Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορεί να συνδεθεί σε κατάσταση Μαζικής αποθήκευσης διότι υπάρχει κάποια εφαρμογή ή ακόμη και θέμα το οποίο έχεις εγκαταστήσει στη κάρτα μνήμης.

Ως εκ τούτου κλείσε όλες τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο, μπορείς να τις δεις πατώντας παρατεταμένα το κουμπί του μενού και στη λίστα που θα σου βγάλει πάτα το C για να κλείσουν όλες μια προς μια. Αλλιώς βγάλε τη κάρτα, ξανάβαλε τη και σύνδεσε το κινητό με το pc.

 

Φιλε Itchrist86

σ'ευχαριστω για την απαντηση καθως επισης και τον φιλο gianpithio.

Εβγαλα την καρτα μνημης οπως μου ειπες αλλα δυστυχως μου βγαζει το ιδιο μην. Και τα μην τα αποθηκευω στη μνημη του τηλ. :worry:

Thanks παντως.

pappao
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ

Αν μπορεί καποιος φιλος να μου πεί ανα το NAVI πρόγραμμα Route 66 και φυσικά με εξωτερικό bluetooth GPS αν το έχει δουλέψει ποτέ με το ΝΟΚΙΑ 6120 που σκεφτομαι να αγοράσω

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ

Αν μπορεί καποιος φιλος να μου πεί ανα το NAVI πρόγραμμα Route 66 και φυσικά με εξωτερικό bluetooth GPS αν το έχει δουλέψει ποτέ με το ΝΟΚΙΑ 6120 που σκεφτομαι να αγοράσω

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

 

Ποσες φορες πρεπει να ρωτησεις ?? :confused:

Σου εχουμε ηδη απαντησει : ΝΑΙ !

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,

Θα ήθελα να μου πείτε αν λόγο του μεγέθους της οθόνης (2’) η γραμματόσημα και τα εικονίδια είναι το ίδιο μικρά με αυτά της οθόνης του 5500 Sport που είχα καθώς επίσης αν υπάρχει πρόβλημα με τη λειτουργία του πλήκτρου κατευθύνσεων με τα διπλανά, λόγο μεγέθους και αμελητέας απόστασης μεταξύ τους.

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Guest VAGGELISA

καλημέρα παιδιά,επειδή είμαι στην δουλειά και δεν μπορώ να δω προηγούμενα ποστ,σε ασημί υπάρχει πουθενά στην αθήνα(πλαίσιο,fnac,γερμανος);Αλλιώς μέσω ιντερνετ.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το εχω ηδη στα χερια μου. Συγκρινοντας με το 6233 ειναι σαφως ελαφρυτερο και απαιτει εξοικιωση με τα κεντρικα πληκτρα χειρισμου, φυσικα η οθονη του ειναι τελεια και αρκετα γρηγορο στο μενου. Τωρα θα προσπαθησω να περασω ολες τις επαφες, επισης εχει καλωδιο δεδομενων και ελπιζω να δουλεψει με το pc suite...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το εχω ηδη στα χερια μου. Συγκρινοντας με το 6233 ειναι σαφως ελαφρυτερο και απαιτει εξοικιωση με τα κεντρικα πληκτρα χειρισμου, φυσικα η οθονη του ειναι τελεια και αρκετα γρηγορο στο μενου. Τωρα θα προσπαθησω να περασω ολες τις επαφες, επισης εχει καλωδιο δεδομενων και ελπιζω να δουλεψει με το pc suite...

Καλορίζικο :),

μην ανησυχείς είναι πλήρως συμβατό με το PC Suite.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,

Θα ήθελα να μου πείτε αν λόγο του μεγέθους της οθόνης (2’) η γραμματόσημα και τα εικονίδια είναι το ίδιο μικρά με αυτά της οθόνης του 5500 Sport που είχα καθώς επίσης αν υπάρχει πρόβλημα με τη λειτουργία του πλήκτρου κατευθύνσεων με τα διπλανά, λόγο μεγέθους και αμελητέας απόστασης μεταξύ τους.

Δεν γνωριζω τη γραματοσειρα του 5500 αλλα σιγουρα δεν θα εχεις προβλημα με τα εικονιδια και τη γραματοσειρα του 6120 γιατι με αναλυση 16ΜΜ χρωματα ειναι παρα πολυ καθαρα. Το κεντρικο πληκτρο με τον τροπο που ξεχωριζει απο τα υπολοιπα (ειναι προτεταμενο σε σχεση με τα υπολοιπα γυρω του) δεν θα σε δυσκολεψει. Τουλαχιστον εμενα που εχω και χοντρα δακτυλα δεν με προβληματισε καθολου

Link to comment
Share on other sites

Eχω το κινητακι 2 μερες....Πολυ ομορφο, πολυ λειτουργικο μιας και ειναι symbian.. Ομως εχω απογοητευθει απο τις imaging δυνατοτητες..

Tο Κ750 που ειχα ηταν μακραν ανωτερο αν και αυτο 2MP..:(

 

Το Route66 εχει χαρτες ολης της Ελλαδας?

Link to comment
Share on other sites

Το Route66 εχει χαρτες ολης της Ελλαδας?

Μονο για Αθηνα

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισης κατι που δεν μου αρεσε μικρο. Στις Επαφες δεν υπαρχει δυνατοτητα ταυτοχρονης ενδειξης ονοματος με το τηλεφωνο της επαφης οπως ειχα στο 6233. Θεωρω οτι ειναι ελλειψη...
Link to comment
Share on other sites

Επισης κατι που δεν μου αρεσε μικρο. Στις Επαφες δεν υπαρχει δυνατοτητα ταυτοχρονης ενδειξης ονοματος με το τηλεφωνο της επαφης οπως ειχα στο 6233. Θεωρω οτι ειναι ελλειψη...

 

Το 6233 είναι Series 40, σε αντίθεση με το 6120c. Δε νομίζω να ήταν ποτέ η δυνατότητα που αναφέρεις διαθέσιμη για τα Series 60.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Geia xara se olous,

 

exw to nokia 6120 kai eimai se agglliko diktyo, pou mou parexei aperioristo internet (aperioristo = mexri 1gb). Epeidi tha xreiastei na eimai gia ena diastima makrya apo to spiti, kserei kaneis kapoio programma pou na mporw na xrisimopoiw to kinito ws wireless modem, kai na mporw na vlepw ta mail mou apo ton forito?

 

Euxaristw!

Let me be your fantasy
Link to comment
Share on other sites

Eχω το κινητακι 2 μερες....Πολυ ομορφο, πολυ λειτουργικο μιας και ειναι symbian.. Ομως εχω απογοητευθει απο τις imaging δυνατοτητες..

Tο Κ750 που ειχα ηταν μακραν ανωτερο αν και αυτο 2MP..:(

 

Το Route66 εχει χαρτες ολης της Ελλαδας?

Τα εχω και τα δυο. Απλα το Κ750 εχει auto focus και το μενου (περιπου) της Sony για φωτογραφιες, καλυτερη μπαταρια σε διαρκεια, αλλα το 6120 ειναι 3G με περισσοτερες λεπτομεριες για κινητο τριτης γενιες και λειτουργικο S60, το μονο ισως μειονεκτημα για μενα ειναι η μπαταρια του........

abacab
Link to comment
Share on other sites

Geia xara se olous,

 

exw to nokia 6120 kai eimai se agglliko diktyo, pou mou parexei aperioristo internet (aperioristo = mexri 1gb). Epeidi tha xreiastei na eimai gia ena diastima makrya apo to spiti, kserei kaneis kapoio programma pou na mporw na xrisimopoiw to kinito ws wireless modem, kai na mporw na vlepw ta mail mou apo ton forito?

 

Euxaristw!

 

Αυτό σε βοηθάει ;;;;

 

Επίσης εδώ έχει bluetooth modem drivers για να μη χρειάζεσαι το Nokia PC Suite...(μαλλον:whistle:)

Double clicking.....

...is not as simple as it seems....

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα χρειαστείς το Nokia PC Suite για να συνδέσεις το κινητό σε PC Suite mode και να περαστούν κάποιοι drivers. Μετα αν πας στο "Connect To" στα ΧΡ θα έχει 2 συνδέσεις dial-up για το κινητό μια για usb και μια για bluetooth.

Οπότε υποθέτω ότι αν εσύ θέλεις να βγάλεις το Nokia PC Suite δεν θα σβηστούν αυτές οι συνδέσεις.

 

ΥΓ: Μπορεί να μη χρειαστεί και καθόλου να βάλεις το NPS αλλά δεν παίρνω και όρκο

Double clicking.....

...is not as simple as it seems....

Link to comment
Share on other sites

Το κλαωδιο που παρεχετια στη συσκευασια δεν κανει για καμια αλλη συσκευη, ειδα οτι ως mini usb κανει μονο για συσκευες αυτου του τυπου. Για να το δω πως παει με το σουιτ....
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οτι το καλωδιο το usb δεν μπορει να χρησιμοποιηθει για φορτιση του κινητου :(:(νομιζω οτι αυτο ειναι λαθος απο πλευρας νοκια...ή μηπως γινεται και δεν ξερω τον τροπο;ξερω οτι υπαρχει ενας καλωδιο που το αγοραζουμε εξτρα και ειναι usb απο τη μια και φοριστης απο την αλλη.
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οτι το καλωδιο το usb δεν μπορει να χρησιμοποιηθει για φορτιση του κινητου :(:(νομιζω οτι αυτο ειναι λαθος απο πλευρας νοκια...ή μηπως γινεται και δεν ξερω τον τροπο;ξερω οτι υπαρχει ενας καλωδιο που το αγοραζουμε εξτρα και ειναι usb απο τη μια και φοριστης απο την αλλη.

 

 

Ετσι συμβαινει σε ολα τα νοκια με usb .

 

 

Να σκεφτεις ομως οτι υπαρχει και η αντιθετη εικονα οπου

καποιοι δεν θελουν να φορτιζει η συσκευη μεσω usb καθε

φορα που συνδεουν την συσκευη τους...

 

Ναι ,υπαρχει αυτο σαν αξεσουαρ

http://europe.nokia.com/link?cid=EDITORIAL_182803

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα που δεν φορτίζει με σύνδεση usb.Άμα θές βάζεις τον φορτιστή και το φορτίζεις!

Άμα δεν θές όμως ?

Οπότε μάλλον πιστεύω πως είναι πολύ σωστό απο πλευράς Nokia!

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

ειναι περιπλοκο το θεμα θα ελεγα το εξης ειναι κακο γιατι μπορει να θες να το εχεις σαν φλασακι το κινητο και με το που το βαζεις σε καποιο pc αυτο αρχιζει και φορτιζει με αποτελεσμα μικρες φορτισεις που δεν κανουν καλο στην μπαταρια. Απο την αλλη ομως μπορει να 3εχασεις τον φορτιστη και να το φορτιζεις με τον υπολογιστη εμενα προσωπικα που ειχα μοτορολα κρζρ μου ειχε τυχει και αν δεν φορτιζοτανε θα ημουν 2 βδομαδες χωρις να μπορω να το φορτιζω. Τελος ειναι καλο επισης γιατι αν το θες για φλασακι και πας να φορτωσεις πραγματα χωρις να εχεις μπαταρια δεν συναντας προβλημα ενω αν τυχει και το ξεχασεις αφορτιστο και πας να κανεις μια δουλεια που θελει λιγο παραπανω απλα τελειωνει η μπαταρια. Συμπερασμα εγω θα ηθελα να μπορεις να επιλεγεις αν θελεις το κινητο η οχι να φορτιζει και να ειμαστε και οι μεν και οι μεν και δε καλυμενοι

 

Edit: αυτο που προτεινει ο nervous δειχνει ενδιαφερον απο την αλλη ομως τα απλα καλωδια mini usb κοστιζουν μονο 1.5 ε και αυτο το βλεπω κοντα στα 40ε ...

Link to comment
Share on other sites

ειναι περιπλοκο το θεμα θα ελεγα το εξης ειναι κακο γιατι μπορει να θες να το εχεις σαν φλασακι το κινητο και με το που το βαζεις σε καποιο pc αυτο αρχιζει και φορτιζει με αποτελεσμα μικρες φορτισεις που δεν κανουν καλο στην μπαταρια. Απο την αλλη ομως μπορει να 3εχασεις τον φορτιστη και να το φορτιζεις με τον υπολογιστη εμενα προσωπικα που ειχα μοτορολα κρζρ μου ειχε τυχει και αν δεν φορτιζοτανε θα ημουν 2 βδομαδες χωρις να μπορω να το φορτιζω. Τελος ειναι καλο επισης γιατι αν το θες για φλασακι και πας να φορτωσεις πραγματα χωρις να εχεις μπαταρια δεν συναντας προβλημα ενω αν τυχει και το ξεχασεις αφορτιστο και πας να κανεις μια δουλεια που θελει λιγο παραπανω απλα τελειωνει η μπαταρια. Συμπερασμα εγω θα ηθελα να μπορεις να επιλεγεις αν θελεις το κινητο η οχι να φορτιζει και να ειμαστε και οι μεν και οι μεν και δε καλυμενοι

συμφωνω και επαυξανω!οταν ειμαι στο γραφειο θα βολευε για παραδειγμα και να ειναι σε σε φορτιση usb αλλα και να μπορω να το συγχρονισω ή να μεταφερω αρχεια και αλλα.ετσι κανω με το ppc mio a701.αυτο που λες να μπορεις να επιλεξεις θα ηταν ακομη πιο βολικο:happy:

 

@nervous: για αυτο το εξαρτημα ελεγα, αλλα απο οτι φαινεται πρεπει να ειναι μικρο το καλωδιο για desktop. μαλλον ειναι χρησιμο σε laptop. ξερεις αν υπαρχει σε νοκια shop και ενδεχομενως ποσο κανει;μετα ειδα την τιμη που ποσταρε ο φιλος spidergr πιο πανω...

ευχαριστω

 

και κατι ακομα. δεν καταλαβαινω γιατι ειναι πιο σωστο να μας δινει λιγοτερες επιλογες η νοκια και να μας αρκουν...δεν ειναι πολυ πρακτικο να εχεις φορτιστη για το σπιτι, για το γραφειο , για το αυτοκινητο.αναφερομαι σ'αυτους που το χρησιμοποιουν για δουλεια και οχι απλα για ομιλια και παιχνιδια.μπορει να ειμαι επηρεασμενος απο το ppc αλλα δεν το θεωρω παραλογο.αφου τη βαζεις τη θυρα μεγιστοποιησε τη χρησιμοτητα της!

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...