Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8600 Luna


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα εγω νομιζω πως με αυτο το τηλ χαλασε την μαγεια απο την 8 σειρα εσεις τι λετε?

 

Διαφωνω πληρως! Το κινητο ειναι υπεροχο και απο αποψη ποιοτητας και απο αποψη μαγειας και ομορφιας. Θα μπορουσε καλλιστα να εχει κωδικο 8800 Luna, αλλα τοτε θα κοστιζε σιγουρα 1000+ ευρω. Δεν θα πρεπει να μπερδευουμε ολα τα τηλεφωνα της σειρας 8ΧΧΧ. Αλλα τα της σειρας 88ΧΧ και 89ΧΧ και αλλα τα υπολοιπα... Μην ξεχναμε οτι στην σειρα 8ΧΧΧ του Luna προυπηρχαν τα 8110, 8210 και 8310.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 438
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαφωνω πληρως! Το κινητο ειναι υπεροχο και απο αποψη ποιοτητας και απο αποψη μαγειας και ομορφιας. Θα μπορουσε καλλιστα να εχει κωδικο 8800 Luna, αλλα τοτε θα κοστιζε σιγουρα 1000+ ευρω. Δεν θα πρεπει να μπερδευουμε ολα τα τηλεφωνα της σειρας 8ΧΧΧ. Αλλα τα της σειρας 88ΧΧ και 89ΧΧ και αλλα τα υπολοιπα... Μην ξεχναμε οτι στην σειρα 8ΧΧΧ του Luna προυπηρχαν τα 8110, 8210 και 8310.

 

Συμφωνώ και προσυπογράφω (όντας και κάτοχος). Το κινητό έχει κορυφαία ποιότητα και για να είμαι ειλικρινής, ο σχεδιασμός του μου αρέσει περισσότερο και από τα Arte.

 

Η μοναδική διαφορά είναι η σχετικά χαμηλή τιμή του...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

ε τοτε παρε το φιλε μου,αξιζει σιγουρα

 

Καλημερα. Να ρωτησω τον φιλο Ταξιδιωτη (που εχουν περασει απ'τα χερια του, οπως κι απο τα δικα μου, μπολικα κινητακια..:) ) το εξης: Πως σου φαινεται η ποιοτητα συνομιλιας - ακουστικης του luna..? Ρωταω μιας και εχω ενα ψιλοκολλημα σ' αυτον τον τομεα. Παραδειγμα στο Ν95 που εχω τωρα, ακουγεται ( σε περιβαλλον πληρους ησυχιας) ενα ελαφρυ ''σφυριγμα''.. Οπως και σ'ενος φιλου μου. Προτυπα συνομιλιας - ακουστικης, θεωρω τα Ε65, και 6120clasic.. Τα πλησιαζει σε ποιοτητα?

Ευπροσδεκτες απαντησεις κι απο οποιονδηποτε αλλο φιλο :)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Έχω μερικές μέρες το εν λόγω κινητό και έχω διαπίστωση ότι έχει μεγάλο πρόβλημα με το θέμα της αυτονομίας. Μου κρατάει μια μέρα, με αρκετή χρήση βέβαια. Καμία ιδέα? Μου κάνει εντύπωση βέβαια γιατί με παρόμοια χρήση το SE P990 μου κρατούσε 2-3 μέρες..

 

..κατά τα άλλα έχω να πω ότι είναι ένα μικρό κόσμημα!!:D

:music: Wake up!
Link to comment
Share on other sites

Έχω μερικές μέρες το εν λόγω κινητό και έχω διαπίστωση ότι έχει μεγάλο πρόβλημα με το θέμα της αυτονομίας. Μου κρατάει μια μέρα, με αρκετή χρήση βέβαια. Καμία ιδέα? Μου κάνει εντύπωση βέβαια γιατί με παρόμοια χρήση το SE P990 μου κρατούσε 2-3 μέρες..

 

..κατά τα άλλα έχω να πω ότι είναι ένα μικρό κόσμημα!!:D

 

φίλε μου δεν ξέρω τη χρήση του κάνεις όμως γενικά το κινητό και για εμένα αλλά και για άλλους χρήστες του έχει αφήσει καλές εντυπώσεις στο θέμα της αυτονομίας. πιστεύω πως για να μην σου βγάζει ούτε μία ημέρα ίσως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την μπαταρία.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η αλήθεια είναι ότι και σε μένα, τη δεύτερη μέρα μετά τη φόρτιση, αν μιλήσω πολύ η μπαταρία πέφτει ξαφνικά...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Να ρωτησω τον φιλο Ταξιδιωτη (που εχουν περασει απ'τα χερια του, οπως κι απο τα δικα μου, μπολικα κινητακια..:) ) το εξης: Πως σου φαινεται η ποιοτητα συνομιλιας - ακουστικης του luna..? Ρωταω μιας και εχω ενα ψιλοκολλημα σ' αυτον τον τομεα. Παραδειγμα στο Ν95 που εχω τωρα, ακουγεται ( σε περιβαλλον πληρους ησυχιας) ενα ελαφρυ ''σφυριγμα''.. Οπως και σ'ενος φιλου μου. Προτυπα συνομιλιας - ακουστικης, θεωρω τα Ε65, και 6120clasic.. Τα πλησιαζει σε ποιοτητα?

Ευπροσδεκτες απαντησεις κι απο οποιονδηποτε αλλο φιλο :)

Ευχαριστω

Ευχαριστω παιδες για την κατατοπιστικη σας πληροφορια στο παραπανω ερωτημα..

Link to comment
Share on other sites

kalispera

 

exw to luna edw kai peripou 6 mines;)

to eixa akrivoplirwsei tote sta 700+ giouria:)

enas filos mou to vrike metaxeirismeno sta 250 eurw kai to pire apo agglia:X:X:X

To perimenei tin deutera:pKai tou lew:pkala re to vrikes toso kai dn mou pires kana 2 na exw akoma na allazw???:pPoli kali timi dn einai???ee>?<

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

kalispera

 

exw to luna edw kai peripou 6 mines;)

to eixa akrivoplirwsei tote sta 700+ giouria:)

enas filos mou to vrike metaxeirismeno sta 250 eurw kai to pire apo agglia:X:X:X

To perimenei tin deutera:pKai tou lew:pkala re to vrikes toso kai dn mou pires kana 2 na exw akoma na allazw???:pPoli kali timi dn einai???ee>?<

 

Τι περιμένεις να σου πούμε δηλαδή; Φυσικά και είναι... :rolleyes: :wink:

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Τι περιμένεις να σου πούμε δηλαδή; Φυσικά και είναι... :rolleyes: :wink:

 

ok wraia 8a tou pw katasxetai:p:lol:

Ante mou fainete pali Luna park 8a kanw :lol:hahahehehehe:lol:

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία ανέβηκε στις 2 μέρες αφού έβγαλα το "Screen Saver" και το "Light indicator" off. Αλλά και πάλι..:(
:music: Wake up!
Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία ανέβηκε στις 2 μέρες αφού έβγαλα το "Screen Saver" και το "Light indicator" off. Αλλά και πάλι..:(

 

Ενεργοποίησε την «Εξοικονόμηση ενέργειας» και τη «Λειτουργία νάρκης» και απενεργοποίησε την «Ένδειξη φωτός», για να έχεις τη μέγιστη δυνατή αυτονομία. Σ' εμένα κρατάει 3 μέρες χαλαρά. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

paidia telika o filos dn to edwse to kinito:(

 

Βρες την πηγη Νικολα να παρουμε και εμεις :D:D:D;);)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μην πάρει το κινητό ένα δίχρονο κοριτσάκι, θα κόψει to flex cable...τέλος καλό όλα καλά μετά απο μια εβδομάδα αναμονής και 28 ευρώ που έκανε, το κινητό δουλεύει τέλεια και πάλι.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Βρες την πηγη Νικολα να παρουμε και εμεις :D:D:D;);)

 

vrika ena sta 290 eyrw +20 ta metaforika me parcelforce apo agglia kai 8a to exw aurio:p

An einai kalo 8a arxisw na pernw kai na ta fernw ellada;)

opote 310+20 ta ellinika mas kanoun 330;)

Tespa emeis na maste kala;)

Arkon an 8es 8a sou pw aurio pou 8a er8ei to luna to diko mou kai an einai kalo isws sto dwsw:p

Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις τα Ελληνικά θα πρέπει να ακολουθήσεις πιστά αυτό τον οδηγό, βάζοντας όμως το product code από μια ελληνική συσκευή.

Το product code είναι ένας επταψήφιος κωδικός και τον βρίσκεις στην ετικέτα πίσω από τη μπαταρία.

Το Nemesis Service Suite το κατεβάζεις από εδώ.

Το Nokia Software Updater το κατεβάζεις από εδώ.

Σημείωση 1: Ο οδηγός που αναγράφω, αναφέρεται στο N73, αλλά η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια.

Σημείωση 2: Κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης δεν πειράζεις το κινητό για κανένα λόγο.

Σημείωση 3: Για να δουλέψει το NSS θα πρέπει να έχεις εγκαταστήσει στον υπολογιστή σου το Nokia PC Suite και να έχεις συνδεθεί τουλάχιστον μια φορά με αυτό.

 

Μπορεί κάποιος να γράψει το procuct code ενός ελληνικού Luna 8600 για να ακολουθήσω την διαδικασία...

 

 

Βρήκα αυτό 0548923...

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς αν δουλεύει?

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι το Nemesis δουλεύει σμόνο με το DKU-2 που είναι το miniUSB και όχι με το CΑ-101 που είναι microUSB.Τα 20€ δεν τα γλιτώνεις για να περάσεις τα Ελληνικά.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό!:rolleyes:

Η διαδικασία έχει ακολουθηθεί και από κατόχους N82 (το οποίο έχει microUSB θύρα) και δεν είχαν κάποιο πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να γράψει το procuct code ενός ελληνικού Luna 8600 για να ακολουθήσω την διαδικασία..

 

 

Βρήκα αυτό 0548923...

 

Το έχει δοκιμάσει κανείς αν δουλεύει?

 

Αυτο ειναι ,οντως 0548923

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό!:rolleyes:

Η διαδικασία έχει ακολουθηθεί και από κατόχους N82 (το οποίο έχει microUSB θύρα) και δεν είχαν κάποιο πρόβλημα.

ΟΚ τότε, λάθος μου(το έγραψα κι όλλας νομίζω).Δεν την έχω δοκιμάσει την διαδικασία με το 8600 μου γιατί είναι Ελληνικό.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό!:rolleyes:

Η διαδικασία έχει ακολουθηθεί και από κατόχους N82 (το οποίο έχει microUSB θύρα) και δεν είχαν κάποιο πρόβλημα.

 

Άσχετο (όχι και τόσο δηλαδή), αλλά αφού το N82 έχει microUSB θύρα, άρα το Luna παίρνει τα accessories του N82; Θέλω να πάρω ένα καινούργιο ενσύρματο hands free κι από την ιστοσελίδα της Nokia οι επιλογές μου είναι το λιγότερο περιορισμένες...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο (όχι και τόσο δηλαδή), αλλά αφού το N82 έχει microUSB θύρα, άρα το Luna παίρνει τα accessories του N82; Θέλω να πάρω ένα καινούργιο ενσύρματο hands free κι από την ιστοσελίδα της Nokia οι επιλογές μου είναι το λιγότερο περιορισμένες...

 

H usb θυρα του Ν82 χρησιμοποιειται μονο

για συνδεση με το pc . Εχει αλλη θυρα για ακουστικα.

Με τον adaptor του luna - (Nokia AD-55 Adapter)

μπορεις να χρησιμοποιησεις ακουστικα με ενα επιπλεον adaptor.

(Το καλωδιο ειναι το ιδιο ,Nokia Connectivity Cable CA-101)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

H usb θυρα του Ν82 χρησιμοποιειται μονο

για συνδεση με το pc . Εχει αλλη θυρα για ακουστικα.

Με τον adaptor του luna - (Nokia AD-55 Adapter)

μπορεις να χρησιμοποιησεις ακουστικα

(Το καλωδιο ειναι το ιδιο ,Nokia Connectivity Cable CA-101)

 

Το ξέρω για το adaptor, απλά ήθελα αν υπήρχε κάτι από Nokia. Μου φαίνεται θα αναγκαστώ να στραφώ αλλού...

 

Υ.Γ.

Στο adaptor μπαίνουν βύσματα 2,5 χιλιοστών έτσι;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...