Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να μπορεις να επιλεξεις θα ηταν ακομη πιο βολικο:happy:

 

@nervous: για αυτο το εξαρτημα ελεγα, αλλα απο οτι φαινεται πρεπει να ειναι μικρο το καλωδιο για desktop. μαλλον ειναι χρησιμο σε laptop. ξερεις αν υπαρχει σε νοκια shop και ενδεχομενως ποσο κανει;μετα ειδα την τιμη που ποσταρε ο φιλος spidergr πιο πανω...

ευχαριστω

 

το καλυτερο ειναι αυτο: Να μπορεις να επιλεγεις .:)

Το usb charger CA-100 εχει περιπου 20€ και το βρισκεις

σε νοκια σοπ . Ναι ειναι οντως μικρο το καλωδιο .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η τιμη που ειδα ηταν απο το expansys http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=145013 και θεωρησα οτι θα ηταν καλη αλλα αν στα nokia shops ειναι φθηνοτερο τοτε παω πασο ;)
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση μολις πηρα το κινητο στα χερια μου :lol: αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης: μεσα στην συσκευασια εχει τον φορτιστη AC-4E τι διαφορα εχει απο τον AC-3E που εχουν αλλες συσκευες οπως το νοκια 5300 ? ποιος ειναι ο καλυτερος φορτιστης ?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση μολις πηρα το κινητο στα χερια μου :lol: αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης: μεσα στην συσκευασια εχει τον φορτιστη AC-4E τι διαφορα εχει απο τον AC-3E που εχουν αλλες συσκευες οπως το νοκια 5300 ? ποιος ειναι ο καλυτερος φορτιστης ?

 

ο 4 είναι ταχυφορτιστής...

Link to comment
Share on other sites

οι διαφορες που βλεπω ειναι:

 

AC-4E

input: 100-240v 50-60 Hz/125mA

output: DC 5v/890mA

 

AC-3E

input: 100-240v 50-60 Hz/60mA

output: DC 5v/350mA

 

ποιος ειναι ο καλύτερος για το κινητο ? την μπαταρια ?

Link to comment
Share on other sites

Για το κινητο δεν υπαρχει καμια διαφορα απ'οσο ξερω.

Οσον αφορα την μπαταρια θεωρητικα ειναι καλυτερο να φορτιζει πιο αργα αλλα πρακτικα δεν νομιζω πως αξιζει τον κοπο να περιμενεις το διπλασιο και βαλε χρονο καθε φορα, εγω παντα ταχυφορτιστη χρησιμοποιω και οι μπαταριες αντεχουν τουλαχιστον 1 χρονο πριν αρχισουν να χανουν σε αυτονομια.

Link to comment
Share on other sites

μου παρουσιαζει ενα προβλημα οταν βαζω διαφορα themes το εικονιδιο εφαρμογες (applications) δεν αλλαζει μακαρι να μπορουσα να βγαλω οτι εχει μεσα και να τα βαλω σε ενα νεο φακελο με ονομα εφαρμογες αλλα διστυχως δεν γινεται αυτο :/ το κανει σε κανεναν αλλο αυτο ? δοκιμασα να ξανα βαλω την ρομ με το νοκια updater αλλα παλι το ιδιο το εικονιδιο δεν αλλαζει σε κανενα θεμα μενει default :(
Link to comment
Share on other sites

μου παρουσιαζει ενα προβλημα οταν βαζω διαφορα themes το εικονιδιο εφαρμογες (applications) δεν αλλαζει μακαρι να μπορουσα να βγαλω οτι εχει μεσα και να τα βαλω σε ενα νεο φακελο με ονομα εφαρμογες αλλα διστυχως δεν γινεται αυτο :/ το κανει σε κανεναν αλλο αυτο ? δοκιμασα να ξανα βαλω την ρομ με το νοκια updater αλλα παλι το ιδιο το εικονιδιο δεν αλλαζει σε κανενα θεμα μενει default :(

Δεν αλλάζει διότι το θέμα που βάζεις δεν περιέχει εικονίδιο για το συγκεκριμένο φάκελο.

Να βγάλεις τα περιεχόμενά του και να τα βάλεις σε άλλο νέο γίνεται. Αλλά δεν μπορείς να τον διαγράψεις το φάκελο «Applications».

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε c τα συγκεκριμενα theme αλλα και ολα οσα εχω βαλει το κανουν αυτο δεν γινεται 1.7mb theme να μην εχει εικονιδιο για τα applications τεσπα μηπως εχει κανεις καποιο theme που να εχει γιατι εγω οσα δοκιμασα δεν εχει κανενα και μου φαινεται περιεργο γιατι ειναι και μεγαλα
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του παει αρκετα καλα και ειμαι ευχαριστημενος οσο και για την οθονη του κινητου, αν και την ηθελα μεγαλυτερη. Τωρα σχετικα με την καμερα βγαζει απο οτι ειδα καλυτερες φωτο απο το 6233 αλλα πειτε και τις διεκς σας εντυπωσεις.
Link to comment
Share on other sites

οχι ρε c τα συγκεκριμενα theme αλλα και ολα οσα εχω βαλει το κανουν αυτο δεν γινεται 1.7mb theme να μην εχει εικονιδιο για τα applications τεσπα μηπως εχει κανεις καποιο theme που να εχει γιατι εγω οσα δοκιμασα δεν εχει κανενα και μου φαινεται περιεργο γιατι ειναι και μεγαλα

Κατέβασε αυτό το θέμα για δοκιμή να δεις αν θα αλλάξει το εικονίδιο Applications.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο μπορω να δημηουργησω φακελους μεσα στην εκθεση κ στις αντοιστιχες κατηγοριες των εικονων,βιντεο κ ηχων για να μπορεσω να ταξηνομησω καλυτερα το υλικο που εχω...

τωρα μου τα εχει ολα χυμα....

Μονο μεσω pc suite?

 

Μετα απο 4 αποφορτισεις και πληρεις επαναφορτισεις με κλειστο το τηλ τωρα που το λειτουργω και το εχω μονιμως συνδεδεμενο με 1 bluetooth ακουστικο (nokia HS-3W) μου κραταει 2 μερες με κανα 10 λεπτο ομιλια και χωρις πολυ σκαλισμα...

 

Υπαρχει δυνατοτητα αλλαγης της μπαταριας με καποια πιο μεγαλη σε χωρητηκοτητα?Επειδη ρωτησα σε 1 nokia shop και μου ειπανε πως σε λιγο θα βγει καποιο αλλο καλυμα μπαταριας για να μπορεσει να παιρνει το συγκεκριμενο τηλ μια πιο μεγαλη μπαταρια που δυστηχως δεν θυμαμαι τον τυπο της...(μου το ειπε αλλα δε το συγκρατησα..)

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο μπορω να δημηουργησω φακελους μεσα στην εκθεση κ στις αντοιστιχες κατηγοριες των εικονων,βιντεο κ ηχων για να μπορεσω να ταξηνομησω καλυτερα το υλικο που εχω...

τωρα μου τα εχει ολα χυμα....

Μονο μεσω pc suite?

Φακέλους δεν μπορείς να δημιουργήσεις δυστυχώς, αλλά μπορείς να δημιουργήσεις άλμπουμ εικόνων για να έχεις μια στοιχειώδη οργάνωση. Πρόκειται για εικονικούς φακέλους οι οποίοι υπάρχουν μόνο στην έκθεση, ως εκ τούτου η εικόνα συνεχίζει να βρίσκεται στο φάκελο που ήταν αλλά στην έκθεση θα εμφανίζεται στο άλμπουμ που θα τη τοποθετήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό το θέμα για δοκιμή να δεις αν θα αλλάξει το εικονίδιο Applications.

 

πολυ ωραιο θεμα αλλα συμβαινει παλι το ιδιο αλλαζουν ολα τα εικονιδια εκτος το applications :cry:

Link to comment
Share on other sites

ειναι περιπλοκο το θεμα θα ελεγα το εξης ειναι κακο γιατι μπορει να θες να το εχεις σαν φλασακι το κινητο και με το που το βαζεις σε καποιο pc αυτο αρχιζει και φορτιζει με αποτελεσμα μικρες φορτισεις που δεν κανουν καλο στην μπαταρια. Απο την αλλη ομως μπορει να 3εχασεις τον φορτιστη και να το φορτιζεις με τον υπολογιστη εμενα προσωπικα που ειχα μοτορολα κρζρ μου ειχε τυχει και αν δεν φορτιζοτανε θα ημουν 2 βδομαδες χωρις να μπορω να το φορτιζω. Τελος ειναι καλο επισης γιατι αν το θες για φλασακι και πας να φορτωσεις πραγματα χωρις να εχεις μπαταρια δεν συναντας προβλημα ενω αν τυχει και το ξεχασεις αφορτιστο και πας να κανεις μια δουλεια που θελει λιγο παραπανω απλα τελειωνει η μπαταρια. Συμπερασμα εγω θα ηθελα να μπορεις να επιλεγεις αν θελεις το κινητο η οχι να φορτιζει και να ειμαστε και οι μεν και οι μεν και δε καλυμενοι

Το να υπήρχε επιλογή θα ήταν κορυφαίο,όντως.

Όμως,όπως είπες,με τέτοιες μικρές φορτίσης,μετά από λίγο καιρό θα πρέπει να είμαστε οικείοι με το γεγονός ότι η μπαταρία ζήτημα αν θα βγάζει 1 μέρα. 16 εκατομμύρια είναι πολλά για χρώματα...

Τώρα να ξεχάσεις τον φορτιστή και να θυμηθείς να πάρεις το καλώδιο μου φαίνεται κάπως περίεργο.

Μια καλή λύση για χρησιμοποίηση σαν φλασάκι θα ήταν να έχεις και ένα card reader μαζί σου οπότε, μιας και hot swap θα είσαι τζετ.

 

i othoni mou exei kameno pixel paidia.einai fisiologiko auto?xereis kaneis mexri posa kamena pixel kaliptei i eggiisi?

Φυσικά και δεν είναι φυσιολογικό.Δεν έχω ιδέα τι παίζει με εγγύηση για καμένο pixel.Ευτυχώς δεν μου έχει τύχει ποτέ.

Καλύτερα να ρωτήσεις σε ένα Nokia Shop.

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο θεμα αλλα συμβαινει παλι το ιδιο αλλαζουν ολα τα εικονιδια εκτος το applications :cry:

Από 'τι είδα τελικά μέσω του προγράμματος της Nokia για τη κατασκευή θεμάτων οι φάκελοι στους οποίους μπορούμε να αλλάξουμε τα εικονίδια είναι:

http://imageshack.gr/images/mmygy52ua0nujzctxgyq.jpg

 

Μέσα σ' αυτούς δεν ανήκει ο "Applications", γι' αυτό δεν τον αλλάζει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και ο πρώτος φάκελος τι είναι;;

Είναι ο κοινός φάκελος που μπορεί να φτιάξει κάθε χρήστης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

:cry: djargad και σενα το ιδιο σου κανει? ρε c Itchrist86 ειδα σημερα ειναι N76 και το applications folder μια χαρα αλλαζε στο συγκεκριμενο φακελο εσενα στο αλλαζει ? δες εδω ενα ακομη sc
Link to comment
Share on other sites

:cry: djargad και σενα το ιδιο σου κανει? ρε c Itchrist86 ειδα σημερα ειναι N76 και το applications folder μια χαρα αλλαζε στο συγκεκριμενο φακελο εσενα στο αλλαζει ? δες εδω ενα ακομη sc

Λοιπόν κατέβασε αυτό το θέμα και δες αν θα αλλάξει το συγκεκριμένο εικονίδιο. Καλό θα ήταν να το δοκιμάσεις και στο Ν76 που είπες για να δεις αν υπάρχει διαφορά.

Αυτό το θέμα έχει όλα τα εικονίδια αλλαγμένα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. προσπαθω να στειλω mms ή να μπω σε καποια ιστοσελιδα κ τιποτα απο τα δυο δεν γινεται.μου λεει :πακετα δεδομενων μη επιτρεπομενη συνδεση.εσβησα ολες τις συνδεσεις κ τις ξαναεκανα απο την αρχη κ παλι τιποτα!!!!αντιμετωπιζει κανεις το ιδιο προβλημα? υπαρχει καποια λυση???
S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κατέβασε αυτό το θέμα και δες αν θα αλλάξει το συγκεκριμένο εικονίδιο. Καλό θα ήταν να το δοκιμάσεις και στο Ν76 που είπες για να δεις αν υπάρχει διαφορά.

Αυτό το θέμα έχει όλα τα εικονίδια αλλαγμένα.

 

δεν το αλλαζει αλλα τουλαχιστον και το παλιο φαινεται αρκετα καλο σε σχεση με τα υπολοιπα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

δεν το αλλαζει αλλα τουλαχιστον και το παλιο φαινεται αρκετα καλο σε σχεση με τα υπολοιπα :wacko:

Το συγκεκριμένο θέμα έχει όλα τα εικονίδια αλλαγμένα, επομένως κάτι παίζει κάτι με το πρόγραμμα κατασκευής των θεμάτων.

Όπως είπα και πιο πάνω ο φάκελος "Applications" δεν ανήκει στη λίστα με τα εικονίδια.

Δεν νομίζω πως μπορείς να κάνεις τίποτα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...