Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειλικρινά, δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί η έκδοση αυτή να ονομάζεται Destinator 7... :mad:

 

Θα ήταν πιο σκόπιμο/τίμιο να λέγεται Destinator 6...κάτι...

 

Πολλοί από μας θα απογοητευθούν!

 

Δεν θα συμφωνήσω...

Και μόνο ότι υπάρχει πλέον simulator είναι ένα μεγάλο βήμα μπροστά.

Είναι το πράσινο κουμπάκι πάνω αριστερά.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εμένα μου τη σπάει ο ήχος που κάνει σε κάθε κουμπί. πώς βγαίνει;

 

Εμένα πάλι μ' αρέσει το click στο menu.

Μου θυμίζει iGO!!!

Σε συνδιασμό με την καινούρια απεικόνιση 3D...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις εγκατασταση σε wm6?

 

yup, παίζει μια χαρά σε εμένα :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι παιδια για να περασω το destinator 7 πρεπει να βγαλω τον pn που εχω....?Η δεν υπαρχει προβλημα..?
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παντως για επανελθω στο θεμα που ανεφερε ο manos11 για το σβησιμο της οθονης του Ρ3300 χωρις τροφοδοσια,το παρουσιαζει και στο δικο μου....εχει κανεις καμμια ιδεα τι παιζει ή ειναι bug τελικα?

The PPC goes to sleep mode while navigating. Do you guys have the same problem? In Destinator6 this was disabled by default. Is there an option to deactivate it? I can't find one..

ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ,οσο αφορα το Ρ3300-ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΑΛΛΑ PPC-ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ.ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΦΟΡΤΙΣΗ ΚΛΕΙΝΕΙ ,ΚΟΙΝΩΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΕ SAFE MODE.

TO ΨΑΧΝΩ ΚΑΙ ΠIΣΤΕΥΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ,ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ .

ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΡΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ,ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΛΕΟΝ SΤΟ Ρ3300 TO GPS GATE.OI ΔΟΚΙΜΕΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΘΕΤΙΚΕΣ

:cry: GPS GATE:rocket:

ΟΛΑ ΤΑ POI POY ΥΠΗΡΧΑΝ Π.Χ.ΣΤΡΟΦΕΣ,ΚΑΜΕΡΕΣ κ,λπ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΚΟΜΑ 100%

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση παιδιά; Τα ForLinks του νέου χάρτη που ακριβώς τα βάζουμε για να εμφανίζονται όλες οι αποφυγές;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!

1.Dell G7 7790||Intel Core i7-9750H 12MB 2.60GHz - 4.50GHz||16GB DDR4 2666MHz||512GB SSD||17.3" FHD 144Hz IPS Anti-Glare 300 nits||Nvidia GeForce RTX 2070 8GB GDDR5||W10 Pro 64-bit||

2.Samsung Galaxy S23 Ultra 5G||12GB RAM||512GB ROM||Black||

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι παιδια για να περασω το destinator 7 πρεπει να βγαλω τον pn που εχω....?Η δεν υπαρχει προβλημα..?

 

KANENA ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΧΩΡΟ ΣΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΣΟΥ.

 

ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΙ DESTINATOR 7 KAI IGO PLUS MY WAY KAI PAPAGO7 KAI TOM TOM,MONO THN ΛΑΛΑΚΙΑ ΤΟ NAVIMATE ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑ ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ Ρ3300 ΕΧΩ ΠΕΤΑΞΕΙ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

σε μενα εχει αποφυγη χωματοδρομων...

μηπως δεν εβαλες τα φορλινκς του νεου χαρτη?

 

 

Αποφυγή χωματόδρομων μπορεί να έχει αλλά τους χωματόδρομους που έχει είναι όσο το οδικό δίκτυο του ΤΟΜ ΤΟΜ στην Ελλάδα! Ιεροσυλία ...ήμαρτον είπαμε NGI οκ !! αλλά για off road διαδρομές είναι μονόδρομος η Ανάβασης.

Link to comment
Share on other sites

paidia pira gps keres gia ton titana kai ola o.k to thema einai epidi thelo na to sundeso kai sto pc tin kerea ala to destinator pou exo sto pocketpc den anagnorizete apo ta windowsxp tou ypologisti pio destinator prepi na bro gia na mou doulepsi sto pc???
Link to comment
Share on other sites

@manos11 Thankss για την απαντηση φιλε..;)
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αποφυγή χωματόδρομων μπορεί να έχει αλλά τους χωματόδρομους που έχει είναι όσο το οδικό δίκτυο του ΤΟΜ ΤΟΜ στην Ελλάδα! Ιεροσυλία ...ήμαρτον είπαμε NGI οκ !! αλλά για off road διαδρομές είναι μονόδρομος η Ανάβασης.

μα την αναβαση την εχω ;) και μαλλον θα παω να αγορασω απο δευτερο το NAVIMATE EXTREME που η αναβαση μου ειπε οτι εχει μεσα ολους τους χωματοδρομους που εχει και το topo :):)

Φανταστικο εεε πλοηγηση μονο απο χωμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, είναι πολύ πιό προσεγμένο το 3D mode ή μου φαίνεται;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

μα την αναβαση την εχω ;) και μαλλον θα παω να αγορασω απο δευτερο το NAVIMATE EXTREME που η αναβαση μου ειπε οτι εχει μεσα ολους τους χωματοδρομους που εχει και το topo :):)

Φανταστικο εεε πλοηγηση μονο απο χωμα!!!

 

 

Είναι όντως πολύ καλή περίπτωση 2 σε 1 με άλλα λόγια. Η νέα έκδοση είναι πολύ δυνατή αν βγεί και σε 7" θα σώσει πολλούς με 4χ4. Σε σχέση με το HTC είναι πλέον πολύ πιο σταθερό με καλύτερους χάρτες και γενικά έχει αρκετα μοναδικά features ιδίως για μη χαρτογραφημένες περιοχές. Τελικά αυτός ο ανταγωνισμός είναι καθαρά προς όφελος μας..ελπίζουμε και σε καλύτερα λοιπον!

Link to comment
Share on other sites

τελικα το προβλημα με το μηνυμα οτι το σημειο αφετηριας η προορισμου δεν βρισκεται κοντα σε δρομο ξαναεμφανιζεται και ειναι ποιλυ σπαστικο.

καμμια ιδεα κανεις?

τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα την ευκαιρία να το δοκιμάσω με το αυτοκίνητο αλλά στην έκδοση 6, σε 3D λειτουργία, η αποκριση της θέσης μου στον δρομο είχε μερικά κλάσματα δευτερολέπτου διαφορά. Πχ, περνούσα τον δρόμο και μετά απο λιγο εμφάνιζε οτι τον είχα περάσει. Σε 2D ήταν ακριβές.

Ισχύει και στο 7 κάτι τέτοιο;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις εγκατασταση σε wm6?

 

Nαι παιζει μια χαρα σε wm6.Να κανω μια ερωτιση στα ελληνικα το desti 7 οταν φτανεις σε μια πλατεια η φωνητικη καθοδηγηση σου λεει <<Δευτερη εξοδος>> ενω στο 6.1.1. μου ελεγε <<Κινηθιτε κυκλικα και βγητε στην δευτερη εξοδο>> πως διορθωνετε αυτο????

iPhone 6 - iPad mini Retina - Apple Watch - MacBook pro Retina
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω πρόβλημα με τους ήχους.Δεν παίζει κανένας φάκελλος απο αυτούς που είχα στο 6.1.Ούτε σε wav ούτε σε spx μορφή.

O μόνος που παίζει είναι τα Αγγλικά που είχε προεγκατεστημένο απο τη μάνα του...

Καμιά ιδέα;;; :confused:

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

μόλις το κατέβασα και πάω για εγκατάσταση και δοκιμές....

ελπίζω να δικαιωθώ που περίμενα με μανία να βγει......

 

Πότε θα είναι διαθέσιμο επιτέλους στα μαγαζιά ρε γμ.......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το D7 μετά από λίγη ώρα μου σβήνει η οθόνη και πρέπει να πατήσω ένα κουμπί για να ανάψει ξανά το φως. Υπάρχει κάποια επιλογή που το αλλάζουμε ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω πρόβλημα με τους ήχους.Δεν παίζει κανένας φάκελλος απο αυτούς που είχα στο 6.1.Ούτε σε wav ούτε σε spx μορφή.

O μόνος που παίζει είναι τα Αγγλικά που είχε προεγκατεστημένο απο τη μάνα του...

Καμιά ιδέα;;; :confused:

Κάνε αντιγραφή από το φάκελο greek του Destinator 7 τα αρχεια spx_files.ini & VOICE.ini στο φάκελο με τα αρχεία ήχου του 6.1. Μπορείς να σβήσεις το αρχείο DestinatorVoiceManouvers.inf, δε χρησιμοποιείται από το 7. Μπορεί να χρειάζονται βέβαια και περαιτέρω ρυθμίσεις, αλλά από μια πολύ γρήγορη δοκιμή που έκανα οι φωνές πρέπει να λειτουργούν.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αντιγραφή από το φάκελο greek του Destinator 7 τα αρχεια spx_files.ini & VOICE.ini στο φάκελο με τα αρχεία ήχου του 6.1. Μπορείς να σβήσεις το αρχείο DestinatorVoiceManouvers.inf, δε χρησιμοποιείται από το 7. Μπορεί να χρειάζονται βέβαια και περαιτέρω ρυθμίσεις, αλλά από μια πολύ γρήγορη δοκιμή που έκανα οι φωνές πρέπει να λειτουργούν.

 

σε εμένα πάντος δεν επιασε το κόλπο. καμιάάλλη ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...