Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισως γι'αυτον να ειναι μια ηθικη ικανοποιηση που καθεται και βοηθαει χωρις καποιο χρηματικο αντιτιμο...Εγω συμφωνω στο να υπαρχει ενα thanks button.Θα δωσει ωθηση σε αρκετους ισως που ξερουν αλλα βαριουνται να βοηθησουν.

 

Αυτό δεν θα είναι πια ηθική ικανοποίηση, αλλά ηθική εμπορευματοποίηση.

Αυτός που βοηθάει σε κάτι (= απαντάει σε κάποια ερώτηση δηλαδή) δεν το κάνει για το ευχαριστώ του άλλου, αλλά επειδή το θέλει, σύμφωνα με την παροιμία "κάνε το καλό και ρηξ 'το στο γιαλό".:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

συμφωνω απολυτα με τους παραπανω...ολοι ημαστε μια μεγαλη παρεα και δεν νομιζω να υπαρχει κακια με κανεναν...καποιες φορες κανουμε τις πλακες μας και ξεφευγουμε ωστε να σβηστουν τα ποστ:p:p

αν γινοταν να μπει το ευχαριστω δεν θα ηταν για να επαιρνε προνομια απλος για να νιωθει ο αλλος χρησιμος και οτι βοηθαει πολυ...

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σε ολους,

διαβασα ολα τα σχολια σας για το θεμα του "thanks".

η δυνατοτητα αυτη οσο και αν φαινεται παραξενο σε καποιους ειναι πολυ χρησιμη και καλο ειναι να υπαρχει και σε αυτο το forum.

 

ο βασικος λογος που υπαρχει σε αλλα φορουμ, δεν ειναι για να γινει ουτε εμπορευματοποιηση, ουτε ηθικη ικανοποιηση ουτε τιποτα.

ο λογος ειναι για να γλιτωσουμε απο χιλιαδες post του τυπου "σ'ευχαριστω πολυ", "να'σαι καλα", πολυ ωραιος φιλαρακι", και αλλα πολλα τετοια.

 

αν δειτε κατα μεσο ορο σε ολα τα topic, ενα αρκετα σεβαστο ποσο απαντησεων ειναι τετοιου τυπου.

με ενα απλο thanks button, αυτο λυνεται και το καθε topic διατηρειται πολυ πολυ πιο καθαρο !!!!

 

αν μπορειτε εσεις παιδια απο την διαχειριση να το προσθεσετε το thanks button, εγω ειμαι υπερ του να γινει. για τον παραπανω λογο που αναφερω παραπανω, ο οποιος νομιζω οτι ειναι αρκετα σοβαρος λογος !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

ο βασικος λογος που υπαρχει σε αλλα φορουμ, δεν ειναι για να γινει ουτε εμπορευματοποιηση, ουτε ηθικη ικανοποιηση ουτε τιποτα.

ο λογος ειναι για να γλιτωσουμε απο χιλιαδες post του τυπου "σ'ευχαριστω πολυ", "να'σαι καλα", πολυ ωραιος φιλαρακι", και αλλα πολλα τετοια.

 

+1

 

Ακριβως αυτος ειναι ο λογος που εθιξα αυτο το θεμα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σε ολους,

διαβασα ολα τα σχολια σας για το θεμα του "thanks".

η δυνατοτητα αυτη οσο και αν φαινεται παραξενο σε καποιους ειναι πολυ χρησιμη και καλο ειναι να υπαρχει και σε αυτο το forum.

 

ο βασικος λογος που υπαρχει σε αλλα φορουμ, δεν ειναι για να γινει ουτε εμπορευματοποιηση, ουτε ηθικη ικανοποιηση ουτε τιποτα.

ο λογος ειναι για να γλιτωσουμε απο χιλιαδες post του τυπου "σ'ευχαριστω πολυ", "να'σαι καλα", πολυ ωραιος φιλαρακι", και αλλα πολλα τετοια.

 

αν δειτε κατα μεσο ορο σε ολα τα topic, ενα αρκετα σεβαστο ποσο απαντησεων ειναι τετοιου τυπου.

με ενα απλο thanks button, αυτο λυνεται και το καθε topic διατηρειται πολυ πολυ πιο καθαρο !!!!

 

αν μπορειτε εσεις παιδια απο την διαχειριση να το προσθεσετε το thanks button, εγω ειμαι υπερ του να γινει. για τον παραπανω λογο που αναφερω παραπανω, ο οποιος νομιζω οτι ειναι αρκετα σοβαρος λογος !!!!

 

+1

 

Ακριβως αυτος ειναι ο λογος που εθιξα αυτο το θεμα.

 

 

+ 1.000.000

 

:):):):):)

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σε ολους,

διαβασα ολα τα σχολια σας για το θεμα του "thanks".

η δυνατοτητα αυτη οσο και αν φαινεται παραξενο σε καποιους ειναι πολυ χρησιμη και καλο ειναι να υπαρχει και σε αυτο το forum.

 

ο βασικος λογος που υπαρχει σε αλλα φορουμ, δεν ειναι για να γινει ουτε εμπορευματοποιηση, ουτε ηθικη ικανοποιηση ουτε τιποτα.

ο λογος ειναι για να γλιτωσουμε απο χιλιαδες post του τυπου "σ'ευχαριστω πολυ", "να'σαι καλα", πολυ ωραιος φιλαρακι", και αλλα πολλα τετοια.

 

αν δειτε κατα μεσο ορο σε ολα τα topic, ενα αρκετα σεβαστο ποσο απαντησεων ειναι τετοιου τυπου.

με ενα απλο thanks button, αυτο λυνεται και το καθε topic διατηρειται πολυ πολυ πιο καθαρο !!!!

 

αν μπορειτε εσεις παιδια απο την διαχειριση να το προσθεσετε το thanks button, εγω ειμαι υπερ του να γινει. για τον παραπανω λογο που αναφερω παραπανω, ο οποιος νομιζω οτι ειναι αρκετα σοβαρος λογος !!!!

εχει μεγαλο δικιο...ετσι οι συζητησεις δεν θα ξεφευγουν ουτε θα διαβαζουμε απανωτες σελιδες και να σβηνωντε να μυνηματα μας...

+1

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και πολλά ποστ τύπου

+1, +1000

μ' αυτά τι θα γίνει?

 

εντομεταξύ διαγράφηκε το τελευταίο μου μήνυμα.:X

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

μπορει να δημιουργηθει ενα τοπικ που να κανουμε κατι σαν τσατ???δηλαδη να μην σβηνονται τα μυνηματα...ετσι και αλλιως κατα την γνωμη μου δεν γινεσαι διαχειριστης του φορουμ απο τα μυνηματα...αμα παρει καποιος 5 μυνηματα παραπανω ειναι κακο??δεν το λεω με κακια προταση κανω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και πολλά ποστ τύπου

+1, +1000

μ' αυτά τι θα γίνει?

 

+1!

 

Ν'αγιάσει το χερι σου!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

αμα παρει καποιος 5 μυνηματα παραπανω ειναι κακο??δεν το λεω με κακια προταση κανω

 

Σε αυτό το φόρουμ δίνονται διάφορα προνόμια ανάλογα με τον αριθμό των μηνυμάτων που έχει ένα νηκ-νεημ. Κατά την γνώμη μου, κακώς.

Παρακινεί τον άλλον να δώσει βάρος στην συσσώρευση μηνυμάτων, και όχι στην ουσία του καθαυτού μηνύματος. Αν είχα δικό μου φόρουμ, δεν θα έβαζα ούτε μετρητή μηνυμάτων.

 

+1!

 

Ν'αγιάσει το χερι σου!

Τι, να βάλουν και κουμπί "+1":p Edited by siciliano

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

φιλε εχεις δικιο σε ολα...εγω πιστευω πως το προνομιο πρεπει να κριθει απο την συμμετοχη στο φορουμ...ολοι γραφουν μυνηματα περισσοτερο για αυτο τον λογο...αλλα δεν θα γινουν ποτε διαχειριστες

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Πως εφτασε η κουβεντα απο το κουμπι thanks στο πως γινεται καποιος διαχειριστης; :wacko:

 

Στο τσατ που λεει ο φιλος απο πανω δεν μετρανε τα ποστ.Ποιος ο λογος αλλωστε;

Link to comment
Share on other sites

τοπικ σαν τσατ εννουσα...η μπορουμε να βαλουμε εφαρμογη τσατ...αν γινετε δηλαδη

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντήσει ήδη ο mythozz για τα περισσότερα από αυτά που γράφετε.

 

Όταν γράφετε κάποιο post να προσπαθείτε να είναι ουσιώδες και να συνεισφέρει στη συζήτηση. Είναι διαφορετικό να γράψει κάποιος ότι "συμφωνώ με το Χ επιχείρημα που έγραψε ο Υ για τον Ζ λόγο" και διαφορετικό να γράψει ένα ξερό "+1". Το πρώτο προσφέρει κάτι στον διάλογο, το δεύτερο αντίθετα δεν προσφέρει τίποτα. Είναι προφανές ότι σε πολλές από τις απόψεις που γράφονται κάποιοι συμφωνούν και κάποιοι όχι. Σημασία έχει περισσότερο πως αιτιολογείται αυτό.

 

Το forum δεν είναι chat, προσπαθείστε τα posts σας να έχουν ουσία, να βοηθούν αυτούς που τα διαβάζουν και να είναι ευανάγνωστα.

 

Παλιότερα υπήρχε chat, όπως υπήρχε karma, τα οποίο αφαιρέθηκαν όμως για διάφορους λόγους. Φάνηκε ότι κάποια πράγματα δεν δουλεύουν σε ορισμένες περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σε ολους,

διαβασα ολα τα σχολια σας για το θεμα του "thanks".

η δυνατοτητα αυτη οσο και αν φαινεται παραξενο σε καποιους ειναι πολυ χρησιμη και καλο ειναι να υπαρχει και σε αυτο το forum.

 

ο βασικος λογος που υπαρχει σε αλλα φορουμ, δεν ειναι για να γινει ουτε εμπορευματοποιηση, ουτε ηθικη ικανοποιηση ουτε τιποτα.

ο λογος ειναι για να γλιτωσουμε απο χιλιαδες post του τυπου "σ'ευχαριστω πολυ", "να'σαι καλα", πολυ ωραιος φιλαρακι", και αλλα πολλα τετοια.

 

αν δειτε κατα μεσο ορο σε ολα τα topic, ενα αρκετα σεβαστο ποσο απαντησεων ειναι τετοιου τυπου.

με ενα απλο thanks button, αυτο λυνεται και το καθε topic διατηρειται πολυ πολυ πιο καθαρο !!!!

 

αν μπορειτε εσεις παιδια απο την διαχειριση να το προσθεσετε το thanks button, εγω ειμαι υπερ του να γινει. για τον παραπανω λογο που αναφερω παραπανω, ο οποιος νομιζω οτι ειναι αρκετα σοβαρος λογος !!!!

 

Σε θέματα που υπάρχει μεγάλη κίνηση, σβήνονται τα ευχαριστήρια posts, όταν είναι σκέτα και δεν προσφέρουν κάτι επιπλέον, και ενημερώνεται ο χρήστης. Στα υπόλοιπα θέματα δεν υπάρχει πρόβλημα. Εξάλλου υπάρχουν και τα προσωπικά μηνύματα. Για ένα "ευχαριστώ" δεν είναι κόπος να στείλει κάποιος ένα pm. Εξάλλου και στα forums που υπάρχουν τα thanks buttons, πάλι είναι αρκετοί αυτοί που κάνουν ευχαριστήρια posts.

Επίσης τί νόημα έχει ένα ευχαριστώ για το οποίο ο χρήστης δεν γνωρίζει από ποιό post του ανήκει και από ποιον έρχεται?!!

 

+1

 

Ακριβως αυτος ειναι ο λογος που εθιξα αυτο το θεμα.

 

... και με αυτά τα posts τί να κάνουμε? Τί κουμπί να βάλουμε? :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3447190#post3447190

 

ωραίος! :)
Link to comment
Share on other sites

αν προσεξες φιλε μου ειναι τροποποιημενο το θεμα,

εχεις τη δυνατοτητα να δεις τι του ειχα γραψει αρχικα?

 

με ακουσε, το διορθωσε και φυσικα αλλαξα και εγω το μηνυμα μου.

 

edit:

 

αντε να στο πω εγω.

το ποστ του παιδου πανω απο το δικο μου ηταν 5 γραμμες τα παντα με Greeklish και του εγραψα ακριβως αυτο:

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, τα μηνύματα με greeklish θα διαγράφονται.

Παρακαλούμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματά σας!

 

Tο ειδε το παιδι, αλλαξε ολο το μηνυμα του σε ελληνικα, και με τη σειρα μου το αλλαξα σε αυτο που εδειξες.

 

τι να εκανα δηλαδη?

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα υπήρχε chat, όπως υπήρχε karma, τα οποίο αφαιρέθηκαν όμως για διάφορους λόγους. Φάνηκε ότι κάποια πράγματα δεν δουλεύουν σε ορισμένες περιπτώσεις.

 

Και πολύ καλά κάνατε :)

 

Μην κάνετε το λάθος και ενεργοποιήσετε chat room.Μπορεί ορισμένοι, να γράφονται μόνο για αυτό και να ερημώσουν οι κατηγορίες και τα διάφορα forums.

Link to comment
Share on other sites

αν προσεξες φιλε μου ειναι τροποποιημενο το θεμα,

εχεις τη δυνατοτητα να δεις τι του ειχα γραψει αρχικα?

 

με ακουσε, το διορθωσε και φυσικα αλλαξα και εγω το μηνυμα μου.

 

edit:

 

αντε να στο πω εγω.

το ποστ του παιδου πανω απο το δικο μου ηταν 5 γραμμες τα παντα με Greeklish και του εγραψα ακριβως αυτο:

 

Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, τα μηνύματα με greeklish θα διαγράφονται.

Παρακαλούμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες στα μηνύματά σας!

 

Tο ειδε το παιδι, αλλαξε ολο το μηνυμα του σε ελληνικα, και με τη σειρα μου το αλλαξα σε αυτο που εδειξες.

 

τι να εκανα δηλαδη?

 

http://images.myphone.gr/buttons3/report.gif

Γι' αυτό το λόγο υπάρχει αυτό το κουμπάκι! Δεν χρειάζεται να απαντάτε σε posts με greeklish, μιας και μαζί με τα greeklish, φεύγουν και οι απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

δικιο εχετε τελικα...δεν βλαπτει ενα ευχαριστω...και δεν αξιζει να γεμιζουμε τα προσωπικα μας μυνηματα...δεν γεμιζουν τα φορουμ με ενα ευχαριστω...το φορουμ οπως ειναι ο φιλος δεν ειναι για συζητηση ειναι για να λες αποψεις και να βοηθας ατομα που θελουν βοηθεια σε κατι που ξερεις...τωρα αφου δεν θα προστεθει το thanks button συνεχιζουμε οπως ημασταν...απο οτι ξερω πολλες συζητησεις εχουν ξεφυγει και τα μυνηματα σβηστικαν και ετσι δεν κερδισε κανενας...τωρα για αυτο με τα greeklish πιστευω οτι στα καινουρια μελη που δεν ξερουν τους κανονες να τους το λεμε τα μελη που ειμαστε καιρο στο φορουμ ωστε να διωρθοθουν...ηθελα να πω στον φιλο για την τροποποιηση οτι αμα ανανεωσεις το μυνημα σου και το διωρθωσεις νομιζω δεν φαινεται οτι αλλαξε στα νεα μυνηματα η στην παρακολουθηση

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

.....τωρα για αυτο με τα greeklish πιστευω οτι στα καινουρια μελη που δεν ξερουν τους κανονες να τους το λεμε τα μελη που ειμαστε καιρο στο φορουμ ωστε να διωρθοθουν...

 

Τους αποδέχονται κατά την εγγραφή τους ;)

 

Ασχετα αν μερικοί απλώς τους προσπερνάνε

Link to comment
Share on other sites

Τους αποδέχονται κατά την εγγραφή τους ;)

 

Ασχετα αν μερικοί απλώς τους προσπερνάνε

 

Ξερεις πολλους να διαβαζουν τους ορους ενος forum κατα την εγγραφη τους ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό έγραψα, ότι μερικοί τους προσπερνάνε.

 

Από την στιγμή όμως που αποδέχεσαι τους κανόνες κατα την εγγραφή, θεωρήται ότι τους διάβασες. Συνεπώς η διοίκηση έχει κάθε δικαίωμα να λάβει μέτρα (διαγραφή, κλείδωμα θεμάτων, ban χρηστών(σε ειδικές περιπτώσεις) ώστε να εξασφαλισθεί η τήρηση αυτών αλλά ταυτόχρονα και η εύρυθμη λειτουργία του forum.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό έγραψα, ότι μερικοί τους προσπερνάνε.

 

Από την στιγμή όμως που αποδέχεσαι τους κανόνες κατα την εγγραφή, θεωρήται ότι τους διάβασες. Συνεπώς η διοίκηση έχει κάθε δικαίωμα να λάβει μέτρα (διαγραφή, κλείδωμα θεμάτων, ban χρηστών(σε ειδικές περιπτώσεις) ώστε να εξασφαλισθεί η τήρηση αυτών αλλά ταυτόχρονα και η εύρυθμη λειτουργία του forum.

 

Δεν διαφωνω με αυτο που λες.Αντιθετα επαυξανω.Απλα λεω τι γινεται στην πραξη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

http://images.myphone.gr/buttons3/report.gif

Γι' αυτό το λόγο υπάρχει αυτό το κουμπάκι! Δεν χρειάζεται να απαντάτε σε posts με greeklish, μιας και μαζί με τα greeklish, φεύγουν και οι απαντήσεις.

 

ενταξει, την επομενη φορα θα δρασω ετσι.

σ'ευχαριστω

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...