράσω 2ο χέρι p1 ή καινούργιο που το βρήκα σε ένα multirama αλλά έχω κάποιες απορίες.

Η απάντηση και ο τερματισμός μιας κλήσης μπορούν να γίνουν χωρίς την οθόνη αφής?

Από προηγούμενη εμπειρία με κινήτά που έχουν οθόνη αφής, πχ. iphone, πάντα αυτό ήταν το μεγάλο μου πρόβλημα.Και με τόσα πολλά κουμπιά που έχει το p1i είναι κρίμα να μην γίνεται :p ...

γίνεται με το ρολάκι απο το πλάι

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρες

Πουλάει ενας φίλος απο το φόρουμ ενα Ρ1 σε πολύ καλή κατάσταση και το σκέφτομαι στα 100 ευρώ.

Αξίζει λέτε για κυρίως χρήση τηλεφώνου και λίγο δουλειάς,?

Εφαρμογές δεν μου χρειάζονται πολλές λόγω του Acer s200 που είναι το κύριο τηλ μου και πάει σφαίρα:D

Ευχαριστώ για τις γνώμες!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...