Jump to content

Sony Ericsson P1i


akis_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά ενδιαφέρομαι για την βάση αυτοκινήτου HCH-72 της SE και την βρήκα στην expansys.com ξέρει κανείς αν γίνεται να κάνω αγορά απευθείας από την αποθήκη τους; αν ναί ξέρει κανείς που είναι;

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μου έχουν γυρίσει τα μυαλά!

δεν μπορώ να το συνδέσω με το wifi... (zyxel 660)

IP/DNS έχω δοκιμάσει τα πάντα!...

συνδέεται κανονικά με το δίκτυο (το βλέπω κ στο pc) αλλά δεν βλέπει internet με καμιά παναγία!

έχω δοκιμάσει όλα όσα έχουν γραφτεί,αλλά δεν βλέπω άσπρη μέρα

κανένας με το ίδιο μόντεμ υπάρχει;

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

μου έχουν γυρίσει τα μυαλά!

δεν μπορώ να το συνδέσω με το wifi... (zyxel 660)

IP/DNS έχω δοκιμάσει τα πάντα!...

συνδέεται κανονικά με το δίκτυο (το βλέπω κ στο pc) αλλά δεν βλέπει internet με καμιά παναγία!

έχω δοκιμάσει όλα όσα έχουν γραφτεί,αλλά δεν βλέπω άσπρη μέρα

κανένας με το ίδιο μόντεμ υπάρχει;

Εχω ακρίβως το ίδο router με εσένα και είχα το ίδιο πρόβλημα.

Εμένα λύθηκε απενεργοποιώντας την εξοικονομίση ενέργειας στις για προχωριμένους ρυθμίσεις του λογαριασμού internet (ZyXEL στην περιπτωσή σου μάλλον)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακρίβως το ίδο router με εσένα και είχα το ίδιο πρόβλημα.

Εμένα λύθηκε απενεργοποιώντας την εξοικονομίση ενέργειας στις για προχωριμένους ρυθμίσεις του λογαριασμού internet (ZyXEL στην περιπτωσή σου μάλλον)

ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ:!::!::!:

 

:yahoo::yahoo::yahoo:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις για το email:

1) Ο email client του P1i έχει επιλογή έτσι ώστε όταν λαμβάνει email να τα αφήνει στον server; Κάτι ανάλογο με την επιλογή "Leave a copy of messages on server" του MS outlook express;;

2) Μπορεί να σεταριστεί για να λαμβάνω email με smpt port διαφορετικό από το 25(π.χ. yahoo.gr) και όλα αυτά μέσω του wifi του σπιτιού μου;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Mε wifi κάρτα εχει καταφέρει να συνδεθεί κανεις?

εχω της netgear στο pc kai montem crypto f200 αλλα δεν εχω καταφερει να δω σελίδες στο p1. Το ωραίο ειναι οτι συνδεέται. Τωρα τι ειδους συνδεση ειναι αυτη που δεν μπορείς να δεις σελίδες και να σερφαρεις, δεν καταλαβαίνω...Το εχει καταφερει κανεις να το δουλεωει ετσι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mε wifi κάρτα εχει καταφέρει να συνδεθεί κανεις?

εχω της netgear στο pc kai montem crypto f200 αλλα δεν εχω καταφερει να δω σελίδες στο p1. Το ωραίο ειναι οτι συνδεέται. Τωρα τι ειδους συνδεση ειναι αυτη που δεν μπορείς να δεις σελίδες και να σερφαρεις, δεν καταλαβαίνω...Το εχει καταφερει κανεις να το δουλεωει ετσι?

Φιλε μου εχω συνδεθει και μπαινω internet και βλεπω σελιδες κανονικα με το wi-fi. Βεβαια μενω USΑ στο Charlotte-NC και δεν ξερω αν ο ISP μου εχει να κανει κατι με αυτο. ( Time Warner Cable Line).

Το P1 το αγορασα οταν ειχα έρθει διακοπες το Σεπτεμβρη Αθηνα. Πολυ ικανοποιημενος με το τηλεφωνο... Πειτε μου ομως σας παρακαλω καποιο link η αν ξερετε τα σωστα settings για να κανε το build-in email του τηλεφωνου να λειτουργει σε hotmail, gmail ή yahoo οποια να'ναι γιατι καποιεσ αλλες που ειδα σε ποιο πισω σελιδες για gmail δεν μου λειτουργουν...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχει κανείς το P1i με vodafone σύνδεση; Το vodafone live λειτουργεί κανονικά με την συσκευή; Κι αν ναι με τι ρυθμίσεις;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω συνδεθει και μπαινω internet και βλεπω σελιδες κανονικα με το wi-fi. Βεβαια μενω USΑ στο Charlotte-NC και δεν ξερω αν ο ISP μου εχει να κανει κατι με αυτο. ( Time Warner Cable Line).

Το P1 το αγορασα οταν ειχα έρθει διακοπες το Σεπτεμβρη Αθηνα. Πολυ ικανοποιημενος με το τηλεφωνο... Πειτε μου ομως σας παρακαλω καποιο link η αν ξερετε τα σωστα settings για να κανε το build-in email του τηλεφωνου να λειτουργει σε hotmail, gmail ή yahoo οποια να'ναι γιατι καποιεσ αλλες που ειδα σε ποιο πισω σελιδες για gmail δεν μου λειτουργουν...

Ευχαριστω

 

Για gmail που έχω κι εγώ, θα ενεργοποιήσεις την POP προώθηση του λογαριασμού σου στο gmail και μετά θα περάσεις χειροκίνητα τις ρυθμίσεις στο κινητό, όπως αυτές αναφέρονται στο help του gmail στην κατηγορία "Other". Προσοχή στις πόρτες που θα ορίσεις και στο SSL.

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχει κανείς το P1i με vodafone σύνδεση; Το vodafone live λειτουργεί κανονικά με την συσκευή; Κι αν ναι με τι ρυθμίσεις;

 

Μπορείς να κατεβάσεις αυτόματα τις ρυθμίσεις στο κινητό σου από το site της SonyEricsson. Μην ξεχάσεις να σημειώσεις τα PIN των μηνυμάτων-ρυθμίσεων για αποδοχή των ρυθμίσεων.

Apple PowerUser - iMac/MacBook Pro/iPad/iPhone
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μια βοήθεια σας παρακαλώ.

Το Ρ1 μου δούλευε μια χαρά κατά το συγχρονισμό με το laptop μου (windows XP SP2). Ξαφνικά σταμάτησε να αναγνωρίζει το Ρ1. Μετά τα πολλά κατάφερα και το αναγνωρίζει και το μόνο που καταφέρνει είναι να φορτίζει από το USB αλλά δεν συνδέεται με το Sony Ericsson PC suite.

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ καινούργιους drivers; Στο support της sony ericsson δεν έχει κάτι τέτοιο και στο cd που ήρθε μαζί με το Ρ1 στο folder "drivers" έχει μόνο φάκελο Vista και μετά έχει δύο κενούς φακέλους χωρίς κάποιο dll.

Για πείτε μου τι νομίζετε οτι φταίει και που μπορώ να βρω τους τελευταίου drivers.

Σας ευχαριστώ.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχει κανείς το P1i με vodafone σύνδεση; Το vodafone live λειτουργεί κανονικά με την συσκευή; Κι αν ναι με τι ρυθμίσεις;

 

Εμένα πάντως δεν λειτουργεί. Θα δοκιμάσω να κατεβάσω τις ρυθμίσεις απο το site της sony κι αν βρώ άκρη, θα σου πώ.

 

 

Λοιπόν μια βοήθεια σας παρακαλώ.

Το Ρ1 μου δούλευε μια χαρά κατά το συγχρονισμό με το laptop μου (windows XP SP2). Ξαφνικά σταμάτησε να αναγνωρίζει το Ρ1. Μετά τα πολλά κατάφερα και το αναγνωρίζει και το μόνο που καταφέρνει είναι να φορτίζει από το USB αλλά δεν συνδέεται με το Sony Ericsson PC suite.

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ καινούργιους drivers; Στο support της sony ericsson δεν έχει κάτι τέτοιο και στο cd που ήρθε μαζί με το Ρ1 στο folder "drivers" έχει μόνο φάκελο Vista και μετά έχει δύο κενούς φακέλους χωρίς κάποιο dll.

Για πείτε μου τι νομίζετε οτι φταίει και που μπορώ να βρω τους τελευταίου drivers.

Σας ευχαριστώ.

 

Καλωσήρθες στο club. Ίσως το μοναδικό μελανό σημείο του εξαιρετικού κινητού μας, για το οποίο η SE όμως δείχνει πλήρη αδιαφορία. Οι περισσότεροι το ίδιο πρόβλημα έχουμε κι εγώ εξακολουθώ να το έχω, χωρίς να έχω βρεί λύση. Άν κάποιος είχε το ίδιο πρόβλημα και το έλυσε somehow, ας μας δώσει τα φώτα του με ενα mini "How to" μπας και ξεστραβωθούμε κι εμείς και ξεφορτωθούμε αυτό το καταραμένο bug. Παρεπιπτόντως, γράψτε P1i στο google και θα δείτε ότι No1 θέση κατέχει το εν λόγω πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια έκανε και σε εμένα κατέβασα από το site της se το τελευταίο πρόγραμμα. Έκανα εγκατάσταση απενεργοποίησα το antivirus και μετα απο ενα reboot αρχισέ να φορτώνει drivers και να δουλεύει κανονικά.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια έκανε και σε εμένα κατέβασα από το site της se το τελευταίο πρόγραμμα. Έκανα εγκατάσταση απενεργοποίησα το antivirus και μετα απο ενα reboot αρχισέ να φορτώνει drivers και να δουλεύει κανονικά.

 

Ποιά έκδοση του SE Pc Suite κατέβασες?

Link to comment
Share on other sites

paidia tora kati to epiase kai molis milao sto til den auksanetai oute meionetai i entasi tou akoustikou apo ti rodela eno i rodela douleuei kanonika sto menu.ti mporei na ftaiei?

 

Κάνε μια επανεκκίνηση. Ηλεκτρονικά είναι και κολλάνε!

Link to comment
Share on other sites

paidia tora kati to epiase kai molis milao sto til den auksanetai oute meionetai i entasi tou akoustikou apo ti rodela eno i rodela douleuei kanonika sto menu.ti mporei na ftaiei?

Κάνε μια "Επανεκκίνηση" (όπως λέει και ο LeRoi)... ή ένα "Φορμάτ" :rolleyes:!

(έχω αντιμετωπίσει κ εγώ παρόμοια προβλήματα και με ένα "φορμάτ" διορθώθηκαν ;)).

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια έκανε και σε εμένα κατέβασα από το site της se το τελευταίο πρόγραμμα. Έκανα εγκατάσταση απενεργοποίησα το antivirus και μετα απο ενα reboot αρχισέ να φορτώνει drivers και να δουλεύει κανονικά.

 

Αυτό έκανα και εγώ και όντος φόρτωσε τους drivers. Αλλά όταν συνδέω το Ρ1 απλά φορτίζει απο USB (αναγνωρίζει την συσκευή σαν Ρ1) αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί με το Pc suite. Έχεις κάποια ιδέα;

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson PC Suite for Smartphones, έκδοση: 1.3.22

Μπας και είναι κάπως παλιά η έκδοση :rolleyes:... Εγώ έχω περάσει "PC Suite, έκδοση: 2.0.60"

και συνδέεται κανονικά το κιν. με το pc!

Link to comment
Share on other sites

Μπας και είναι κάπως παλιά η έκδοση :rolleyes:... Εγώ έχω περάσει "PC Suite, έκδοση: 2.0.60"

και συνδέεται κανονικά το κιν. με το pc!

Που τη βρήκες αυτή την έκδοση; Η τελευταία που έχει στο site της SE είναι η 1.3.22

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson P1i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...