Jump to content

Destinator 7


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το αντιγραφω στην καρτα μετα ριχνω το αρχειο destinator exe. στον φακελο windows/start menu/προγραμματα και χωρις να το τρεξω μου εμφανιζει στην επιφανεια εργασιας εικονιδιο του προγραμματος το οποιο οταν το παταω κανει οτι φορτωνει αλλα δεν γινεται τιποτα μετα απλα σταματαει....lol:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

 

Λάθος στον φάκελο αυτόν που αναφέρεις θα βαλεις την συντόμευση του "destinator exe", την οποία θα πάρεις από την κάρτα και όχι ολόκληρο το "destinator exe".

 

Μπορείς επίσης να το τρέξεις κατ' ευθείαν απο την καρτα χωρίς συντόμευση κάνοντας δυο κλικ επάνω στο "destinator exe"

 

 

 

Χρόνια πολλά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Λάθος στον φάκελο αυτόν που αναφέρεις θα βαλεις την συντόμευση του "destinator exe", την οποία θα πάρεις από την κάρτα και όχι ολόκληρο το "destinator exe".

 

...και για να γίνει αυτό, αντί να κάνεις copy/paste το exe, το κάνεις copy/paste shortcut.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει ολοι οι χαρτες να ειναι της Navteq, ακομα και ο Ελληνικος.Επισης θα πρεπει να υπαρχουν οι χαρτες West Europe major roads και East Europe major roads.Ομως πρεπει να υπαρχει καποιο bug με την Ελλαδα γιατι ενω σαν χωρα μας εχουν στο δυτικο πακετο,στους δρομους μας εχουν στο ανατολικο.

Δοκιμασε παντως.

 

Φίλε, ακολούθησα κατά γράμμα τις οδηγίες σου. Πλοήγηση από χώρα σε χώρα όμως, δεν κατάφερα να κάνω! Τι μπορει να κάνω λάθος; Χάρτες NAVTEQ, Western and European roads, Western European roads αλλά τζίφος!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/gspyrou/20910/245274/0/a4.jpg Audi A4 Power. Vorsprung durch Technik.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα

εαν θελει καπιοσ φιλοσ θελω και εγβ την τελευτεα εκδοση του dest 7

ευχαρηστο και καλη χρονια σε ολουσ τουσ φιλους εδω

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, ακολούθησα κατά γράμμα τις οδηγίες σου. Πλοήγηση από χώρα σε χώρα όμως, δεν κατάφερα να κάνω! Τι μπορει να κάνω λάθος; Χάρτες NAVTEQ, Western and European roads, Western European roads αλλά τζίφος!

 

Υπαρχει καποιο bug που απ'οτι φαινεται δεν το εχουν διορθωσει ουτε με τις τελευταιες εκδοσεις χαρτων.Γνωμη μου ειναι να χρησιμοποιησεις το iGO που ειναι μακραν καλυτερο για ευρωπη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γνωμη μου ειναι να χρησιμοποιησεις το iGO που ειναι μακραν καλυτερο για ευρωπη.

 

Η' το TomTom που είναι ακόμα καλύτερο (για Ευρώπη).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι χαρτες ειναι ιδιοι ( ΤeleAtlas ) , To TomTom ειναι πιο δυσκολο να το βρει καποιος που δεν ξερει τα κατατοπια στα "μαγαζακια".Επισης θα πρεπει να αγορασει την αποκλειστικη συσκευη της Τ Τ καθως η εκδοση για PDA-PNA δεν εχει Ελληνικο μενου,μολις που με πατεντα εχει Ελληνικη φωνητικη πλοηγηση.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω το iGo και δεν συγκρίνεται σαν πρόγραμμα απλά με τα άλλα. Το έχω δουλέψει στο εξωτερικό πολλές φορες και είναι φοβερό. Ειδικά στη Γερμανία που ήμουν τα 'σπαγε... Στην Ελλάδα όμως είναι #$@%@$@. Απλά ήθελα να δοκιμάσω και το Destinator στο εξωτερικό. Θα πρεπει να αλλάζω έναν-έναν τους χάρτες...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/gspyrou/20910/245274/0/a4.jpg Audi A4 Power. Vorsprung durch Technik.
Link to comment
Share on other sites

@vastsevek:

Τι συσκευή έχεις;

 

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

καλημερα και χρονια πολλα

θελω μονο τουσ χαρτεσ εχω το rye3503

και εχω να κανω ανανεοση αρκετο καιρο

:lol::lol::lol::lol::lol:

χρονια πολλα και σασ ευχαρηστο

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω με athanaso77..

 

Κι εγώ συμφωνώ δεν τίθεται θέμα... Απλά έτσι η περιέργεια!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/gspyrou/20910/245274/0/a4.jpg Audi A4 Power. Vorsprung durch Technik.
Link to comment
Share on other sites

Βάζω το αρχείο destinator 7 στην κάρτα, zip-αρισμένο γιατί αν το ξεζιπάρω και το βάλω δεν το βλέπει.

Πάω να κανω εγκατασταση μέσα απ'το τηλέφωνο και οταν παταω το αρχειο destinator.exe δεν κανει τιποτα, δε το τρέχει.

τι πρέπει να κάνω;

 

επίσης εχω κι άλλο που λέει να κάνω copy/paste shortcut Destinator7.exe στο windows/start_menu/programs αλλά δε ξέρω που είναι και πως να τη βρω αυτή τη διαδρομή στο κινητό

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Βάζω το αρχείο destinator 7 στην κάρτα, zip-αρισμένο γιατί αν το ξεζιπάρω και το βάλω δεν το βλέπει.

Πάω να κανω εγκατασταση μέσα απ'το τηλέφωνο και οταν παταω το αρχειο destinator.exe δεν κανει τιποτα, δε το τρέχει.

τι πρέπει να κάνω;

 

Δεν πρέπει να είναι zip-αρισμένο. Το πετάς στην κάρτα μνήμης σου, το ξεζιπάρεις και το πετάς μέσα όπως είναι. Λογικά μέσα θα έχει ένα αρχείο Destinator.exe. Πας εκεί με τον file manager της συσκευής σου και το τρέχεις.

 

επίσης εχω κι άλλο που λέει να κάνω copy/paste shortcut Destinator7.exe στο windows/start_menu/programs αλλά δε ξέρω που είναι και πως να τη βρω αυτή τη διαδρομή στο κινητό

 

Με τον file manager της συσκευής σου είναι απλό να βρεις την διαδρομή windows/start_menu/programs.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1.Βάζω το αρχείο destinator 7 στην κάρτα, zip-αρισμένο γιατί αν το ξεζιπάρω και το βάλω δεν το βλέπει.

2.Πάω να κανω εγκατασταση μέσα απ'το τηλέφωνο και οταν παταω το αρχειο destinator.exe δεν κανει τιποτα, δε το τρέχει.

τι πρέπει να κάνω;

 

3.επίσης εχω κι άλλο που λέει να κάνω copy/paste shortcut Destinator7.exe στο windows/start_menu/programs αλλά δε ξέρω που είναι και πως να τη βρω αυτή τη διαδρομή στο κινητό

 

1. Δηλαδή για να καταλάβω!! ενα αρχείο βάζεις στην κάρτα το destinator.exe?? (Το destinator αποτελείται απο πολλά αρχεια και φακέλους)

2. Το αρχείο destinator.exe δεν ειναι για εγκατάσταση ειναι το πρόγραμμα πλοήγησης

3. Σωστό windows/start menu/programs χωρίς την κατω παύλα

Link to comment
Share on other sites

Στην κάρτα βάζω το φάκελο Destinator 7 ο οποίος βγαίνει από την αποσυμπίεση και μεσα σ' αυτόν περιέχονται το destinator (άλλος φάκελος), το SlidePlayer (άλλος φάκελος) και το SetupDll.dll, o φάκελος destinator περιέχει το φάκελο GreeceU και άλλα μεταξύ αυτών και το destinator.exe.

 

βρήκα στο κινητό το start menou-programs αλλά πως κάνω copy/paste το αρχείο destinator7.exe?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
βρήκα στο κινητό το start menou-programs αλλά πως κάνω copy/paste το αρχείο destinator7.exe?

 

Μόνος σου το είπες πριν... όχι Paste αλλά Paste Shortcut. Με παρατεταμένο πάτημα επάνω στο exe σου δίνεται η σχετική επιλογή. Το έτρεξες όμως μια φορά πρώτα για να δεις εάν φορτώνει το πρόγραμμα; Εάν ναι, μετά φτιάξε το shortcut.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην κάρτα βάζω το φάκελο Destinator 7 ο οποίος βγαίνει από την αποσυμπίεση και μεσα σ' αυτόν περιέχονται το destinator (άλλος φάκελος), το SlidePlayer (άλλος φάκελος) και το SetupDll.dll, o φάκελος destinator περιέχει το φάκελο GreeceU και άλλα μεταξύ αυτών και το destinator.exe.

 

βρήκα στο κινητό το start menou-programs αλλά πως κάνω copy/paste το αρχείο destinator7.exe?

 

Να συμπληρώσω οτι πρέπει να εχεις και την σωστή version (για PNA ή PDA), αν δεν ειναι η σωστή τότε οταν το τρέχεις θα κάνει αυτό που σου κάνει, δλδ τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εντάξει τα κατάφερα τελικά, έκανα αντιγραφή-επικόλληση όπως είπες και όλα οκ, δούλεψε.

το φάκελο destinator τον αφήνω στην κάρτα ή τον διαγράφω;

ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

κάτι άλλο, μου βγάζει τους δρόμους στο χάρτη στα αγγλικά, το πληκτρολόγιο όμως είναι στα ελληνικά αλλά δε μπορει να κάνει αναζητηση γιατι θελει να τα γραψω αγγλικα.

τι αρχεία μου λείπουν;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κάτι άλλο, μου βγάζει τους δρόμους στο χάρτη στα αγγλικά, το πληκτρολόγιο όμως είναι στα ελληνικά αλλά δε μπορει να κάνει αναζητηση γιατι θελει να τα γραψω αγγλικα.

τι αρχεία μου λείπουν;

 

Ότι σου λείπει... υπάρχει εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κάτι άλλο, μου βγάζει τους δρόμους στο χάρτη στα αγγλικά, το πληκτρολόγιο όμως είναι στα ελληνικά αλλά δε μπορει να κάνει αναζητηση γιατι θελει να τα γραψω αγγλικα.

τι αρχεία μου λείπουν;

 

Επιλογες >Ρυθμισεις >Γλωσσα >Επιλογη γλωσσας οθονης

 

Εκει μεσα δεν εχεις αγγλικα???

Link to comment
Share on other sites

οχι τα εχω όλα ρυθμισμένα στα ελληνικα και τη γλώσσα και τη φωνή, έκανα αυτά που μου είπε ο athanaso77 αλλά οι οδοί πάλι στα αγγλικά και στην αναζήτηση οδού, πόλης κλπ μόνο αγγλικά δέχεται κι ας εχω ελληνικό πλητρολόγιο.

 

 

βαρέθηκα να ασχολούμαι και έβαλα tomtom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...