Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα το αγόρασα και εγώ. Ξέρει κανείς πόση ώρα είναι η πρώτη φόρτιση;

Ώσπου να φωτίσει πλήρως.

Απλά να φροντίσεις για τις πρώτες μέρες να αδειάζει τελείως η μπαταρία πριν το φορτίσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή δεν έχει κάποιες ώρες συγκεκριμένες; Πρέπει να κάθομαι από επάνω να το κοιτάω;

Δεν ισχύει αυτό που έλεγαν ότι η πρώτη φόρτιση πρέπει να κρατήσει ώρες...

Αστό ώσπου φορτίσει, και μία ώρα παραπάνω να το αφήσεις δεν έχει σημασία...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που έλεγαν ότι η πρώτη φόρτιση πρέπει να κρατήσει ώρες...

Αστό ώσπου φορτίσει, και μία ώρα παραπάνω να το αφήσεις δεν έχει σημασία...

Σε μενα οταν εσβησε τελειως, οι πρωτες 2-3 φορτισεις κρατησαν 4 ωρες.

abacab
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερωσω τους φιλους που μολις το αγορασαν οτι μετα απο καποιες ολικες φορτισεις-επαναφορτισεις η διαρκεια της μπαταριας ανεβαινει τουλαχιστον για μια ημερα με την ιδια χρηση. Το φορτιζω δυο φορες την εβδομαδα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σίγουρα δε το φορτίζω 2 φορές την εβδομάδα. Με τη χρήση που του κάνω (15-20 λεπτά ομιλία, μηνύματα, κανά προγραμματάκι τη μέρα κ σύνδεση με το pc) το φορτίζω κάθε 2-2,5 μέρες.

 

Εμένα με ικανοποιεί η διάρκεια της μπαταρίας του, ειδικά αν παραμείνει έτσι για καιρό. Το προηγούμενο που είχα, νοκια 6131, το φόρτιζα κάθε μέρα κ δεν ήταν κ symbian.

Link to comment
Share on other sites

Κατι που εχω παρατηρησει κατα το ανοιγμα του κινητου ειναι οτι για αρκετη ωρα εμφανιζει την ασπρη οθονη ΝΟΚΙΑ μεχρι να βγει το πλαισιο να βαλω το pin.

Το εχει κανεις αλλος?

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Κατι που εχω παρατηρησει κατα το ανοιγμα του κινητου ειναι οτι για αρκετη ωρα εμφανιζει την ασπρη οθονη ΝΟΚΙΑ μεχρι να βγει το πλαισιο να βαλω το pin.

Το εχει κανεις αλλος?

Έτσι είναι όλα τα Series 60 κινητά, μη σε ανησυχεί είναι απόλυτα λογικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Κατι που εχω παρατηρησει κατα το ανοιγμα του κινητου ειναι οτι για αρκετη ωρα εμφανιζει την ασπρη οθονη ΝΟΚΙΑ μεχρι να βγει το πλαισιο να βαλω το pin.

Το εχει κανεις αλλος?

Σε μένα είναι πολύ γρήγορο σε σχέση με το Ν72 που έχω αλλά κ με Ν73 που έχει φίλος μου.

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.παρατηρησα οτι στην εκθεση και γενικα στο μενου επιλογων οταν παιζουμε ενα τραγουδι ή ενα βιντεο αλλοτε μου δινει τη δυνατοτητα αλλαγης ονοματος (μετονομασία) και αλλοτε δεν υπαρχει καν στο μενου ρυθμισεων ή επιλογων.συμβαινει σε κανεναν αλλον?
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σίγουρα δε το φορτίζω 2 φορές την εβδομάδα. Με τη χρήση που του κάνω (15-20 λεπτά ομιλία, μηνύματα, κανά προγραμματάκι τη μέρα κ σύνδεση με το pc) το φορτίζω κάθε 2-2,5 μέρες.

 

Εμένα με ικανοποιεί η διάρκεια της μπαταρίας του, ειδικά αν παραμείνει έτσι για καιρό. Το προηγούμενο που είχα, νοκια 6131, το φόρτιζα κάθε μέρα κ δεν ήταν κ symbian.

 

Και εμένα μετά τη πρώτη φόρτιση πήγε 2 μέρες και 7 ώρες.

 

Όντως και εγώ από το 6131 έρχομαι το οποίο είχε την πιο άθλια μπαταρία που είχα ποτέ μου. Κατά τα άλλα ήταν αρκετά καλό το τηλέφωνο.

 

Τώρα αρχίζω και πειραματίζομαι με το Symbian...

Michanikos.gr - Forum Μηχανικών | www.freshtees.gr
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, η μπαταρια του 6131 ήταν χάλια, αλλά σαν κινητό μ άρεσε πάρα πολύ. Προτιμώ όμως symbian!

 

Κ μιας κ μίλησες για πειραματισμούς, χθές προσπαθούσα να περάσω την adsl μου στο κινητό με το gnubox κ το mrouter αλλά δε τα κατάφερα. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος; Γιατί για το συγκεκριμένο θέμα βρίσκω οδηγούς μόνο για το n73.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..να ρωτησω..με card reader,μπορει να υπαρχει προσβαση στο φακελο mail του κινητου?(τα μηνυματα)

αυτο το ποστ αξιζει πολλα

:lol: :lol:

Την χαλαρότητά του δεν εκτίμησα. Που όσο πήγαινε φαινόταν να διαλύεται. Και το πρόσεχα σαν τα μάτια μου. Τυχερός αυτός που το πήρε. :p

Την αστάθεια δεν εκτίμησα. Με τεράστια διαφορά, το πιο προβληματικό series 60 που έχω συναντήσει εδώ και χρόνια. Το Ν70 παραμένει για μένα το καλύτερο 60άρι που έχει παρουσιαστεί μέχρι σήμερα και ακολουθεί το Ν73.

Και τέλος αυτό που δεν εκτίμησα καθόλου και κάθε στιγμή που το χρησιμοποιούσα καταριόμουν τους υπεύθυνους της Nokia, ήταν η απογοητευτικά μικρή ελεύθερη RAM.

 

Το 6120 με 22ΜΒ δε δείχνει να μασάει τίποτα. Μετά απο έντονη χρήση σήμερα, μου έβγαλε την μέρα χωρίς υποψία κολλήματος και η ελέυθερη RAM είναι στα 17,9ΜΒ. Πάρα πολύ καλά θα έλεγα.

:D κατι ξερω που προβλιματιζομαι ακομα για να το αλλαξω..και αν το αλλαξω,δεν το πουλαω με τιποτα..ειναι σε αριστη κατασταση..θα το δοσω στη μαμα μου :p

Link to comment
Share on other sites

Αλλα site δινουν 216 Hours Standby και αλλα 250 Hours.

Τωρα ποια ειναι η αληθεια ?

Καμία! Αυτά είναι κατά προσέγγιση και συνήθως δεν αγγίζουν τη πραγματικότητα...

Ας το πούμε για πιο έγκυρα δες τι γράφει η ίδια η Nokia.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ψαχνω να βρω θεματακια για το 6120 αλλα σε καποια site που μπαινω ακομα δεν το εχουν...

Υπαρχει καποιο αλλο τηλ της Νοκια του οποιου τα θεματα να ταιριαζουν στην οθονη του 6120??

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ψαχνω να βρω θεματακια για το 6120 αλλα σε καποια site που μπαινω ακομα δεν το εχουν...

Υπαρχει καποιο αλλο τηλ της Νοκια του οποιου τα θεματα να ταιριαζουν στην οθονη του 6120??

Ευχαριστω

Τα γραφικά είναι διανυσματικά, ως εκ τούτου όλα τα θέματα για S60 3rd edition κάνουν για το 6120.

 

S60 3rd edition συσκευές: όλα τα Nseries εκτώς των N70, N72 και N90, όλα τα Eseries κλπ...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας...

 

λοιπον το κινητο το αγορασα πριν μια εβδομαδα...ειμαι μπορω να πω ενθουσιασμενος....

 

προερχομαι απο ενα Σαρπ 30αρι και ημουν συνηθισμενος σε μεγαλη οθονη και καλες φωτο αλλα αν καποιος ρυθμισει λιγο την καμερα τοτε ειναι σουπερ...(εχω ομως πολυ σταθερο χερι...)...για να μην μιλησω για το βιντεο....απλα τελειο για αυτην την κατηγορια...

 

οσον αφορα το λειτουργικο ειναι απροβληματιστο γρηγορο και χωρις κανενα κολλημα...

 

ειναι λεπτο εχει παντα σημα και δεν με ενδιαφερει αν εχει μεγαλο ΣΑΡ γιατι απλα το εχω παντα με ενα ΒΤ...εξαλλου ειναι το τιμημα για τελειο σημα....

 

εχει καταπληκτικο πληκτρολογιο και γενικα δεν περιμενα σε αυτη την τιμη ενα τετειο προιον...με καλη ποιοτητα κατασκευης και τελεια οθονη...

 

επισης η μπαταρια μετα πλεον απο 3 πληρεις φορτισεις ειναι πανω απο ικανοποιητικη γιατι με πολυ χρηση(30 μην την ημερα μιση ωρα κλησεις και πολυ Εκθεση) διαρκει 3 μερες...

 

το μονο που θα το εκανε ΤΕΛΕΙΟ ειναι το RDS(με καποια αναβαθμιση ισως να γινεται???)

 

επισης θα θελα να ρωτησω αν υπαρχει προγραμμα που να γραφω μην και να αλλαζει το Τ9 γλωσσες με ενα πατημα και ειδικα αν μπορω να προσθεσω μια γλωσσα χωρις να βγαλω τα ελληνικα....γινεται???

 

απλα ομως ειμαι ενθουσιασμενος και πιστευω οτι δεν θα μπορουσα να κανω καλητερη επιλογη σε αυτα τα χρηματα...

 

Μπραβο στη Νοκια...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που μπορουμε να δουμε το SAR του κινητου?
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Παιδια που μπορουμε να δουμε το SAR του κινητου?

 

αν το εχεις αγορασει θα το βρεις στην τελευταια σελιδα των οδηγιων χρησης.αν παλι οχι ειναι 1,18αν θυμαμαι καλα...

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

απο Ν70

http://img211.imageshack.us/img211/107/06092007746ch0.th.jpg

απο 6120

http://img528.imageshack.us/img528/5853/28012007001kr9.th.jpg

σημερα πηγα και το ειδα στο πλαισιο μου φανηκε παρα πολυ καλο σε ολους τους τομεις..τελικα το μολυβακι που λειπει,αφου γινεται και με την διεση ειναι μια χαρα..τωρα δεν ειναι κοπος να πατησεις 2 κουμπια για να αλλαξεις γλωσσα σιγα..αλλα περιεργο μου φανηκε πως το Ν70 κανει 300 και αυτο 260..:what:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια που μπορουμε να δουμε το SAR του κινητου?

Μπορείς να το δεις από εδώ, αρκεί να το επιλέξεις από τη λίστα.;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το πηρε ενας φιλος μου και εχω κολλησει παροτι το σκεφτομαι ως αναβαθμιση με το 6233 που εχω μεχρι σημερα, το καλο ειναι οτι τωρα πρεπει να βρουμε εφαρμογες παλι απο την αρχη. Οσο για θεματα υπαρχει καποια σελιδα που να κανει για το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...