Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία η αλλαγή αν και εγώ για τα χρώματα έχω μια μικρή ένσταση. Φαντάζομαι ότι θα τα συνηθίσουμε σιγά σιγά και δε θα μας φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, ωραίο το κάνατε :p

Με γειά!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Το χρώμα στο text τον breadcumbs σε σχέση με το background δεν φαίνονται τόσο καθαρά όσο θα έπρεπε, ίσως θέλει περισσότερο contrast , όχι δεν είναι bug είναι Suggestion , όχι δεν είμαι 50άρης είμαι 20άρης :lol: :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ομορφο το νεο design,ειναι λιγο φαντακτερα τα χρωματα ομως η μου φαινεται?

 

Μπα...

Υποτονικά είναι μάλλον. Το προηγούμενο layout είχε πιο έντονα χρώματα.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

επαθα πλακα μολις το ειδα...φοβερο...αξιζε που περιμεναμε..θα αργησουμε να το συνιθησουμε αλλα αξιζε το κοπο:)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δεν νομίζω να υπάρχει, κάτι να κάνουμε το rss. Θέλω π.χ. να έχω feeds για 2-3 θέματα μόνο που παρακολουθώ κυρίως και όχι για οποιαδήποτε απάντηση. Αν υπάρχει αυτό και δεν το βλέπω plz υποδείξτε το μου...

 

BTW πολύ πιο ωραίο interface.. :clap:

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τα χρώματα. Ενώ δεν είναι τόσο έντονα και ενώ θα έπρεπε να ξεκουράζουν το μάτι συμβαίνει το αντίθετο!

Ίσως να πρόκειται και για συνήθεια...

 

Επίσης, φαίνεται πολύ άσχημα αυτοί που δεν χρησιμοποιούν avatar κινητού (όπως εγώ). Στο προηγούμενο ήταν πιο διακριτικό.

Τώρα φαίνεται σαν να μας αναγκάζει να επιλέξουμε. Να πρότεινα αν είνα δυνατόν στη θέση του avatar να μπορούσαμε να βάλουμε κάποια άλλη φωτογραφία της επιλογής μας ή θα ήταν πολύ chat η κατάσταση;;; Να περνάνε έλεγχο οι εικόνες που θέλουμε να ανεβάσουμε. Εγώ προσωπικά θα επέλεγα αυτή που έχω ως εικόνα στο προφίλ μου. Δεν νομίζω να φαινόταν και τόσο άσχημα.

 

Δεν ξέρω ίσως να φταίει η συνήθεια. Σίγουρα είναι πιο λειτουργικό από το προηγούμενο!

Link to comment
Share on other sites

BTW πολύ πιο ωραίο interface.. :clap:

Συμφωνώ και εγώ παιδιά, ωραία η αλλαγή.;)

Link to comment
Share on other sites

κατω κατω δεν εχουμε την ενδειξη ποιος εχει γενεθλια σημερα... θα το βαλετε τις επομενες μερες; ευχαριστω..:)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

κατω κατω δεν εχουμε την ενδειξη ποιος εχει γενεθλια σημερα... θα το βαλετε τις επομενες μερες; ευχαριστω..:)

 

Το έχουν βάλει όχι στην αρχική, αλλά όταν μπαίνεις στο myfοrum ,στην δεξιά στήλη.Είναι λίγο χαμηλά.Εάν θυμάμαι:p

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα...δεν υπάρχει πλέον στην κάθε ενότητα και στο κάθε θέμα κάτω κάτω ποιοι το παρακολουθούν όπως πριν....

Και ακόμα πώς καταλαβαίνουμε οτι κάποιος είναι Online...από αυτό το σηματάκι δεξιά από το όνομα;

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα...δεν υπάρχει πλέον στην κάθε ενότητα και στο κάθε θέμα κάτω κάτω ποιοι το παρακολουθούν όπως πριν....

Και ακόμα πώς καταλαβαίνουμε οτι κάποιος είναι Online...από αυτό το σηματάκι δεξιά από το όνομα;

 

ναι αμα ειναι εντονο

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ναι αμα ειναι εντονο

 

ευχαριστώ.

 

Κάτι που παρατήρησα...δεν υπάρχει πλέον στην κάθε ενότητα και στο κάθε θέμα κάτω κάτω ποιοι το παρακολουθούν όπως πριν....

 

Άκυρο..βρήκα πως τους βλέπουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Αψογο.....

 

 

 

Μονο μια παρατηρησουλα..... θα ηταν καλο φανταζομαι να βαζατε μια συντομευση των θεματων που παρακολουθουμε ο καθενας μας στην αρχικη σελιδα η εστω κατω απο το βελακι που υπαρχει διπλα στο nick ετσι ωστε α εχουμε αμεση προσβαση στα θεματα που μας αφορουν ταχυτερα......

 

Και παλι ΑΨΟΓΟ. ΜΠΡΑΒΟ.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Mε γεια! :)

 

Το site ειναι πλεον πιο καθαρό και ευαναγνωστο(μιας και τονιζονται περισσοτερο τα γραφομενα του χρηστη).

Μου αρεσει γενικα η clean λογική στο design.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν βάλει όχι στην αρχική, αλλά όταν μπαίνεις στο myfοrum ,στην δεξιά στήλη.Είναι λίγο χαμηλά.Εάν θυμάμαι:p

 

ευχαριστω δεν το ειχα προσεξει... :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Προταση: Νομιζω πως θα ηταν καλυτερο, γιατι ταιριαζει κιολας, το sub-forum "Δικτυακος Εξοπλισμος" να φυγει απο την ενοτητα του "Σταθερη Τηλεφωνια και DSL" και να μεταφερθει εκει που πραγματικα ανηκει στο "Computing". :!:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Αψογο.....

Μονο μια παρατηρησουλα..... θα ηταν καλο φανταζομαι να βαζατε μια συντομευση των θεματων που παρακολουθουμε ο καθενας μας στην αρχικη σελιδα η εστω κατω απο το βελακι που υπαρχει διπλα στο nick ετσι ωστε α εχουμε αμεση προσβαση στα θεματα που μας αφορουν ταχυτερα......

Και παλι ΑΨΟΓΟ. ΜΠΡΑΒΟ.

 

Καταρχήν σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, τόσο εσένα, όσο και τους υπόλοιπους. Η «υποδοχή» του νέου «θέματος» ομολογώ ότι ήταν πολύ ενθαρρυντική με αποτέλεσμα να με έχετε κάνει να θέλω να ετοιμάσω πολλές ακόμη εκπλήξεις για το εγγύς μέλλον :).

 

Για την ώρα θα σχολιάσω τη «συντόμευση» για τα θέματα υπό παρακολούθηση. Ναι, είναι γεγονός ότι δεν... έπρεπε να εξαφανιστεί. Δεν έγινε ηθελημένα, αντίθετα, αν παρατηρήσατε είναι η πρώτη φορά που υπάρχει και ξεχωριστό πλήκτρο για την παρακολούθηση των θεμάτων... σε κάθε θέμα. Υπήρχαν ήδη δύο σκέψεις που δεν πρόλαβαν δυστυχώς να ολοκληρωθούν έως σήμερα που έγινε το launch του beta:

 

  1. Να μπορεί ο κάθε χρήστης να προσωποποιήσει το «δικό του menu» (αφαιρώντας ή προσθέτοντας αυτά που πραγματικά τον εξυπηρετούν)
  2. Να εμφανίζεται σε αυτό το menu όχι μόνο η συντόμευση προς τα θέματα υπό παρακολούθηση, αλλά και πληροφορίες για τον αριθμό αυτών που έχουν νέες απαντήσεις.

 

Δυστυχώς αυτά δεν έγιναν... έως σήμερα. Αλλά είναι νωρίς ακόμη :lol:.

 

Μέχρι να υλοποιηθούν προστέθηκαν ήδη στο προσωπικό σας menu οι επιλογές «Θέματα υπό παρακολούθηση» και «Νέα Μηνύματα», τις οποίες και μπορείτε να χρησιμοποιήσετε άμεσα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

προβλημα πρωτο σημαντικο. οταν κανεις login-logout δεν κραταει τα θεματα που δεν εχεις διαβασει. νομιζει οτι αυτοματα τα εχεις διαβασει και τα περναει ως μη αναγνωσμενα.

 

δευτερο δεν νομιζω οτι χρειαζεται ξεχωριστη επιλογη για θεματα υπο παρακολουθηση αφου πατας πινακα ελεγγχου που σου δειχνει τα μη αναγνωσμενα θεματα που παρακολουθεις και εχει απο κατω συνδεσμο και πας και βλεπεις τα θεματα υπο παρακολουθηση.

 

τριτον. γινεται να ειναι τσεκαρισμενη η απομνημονευση απο τη μανα της οπως ηταν παλιοτερα ωστε να μη χρειαζεται να παταμε το κουτακι καθε φορα για να μη μας πεταει?

 

αυτα απο μενα

 

μπονους. μπορει να μπει επιτελους η αυτοματη συνενωση μηνυματων?

Link to comment
Share on other sites

δευτερο δεν νομιζω οτι χρειαζεται ξεχωριστη επιλογη για θεματα υπο παρακολουθηση αφου πατας πινακα ελεγγχου που σου δειχνει τα μη αναγνωσμενα θεματα που παρακολουθεις και εχει απο κατω συνδεσμο και πας και βλεπεις τα θεματα υπο παρακολουθηση.

 

Δεν ξέρει πως να σας ικανοποιήσει τελικά κανείς. Στο θέμα στην κεντρική το ζήτησαν 10 χρήστες να μπει ξεχωριστή επιλογή για θέματα υπο παρακολούθηση. Εδώ μας λες οτι δεν χρειάζεται... αποφασίστε... :wacko: Θα μείνει έτσι όπως είναι για την ώρα.

 

τριτον. γινεται να ειναι τσεκαρισμενη η απομνημονευση απο τη μανα της οπως ηταν παλιοτερα ωστε να μη χρειαζεται να παταμε το κουτακι καθε φορα για να μη μας πεταει?

 

Security, security, security. Πολλοί χρήστες μπαίνουν από άλλους Η/Υ και ξεχνούν έτσι το password τους. Με αυτό τον τρόπο, εξασφαλίζουμε οτι δεν θα έχουμε κλοπές λογαριασμών. Δεν είναι τίποτα ένα κλικ.

 

Εν τέλει αν είστε στο PC σας, βάλτε το να θυμάται cookies, πείτε στον Browser να σας θυμάται και θα είστε online διαρκώς. Εναλλακτικά για τους περίεργους υπάρχουν και Password addons για όλους τους browsers.

 

Tα υπόλοιπα, λαμβάνονται υπόψην για τα επόμενα bug fixes. Thanx.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ σπαστικα αυτα τα χρωματα στο ματι. τα προηγουμενα χρωματα που ειχατε ηταν μια χαρα και εκαναν μεγαλη αντιθεση. τωρα αυτα φαινονται ξεπλυμενα και δεν κανουν αντιθεση. γινονται πολυ κουραστικα

Mobile version απο τον browser η εφαρμογές επίσημες για android και iPhone.

agreed.

 

Κατά τα άλλα ωραία η αλλαγή, το να αλλάξετε logo δεν το προτείνω γιατί πολύ απλά φαντάζομαι είναι ήδη στα σχέδια.

 

over & out.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

agreed.

 

Κατά τα άλλα ωραία η αλλαγή, το να αλλάξετε logo δεν το προτείνω γιατί πολύ απλά φαντάζομαι είναι ήδη στα σχέδια.

 

over & out.

 

Μη το προτείνεις, τσάμπα θα το κάνεις. Το logo μένει as is.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι... γινεται να προστεθει η επιλογη να διαλεγουμε χρωμα? πχ στο gamato.info θυμαμαι ειχε επιλογη για 5-6 χρωματα :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...