Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6120 classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε.

 

Απ' ό,τι κατάλαβα με το Quickoffice που δίνει μπορείς μόνο να δεις αρχεία Word και Excel.

Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο άλλο πρόγραμμα που να κάνεις δημιουργία και επεξεργασία τέτοιων αρχείων; Και αν ναι, δουλεύει καλά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εχω το κινητο εδω και 10 μερες και θα ηθελα να μεταφερω και εγω εντυπωσεις.το κινητο ειναι απιστευτο απο ολες τις αποψεις πλην της μπαταριας.μετα απο 5-6 πληρεις φορτισεις-αποφορτισεις δε κραταει ουτε 2 μερες και τα βραδια κλειστο(ζητημα αν μιλαω 1 λεπτο τη μερα!).ειναι κριμα τετοιο κινητο να θαβεται απο μια αθλια μπαταρια.

κατα τα αλλα πηρα μια lexar καρτα μνημης 2 gb και δεν την αναγνωριζε.ευτυχως ο γερμανος την αλλαξε με μια sandisk και τωρα ειμαι οκ.

θελω να ρωτησω αν υπαρχει προγραμμα που να μπορω να κλειδωσω οποιο φακελο θελω.π.χ. να φτιαξω ενα φακελο με προσωπικα δεδομενα και να ζηταει κωδικο για να ανοιξει...

ΧΑΡΙΣΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΙΑ ΜΑΣΚΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟ
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε.

 

Απ' ό,τι κατάλαβα με το Quickoffice που δίνει μπορείς μόνο να δεις αρχεία Word και Excel.

Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο άλλο πρόγραμμα που να κάνεις δημιουργία και επεξεργασία τέτοιων αρχείων; Και αν ναι, δουλεύει καλά;

 

Ψάξε στα γνωστά μαγαζάκια για το QuickOffice Premier, αλλά θα σου πρότεινα καλύτερα το Office Suite.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με αυτό που αναφέρεις για την αυτονομία, υπάρχουν 2 λύσεις για να την αυξήσεις λίγο.

 

1. Το βράδυ να μην το κλείνεις αλλά να το θέτεις σε προφίλ "Εκτός Σύνδεσης". Αν το κλείσεις, η ενέργεια που θα καταναλώσει για να ξαναφορτώσει το λειτουργικό θα είναι μεγαλύτερη από εκείνη που θα χρειαστεί για να λειτουργεί ως απλή συσκευή κι οχι ως κινητό.

 

2. Στις ρυθμίσεις της οθόνης, βάλε τη φωτεινότητα σε πιο χαμηλή ρύθμιση για να μην καταναλώνεις πρόσθετη ενέργεια. Αν είχε αισθητήρα φωτός όπως το Ν73 κλπ, θα ήταν καλύτερα τα πράγματα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το κινητο εδω και 10 μερες και θα ηθελα να μεταφερω και εγω εντυπωσεις.το κινητο ειναι απιστευτο απο ολες τις αποψεις πλην της μπαταριας.μετα απο 5-6 πληρεις φορτισεις-αποφορτισεις δε κραταει ουτε 2 μερες και τα βραδια κλειστο(ζητημα αν μιλαω 1 λεπτο τη μερα!).ειναι κριμα τετοιο κινητο να θαβεται απο μια αθλια μπαταρια.

κατα τα αλλα πηρα μια lexar καρτα μνημης 2 gb και δεν την αναγνωριζε.ευτυχως ο γερμανος την αλλαξε με μια sandisk και τωρα ειμαι οκ.

θελω να ρωτησω αν υπαρχει προγραμμα που να μπορω να κλειδωσω οποιο φακελο θελω.π.χ. να φτιαξω ενα φακελο με προσωπικα δεδομενα και να ζηταει κωδικο για να ανοιξει...

 

εμενα κραταει 3 μερες ολοκληρες, ανοιχτο το βραδυ με κανα τεταρτο ομηλιας τη μερα αλλα δεν το πειραζω καθολου μηπως το πειραζεις ολη μερα? γιατι και γω οταν το πρωτο πηρα κρατουσε 2 μερες μετα απο κανα 3 βδομαδες αρχισα να μη το πειραζω και τωρα κραταει 3 ολοκληρες μερες δηλαδη μπορεις να το φορτισεις την 4η

Link to comment
Share on other sites

εννοειται πως εχω απενεργοποιημενο 3g,δε στελνω πολλα μηνυματα και μιλαω περιπου 1 ωρα το μηνα αλλα η διαρκεια ειναι αυτη που σας ειπα.βεβαια οντως το πειραζω αρκετα και το εχω πολυ ωρα συνδεδεμενο με καλωδιο usb,ισως φταιει και αυτο.επαναλαμβανω το ερωτημα για 2 προγραμματακια που ενδιαφερομαι.εναν δωρεαν player για να απαλλαγω απο τις μετατροπες και ενα προγραμμα που να κλειδωνει φακελους...
ΧΑΡΙΣΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΙΑ ΜΑΣΚΑ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟ
Link to comment
Share on other sites

εννοειται πως εχω απενεργοποιημενο 3g,δε στελνω πολλα μηνυματα και μιλαω περιπου 1 ωρα το μηνα αλλα η διαρκεια ειναι αυτη που σας ειπα.βεβαια οντως το πειραζω αρκετα και το εχω πολυ ωρα συνδεδεμενο με καλωδιο usb,ισως φταιει και αυτο.επαναλαμβανω το ερωτημα για 2 προγραμματακια που ενδιαφερομαι.εναν δωρεαν player για να απαλλαγω απο τις μετατροπες και ενα προγραμμα που να κλειδωνει φακελους...

Η σύνδεση με το καλώδιο φταίει!

 

Edit: Video Player καλοί είναι ο CorePlayer 1.1.2 και ο SmartMovie, με καλύτερο τον πρώτο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με την μπαταρία, εμένα μου κρατάει 3 μέρες με μεγάλη χρήση. Και δεν το κλείνω καθόλου, ούτε καν τα βράδια...

 

Έχω την φωτεινότητα στο τέρμα, ενεργό το 3G, κι εκτός τις κλασικές λειτουργίες παίζω games και μπαίνω στο internet, χώρια τις εφαρμογές που βάζω-βγάζω κάθε τρεις και λίγο. Οπότε δεν παίζει ρόλο το καλώδιο αφού μέσω αυτού κάνω τις μεταφορές! Χώρια του ότι είναι ανεξάρτητο απ' τη παροχή ρεύματος στη συσκευή!

 

Δοκίμασε όπως είπε ο φίλος πιο πάνω να μη κλείνεις το κινητό τα βράδια, και πες μας αν παρατηρήσεις διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας.

 

Υ.Γ. Κάνω πάντα πλήρη φόρτιση και αποφόρτιση. Μόνο όταν σβήσει πλέον το κινητό από μπαταρία το βάζω να φορτίσει (έχω και δεύτερη συσκευή σε περίπτωση ανάγκης) και μόνο όταν φορτίσει πλήρως το βγάζω. Έτσι το κάνεις κι εσύ;

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η αποφορτιση της μπαταριας καλο ειναι να γινεται μια φορα το μηνα η 2μηνο αλλα επειδη ειναι λιθιου δεν νομιζω οτι θα αντιμετωπισει κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Fishfemale, μπορεις να μας πεις σε ποιο δικτυο εισαι; Ευχαριστω.

 

CU Vodafone και Wind.

Κάνω εναλλαγή sim ανάλογα με την περίσταση, αλλά όχι συχνά.

Είναι η μοναδική περίπτωση που θα απενεργοποιήσω το κινητό

(εκτός της περίπτωσης μπαταρίας που το αφήνω να κλείνει μόνο του).

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ,μου εσπασε το κεντρικο πολυπλήκτρο.Δουλευει μεν αλλα εχει σπασει στη δεξια μερια.Και ολα αυτα με μια πτωση απο τα χερια μου πανω σε γραφείο.....Ασυληπτα πράγματα...

Τελος πάντων....Ξερει κανεις τι γινεται ? Υπαρχουν ανταλλακτικά? Αλλαζει ολο το πληκτρολογιο ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση μπας κ ξέρει κάποιος.

Έχω σύνδεση cosmote κ σκέφτομαι να χρησιμοποιώ μια free to go για internet. Κάθε φορά που θα αλλάζω sim θα σβήνονται μηνύματα, θα αλλάζουν ρυθμίσεις κτλ ή δε θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση μπας κ ξέρει κάποιος.

Έχω σύνδεση cosmote κ σκέφτομαι να χρησιμοποιώ μια free to go για internet. Κάθε φορά που θα αλλάζω sim θα σβήνονται μηνύματα, θα αλλάζουν ρυθμίσεις κτλ ή δε θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα?

Δεν σβήνονται μηνύματα ή ρυθμίσεις. Μόνο τα γεγονότα του μητρώου σβήνουν, δλδ εξερχόμενες/εισερχόμενες/αναπάντητες κλήσεις. Για το αν οι μετρητές μηδενίζονται δεν θυμάμαι…:O

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γιατί από τη Wind πήγα στην Cosmote πρίν 2 χρόνια κ τόσο καιρό περιμένω πότε η Cosmote θα βγάλει κάτι ανάλογο. Δε μπορεί να μη βγάλει.

 

Για το μητρώο δε μπορώ να κάνω κάτι να μη χάνεται?

 

 

**offtopic**

Η Wind έχει κ στους συμδρομητές με σύνδεση unlimited για το ιντερνετ??

Link to comment
Share on other sites

Για το μητρώο δε μπορώ να κάνω κάτι να μη χάνεται?

Όχι, δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι. :(

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το Μητρωο το εχω παρατηρησει σε ολα τα κνιητα της Νοκια και της ΣΕ οποτε δεν μπορεις να κανεις κατι διαφορετικο. ΕΠισης παιδια εχετε δουλεψει καθολο τον Οπερα και πωςλ ειτουργει σε συνδυασμο με το wind Plus?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ,μου εσπασε το κεντρικο πολυπλήκτρο.Δουλευει μεν αλλα εχει σπασει στη δεξια μερια.Και ολα αυτα με μια πτωση απο τα χερια μου πανω σε γραφείο.....Ασυληπτα πράγματα...

Τελος πάντων....Ξερει κανεις τι γινεται ? Υπαρχουν ανταλλακτικά? Αλλαζει ολο το πληκτρολογιο ?

Ευχαριστω

Για την ιστορία,αφου δοκιμασα με καρφιτσα και 2 κολλες στιγμης με αποτελεσμα μηδεν (ξεκολαγε μετα απο 2 μερες χρησης),τελικα χρησιμοποιησα κολλα 2 συστατικών ,το πιεσα με κατι προς τα κατω να ανοιξει λιγο το σπασιμο (κανα χιλιοστο) ,και εβαλα μεσα την κολλα.Το αφησα κανα 8ωρο στην ακρη και απο τοτε ειναι μια χαρα.Ουτε φαινεται ,ουτε εσπασε.

 

Παντως ειναι φοβερη συσκευή.Ταχυτατη,σταθερη και σχετικα μικρή.Μου εχει πεσει αλλες 2 φορες κατω σε πλακακι χωρις απώλειες.Εχω βαλει καμποσα προγραμματα ,και ολα δουλευουν και συνεργαζονται με το λειτουργικο μια χαρα.Κανενα κόλλημα μεχρι σημερα.

Το μονο λιγο σπαστικό ειναι η θεση του C.Καποιες φορες αντι του C πατιεται το πληκτο απενεργοποιησης που ειναι διπλα και με πεταει εξω απο εκει που βρισκομαι.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο λιγο σπαστικό ειναι η θεση του C.Καποιες φορες αντι του C πατιεται το πληκτο απενεργοποιησης που ειναι διπλα και με πεταει εξω απο εκει που βρισκομαι.
Και εμένα μου έχει σπάσει τα νεύρα αυτο το πράγμα... Δεν υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί αυτή η λειτουργία;
Link to comment
Share on other sites

ΓΙα να πατήσεις το C σημαίνει ότι ή γράφεις μήνυμα οπότε δουλεύει ως BackSpace ή στην εξερεύνηση αρχείων όπου δουλεύει σαν συντόμευση της διαγραφής.

 

Πως να το απενεργοποιήσεις ? Αν θες να σβήσεις κάτι στο μήνυμα πως θα το κάνεις ?

Άλλωστε και το NO να πατήσεις ,το μήνυμα σου υπάρχει στα Drafts.

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα την μπαταρια εμενα διαρκει 3/4 μερες αλλα σαν δευτερο τηλ...

θελει προσοχη το 3G και οχι πολυ ωρα συνδεση με USB...

 

 

παιδες εχω ξεχασει τον κωδικο κλειδωματος για την αλλαγη ΣΙΜ και η πλακα ειναι οτι το χρησιμοποιω κανονικα αλλα θελω να αλλαξω στο μενου του την επιλογη ωστε να μην κλειδωνει κατα την αλλαγη ΣΙΜ...

 

υπαρχει τροπος να το ξαναγυρισω στον κωδικο 12345?

 

edit τον βρηκα ....οκ!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από 2 εβδομάδες περίπου πήρα το 6120.

Υπάρχει κάποιο "πρόβλημα" με τη σύνδεση του bluetooth ακουστικού μου (iTech Clip D).

Ενώ το ακουστικό δεν φαίνεται πουθενά να υποστηρίζει το πρωτόκολλο A2DP,

& ενώ με το προηγούμενο κινητό μου (W850), μεταφέρονταν στο ακουστικό μόνο οι κλήσεις,

στο 6120 μεταφέρονται ΟΛΟΙ οι ήχοι!!!

Ειδικά με το Handy Clock, ο ήχος του ξυπνητηριού περνάει ΜΟΝΟ στο ακουστικό!

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί αυτή η λειτουργία?

Φυσικά έχω διαβάσει τις οδηγίες του ακουστικού αλλά δεν γράφει τίποτα σχετικό (όπως είπα πιο πριν, το ακουστικό ΔΕΝ υποστηρίζει το A2DP).

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Πριν από 2 εβδομάδες περίπου πήρα το 6120.

Υπάρχει κάποιο "πρόβλημα" με τη σύνδεση του bluetooth ακουστικού μου (iTech Clip D).

Ενώ το ακουστικό δεν φαίνεται πουθενά να υποστηρίζει το πρωτόκολλο A2DP,

& ενώ με το προηγούμενο κινητό μου (W850), μεταφέρονταν στο ακουστικό μόνο οι κλήσεις,

στο 6120 μεταφέρονται ΟΛΟΙ οι ήχοι!!!

Ειδικά με το Handy Clock, ο ήχος του ξυπνητηριού περνάει ΜΟΝΟ στο ακουστικό!

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί αυτή η λειτουργία?

Φυσικά έχω διαβάσει τις οδηγίες του ακουστικού αλλά δεν γράφει τίποτα σχετικό (όπως είπα πιο πριν, το ακουστικό ΔΕΝ υποστηρίζει το A2DP).

 

Έχω την εντύπωση ότι δεν παίζει ρόλο αν υποστηρίζει το ακουστικό το προφίλ A2DP, αλλά το τι υποστηρίζει το τηλέφωνο. Προσωπικά και το δικό μου τηλέφωνο, που είναι πολύ παλιότερο από το 6120, όταν το συνδέσω με ακουστικό Bluetooth, όλοι οι ήχοι περνούν μόνο στο ακουστικό, και τα ξυπνητήρια, και οι ήχοι κλήσης κλπ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι δεν παίζει ρόλο αν υποστηρίζει το ακουστικό το προφίλ A2DP, αλλά το τι υποστηρίζει το τηλέφωνο.

 

Το προηγούμενό μου κινητό -W850- είχε & αυτό το πρωτόκολλο A2DP, αλλά δεν περνούσαν ήχοι από το κινητό, πλην των κλήσεων.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...