Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω ότι θα γίνει αυτό.Ίσως το WM μπει στο high End προτάσεις τις εταιρίας,νομίζω για τις υπόλοιπες,όσο αφορά τις οθόνες αφής θα παραμείνει στο UIQ και λόγο user friendly αλλα σκέψου και το κόστος.Πάντως τόσα τηλεφωνα παρουσίασε η SE με μια γρηγορη ματια δεν είδα αντικαταστάτη του P1i?:(

 

Αλήθεια δε το πιστεύεις; Για κοίτα αυτό μήπως αλλάξεις γνώμη:

http://www.engadget.com/2008/02/10/sonyericsson-xperia-x1-qwerty-with-windows-mobile/

Λοιπόν; Θα ξαναέπαιρνες UIQ αν υπήρχε αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αλήθεια δε το πιστεύεις; Για κοίτα αυτό μήπως αλλάξεις γνώμη:

http://www.engadget.com/2008/02/10/sonyericsson-xperia-x1-qwerty-with-windows-mobile/

Λοιπόν; Θα ξαναέπαιρνες UIQ αν υπήρχε αυτό;

 

Πολύ καλό!!!

Αλλά...

# Main screen: 65,536 color TFT

# Resolution: 800 X 480 pixels

# Size: 3 inches

 

Μόνο τόσο?!

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό!!!

Αλλά...

# Main screen: 65,536 color TFT

# Resolution: 800 X 480 pixels

# Size: 3 inches

 

Μόνο τόσο?!

 

τα 65000 χρωματα ειναι το οριο των windows mobile οχι της σονυ... ασχετα αν το lg εχει 256000 και εχει wm,δεν ειναι καθαρα 256000

..

η αναλυση οθονης ειναι η καλυτερη που υπαρχει... και οι 3 ιντσες ειναι αρκετες...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

τα 65000 χρωματα ειναι το οριο των windows mobile οχι της σονυ... ασχετα αν το lg εχει 256000 και εχει wm,δεν ειναι καθαρα 256000

..

η αναλυση οθονης ειναι η καλυτερη που υπαρχει... και οι 3 ιντσες ειναι αρκετες...

 

Μάλιστα, δεν το γνώριζα αυτό.

 

Να και ένα λινκ με βίντεο - παρουσίαση του για όσους ενδιαφέρονται

http://gizmodo.com/354853/video-first-hands-on-sony-ericssons-xperia-x1

 

Προβλέπω να δημιουργείται καινούργιο section για WM - SE!

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το έκανα αυτό που είπατε με τις συντομεύσεις και είναι καλύτερα τα πράγματα όσον αφορά την χρήση του κινητού με τα πλήκτρα και όχι με το μολύβι.

 

Εχω μια 2 απορίες όμως:

 

Πώς μπορώ να κάνω προβολή σε αναπάντητη με κουμπί, όταν έχει εμφανίσει την αναπάντητη στην οθόνη?

 

Ή πως μπορώ να κάνω σύνολο πληροφοριών κλήσεων με κουμπί και όχι με πένα?

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 μέρες προσπάθησα να αναβαθμίσω το λογισμικό του κινητού με την νέα έκδοση (R9K009) όμως το Update Service της SE ανέφερε οτι η συσκευή έχει ήδη την τελευταία έκδοση η οποία διατίθεται.αλλα δεν.

ακόμα την R9J005 έχω.τέσπα.θα προσπαθήσω ξανά σε μερικές μέρες.

 

το οτι όταν ανοίγω την συσκευή (απο απενεργοποιημένο που είναι) είναι ανοιχτα ήδη (το βλεπω απο την διαχείριση εργασιών) τα μηνυματα,οι επαφές και το ShoZu(είναι εφαρμογή με την οποία κάνεις upload photos σε διάφορες ιστοσελίδες) έχει κανείς ιδέα σε τι μπορεί να οφείλεται?

 

άσχετο, αλλα δοκίμασα το iSkoot και μιλησα με ένα φίλο μου μέσω Skype καμπάνα.ξέρει κανείς αν και πόσο περίπου χρεώθηκα?τώρα θέλω να δοκιμάσω το Fring.για να δούμε

The only cure for boredom is curiosity. There is no cure for curiosity...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εχω εδω και καμποσο καιρο το P1i και σημερα εβαλα το tom tom αλλα εχω ενα μικρο προβλημα με τη φωτεινοτητα καιτο αυτοματο κλειδωμα..

γνεται με καποιο τροπο οταν εχω το destinator να μην κλειδωνει και να μην πεφτει η φωτεινοτητα? κατι σαν profil που να ενεργοποιω πριν εκκινησω την εφαρμογη?

ευχαριστω

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

εγω απενεργοποιω το αυτοματο κλειδωμα

και στο τομ τομ τσεκαρω την επιλογη συνεχως φωτιζομενο η καπως ετσι λεγεται τελος παντων

Link to comment
Share on other sites

τελικα αυτο εκανα thanks:D

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Eρωτηση.το 3G ειναι ενεργοποιημενο συνεχεια η μπορουμε να το απενεργοποιησουμε?Ρωταω γιατι η μπαταρια μεσα σετεσσερις μερες τελειωνει με σχετικα μικρη χρηση.Τα διαφορα reviews λενε για 400 ωρες περιπου αναμονη!anyway ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Eρωτηση.το 3G ειναι ενεργοποιημενο συνεχεια η μπορουμε να το απενεργοποιησουμε?Ρωταω γιατι η μπαταρια μεσα σετεσσερις μερες τελειωνει με σχετικα μικρη χρηση.Τα διαφορα reviews λενε για 400 ωρες περιπου αναμονη!anyway ευχαριστω!

 

Δεν νομίζω να γίνεται αυτό που λες !!!

Το 3G ή το έχεις ενεργοποιημένο ή απενεργοποιημένο δεν πιστεύω ότι υπαρχει ενδιάμεση λύση !!!!

Link to comment
Share on other sites

Eρωτηση.το 3G ειναι ενεργοποιημενο συνεχεια η μπορουμε να το απενεργοποιησουμε?Ρωταω γιατι η μπαταρια μεσα σετεσσερις μερες τελειωνει με σχετικα μικρη χρηση.Τα διαφορα reviews λενε για 400 ωρες περιπου αναμονη!anyway ευχαριστω!

 

 

Πίν.ελέγχου -> Συνδέσεις -> Κινητά δίκτυα -> Περισσότ -> Δίκτυα GSM/3G και επιλέγεις τι θέλεις......

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Πίν.ελέγχου -> Συνδέσεις -> Κινητά δίκτυα -> Περισσότ -> Δίκτυα GSM/3G και επιλέγεις τι θέλεις......

Thanks!!!!Aλλη μια ερωτησουλα.Το WI-FI εναι το wlan?oταν βρεθεις σε καποιο spot σου βγαζει αυτοματα την επιλογη αυτη?Στο 9500 μου εβγαζε στην οθονη το W και πηγαινα στις ρυθμισεις εκανα accept το συγκεκριμενο δικτυο και συνδεομουνα.Στο p1 ποια ειναι η διαδικασια?

Ευχαριστω και παλι!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι το wlan είναι το wi-fi ...

 

Πας το ενεργοποιείς, κάνεις ανίχνευση, βρίσκεις τα δίκτυα και κάνεις σύνδεση....

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια αναφέρεσαι?

 

Εννοούσα από τα κινητά που παρουσιάστηκαν στην Mobile World Congress 2008

 

Αλήθεια δε το πιστεύεις; Για κοίτα αυτό μήπως αλλάξεις γνώμη:

http://www.engadget.com/2008/02/10/sonyericsson-xperia-x1-qwerty-with-windows-mobile/

Λοιπόν; Θα ξαναέπαιρνες UIQ αν υπήρχε αυτό;

 

Ναι ναι το είδα!!! :w00t: Τρελα είναι!!!SE + WM το τελείως συνδυασμός!:p

Απλά εγώ αυτό που είπα ήταν ότι κατά την γνώμη μου δεν θα χαθεί το uiq και ας βγάλει η SE κινητά με WM!:)

:)
Link to comment
Share on other sites

ενα παρα πολυ καλο προγραμμα για να ελεγχουμε τον υπολογιστη απο το π1 ειναι το bluetooth remote control μηπως μπορει να το βρει κανεις σε full εκδοση???
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πως κάνουμε hard reset στο p1 ;

 

jog dial UP

*

jog dial DOWN

jod dial DOWN

*

jog dial DOWN

*

:)

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia exo na kano mia erotisi to navigator ean to kano αναβαθμιση θα εχει καλυτερους και ενημερωμενουσ χαρτεσ? episeis na balo to Eastern_Europe.part1.rar to part2 exei diafora? blepo ta arxeia tou einai ta idia se megethos me to part1. kai to Eastern_Europe.part1.rar exei oli thn ellada ?η να βαλω το destinator? και τα δυο προγραμματα μποροyν να υπαρχουν στο κινητο p1i? kai to destinator pezei sigoura sto p1i?
Link to comment
Share on other sites

ενα παρα πολυ καλο προγραμμα για να ελεγχουμε τον υπολογιστη απο το π1 ειναι το bluetooth remote control μηπως μπορει να το βρει κανεις σε full εκδοση???

 

brike kapoios kati?

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ΔΕΝ το είδαν :D...

 

 

"TouchDial" (For UIQ3)

 

Πάρτε τηλέφωνο αγγίζοντας την όθόνη :p!!

 

 

http://img252.imageshack.us/img252/2518/touchdialap3.jpg .... http://i116.photobucket.com/albums/o40/elfman101/Gifs/bty949r_2.gif

 

 

 

http://img147.imageshack.us/img147/4256/touchdialru6.jpg .... http://i116.photobucket.com/albums/o40/elfman101/Gifs/bty949r_2.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...